techukraine.net techukraine.net Що таке гібридна віддалена робота?

Що таке гібридна віддалена робота?

| | 0 Comments| 11:49 AM
Categories:

Пандемія COVID-19 змусила роботодавців у всьому світі перейти на дистанційну роботу. Хоча багато компаній процвітали, більші корпорації та організації зіткнулися з вузькими місцями робочого процесу. Їхня велика кількість співробітників ускладнювала дистанційну роботу.

Тепер, коли суспільство відновлює відчуття нормальності, компанії переходять до нової моделі: гібридної віддаленої роботи. Але багато хто з ним ще не знайомі. Ось що означає гібридна віддалена робота, чим вона відрізняється від віддаленої роботи та чому варто дати їй шанс.

Що означає Hybrid Remote?

Гібридна віддалена робота поєднує налаштування роботи в офісі та віддаленої роботи. Компанії, які дотримуються цього підходу, мають співробітників, які працюють на місці, віддалено або обидва. Більшість прийняли це після того, як місцеві органи влади скасували пандемічні обмеження, коли їм були потрібні команди в офісах, але вони не могли реалізувати повномасштабні стратегії роботи в офісі.

Існує кілька варіантів гібридної віддаленої роботи, тобто роботодавці можуть оцінити, який підхід підходить їх галузі, робочому процесу та талантам.

Гнучка гібридна модель

Гнучкий гібридний підхід дає співробітникам повний контроль над тим, чи працюють вони в офісі чи поза ним. Він не дотримується фіксованих розкладів. Ви можете звітувати в офісі для спільної роботи над проектом і працювати віддалено під час виконання окремих завдань — просто погодьте це зі своїм керівником.

Головна перевага цієї моделі – це формування довіри. Компанії можуть підвищити моральний дух, покращити задоволеність роботою та сприяти здоровим робочим стосункам, надавши своїм працівникам незалежність. Обмежувальна політика рідко покращує лояльність працівників.

Але один недолік полягає в тому, що йому бракує структури. Керівники робочих місць можуть мати проблеми з балансуванням віддалених і локальних команд, особливо якщо працівники вносять зміни в розклад в останню хвилину.

  Як вимкнути розумні відповіді в Gmail

Гібридна модель Remote-First

Гібридна модель дистанційного керування підходить компаніям, які віддають перевагу віддаленій роботі та час від часу проводять особисті зустрічі. Їм не обов’язково потрібен фізичний офіс. Деякі просто орендують коворкінг або місця для заходів на Airbnb для своїх зібрань.

Стартапи часто використовують цю стратегію для регулювання витрат під час масштабування операцій. Вони оцінюють, як їхні віддалені працівники реагують на особисті зустрічі та співпрацю в проектах, перш ніж інвестувати у фізичний офіс. Подібним чином цей підхід також допомагає корпораціям скорочувати штат своїх команд і поступово переходити до віддаленої роботи.

Зверніть увагу лише на те, що моделі повністю віддаленої та дистанційної роботи мають незначні відмінності. Ви все ще можете відчувати себе ізольованими, оскільки зустрічаєтеся з колегами лише в запланованих випадках — часто лише один або два рази на місяць.

Office-First Hybrid Model

Гібридна модель першого офісу надає перевагу командам в офісі. Роботодавці могли б дотримуватися графіків із дуже малою кількістю днів роботи з дому або обмежити віддалені команди X відсотками штату працівників. У будь-якому випадку їхні ресурси в основному виділяються на операції на місці.

Цей підхід популярний серед великих організацій, яким потрібні менеджери середньої ланки, які часто контролюють працівників. Ймовірно, вони були змушені прийняти віддалену роботу через пандемію.

Візьмемо Apple як приклад. Як повідомляє BloombergApple швидко попросила своїх співробітників звітувати в офісі після того, як у 2022 році було послаблено загальнонаціональні пандемічні обмеження. Це скоротило віддалені робочі дні на 75 відсотків.

Мабуть, найбільш очевидним недоліком цієї моделі є те, що вона майже не відрізняється від традиційного налаштування в офісі. Ви все одно будете приходити в офіс у більшість робочих днів. І очікуйте, що роботодавці зрештою відмовляться від гібридної роботи, якщо їхні рейтинги продуктивності різко впадуть.

  7 найкращих програм для картографування безпілотників для точного виконання опитувань

Гібридна модель для дистанційного керування

Компанії, які дотримуються гібридного підходу до віддаленої роботи, надають однакове значення офісним і віддаленим працівникам. Зазвичай вони створюють фіксовані графіки — працівники не можуть вирішувати самі. Кількість віддалених робочих днів залежить від посади та обов’язків. Можливо, декому доведеться приходити в офіс частіше.

Ця модель дозволяє роботодавцям використовувати віддалені відділи без шкоди для структури та ефективності. Вони можуть вносити корективи за потреби. Наприклад, якщо відділ почне виробляти нерівномірну продукцію, працюючи вдома, він, ймовірно, отримає менше віддалених робочих днів.

Які переваги гібридної віддаленої роботи?

Автор зображення: Джеймс Петтс/Wikimedia Commons

Все більше компаній переходять від роботи в офісі та віддаленої роботи до гібридної моделі віддаленої роботи. Працівники та роботодавці однаково виграють від його гнучкості, ефективності та балансу між роботою та особистим життям.

Співробітники не обмежуються налаштуваннями роботи в офісі чи віддалено

У компаніях з гібридною віддаленою роботою ви можете максимізувати налаштування як в офісі, так і віддаленої роботи. Звичайно, не всі роботодавці дозволять вам диктувати свій графік. Але ви можете сісти зі своїм керівником і пояснити ідеальну схему, яка підвищить ваші рейтинги продуктивності.

Роботодавці можуть краще контролювати своїх працівників

Змішані схеми віддаленої роботи дозволяють керівникам робочих місць контролювати працівників, не наполягаючи на політиці повернення в офіс. Не секрет, що деякі співробітники використовують моделі повністю віддаленої роботи. Їм сходить з рук, роблячи менше, ніж потрібно, оскільки їхні керівники не можуть відстежувати їх особисто. Зрештою, інструменти моніторингу працівників не завжди точні.

На жаль, ці порушення завдають шкоди й іншим працівникам. Якщо вашого колегу спіймають на шахрайстві з лічильниками робочого часу, ваш керівник, ймовірно, введе суворіші обмеження для всього відділу.

Гібридні віддалені працівники досягають максимальної ефективності

Проводити занадто багато днів, працюючи в офісі або поза ним, шкодить продуктивності. Щоденні поїздки в офіс витрачають час, але постійна робота вдома багато відволікає. Крім того, гібридні домовленості оптимізують конкурентне робоче середовище на місці, надаючи працівникам незалежність і гнучкість віддаленої роботи.

  Як видалити обліковий запис Riot

Гібридна віддалена робота дозволяє працівникам краще керувати часом

Гібридні моделі віддаленої роботи пропонують більше свободи дій і гнучкості, ніж налаштування в офісі. Досягти балансу між роботою та особистим життям майже неможливо, якщо ви щодня звітуєте в офісі. Враховуючи час, витрачений на те, щоб одягнутися, поїхати на роботу та влаштуватися за робочим столом, це може обмежити час, доступний для інших справ.

Заплановані особисті зустрічі підвищують моральний дух

Хоча віддалена робота забезпечує гнучкість, вона також створює відчуття самотності. Співробітники, які звикли до роботи в офісі, можуть відчувати ізоляцію після тривалої роботи вдома. Мати дуже мало соціальної взаємодії нездорово.

На щастя, гібридна модель роботи бореться з почуттям самотності та ізоляції за допомогою запланованих зустрічей. Навіть звітувати в офісі та зустрічі з друзями може бути приємно.

Не хвилюйтеся, якщо ваша компанія не проводить особисті заходи — є інші способи подолати самотність під час віддаленої роботи. Ви можете приєднатися до коворкінгу, брати участь у групових чатах або завести домашнього улюбленця.

Чи є гібридна віддалена робота майбутнім корпоративної роботи?

Враховуючи переваги, які гібридна модель віддаленої роботи пропонує роботодавцям і працівникам, вона безумовно тут залишиться. Більше компаній у всьому світі вивчатимуть цю модель. Ви можете стикатися з ними частіше, переглядаючи списки вакансій.

Крім того, порівняйте, як гібридна дистанційна та віддалена робота протистоять традиційним умовам роботи в офісі. Дослідіть плюси та мінуси. Ви втратите багато можливостей, якщо обмежитеся конкретними моделями роботи.