Що таке кеш DNS і як його оновити

| | 0 Comments| 6:19 PM
Categories:

Протягом багатьох років Інтернет розвивався такими шляхами, які не є очевидними для звичайного користувача. Доступ до веб-сайту може здатися простим, коли ми робимо це з браузера, але це складний, багатоетапний процес. Цей процес оптимізовано настільки, що, здається, для завантаження веб-сайту потрібно лише мілісекунди, але за лаштунками працює багато компонентів, які прискорюють роботу. Одним з цих компонентів є кеш DNS.

DNS — це служба, яка визначає назву веб-сайту з IP-адресою веб-сайту.

Веб-сайт насправді не має зручного імені, тобто URL-адреси, він має IP-адресу, але користувачі не можуть запам’ятати IP-адреси. Вони можуть запам’ятовувати URL-адреси, а DNS – це те, що працює за лаштунками, щоб узгодити URL-адресу з її IP-адресою.

Кеш DNS

Щоб допомогти DNS працювати ще швидше, є кеш DNS. Назва дає вам підказку щодо того, що вона робить. По суті, кеш DNS зберігає запис веб-сайтів, які ви відвідали. Він знає, що ви, наприклад, відвідали Вікіпедію, і пам’ятає, до якої IP-адреси він розв’язався. Кеш DNS допомагає DNS не вирішувати часто відвідувані адреси веб-сайтів знову і знову. Коли ви вводите адресу, вона спочатку перевіряється в кеші, і якщо вона там є, то вирішується через неї. Якщо адреса не знайдена, тобто ви відвідуєте веб-сайт вперше, запит буде надіслано до DNS, який потім вирішить його.

  Як встановити Mozilla Firefox як браузер за замовчуванням на Mac

Кеш DNS підтримується вашою ОС, але ваш браузер також підтримує кеш DNS. Оскільки браузери намагаються стати швидшими та швидше завантажувати вміст, вони включають інструменти, які допомагають їм у цьому. Якщо, наприклад, ви використовуєте Chrome і шукаєте веб-сайт, Chrome спочатку перевірить власний кеш DNS. Для Chrome швидше використовувати власний кеш, ніж надсилати запит ОС на перевірку власних записів. По суті, це означає, що у вашій системі є більше одного кешу DNS. Зазвичай це не проблема, якщо, звичайно, щось піде не так, і важко визначити, де проблема.

Проблеми з кешом DNS

Кеш DNS, особливо у вашому браузері, може бути пошкоджений. Немає єдиної причини, чому це відбувається, але це може бути що завгодно. Якщо ваш кеш не оновлювався протягом тривалого часу, це також може призвести до того, що веб-сайти не завантажуються.

  Як додати умовне форматування до комірок у таблицях Google

Існує також річ, яка називається отруєнням DNS, при якій шкідливі веб-сайти можуть вставляти або пошкоджувати записи в кеші. Це може призвести, наприклад, до того, що Facebook перейде на шкідливий веб-сайт, який не є Facebook. Якщо ви стали жертвою отруєння DNS, вам доведеться видалити або заблокувати все, що вставляє в нього IP-адреси тощо, а потім очистити кеш. Якщо кеш пошкоджено або у вас виникли проблеми з розшифровкою адреси веб-сайту, видалення кешу допоможе це виправити.

Видалити кеш DNS

Chrome

Щоб очистити кеш DNS в Chrome, введіть наступне в адресному рядку та натисніть кнопку «Очистити кеш хосту».

chrome://net-internals/#dns

Firefox

Відкрийте Firefox і введіть about:config в адресному рядку. Прийміть попередження на екрані, щоб перейти до налаштувань Firefox. Тут знайдіть наступне налаштування та встановіть його значення на 0.

network.dnsCacheExpiration

Windows

Щоб видалити кеш DNS Windows, відкрийте вікно командного рядка з правами адміністратора. У вікні командного рядка введіть наступне та натисніть Enter.

ipconfig /flushdns

macOS

Щоб очистити кеш DNS в macOS, вам доведеться врахувати, яку версію macOS ви використовуєте. Усі команди виконуються в терміналі, тому відкрийте програму Terminal і виконайте команду, яка стосується вашої версії macOS.

  Як користуватися Microsoft Teams

macOS Yosemite та новіших версій

 sudo killall -HUP mDNSResponder

macOS 10.10 – 10.10.3

sudo discoveryutil mdnsflushcache

Вам потрібно буде ввести пароль адміністратора, щоб очистити кеш.

iOS

Щоб очистити кеш DNS на вашому iPhone або iPad, увімкніть режим польоту на 10-15 секунд. Ви можете ввімкнути режим польоту в Центрі керування або в додатку Налаштування.

Якщо це не вирішить проблеми, перезавантажте пристрій, і це очистить кеш DNS.

Android

Вам потрібно очистити кеш DNS в Android через будь-який браузер, який ви використовуєте. Відкрийте програму Налаштування та перейдіть до Програми. У списку встановлених програм торкніться браузера, який ви використовуєте. На сторінці відомостей браузера ви побачите запис про обсяг пам’яті, який він використовує. Торкніться його. На екрані, який показує деталі зберігання, ви знайдете кнопку Очистити кеш. Торкніться його, щоб очистити кеш DNS.