Що таке стратегія бренду та як її створити, яка виділяється?

Кожен успішний бренд має одну спільну рису: сильну стратегію бренду. Незалежно від того, чи ваша мета — стати наступним великим іменем і підірвати ринок, чи розвиватися й досягти успіху, правильна стратегія бренду може підготувати вас до успіху.

Стратегія бренду або стратегія розвитку бренду є довгостроковим і цілісним керівництвом вашого бренду для досягнення проникнення на ринок і допомоги в ідентифікації та впізнаваності бренду. Підкріплена дослідженнями ринку, хороша стратегія бренду може допомогти вам знайти найкраще місце в конкурентній галузі. Як колишній фахівець з маркетингу брендів для стартапів-єдинорогів і тому подібного, я часто бачу, як фахівці з маркетингу брендів плутають стратегію бренду з її креативними елементами.

Я маю на увазі те, що стратегія бренду — це не ваш логотип, колірна палітра чи керівництво брендом. Ці креативні елементи є частиною стратегії вашого бренду та можуть допомогти вам реалізувати її в усіх комунікаціях.

Однак ваша стратегія бренду — це комплексний план, який допоможе вам визначити, яким буде позиціонування вашого бренду, як досягти впізнаваності бренду та який капітал вашого бренду.

Все ще плутаєте🤔? Читайте далі, щоб знайти основні компоненти, які формують стратегію бренду, і знайдіть кроки для створення надійної стратегії бренду, яка дозволить вам почати свою першокласну гру!

Основні компоненти стратегії бренду

Ваша стратегія бренду — це комплексний план покращення рентабельності інвестицій (ROI), підтримки привабливості та оновлення бренду для клієнтів, а також збільшення потенційних клієнтів і конверсій. Насправді стратегія бренду пізніше відображатиме ваш бренд. Ось основні компоненти стратегії бренду:

Бачення бренду

Стратегія бренду повинна включати дорожню карту бізнес-цілей вашого бренду в довгостроковій перспективі. Ось чому ваша стратегія бренду не може обійтися без бачення бренду. Насправді реалістичне бачення бренду може допомогти вплинути на бізнес-рішення та досягти маркетингових цілей.

Чітке бачення бренду забезпечує єдиний напрямок реалізації стратегії бренду. Насправді бачення бренду є ключовим компонентом стратегії бренду, який підтримує мотивацію зацікавлених сторін, сприяє узгодженості мети та реалізації, а також допомагає відрізняти бренд від його конкурентів.

Емоція

Ми приймаємо рішення про покупку на основі емоцій. Більшість наших потреб і готовності платити керуються тим, що ми хочемо, а не тим, що нам потрібно. Отже, якщо ви хочете позиціонувати себе як успішний бренд, важливо переконатися, що емоції є ключовим елементом стратегії вашого бренду.

Це дасть вам унікальний голос бренду, щоб зв’язатися з клієнтами та справити глибший вплив, ніж просто комерційні відносини. Бренди, які створюють зв’язки з клієнтами та роблять емоції незабутніми, можуть позитивно вплинути на прийняття рішень. Додавання емоцій до вашої стратегії бренду також дозволяє клієнтам довіряти вам і знаходити почуття лояльності до того, що ви відстоюєте.

Послідовність

Якщо ви новий бренд і хочете позиціонувати себе як бренд, що запам’ятовується, послідовність є ключем до вашої стратегії бренду. Впізнаваність бренду залежить від послідовності. Не можна одного дня мати надто серйозний пост у соцмережах, а наступного дня – скандальний. Ваші клієнти будуть збиті з пантелику та не знайдуть способу зв’язатися з вашим брендом.

Тому переконайтеся, що всі комунікації вашого бренду є цілісними. Більшість нових брендів роблять помилку, намагаючись охопити всіх. Однак, як тільки ви знайдете свою цільову аудиторію та створите особистість покупця, я рекомендую вам дотримуватися своєї цільової аудиторії, провести A/B-тестування (в міру), щоб побачити, до чого вони сприйнятливі.

Майте певну гнучкість у своїй стратегії бренду, але не коливайтеся між крайнощами заради успіху бренду.

Як побудувати стратегію бренду

Розробка стратегії бренду може виявитися непосильною, якщо ви не проаналізуєте ці 10 простих кроків:

#1. Дізнайтеся про мету свого бренду

Першим кроком до побудови стратегії вашого бренду є визначення мети вашого бренду. Що означає ваш бренд? Якщо ви не знаєте, з чого почати, почніть із з’ясування: якою є ваша загальна бізнес-стратегія? Потім почніть будувати бізнес-стратегію зі стратегії бренду.

Ваша бізнес-стратегія складатиметься з двох частин:

 • Функціональний: Як ви заробляєте гроші? Або приносити прибуток?
 • Навмисно: яку прогалину на ринку ви хочете заповнити? Або які проблеми ви вирішуєте?

Однак як загальна бізнес-стратегія може визначити вашу бізнес-стратегію? Ви можете взяти основну місію свого бізнесу та побачити, як ви можете допомогти своїй цільовій аудиторії. Припустімо, що метою бренду авіакомпанії може бути полегшення та комфортність подорожей до всіх напрямків.

Тепер ви можете позиціонувати свій бренд двома способами: якщо ваша авіакомпанія зосереджена на доступності, метою вашого бренду буде пропонувати економні перевезення або знижки. Тоді як, якщо ваша авіакомпанія зосереджена на пропонуванні розкоші, мета вашого бренду може мати все спільне з гламуром і висококласним досвідом.

#2. Визначте свою цільову аудиторію

Ви не отримаєте прибутку, якщо не продасте свої продукти чи послуги. І ви не будете продавати, якщо не розумієте свою цільову аудиторію та не використовуєте сегментацію клієнтів.

 • Які у них больові точки?
 • Які їхні довгострокові цілі?
 • Крім того, які їхні потреби ви можете задовольнити?

Ви також повинні визначити свою цільову аудиторію, щоб зрозуміти, скільки має коштувати ваш продукт або послуга. Ви також можете створити стратегію цифрового маркетингу, яка допоможе охопити більшу кількість вашої цільової аудиторії, коли ви дізнаєтеся, яку платформу вони використовують. Чи варто вам використовувати push-повідомлення, повідомлення WhatsApp або метарекламу для цільової аудиторії? Ви можете відповісти на подібні запитання та визначити їх у стратегії свого бренду на майбутнє.

#3. Проведіть дослідження ринку

Коли ви намагаєтесь визначити правильну стратегію свого бренду, вам потрібно знати галузь. Хто ваші конкуренти? Хто є цільовою аудиторією ваших конкурентів? Яка середня ціна продукції конкурентів? На яких ринках вони продаються?

Відповіді на ці запитання допоможуть вам знайти місце на ринку. Якщо ви добре дослідите ринок і конкурентів, ви також зможете помітити ринкову прогалину. Насправді дослідження конкурентів також може допомогти зрозуміти очікування клієнтів.

Ви можете скористатися перевагами їхніх кампаній, щоб побачити, що спрацювало у вашої цільової аудиторії, і триматися подалі від тих, які ні.

#4. Визначте свій USP

Як бренд, ваша стратегія бренду є незавершеною до моменту, коли ви придумаєте унікальну торгову пропозицію (USP). Ви можете провести аналіз SWOT (сильні сторони, слабкі сторони, можливості та загрози), щоб визначити сильні та слабкі сторони вашого бренду, а також зовнішні можливості та загрози.

У поєднанні з дослідженням ринку SWOT-аналіз може допомогти визначити унікальну цінність бренду вашого продукту. Вашим USP може бути унікальний продукт, дешева точка продажу, довговічний продукт/послуга, гарантія часу, результат або щось інше.

 • Вирішіть велику проблему, з якою зіткнувся ваш клієнт
 • Або запропонуйте подібний продукт чи послугу з конкурентною перевагою (нижча ціна, більше функцій)

Пам’ятайте, що коли ви оголосите про свій USP, ваші конкуренти спробують скопіювати його або знецінити ваш USP. Тому вкладіть час і зусилля, щоб зберегти свій USP і зберегти його ціннісну пропозицію.

#5. Створіть свій бренд

Рання розробка фірмового стилю може стати великою перевагою для брендів і компаній, які прагнуть розробити стратегію бренду. Насправді кожен бренд повинен розробити базову ідентичність бренду, яка складається з трьох основних компонентів:

 • Логотип бренду
 • Естетика бренду (колірна палітра)
 • Брендова типографіка

Ідентичність вашого бренду повинна бути масштабованою для майбутніх підприємств і легкою для застосування в поточних ситуаціях. Крім того, наявність фірмового стилю гарантує, що всі ваші комунікаційні повідомлення будуть об’єднані в єдину тему.

Вибираючи кольори, враховуйте психологію. Як фахівець із маркетингу брендів, я можу підтвердити, що психологія кольорів у маркетингу справді може дати вам додаткову перевагу та допомогти вашому бренду виділитися. Такі харчові бренди, як KFC і McDonald’s, використовують такі кольори, як червоний, щоб спонукати клієнтів відчувати заряд енергії та бажання діяти.

#6. Розвивайте голос бренду

Кожна людина колись у своєму житті чула про цитату: «Іноді важливо не те, що ти говориш, а те, як ти це говориш». Ось тут і виникає важливість голосу бренду. Фактично, голос вашого бренду може слугувати офіційним посібником щодо того, як говорити те, що потрібно сказати.

Голос вашого бренду гарантує, що ви не схожі на будь-яку іншу компанію, яка намагається підняти шум в Інтернеті. Це дозволяє вам виділятися, мати свою особистість у спілкуванні та гарантувати, що те ж саме відображається в усіх ваших повідомленнях.

Ви можете поглянути на свій найефективніший вміст, щоб дізнатися, що подобається вашій аудиторії або чого очікує від вашого бренду. Чи подобається їм більш формальний голос бренду? Або веселий? Ви також можете мати суміш обох.

Переконайтеся, що голос вашого бренду не є неприязним або претензійним. Також не варто підходити занадто серйозно. Знайдіть баланс, і вам повинно бути добре. Насправді, як професіонал з маркетингу брендів, я рекомендую створити список того, що можна і чого не можна робити, щоб озвучити ваш бренд.

Ви можете додати винятки, правила та загальні вказівки щодо того, як використовувати голос свого бренду в різних налаштуваннях, щоб покращити рентабельність інвестицій, утримання клієнтів і залучення.

#7. Створіть посібник зі стилю бренду

Після того, як ви з’ясували, якою буде ваша візуальна ідентичність і голос бренду, ви можете створити керівництво по стилю, що включає типографіку, колірну палітру та логотип бренду.

Потреба в посібнику зі стилю бренду важлива для масштабованості та забезпечення використання цих елементів у всіх точках взаємодії, таких як веб-сайти, соціальні мережі та маркетингові кампанії.

Довідник бренду також має містити основні вказівки щодо тону бренду, голосу бренду та типів шрифтів, які ви використовуєте. Майте набір кольорів, які можуть підійти вашому бренду. Крім того, ви також можете вибрати стилі зображень і мати кілька шаблонів, щоб виходити в соціальні мережі та брати участь у маркетингових кампаніях за потреби.

Ви також можете встановити правила копірайтингу, включаючи тон і стилі написання. Фактично, ви також можете вирішувати, як працювати з ілюстраціями, іконками, зображеннями, і мати резерв для використання для кампаній і стратегій у соціальних мережах. Ось контрольний список, який вам потрібно мати:

 • Редакційні вказівки
 • Платні шаблони оголошень
 • Варіанти зображення в соціальних мережах
 • Варіанти оформлення соціальних мереж
 • Інструкції щодо використання фірмової ідентичності (тон, типографіка та колірна палітра)

І як тільки ви підготуєте всі ці матеріали, вам знадобиться якісний контент і інструменти для соціальних мереж, щоб ви могли якнайкраще використовувати свої ресурси.

#8. Визначте точки дотику бренду

Коли ви створюєте стратегію бренду, важливо визначити точки дотику, які матиме ваш бренд. Тепер ви можете запитати, чому точки взаємодії або канали бренду важливі для стратегії вашого бренду?

Що ж, у епоху, коли цифровий маркетинг — це все, має сенс об’єднати лише обидва, щоб ваша стратегія бренду могла базуватися на каналах, які ви використовуватимете для спілкування зі своєю аудиторією.

Однак як визначити точки взаємодії та канали бренду?

 • Вибирайте канали залежно від того, де працює ваша цільова аудиторія
 • Проведіть A/B-тестування та дізнайтеся, де ваша аудиторія найбільше взаємодіє з вашим брендом

Чи є у вас високий рівень відкриття інформаційних бюлетенів? Або у вас високий CTR для push-повідомлень? У такому випадку ви можете перевірити різні способи покращення націлювання на аудиторію.

Ви також можете побачити, де ваша аудиторія працює найкраще, будь то Instagram, Facebook, LinkedIn чи TikTok. Ви можете використовувати кілька каналів одночасно, щоб націлюватися на різних покупців в окремих подорожах.

Чому я вважаю, що компаніям варто інвестувати в брендинг

Більшість брендів роблять помилку, будуючи свою бренд-стратегію виключно на своєму бренді. Мої роки в маркетингу брендів навчили мене, що стратегія бренду не повинна обертатися лише навколо цінностей і місії вашого бренду. Але також орієнтуйтеся на аудиторію, щоб досягти успіху. І саме тому брендинг має бути послідовним, резонувати з вашою аудиторією, а також автентичним для вашого бренду.

Ви можете використовувати сегментацію ринку та націлювання на аудиторію, щоб створити стратегію бренду, яка обертається навколо клієнтів та їхніх потреб. Сегментація ринку дає змогу дізнатися, на яку аудиторію орієнтуватися, хто є вашими потенційними клієнтами та які проблемні моменти можна вирішити для вашої ідеальної цільової аудиторії. Щойно ви почнете зосереджувати всі свої бізнес-дії (тактику продажу та маркетингові кампанії) на цій цільовій групі, ви почнете націлюватися на більше конверсій, потенційних клієнтів і продажів.

Ваша стратегія бренду не повинна тривати вічно. Хороша стратегія бренду працює на етапі, на якому перебуває ваш бізнес. Після того як ви досягнете своїх цілей, ви повинні створити нову стратегію бренду для наступного етапу бізнесу, наприклад, спонсорування популярних сайтів.

Спочатку цілі нового бренду включають впізнаваність бренду. Отже, у вашій стратегії бренду це має бути пріоритетним. Однак, як тільки ви досягнете впізнаваності бренду, ваша наступна мета — збільшити кількість конверсій і потенційних клієнтів. Після того, як це також буде досягнуто, ваша стратегія бренду має бути зосереджена на створенні лояльних клієнтів, зосередженні на утриманні клієнтів і розвитку капіталу бренду. Тому продовжуйте змінювати стратегію свого бренду та переконайтеся, що вона завжди узгоджується з бізнес-цілями.

Далі дізнайтеся про те, як створити набір брендів і поставити свій бренд у центр уваги!