techukraine.net techukraine.net Що таке торрент? Що потрібно знати при використанні торрентів

Що таке торрент? Що потрібно знати при використанні торрентів

| | 0 Comments| 1:35 PM
Categories:

Якщо ви ніколи раніше не використовували торренти, але вам цікаво дізнатися більше, ця стаття для вас. Ми розглянемо, що саме таке торренти, поділимося порадами щодо ефективного використання популярної технології P2P, а також проілюструємо, як використовувати VPN разом із торрентами для безпечного анонімного завантаження.

Торрент — це популярний протокол обміну файлами, заснований на технології однорангового зв’язку (P2P). Це дозволяє величезній кількості користувачів підключатися та ділитися вмістом, не покладаючись на одне джерело для завантаження. Щоб проілюструвати використання торрентів, звіт Sandvine за 2018 рік показує, що 22% усього інтернет-трафіку в усьому світі обробляється BitTorrent. Божевільний.

На перший погляд торрент простий і легкий у використанні. Однак у досвіді роботи з торрентами є багато рухомих частин. Вам не потрібно знати тонкощі спільного доступу до файлів, щоб він працював, але добре знати, що робить торрент-програму ефективною, щоб ви могли отримати максимальну віддачу від завантажень. Крім того, дуже важливо знати, як безпечно використовувати торрент і захищати свою особистість. Ми покажемо вам все, що вам потрібно, у статті нижче.

30-денна гарантія повернення грошей

Завжди використовуйте VPN під час завантаження торрентів

Віртуальні приватні мережі (VPN) є важливими інструментами для всіх, хто цікавиться торрентуванням. VPN шифрують дані, які залишають ваш комп’ютер, унеможливлюючи доступ до даних, які ви завантажуєте. Вони також приховують ваше справжнє місцезнаходження, надаючи вам віртуальну IP-адресу. Це надзвичайно важливо для торрентів, оскільки природа протоколу відкриває вашу IP-адресу та ваше місцезнаходження іншим користувачам.

Використання VPN під час завантаження торрентів так само просто, як запуск іншого програмного забезпечення. Однак вибрати найкращий VPN для цієї роботи трохи складніше. Існує багато інформації для дослідження та порівняння, включаючи протоколи шифрування, мережі серверів та політику конфіденційності. Ми спростили процес, надавши нашу головну рекомендацію нижче.

1. NordVPN

Справедливо буде називати NordVPN швейцарським ножем для VPN, завдяки набору вузькоспеціалізованих положень щодо конфіденційності. Найбільш актуальними для всіх, хто цікавиться торрентінгом, будуть спеціальні сервери, оптимізовані для P2P. Просто виберіть один із цих чітко позначених серверів в інтуїтивно зрозумілому інтерфейсі NordVPN, а все інше дозвольте вашій програмі. Він завжди вибирає найкращий баланс відстані до сервера, протоколу шифрування та міцності шифру для швидкого завантаження та дійсно приватних з’єднань.

Крім торрентів, у NordVPN також є сервери для навігації TOR, отримання статичної IP-адреси для подолання блоків VPN, двічі шифрування вашого трафіку і навіть для ухилення від DDoS-атак. За замовчуванням усі вони захищені незламним 256-бітним шифруванням AES. А з перемикачем відключення та захистом від витоку DNS ви ніколи не дозволите жодному байту незахищеної інформації розкрити вашу особистість та активність.

Політика NordVPN не має рівних, а їхня панамська юрисдикція гарантує, що жоден уряд не зможе змусити їх змінити це.

Прочитайте наш повний огляд NordVPN.

Плюси
СПЕЦІАЛЬНА ПРОПОЗИЦІЯ: 2-річний план (знижка 68% – посилання нижче)
Вражаюча кількість серверів
На всіх з’єднаннях використовується надійне шифрування
Строга політика нульових журналів як для трафіку, так і для метаданих
Чудове обслуговування клієнтів через чат.

Мінуси
Не багато
Додатки іноді можуть повільно підключатися.

  Як замаскувати iMessage під Emoji

2. Surfshark

Що, якби вам не довелося вибирати налаштування, щоб отримати швидке приватне завантаження торрентів? Surfshark намагався втілити це в реальність, і ви могли точно позначити всю їх мережу як «спеціалізовану» для P2P-завантажень. Пройшли часи повільного завантаження лише тому, що ви не живете територіально поблизу найближчого сервера, дружнього для торрентів.

Навіть крім обміну файлами, Surfshark є чим полюбитися. Їхні програми є одними з найшвидших, наймініальніших справ, якими ми мали задоволення користуватися. Більше того, більшість налаштувань автоматично обробляється Surfshark. Якщо програма виявляє обмеження, глибоку перевірку пакетів або інші агресивні методи знищення вашої конфіденційності, вона негайно реагує відповідними контрзаходами.

Коротше кажучи, Surfshark — це надійна VPN з 800 серверами в 50 країнах, шифруванням 256-AES-GCM та однією з найкращих у світі практик ведення журналів (також «строго ніколи»).

Плюси
Кожен сервер оптимізовано для розблокування Netflix, BBC iPlayer, Hulu тощо
Кожен сервер є спеціалізованим сервером
Гарантія повернення грошей без запитань
Базується на Британських Віргінських островах, де немає законів про збереження даних
Відповідна підтримка клієнтів доступна 24/7.

Мінуси
Зростаюча мережа не має такого покриття, як більш зрілі VPN
Статус New-kid-on-the-block може не викликати такої довіри, як більші постачальники.

Прочитайте наш повний огляд Surfshark.

3. IPVanish

IPVanish — це відмінний вибір для надійного, швидкого та анонімного торрент- VPN. Сервіс має величезну мережу з понад 1300 серверів у більш ніж 60 різних країнах, що надає вам усі необхідні можливості для з’єднання з низькою затримкою по всьому світу. Мережа також має 40 000 спільних IP-адрес для неймовірного підвищення анонімності. Деякі ексклюзивні функції безпеки IPVanish навіть дозволяють налаштувати силу шифрування та автоматично змінювати IP-адреси на регулярній основі.

Сувора політика нульової реєстрації має вирішальне значення для конфіденційності в Інтернеті, особливо коли ви завантажуєте торренти. IPVanish не розчаровує своєю фантастичною політикою нульового реєстрації, яка охоплює весь трафік. Дані, які залишають ваш пристрій, також захищаються за допомогою 256-бітного шифрування AES разом із захистом від витоку DNS і функціями автоматичного перемикання для покращення конфіденційності. Завдяки IPVanish VPN на вашому комп’ютері ви завжди будете в безпеці та анонімні.

Прочитайте наш повний огляд IPVanish.

Основи торрентування

Перш ніж поринути у світ торрентів, вам слід ознайомитися з кількома термінами:

Індексатори – веб-сайти, які збирають торрент-файли та діють як пошукова система для вмісту. Якщо ви коли-небудь використовували The Pirate Bay, Extratorrent або RarBG, ви використовували індексатор. Деякі сайти є загальнодоступними і відкритими для використання будь-ким, хто потрапляє на сторінку, тоді як інші є приватними і вимагають запрошення.
Трекери – сервери, які працюють як міст між користувачами торрентів. Щоразу, коли ви завантажуєте або завантажуєте файл, торрент-трекер організовує все.
Торрент-клієнт – програмне забезпечення, яке використовується для підключення до торрент-трекерів для завантаження та збирання файлів на вашому комп’ютері. Deluge, uTorrent і Transmission — кілька популярних клієнтів.
Сідери – люди, які активно завантажують файл у торрент-мережу. Важливо зберігати завершені завантаження у вашому торрент-клієнті, щоб ви могли надавати іншим користувачам. Без сидерів завантажити торрент-контент неможливо.
Leechers – завантаження файлу без його завантаження (завантаження). П’явка зазвичай вважається поганою практикою під час завантаження торрентів.
Співвідношення – співвідношення між вашими оцінками завантаження (завантаження) та завантаження (вилучення). Ваш коефіцієнт для кожного файлу має бути більше 1,0, тобто ви завантажуєте принаймні стільки, скільки завантажуєте.
Магнітне посилання – замість того, щоб завантажувати торрент-файл, магнітні посилання ідентифікують файли та джерела та дозволяють вашому торрент-клієнту негайно почати завантаження.

  Доступ і керування кількома обліковими записами соціальних мереж і хмар

Історія торрентінгу

Обмін файлами бере свій початок з 1970-х років, коли ранні розробники комп’ютерів потребували способу передачі вмісту з пристрою на пристрій. Перші протоколи спільного доступу встановлювали прості відносини між хостом і клієнтом, які дозволяють користувачам завантажувати копії файлів із централізованого сервера. Це швидко набуло популярності, оскільки такі технології, як usenet та IRC, поширювалися серед населення, але це було обмежено швидкістю сервера та доступною пропускною здатністю.

Оскільки вміст зростав у розмірах, були розроблені нові методи, щоб полегшити навантаження на сервери, одночасно збільшуючи швидкість завантаження. Одноранговий обмін файлами (P2P) набув величезної популярності в 1999 році з піднесенням і подальшим падінням Napster. Програмне забезпечення використовувало мережі P2P для зв’язування підключених користувачів. Замість того, щоб завантажувати один файл з одного сервера, ви завантажили незліченну кількість файлів від інших користувачів, дозволяючи людям розміщувати та ділитися вмістом у групі.

Незабаром з’явився протокол BitTorrent. Він представив логічну еволюцію моделі P2P шляхом формалізації та впорядкування багатьох технологій, завдяки яким спільний доступ працював. Торренти — це крихітні файли, які вказують на трекери, які є зовнішніми сайтами, які підтримують базу даних посилань. Ці посилання вказують на інших користувачів, чиї комп’ютери розміщують запитаний файл. Завантажуючи торрент, ви підключаєтеся безпосередньо до десятків або навіть тисяч інших користувачів, захоплюючи крихітні шматочки файлу, які ваше програмне забезпечення для розвантаження торрентів збирає на вашому комп’ютері.

Як користуватися торрентами

Технологія може здатися складною, але на практиці користуватися торрентами напрочуд легко. Це буде не так просто, як натиснути, щоб завантажити файл, і може бути складно знайти якісний вміст, особливо якщо ви шукаєте фільми чи телешоу. Але за наявності трохи терпіння та відповідних ресурсів торренти відкриють новий світ завантажень, які ви зможете переглядати та насолоджуватися.

Завантажте торрент-клієнт, наприклад Потоп (Windows, Mac, Linux). Існують торрент-клієнти для iOS та Android, але краще використовувати ПК, коли це можливо.
Знайдіть торрент для завантаження. Використовуйте індексатор або трекер, щоб знайти свій улюблений вміст.
Завантажте торрент-файл або натисніть надане посилання на магніт.
Якщо ваш торрент-клієнт не запускається автоматично, відкрийте його та додайте торрент вручну.
Зачекайте, поки торрент запуститься, і почнеться завантаження від однолітків.
Коли завантаження досягне 100%, ви можете відкрити файл і насолоджуватися своїм вмістом.
Залиште торрент-клієнт запущеним з активним завантаженням, щоб ви могли надавати іншим користувачам.
Видаліть торрент зі свого клієнта, коли завершите завантаження. Це важливий крок безпеки, тому що іноді вам може знадобитися вимкнути VPN з будь-якої причини, і ви не хочете забувати, що ви активно завантажуєте дані в торрент-мережу. Крім того, якщо ви хочете продовжувати посів, просто переконайтеся, що ваш торрент-клієнт ніколи не відкривається, коли ваш VPN вимкнено.

Торрент залежить від користувачів, а не від серверів

Коли ви отримуєте файл із веб-сайту чи служби хостингу, швидше за все, ви завантажуєте вміст з одного комп’ютера. Ці відносини між хостом і клієнтом досить прості, але недоліки включають такі речі, як обмежена пропускна здатність, низька швидкість і навіть цензура. Зрештою, якщо файл існує лише в одному місці, все, що потрібно зробити, це видалити його, і ніхто не зможе ним скористатися.

Торрент акуратно обходить проблеми доступності та низької швидкості. Ви завантажуєте файли не з одного джерела, а з десятків. Кожен користувач, який завантажує, потім перетворюється на завантажувача (сідера), який, у свою чергу, надає більше джерел для завантаження іншим користувачам. Чим більше людей використовує BitTorrent, тим сильнішим він стає. Це лише одна з багатьох причин, чому торренти стали настільки популярними в останні роки.

  Чи приватний режим чи режим анонімного перегляду робить веб-перегляд анонімним?

Завантажуючи торренти, завжди пам’ятайте, що ви є частиною спільноти. Поширюйте якомога більше, дотримуйтесь гарного співвідношення та допоможіть своїм колегам-торрентерам брати участь у обміні файлами.

Чи законний торрент? Чи безпечно?

Будь-яка нова технологія буде мати кілька перешкод, які потрібно подолати, і BitTorrent не є винятком. Як тільки торрент став популярним, люди почали використовувати його для обміну піратським контентом, особливо фільмами та телешоу високої чіткості. Це погіршило сприйняття громадськості про торрент як інструменту порушення закону, що трохи несправедливо. BitTorrent має незліченну кількість законних застосувань: від розповсюдження власних файлів без сервера до легкого обміну вмістом з вашою школою чи робочою групою. Сам по собі торрент є цілком законним, але, як і будь-яким інструментом, ви можете зловживати ним незаконними способами.

Відмінність, яка зберігає торренти живими, полягає в тому, що торрент-сайти не розміщують жодного вмісту. Ви завантажуєте від інших користувачів, а не від трекерів чи індексаторів, що ставить більшість спільноти в юридично сіру зону. Як і у випадку завантаження будь-якого файлу з Інтернету, завжди є ймовірність зіткнутися з вірусом або шкідливим програмним забезпеченням. Залежно від індексатора торрентів, який ви використовуєте, це може бути більш поширеним, ніж ви думаєте. Файли також можуть бути навмисно або випадково позначені неправильно, а це означає, що ви завжди повинні бути трохи обережними, захоплюючи торренти з Інтернету, про всяк випадок.

Будьте в безпеці під час завантаження торрентів

Хоча торренти та торрент-сайти, як правило, безпечні, існують певні небезпеки, на які слід звернути увагу. Якщо ви не будете обережні, можуть виникнути віруси, зловмисне програмне забезпечення, крадіжка даних та інші проблеми. Дотримуйтесь наведених нижче порад, щоб захистити свій комп’ютер і захистити себе від небезпеки.

Завжди використовуйте VPN – VPN важливі для щоденної конфіденційності та безпеки, але вони абсолютно необхідні для завантаження торрентів. Підключення до однолітків означає показ своєї IP-адреси всьому світу, що просто небезпечно в сучасну цифрову епоху. Ви завжди повинні використовувати a VPN для обміну файлами P2P. Завжди.
Використовуйте антивірусне програмне забезпечення – антивірусне програмне забезпечення є передовим захистом від шкідливих файлів. Тримайте свій сканер активним, коли ви шукаєте, завантажуєте або запускаєте торренти.
Не завантажуйте нелегальний вміст – завантаження піратських фільмів, програмного забезпечення та телешоу зашкодить вам. Якщо ви дотримуєтеся законного вмісту, у вас набагато менше шансів потрапити в проблеми.
Уважно вибирайте загальнодоступні трекери – те, звідки ви отримуєте свої торренти, має величезну різницю. Популярні джерела, як правило, безпечніше використовувати, ніж підземні, хоча це не завжди так. Перегляньте наш посібник із найкращих і найбезпечніших торрент-сайтів, які зараз діють.
Використовуйте приватні трекери – вимоги до реєстрації допомагають захистити приватні трекери від порушників спокою. Якщо ви можете отримати доступ до кількох хороших приватних трекерів, дотримуйтеся їх на все життя.

Рекомендації щодо торрентів, надіслані читачами

У вас є надійний торрент-сайт, яким ви любите користуватися? Як щодо улюбленого торрент-клієнта, без якого ви не можете жити? Повідомте світу в коментарях нижче.

Далі