Що таке керування привілейованими ідентифікаційними даними (PIM) і яку користь воно приносить бізнесу?

| | 0 Comments| 10:30 AM
Categories:

Privileged Identity Management (PIM) — це ефективний спосіб керування дозволами доступу співробітників, щоб захистити дані та обмежити їх доступ.

Крадіжки та атаки даних не завжди відбуваються через зовнішні чинники. Іноді це може бути робота будь-якого внутрішнього члена, зроблена навмисно чи ненавмисно.

Внутрішня загроза реальна!

Надання додаткових привілеїв, ніж вимагається, може призвести до доступу до даних, які вони не повинні мати. Деякі співробітники також можуть зловживати ресурсами та обліковими записами для власної вигоди, навіть якщо це може завдати шкоди організації.

Є багато випадків коли внутрішній член команди є виконавцем атаки, яка може скомпрометувати дані.

Тому організації повинні надавати своїм співробітникам лише необхідний рівень привілеїв доступу до своїх ресурсів і даних, які необхідні для виконання їхніх завдань, але не більше того.

Це мінімізує дозволи на доступ і допоможе захистити ресурси та інформацію. Це виключає ймовірність несанкціонованого доступу, який може серйозно вплинути на конфіденційні дані вашої організації.

Тут корисним є керування привілейованою ідентифікацією (PIM).

У цій статті я розповім, що таке PIM, його переваги, принципи роботи та різницю між PIM, PAM та IAM.

Давайте почнемо!

Що таке PIM?

Управління привілейованими ідентифікаційними даними (PIM) — це техніка керування, контролю, аудиту та моніторингу рівня доступу працівників або привілейованих ідентифікаційних даних підприємства до його даних і ресурсів. Ці дані можуть бути обліковими записами баз даних, обліковими записами служб, цифровими підписами, ключами SSH, паролями тощо.

Іншими словами, PIM — це практика керування, моніторингу та захисту привілейованих облікових записів.

Рішення PIM розроблено спеціально для того, щоб допомогти підприємствам запровадити детальний контроль і сприяти суворому контролю над загрозами привілеїв. Це допомагає запобігти внутрішнім зловживанням і загрозам. Він також забезпечує активацію ролей на основі схвалення та часу, щоб усунути ризики небажаних, неправильно використаних або надмірних дозволів доступу до інформації та ресурсів.

Приклади привілейованих облікових записів:

Ці користувачі мають доступ до критично важливих систем або конфіденційних даних. PIM надає консолідоване рішення для створення, управління, керування та відстеження привілейованих облікових записів, щоб зменшити ймовірність витоку даних і підтримувати відповідність галузевим стандартам і правилам.

Для впровадження PIM необхідно:

 • Створіть політику безпеки, де ви можете згадати, як керуються облікові записи користувачів і що власники облікових записів можуть, а що не можуть робити.
 • Розробіть модель, яка дозволить відповідальній стороні перевіряти, чи належним чином дотримуються політики.
 • Визначте, наскільки широкими є дозволи, і визначте їх.
 • Створіть різні інструменти та процеси для керування ідентифікацією, наприклад інструменти надання та продукти PIM.

Це дозволяє обліковим записам суперкористувачів оперативно використовувати свій привілейований доступ під час доступу до ІТ-ресурсів.

Особливості PIM

PIM надає підприємствам такі можливості та функції для керування своїми привілейованими ідентифікаторами.

 • Виявлення привілейованих облікових записів у вашій організації, незалежно від того, яку програму чи платформу ви використовуєте.
 • Централізоване зберігання та надання всіх привілейованих облікових записів в одному сховищі.
 • Детальні політики авторизації на основі ролей для всіх ваших привілейованих облікових записів, що дозволяє вашим організаціям застосовувати принцип найменших привілеїв.
 • Впровадження надійних паролів, таких як періодична або автоматична ротація паролів.
 • Тимчасове призначення привілейованих облікових записів і їх скасування, коли в цьому немає потреби. Ця функція корисна, коли користувачеві потрібно отримати доступ до системи один раз для виконання певного завдання.
 • Моніторинг і відстеження всіх дій, пов’язаних із привілейованими обліковими записами, наприклад, хто отримував доступ до привілейованих облікових записів, коли вони отримували доступ, що робила особа під час доступу до облікових записів тощо.
 • Аудит і звітування про критично важливі для безпеки події, такі як запити на доступ, зміни конфігурацій і дозволів, події входу та виходу з системи тощо.

Як працює PIM?

Кожна організація поділяє свою базу користувачів на користувачів і суперкористувачів. Усередині організації вони мають доступ лише до відповідних даних відповідно до їхніх ролей і обов’язків. Люди з більшими привілеями можуть отримати доступ до важливої ​​інформації, отримати більше прав, змінити робочі процеси та керувати мережею.

  Чому кнопка Turbo уповільнювала роботу вашого ПК у 90-х?

Рішення PIM надають уповноваженому персоналу рольовий і обмежений за часом доступ до конфіденційної інформації та ресурсів, коли це необхідно. Давайте розберемося, як працює система PIM у реальному житті.

Обмеження привілеїв

Не кожен адміністратор має привілейовані облікові дані. PIM реалізує принципи найменших привілеїв для всіх користувачів. Цей принцип передбачає, що користувачі повинні мати мінімальний рівень прав доступу, достатній для виконання своїх обов’язків.

PIM вимагає від вас вказати необхідні дозволи для нових облікових записів суперкористувачів разом із причинами надання дозволу. Це запобіжить новим обліковим записам порушувати вашу політику безпеки. Крім того, він розширює видимість ваших користувачів, допомагаючи вам знаходити облікові записи користувачів, які не використовуються.

Це допоможе вам запобігти злому втратилих облікових записів. Крім того, PIM відстежує оновлення, зміни та інші модифікації, щоб зловмисники не могли вносити зміни, щоб отримати ваші робочі процеси або дані.

Застосувати автентифікацію

Поодиноких паролів недостатньо для захисту сучасних баз даних і користувачів, коли кількість випадків цифрової загрози зростає. Хакери можуть легко вгадати паролі або зламати їх за допомогою кодування чи інструментів.

З іншого погляду, зловмисники використовують облікові записи соціальних мереж і підбирають паролі, використовуючи доступну інформацію, або здійснюють фішингові атаки.

Привілейоване керування ідентифікацією надає складні параметри для процесу автентифікації, як правило, багатофакторну автентифікацію (MFA). Це діє ефективно та просто, що ускладнює роботу хакерів. MFA встановлює більше рівнів автентифікації між доступом до даних і запитами. Це включає:

 • Біометрична аутентифікація
 • Розпізнавання пристрою
 • SMS-повідомлення
 • Поведінкова біометрія
 • Моніторинг розташування або геозонування
 • Моніторинг часу запиту

Крім того, багато процесів MFA відбуваються без порушення робочого процесу та входу в систему; вони просто виконують процес автентифікації у фоновому режимі.

Увімкнути безпеку

Крім внутрішніх користувачів, нелюди також можуть спричинити хаос у мережі, якщо вони мають додаткові дозволи, ніж потрібні для виконання своїх функцій. Програми, бази даних, пристрої та інші програми можуть переміщувати дані та вносити зміни у вашу мережу.

Отже, необхідні належні обмеження та моніторинг, щоб хакери не мали шансу проникнути через ці програми. Для цього PIM обмежує особисті особи, які не є людьми, і особи третіх осіб від використання принципу найменших привілеїв.

Крім того, ці обмеження запобігають роботі шкідливих програм без доступу. Вам потрібно розглянути треті сторони з небажаними привілейованими обліковими записами. За допомогою PIM ви можете відстежувати ці облікові записи, щоб хакери не змогли знайти жодного доступу.

Монітор сеансів

Рішення для керування привілейованим доступом нового покоління пропонують запис моніторингу сеансу. Ви можете сортувати ці записи в різні групи та легко відстежувати їх за допомогою метаданих, доступних для пошуку. Це зведе до мінімуму зусилля з реагування на інциденти. Крім того, можливості моніторингу сеансів допомагають автоматично виявляти підозрілі сеанси.

Крім того, ваша команда може легко візуалізувати ланцюжок дій. Вони можуть оцінювати різні події та йти по сліду під час реагування на інциденти. PIM збирає всі привілейовані облікові записи в одному сховищі. Це централізує зусилля та забезпечує захист основних облікових даних у вашій мережі.

Переваги PIM

Переваги PIM включають:

Покращена безпека

PIM допомагає відстежувати, хто нещодавно мав доступ до певного ресурсу, а також хто мав його в минулому. Ви також можете відстежувати, коли почався і закінчився доступ. Ви можете використовувати цю інформацію, щоб стратегічно спланувати, хто має отримати доступ у майбутньому.

Відповідність нормативним вимогам

Через зростаючі проблеми з конфіденційністю ви повинні дотримуватися нормативних стандартів, що діють у вашому регіоні. Серед популярних нормативних стандартів HIPAA, NERC-CIP, GDPR, SOX, PCI DSS тощо. За допомогою PIM ви можете забезпечити дотримання цих інструкцій і створювати звіти для підтримки відповідності.

  5 найкращих автоматичних клікерів для Mac

Зниження витрат на аудит та ІТ

Вам більше не потрібно буде вручну контролювати права доступу кожного користувача. Завдяки попередньо визначеній структурі PIM і набору політик доступу ви можете виконувати перевірки та створювати звіти за кілька хвилин.

Легкість доступності

PIM спрощує процес надання прав і привілеїв доступу. Це допоможе законним привілейованим користувачам легко отримувати доступ до ресурсів, навіть якщо вони не пам’ятають своїх облікових даних.

Усунені загрози

Не використовуючи PIM, ви показуєте простий шлях до зловмисників, які можуть будь-коли скористатися непрацюючими обліковими записами. PIM допомагає контролювати та керувати всіма активними та непрацюючими обліковими записами. Це гарантує, що всі ці облікові записи не матимуть доступу до конфіденційних даних підприємств.

Краща видимість і контроль

Ви можете легко візуалізувати та контролювати всі привілейовані особи та облікові записи, безпечно помістивши їх у цифрове сховище. Це сховище буде захищено та зашифровано кількома факторами автентифікації.

Найкращі практики впровадження PIM

Щоб увімкнути ефективне керування привілейованими ідентифікаторами, потрібно дотримуватися деяких найкращих практик:

 • Знаходьте та зберігайте список виданих ідентифікацій, включаючи цифрові сертифікати, паролі та ключі SSH, у захищеному та надійному онлайн-сховищі. Щоразу, коли ви виявляєте нові особи, ви можете автоматично оновлювати список з легкістю.
 • Застосовуйте суворі політики, такі як рольовий і часовий доступ до привілейованих ресурсів, автоматичне скидання облікових даних для входу після одноразового використання, періодичне скидання пароля та інші методи безпеки.
 • Реалізуйте доступ із найменшими привілеями, надаючи привілейований доступ стороннім особам і користувачам, які не є адміністраторами. Надайте їм мінімальні привілеї для виконання ролей і обов’язків, не більше того.
 • Аудит і моніторинг віддалених сеансів і привілейованого доступу в режимі реального часу, щоб виявляти зловмисників і миттєво приймати рішення щодо безпеки.

PIM проти PAM проти IAM

У ширшому сценарії і керування привілейованими ідентифікаційними даними (PIM), і керування привілейованим доступом (PAM) є підмножинами керування ідентифікаційними даними та доступом (IAM). IAM займається захистом, моніторингом і керуванням корпоративними ідентифікаторами та дозволами доступу.

Однак PIM і PAM відіграють вирішальну роль, коли мова заходить про керування та захист привілейованих ідентифікаторів та їх доступності. Давайте розберемося, чим відрізняються IAM, PIM і PAM.

Privileged Identity Management (PIM)Privileged Identity Management (PAM)Identify and Access Management (IAM)PIM надає політики безпеки та елементи керування для захисту та керування привілейованими ідентифікаторами для доступу до критично важливих систем і конфіденційної інформації.PAM підтримує систему контролю доступу для керування, моніторингу, контролюйте та захищайте дії та шляхи привілейованого доступу у вашій організації. IAM керує та контролює як дозволи доступу, так і ідентифікаційні дані в організації. Наприклад, користувачі, підкористувачі, активи, мережі, системи, програми та бази даних. Це передбачає керування тим, хто отримає підвищений привілейований доступ до ресурсів. Це включає системи, які можуть керувати різними обліковими записами з підвищеними привілеями. Це дозволяє призначати ролі, які необхідні для різних груп відповідно до ролей користувачів і відділів. Він містить політики безпеки для керування привілейованими ідентифікаторами, такими як облікові записи служб, паролі, цифрові сертифікати, ключі SSH та імена користувачів. Він забезпечує рівень доступу та дані, до яких має доступ привілейована особа. Він пропонує структуру безпеки, яка складається з унікальних заходів, підходів і правил, щоб полегшити керування цифровою ідентифікацією та доступом.

Рішення PIM

Тепер давайте обговоримо деякі з надійних рішень PIM, які ви можете розглянути для своєї організації.

#1. Microsoft

Microsoft пропонує привілейовані рішення для керування ідентифікацією для вашого підприємства. Це допоможе вам керувати, контролювати та контролювати доступ у Microsoft Entra. Ви можете надати своєчасний і за потреби доступ до ресурсів Microsoft Entra, ресурсів Azure та інших онлайн-служб MS, таких як Microsoft Intune або Microsoft 365.

Microsoft Azure рекомендує деякі завдання для PIM, які допоможуть вам керувати ролями Microsoft Entra. Завданнями є конфігурація налаштувань ролі Entra, надання відповідних призначень і надання користувачам можливості активувати ролі Entra. Ви також можете виконати деякі завдання для керування ролями Azure, як-от виявлення ресурсів Azure, налаштування параметрів ролі Azure тощо.

  Знімайте та редагуйте уповільнене відео на WP8.1

Після налаштування PIM ви можете переходити до завдань:

 • Мої ролі: відображає відповідні та активні ролі, призначені вам.
 • Запити, що очікують на розгляд: відображається запити, які очікують на розгляд, які потрібно активувати для призначення ролей.
 • Схвалити запити: відображається набір запитів на активацію, які ви можете лише підтвердити.
 • Доступ до перегляду: показує список активних переглядів доступу, які вам призначено завершити.
 • Ролі Microsoft Entra: відображає налаштування та інформаційну панель для адміністраторів ролей для моніторингу та керування призначеннями ролей Entra.
 • Ресурси Azure: відображає налаштування та інформаційну панель для керування призначеннями ролей ресурсів Azure.

Щоб використовувати PIM, вам потрібна одна з ліцензій:

 • Він включає хмарні підписки Microsoft, як-от Microsoft 365, Microsoft Azure та інші.
 • Microsoft Entra ID P1: доступний або включений до Microsoft 365 E3 для підприємств і Microsoft 365 Premium для малого та середнього бізнесу.
 • Microsoft Entra ID P1: він включений до Microsoft 365 E5 для підприємств.
 • Управління Microsoft Entra ID: він має набір можливостей керування ідентифікацією для користувачів Microsoft Entra ID P1 і P2.

#2. Aujas

Контролюйте облікові записи адміністраторів, автоматизуйте й відстежуйте доступ до ідентичності суперкористувача за допомогою рішення PIM Aujas. Його швидкі рішення забезпечують відповідальність за адміністративний і спільний доступ, одночасно підвищуючи ефективність роботи.

Це рішення дає змогу вашим командам безпеки підтримувати відповідність галузевим стандартам і нормам, поширюючи найкращі практики у вашій організації.

Aujas має на меті керувати адміністративним доступом і запобігати порушенням внутрішньої безпеки суперкористувачами. Він задовольняє потреби невеликої серверної кімнати або великого центру обробки даних. Він пропонує наступні можливості PIM:

 • Розробка процедур і політик для програми PIM
 • Розгортання рішень PIM
 • Розгортання управління ключами SSH
 • Міграція рішення PIM на основі агента
 • Управління та розгортання рішень для контролю доступу за допомогою робототехніки

Крім того, Aujas пропонує захист від крадіжки облікових даних, керування обліковими даними, керування сеансами, захист сервера, захист домену, керування секретами для правил і програм тощо.

Платформа також керує спільними ідентифікаторами на кількох пристроях у глобальних мережах. Крім того, він забезпечує підзвітність спільних ідентифікаторів і усуває кілька ідентифікаторів, а також паролів.

#3. ManageEngine PAM360

Зменште несанкціонований доступ і захистіть свої критично важливі активи ManageEngine PAM360. Він пропонує вам комплексну платформу, з якої ви отримуєте контроль і цілісну видимість усіх привілейованих доступу.

Інструмент дає змогу зменшити ймовірність зростання ризику за допомогою потужної програми керування привілейованим доступом. Це гарантує, що не буде шляхів доступу до критично важливих систем і конфіденційних даних, які залишаються некерованими, неконтрольованими або невідомими.

ManageEngine дозволяє ІТ-адміністраторам розробляти центральну консоль різних систем для швидшого вирішення проблем. Ви отримаєте керування привілейованим доступом, функції керування обліковими даними підприємства та зберігання, робочий процес доступу з паролем, віддалений доступ тощо.

Крім того, ManageEngine пропонує керування сертифікатами SSL/TLS і SSH KEY, своєчасні підвищені привілеї, аудит і звітність, аналітику поведінки користувачів тощо. Це допоможе вам отримати централізований контроль, підвищити ефективність і досягти нормативної відповідності.

Висновок

Привілейоване керування ідентифікацією (PIM) — чудова стратегія для покращення стану безпеки вашої організації. Це допомагає вам застосовувати політики безпеки та контролювати дозволи доступу привілейованих осіб.

Таким чином, PIM може допомогти не допустити зловмисників і запобігти завданню ними будь-якої шкоди вашій організації. Це захищає ваші дані, дозволяє вам дотримуватися нормативних актів і підтримує вашу репутацію на ринку.

Ви також можете дослідити деякі найкращі рішення для керування привілейованим доступом (PAM) і рішення для авторизації з відкритим кодом (OAuth).