Що таке тестування безпеки веб-сайту? Як ви можете включити це на свій сайт?

Безпека міцно ґрунтується на трьох стовпах: конфіденційності, цілісності та доступності, які часто називають тріадою ЦРУ. Але Інтернет містить загрози, які можуть поставити під загрозу ці життєво важливі опори.

Однак, звернувшись до тестування безпеки веб-сайту, ви можете виявити приховані вразливості, потенційно врятувавши себе від дорогих інцидентів.

Що таке тестування безпеки веб-сайту?

Тестування безпеки веб-сайту – це процес визначення рівня безпеки веб-сайту шляхом його тестування та аналізу. Це передбачає виявлення та запобігання вразливостям безпеки, недолікам і лазівам у ваших системах. Цей процес допомагає запобігти зараженню зловмисним програмним забезпеченням і витоку даних.

Проведення планового тестування безпеки гарантує поточний стан безпеки вашого веб-сайту, забезпечуючи основу для майбутніх планів безпеки — реагування на випадки, безперервність бізнесу та плани аварійного відновлення. Цей проактивний підхід не тільки зменшує ризики, але й забезпечує відповідність нормам і галузевим стандартам. Це також створює довіру клієнтів і зміцнює репутацію вашої компанії.

Але це широкий процес, який складається з багатьох інших процесів тестування, таких як правила якості паролів, тестування впровадження SQL, файли cookie сеансу, тестування атак грубою силою та процеси авторизації користувачів.

Типи перевірки безпеки сайту

Існують різні типи тестування безпеки веб-сайту, але ми зосередимося на трьох ключових типах: сканування вразливостей, тестування на проникнення та перегляд і аналіз коду.

1. Сканування вразливостей

Якщо ваша компанія зберігає, обробляє або передає фінансові дані в електронному вигляді, галузевий стандарт, індустріальний стандарт безпеки платіжних карток (PCI DSS), вимагає запуску внутрішнього та зовнішнього сканування вразливостей.

Ця автоматизована високорівнева система визначає вразливі місця в мережі, програмах і безпеці. Зловмисники також використовують переваги цього тесту для виявлення точок входу. Ви можете знайти ці вразливості у своїх мережах, обладнанні, програмному забезпеченні та системах.

Зовнішнє сканування, тобто виконане за межами вашої мережі, виявляє проблеми в структурах мережі, тоді як внутрішнє сканування вразливостей (виконуване у вашій мережі) виявляє слабкі місця хостів. Інтрузивне сканування використовує вразливість, коли ви її знаходите, а неінтрузивне сканування визначає слабке місце, тож ви можете його виправити.

Наступний крок після виявлення цих слабких місць передбачає проходження «шляху відновлення». Серед іншого можна виправити ці вразливості, виправити неправильні конфігурації та вибрати надійніші паролі.

Ви ризикуєте отримати хибні спрацьовування та повинні вручну перевірити кожну слабкість перед наступним тестом, але ці сканування все одно варті уваги.

2. Тестування на проникнення

Цей тест імітує кібератаку, щоб знайти слабкі місця в комп’ютерній системі. Це метод, який використовують етичні хакери, і він, як правило, більш комплексний, ніж просто оцінка вразливості. Ви також можете використовувати цей тест, щоб оцінити свою відповідність галузевим нормам. Існують різні типи тестування на проникнення: тестування на проникнення в чорному ящику, тестування на проникнення в білому ящику та тестування на проникнення в сірому ящику.

Крім того, вони мають шість етапів. Це починається з розвідки та планування, коли випробувачі збирають інформацію, пов’язану з цільовою системою, із публічних і приватних джерел. Це може бути результатом соціальної інженерії або ненав’язливої ​​мережі та сканування вразливостей. Далі, використовуючи різні інструменти сканування, тестери перевіряють систему на наявність вразливостей, а потім оптимізують їх для використання.

На третьому етапі етичні хакери намагаються проникнути в систему за допомогою звичайних атак безпеки веб-додатків. Якщо вони встановлюють зв’язок, вони зберігають його якомога довше.

На останніх двох етапах хакери аналізують результати, отримані під час вправ, і можуть видалити сліди процесів, щоб запобігти фактичній кібератаці або експлуатації. Нарешті, частота цих тестів залежить від розміру вашої компанії, бюджету та галузевих норм.

3. Огляд коду та статичний аналіз

Перевірка коду — це ручні методи, за допомогою яких можна перевірити якість свого коду — наскільки він надійний, безпечний і стабільний. Однак статична перевірка коду допомагає виявити неякісні стилі кодування та вразливі місця без запуску коду. Це виявляє проблеми, які інші методи тестування можуть не виявити.

Як правило, цей метод виявляє проблеми з кодом і слабкі місця безпеки, визначає узгодженість форматування вашого програмного забезпечення, дотримується нормативних вимог і вимог проекту, а також перевіряє якість вашої документації.

Ви заощаджуєте кошти та час, а також зменшуєте ймовірність дефектів програмного забезпечення та ризик, пов’язаний зі складними кодовими базами (аналіз кодів, перш ніж додати їх до свого проекту).

Як інтегрувати тестування безпеки веб-сайту в процес веб-розробки

Ваш процес веб-розробки має віддзеркалювати життєвий цикл розробки програмного забезпечення (SDLC), кожен крок якого покращує безпеку. Ось як ви можете інтегрувати веб-безпеку у свій процес.

1. Визначте свій процес тестування

У процесі веб-розробки ви зазвичай впроваджуєте безпеку на етапах проектування, розробки, тестування, постановки та розгортання виробництва.

Після визначення цих етапів вам слід визначити цілі тестування безпеки. Він завжди має відповідати баченню, цілям і завданням вашої компанії, а також галузевим стандартам, нормам і законам.

Нарешті, вам знадобиться план тестування, який розподілить обов’язки між відповідними членами команди. Добре задокументований план передбачає запис часу, залучених людей, які інструменти ви будете використовувати, а також те, як ви звітуєте та використовуєте результати. Ваша команда має складатися з розробників, перевірених експертів із безпеки та керівників проектів.

2. Вибір найкращих інструментів і методів

Вибір правильних інструментів і методів вимагає дослідження того, що відповідає пакету технологій і вимогам вашого веб-сайту. Інструменти варіюються від комерційних до відкритих.

Автоматизація може підвищити вашу ефективність, забезпечуючи більше часу для ручного тестування та перегляду складніших аспектів. Також доцільно передати тестування веб-сайту стороннім експертам із безпеки, щоб надати неупереджену думку та оцінку. Регулярно оновлюйте інструменти тестування, щоб скористатися останніми вдосконаленнями безпеки.

3. Реалізація процесу тестування

Цей крок є відносно простим. Навчіть свої команди найкращим практикам безпеки та способам ефективного використання інструментів тестування. Кожен член команди несе відповідальність. Ви повинні передати цю інформацію.

Інтегруйте завдання тестування в робочий процес розробки та автоматизуйте якомога більшу частину процесу. Ранній зворотній зв’язок допомагає вам вирішувати проблеми так швидко, як вони виникають.

4. Оптимізація та оцінка вразливостей

Цей крок передбачає перегляд усіх звітів із вашого тестування безпеки та їх класифікацію на основі їх важливості. Розставте пріоритети для виправлення, розглядаючи кожну вразливість відповідно до її серйозності та впливу.

Далі вам слід повторно перевірити свій веб-сайт, щоб переконатися, що ви виправили всі помилки. Завдяки цим вправам ваша компанія може навчитися вдосконалюватися, маючи довідкові дані для подальших процесів прийняття рішень.

Найкращі методи перевірки безпеки веб-сайтів

Окрім того, щоб визначити, які типи тестування вам потрібні та як їх слід застосовувати, вам слід розглянути загальні стандартні практики для забезпечення захисту вашого веб-сайту. Ось кілька найкращих практичних порад.

  • Виконуйте регулярні тести, особливо після значних оновлень веб-сайту, щоб виявити будь-які нові недоліки та швидко їх усунути.
  • Використовуйте як автоматизовані інструменти, так і ручні методи тестування, щоб переконатися, що ви охопили всі підстави.
  • Зверніть увагу на механізми автентифікації та авторизації вашого сайту, щоб запобігти несанкціонованому доступу.
  • Застосуйте політику безпеки вмісту (CSP), щоб фільтрувати, які ресурси можуть завантажуватися на ваші веб-сторінки, щоб зменшити ризик атак XSS.
  • Регулярно оновлюйте програмні компоненти, бібліотеки та фреймворки, щоб уникнути відомих уразливостей у старому програмному забезпеченні.
  • Які ваші знання про поширені галузеві загрози?

    Дізнатися про найкращі способи перевірити свій веб-сайт і включити протоколи безпеки в процес розробки – це чудово, але розуміння типових загроз зменшує ризики.

    Наявність твердої бази знань про те, як кіберзлочинці можуть використовувати ваше програмне забезпечення, допоможе вам вибрати найкращі способи їх запобігання.