Що таке «пропонований вам» вміст у Facebook і чому його не можна вимкнути?

Ви ненавидите бачити нерелевантний пропонований вміст у своїй стрічці Facebook? Ви б хотіли, щоб воно там не з’являлося? На жаль, ви не можете безпосередньо вимкнути пропозиції вмісту, і Facebook не дозволяє вам це робити.

Тим не менш, ви можете налаштувати розділ «Пропоноване для вас» вашої стрічки новин у Facebook, щоб бачити вміст, який вам підходить.

Нижче ми розглянемо, що таке «Рекомендований для вас» вміст, чому Facebook не дозволяє вимкнути його назавжди та які параметри ви маєте, щоб гарантувати, що ви отримуєте лише відповідні пропозиції.

Як працює функція Facebook «Рекомендовано для вас»?

«Пропоновано для вас» — це функція Facebook, яка пропонує відповідний вміст на основі активності користувача. Користувачі можуть бачити відео, схожі на те, яке вони прокоментували, фото, яке вони щойно завантажили, або статтю, на читання якої вони витратили кілька хвилин.

Facebook пропонує такий контент, щоб довше залишати користувачів у додатку, але як він визначає, який контент запропонувати? Відповідно до Довідковий центр Metaна запропонований вміст у Facebook впливають три основні фактори: пов’язаний вміст, пов’язані теми та місцезнаходження.

Отже, вміст, який ви бачите як пропозиції, базується на наступному:

 • Теми, якими ви займалися раніше.
 • Вміст із більшою зацікавленістю інших учасників сторінки чи групи, з якими ви також часто спілкуєтеся.
 • Тип вмісту, яким зараз займаються люди, які знаходяться в тому ж місці, що й ви.

Творці контенту Facebook можуть отримати значну користь від цих пропозицій, які збільшують охоплення та залученість дописів у Facebook. Однак іноді це може дратувати користувачів, особливо якщо вміст, який вони бачать, нерелевантний. На жаль, Facebook не дозволяє користувачам відключати ці пропозиції. Питання в тому, чому?

Чому ви не можете вимкнути «Пропонований вам» вміст у Facebook?

Алгоритм Facebook спрямований на те, щоб утримувати користувачів якомога довше. Чим більше залучення, тим більший дохід принесе бізнес. Тому було введено пропозиції щодо вмісту, щоб допомогти алгоритму показувати користувачам більш релевантний вміст, заохочуючи їх витрачати більше часу на прокручування.

Оскільки пропозиції вмісту можуть завести користувачів у кролячу нору, з якої важко втекти — те, чого хоче кожна платформа соціальних мереж, — чому Facebook дозволяє користувачам вимикати їх? Це зведе нанівець ціль цієї функції. Таким чином, Facebook дозволяє вам налаштовувати ці пропозиції відповідно до ваших уподобань.

Простіше кажучи, Facebook не хоче, щоб ви припиняли ці пропозиції, а адаптував їх на свій смак. Таким чином, його алгоритм може довше тримати вас у додатку, і ви зможете насолоджуватися релевантним вмістом, який інакше б не помітили. Давайте розглянемо, як можна налаштувати ці пропозиції.

Як адаптувати «пропонований для вас» вміст у Facebook

Немає прямого способу налаштувати те, що ви бачите як запропонований вміст у Facebook. Натомість вам доведеться окремо приховати або відкласти всі публікації з нерелевантним вмістом. Ви можете повідомити Facebook про те, що ви не хочете бачити як пропозиції, щоб він пропонував лише відповідний вміст.

Facebook дозволяє вимкнути певні типи публікацій, які ви бачили в пропозиціях, тимчасово вимкнути публікації з певної сторінки або назавжди припинити їх перегляд. Щоб застосувати ці параметри до невідповідного вмісту, який відображається у ваших пропозиціях на веб-сайті Facebook, виконайте наведені нижче дії.

 • Перейдіть до запропонованої публікації, про яку ви хочете надіслати відгук.
 • Натисніть на три горизонтальні точки у верхньому правому куті запропонованої публікації.
 • Щоб приховати подібні дописи від ваших пропозицій, натисніть «Приховати допис».
 • Виберіть Відкласти на 30 днів або Hide all from , щоб більше не бачити публікацій із певної сторінки на 30 днів або необмежений період відповідно.
 • Натисніть Поскаржитися на публікацію, якщо ви знайшли публікацію, яка суперечить вашим стандартам.
 • Користувачі програми Facebook також можуть налаштовувати пропозиції вмісту так само на своїх пристроях iOS і Android. Тут ви знайдете ті самі параметри керування пропозиціями вмісту, що й на веб-сайті Facebook.

  Поради щодо перегляду релевантного вмісту в розділі «Рекомендовано для вас».

  Незважаючи на те, що ви можете певною мірою адаптувати запропонований вміст за допомогою наведених вище кроків, ви все одно можете іноді натрапляти на нерелевантний вміст у своїй стрічці. Це також пов’язано з вашою активністю у Facebook. Отже, щоб переконатися, що ваш розділ «Рекомендовано для вас» повний відповідного вмісту, ось кілька речей, про які слід пам’ятати:

  • Не взаємодійте з вмістом Facebook, який ви не хочете бачити як пропозиції, навіть негативні. Наприклад, якщо ви прокоментуєте тривожну публікацію та висловите протилежну думку, Facebook все одно може показати вам подібний вміст на основі вашої взаємодії. Те ж саме стосується реакцій, поширень та інших взаємодій.
  • Якщо нерелевантний вміст кілька разів з’являється в пропозиціях, навіть якщо його приховати, найкраще скасувати підписку на цю сторінку Facebook або заблокувати її. Щоб скасувати підписку на сторінку Facebook, клацніть її назву в запропонованому дописі та натисніть кнопку «Підписатися». Щоб заблокувати сторінку Facebook, клацніть її назву в запропонованому дописі, клацніть три горизонтальні крапки, а потім клацніть Заблокувати.
  • Вийдіть із групи, до якої ви належите, якщо в ній поширюється вміст, який суперечить вашим цінностям. Щоб вийти з групи, клацніть «Приєднатися» під назвою групи, а потім клацніть «Вийти з групи».

  Подивіться на кілька інших способів налаштувати свою стрічку Facebook. Коли ви повідомляєте Facebook, що вам не подобаються нерелевантні публікації та ви взаємодієте лише з тими, які вам потрібні, вона завжди зберігатиме релевантні публікації в пропозиціях вмісту.

  Але чи є альтернатива припинити перегляд усіх пропозицій вмісту в стрічці новин Facebook і очистити це? Є, і це використання сторонніх розширень. Однак, враховуючи ризики для безпеки, ми настійно рекомендуємо відмовитися від цього.

  Не використовуйте розширення сторонніх розробників

  Багато сторонніх розширень можуть допомогти вам контролювати тип вмісту, який ви бачите на Facebook, і видаляти непотрібний вміст. Однак ми настійно рекомендуємо не використовувати ненадійні розширення браузера з міркувань безпеки. Ось кілька причин чому:

  • Використання будь-якого стороннього розширення порушує положення та умови Facebook, і якщо ваш обліковий запис буде виявлено за таку діяльність, Facebook може забанити вас.
  • Навіть якщо сторонні розширення стверджують, що не збирають дані користувачів, немає гарантії, що вони дотримуватимуться своєї політики конфіденційності. Вони можуть отримати від вас конфіденційну інформацію, яка може становити серйозну загрозу безпеці.
  • Використання сторонніх розширень може заважати вихідному коду Facebook, що може призвести до незліченних проблем під час використання платформи.

  Налаштуйте пропозиції вмісту Facebook

  Бачити нерелевантний вміст як пропозиції на Facebook може дратувати. А якщо це суперечить нашим цінностям, то ще гірше.

  Сподіваємось, тепер ви краще розумієте, як працюють пропозиції вмісту Facebook і як їх адаптувати. Якщо ви дотримуєтеся порад, наведених вище, вміст, який ви знайдете у своїх пропозиціях, буде більш доречним.