Що таке біткойн-NFT/ординали та як вони працюють?

| | 0 Comments| 7:20 AM
Categories:

Bitcoin NFT/Ordinals є гарячою темою серед криптовалютної спільноти. У цій статті ми спростимо цю тему для вас.

Ethereum, Solana та Polygon є улюбленими блокчейнами для розробників NFT для створення колекцій NFT. Однак впровадження біткойн-NFT/ординалів забезпечило блокчейну біткойн вихід у світ NFT.

На момент написання статті написи Bitcoin Ordinals перетнулися 35 мільйонів. Крім того, згенеровані звичайні збори становлять близько 60 мільйонів доларів.

Але що насправді таке Bitcoin Ordinals? Чи це ще одне модне слово з криптопростору? Перейдемо до цього відразу!

Що таке біткойн NFT/ординали?

Bitcoins NFTs або Ordinals — це протокол, розроблений для вписування NFT у блокчейн Bitcoin. Цей інноваційний протокол був розроблений інженером-програмістом та ентузіастом біткойнів Кейсі Родармором у січні 2023 року.

До появи Ordinals було складно карбувати NFT у блокчейні біткойн. Зокрема, обмежена функціональність смарт-контракту Bitcoin обмежувала розробників у розробці проектів NFT на блокчейні Bitcoin.

Крім того, було також обмеження стандартів токенів, які підтримували карбування NFT. Наприклад, блокчейн Ethereum використовує ERC-721 як стандарт токена для своїх NFT.

Крім того, Bitcoin Ordinals поставляється з різними варіантами використання, наприклад:

  • Метавсесвіт: аватари або віртуальні землі можна надавати користувачам Метавсесвіту у формі Bitcoin NFT. Крім того, ви можете продавати ці NFT на ринках інших криптовалют.
  • Криптоігри: Bitcoin NFT можна використовувати як цифрові активи в грі, як-от ігрові персонажі, аксесуари, автомобілі тощо. Крім того, ви можете використовувати цей NFT, щоб підвищити свій ігровий рівень або покращити свої ігрові аксесуари.
  • Нерухомість: токенізація нерухомості набирає популярності, і біткойн-NFT мають потенціал для підтвердження права власності на нерухомість. Крім того, ви можете легко передати право власності іншій особі миттєво.
  • Музика та мистецтво: великий обсяг пам’яті дає змогу творцям конвертувати свою музику чи мистецтво як Bitcoin NFT. Крім того, ця конверсія допомагає творцям отримати доступ до криптоспільноти.

За допомогою Ordinals ви можете карбувати свої улюблені NFT у своїй мережі Bitcoin. Але як працює цей протокол? Давайте розберемося.

Як працюють біткойн-ординали?

Порядкові номери біткойнів походять від теорії порядкових номерів, яка призначає певний серійний номер для торгівлі та відстеження цифрових предметів колекціонування, таких як NFT. Крім того, ця теорія надає індивідуальні ідентифікатори для найменшої одиниці біткойна, сатоші (1 біткойн (BTC) = 100 мільйонів сатоші).

  Як видалити Node.js з вашого Mac

Простіше кажучи, цей порядковий протокол дозволяє карбувальникам NFT створювати унікальні сатоші, які не є замінними або незамінними. Ці сатоші створюються за допомогою процесу, який називається надписом.

Нумерація сатоші базується на порядку їх видобутку. Наприклад, порядковий номер першого сатоші з першого блоку — «нуль», а другого з цього ж блоку — «один».

Крім того, порядкові номери вписуються безпосередньо в блокчейн біткойн. Тому для нього не потрібні окремі токени чи сайдчейни, як NFT інших блокчейнів.

Як відбувається автентифікація Ordinal NFT?

Не існує жодного прямого методу автентифікації ваших біткойн-NFT. Однак ви можете виконати ці прості дії, щоб перевірити автентичність Ordinal NFT.

Крок 1. Виберіть свій улюблений Bitcoin NFT на будь-якому з доступних ринків NFT. Для прикладу візьмемо біткойн-жабу (#6582), доступну на Magic Eden.

Крок 2: Далі знайдіть «Inscription ID» цього Bitcoin NFT у розділі «Деталі».

Крок 3. Занотуйте або скопіюйте ідентифікатор напису відповідно до зручності.

Крок 4. Далі відвідайте ordinals.com з веб-браузера. Обов’язково відвідайте саме цей веб-сайт, оскільки шахраї можуть створити схожі підроблені веб-сайти.

Крок 5. Потім введіть або вставте ідентифікатор запису NFT у рядок пошуку та натисніть «Пошук».

Крок 6. Тепер ви отримаєте повну інформацію про Bitcoin NFT, включаючи тип вмісту, позначку часу, комісії тощо.

Крок 7: Нарешті, порівняйте адресу гаманця власника. Якщо обидві адреси гаманців від Magic Eden і ordinals.com однакові, то цей NFT можна вважати автентичним.

Ви можете спробувати цей самий метод з будь-яким іншим ринком NFT, який підтримує Bitcoin Ordinals.

Плюси Ordinal NFT

По-перше, давайте обговоримо переваги Ordinal NFT:

#1. Ринковий попит

Криптопростір став свідком високого попиту на Ordinal NFT. У результаті очікується, що ці NFT потраплять до списку найкращих колекцій NFT.

Крім того, вищий попит на ринку сприяє збільшенню ліквідності NFT. Таким чином, ви зможете плавно торгувати своїми Bitcoin NFT.

#2. Більше нагород за майнінг

Зменшення винагород за майнінг завжди хвилювало майнерів біткойнів. Зараз Ordinal NFT, як правило, надають більшу комісію майнерам блокчейну біткойн.

Крім того, це заохочує більше майнерів долучитися до процесу видобутку, що зрештою назавжди зміцнить екосистему біткойнів.

#3. Покращте впровадження NFT

Впровадження Ordinal NFT також має потенціал для додавання нових користувачів NFT. Крім того, автентичність мережі біткойн створює фактор довіри серед людей, які вперше знайомляться з NFT.

  Як вимкнути дисплей 90 Гц на Google Pixel 4 і Pixel 4 XL

З цієї причини все більше ринків NFT додають Ordinal NFT до своєї колекції. Наприклад, один із найкращих ринків NFT, Чарівний Едемзапустив ринок Ordinal NFT.

Крім того, ці ринки також перераховують популярні колекції NFT, щоб залучити нових користувачів. Тому ви можете придбати найкращі колекції NFT, такі як Ordinal Maxi Biz, Goosinals, Bitcoin Frogs, Bitcoin Punks тощо.

#4. Аспекти безпеки

Найважливішою перевагою Ordinal NFT є висока безпека блокчейну Bitcoin. Як наслідок, важко маніпулювати мережею та втручатися в дані NFT.

Крім того, цей покращений захист додає більше впевненості покупцям і продавцям NFT на ринках. Крім того, неможливо створити фальшиві NFT у блокчейні Bitcoin.

#5. Висока гнучкість

Порядкові NFT також надають більше гнучкості всій екосистемі Bitcoin. Разом із біткойнами (BTC) ви також можете використовувати Ordinal NFT для зберігання, оплати та транзакцій.

Крім того, ви також можете використовувати Bitcoin NFT як заставу для кредитування інших криптоактивів. Як наслідок, ви можете підійти до блокчейну біткойн для багатьох випадків використання.

Мінуси Ordinal NFT

Тепер давайте обговоримо мінуси Ordinal NFT:

#1. Низька швидкість транзакції

Збільшення порядкового напису створює труднощі для операторів вузла. Тому цим операторам важко запускати повні вузли мережі Bitcoin.

З часом ця перевантаженість мережі сповільнює швидкість транзакцій у мережі Bitcoin. В результаті швидкість транзакції знижується, і потрібно чекати набагато довше, щоб завершити транзакцію в ланцюжку.

#2. Конфіденційність

Коли ви проводите транзакцію за допомогою мережі Bitcoin, записується лише адреса вашого смарт-контракту. У результаті громадськість може ідентифікувати лише вашу адресу, а ваша особистість залишається анонімною.

Навпаки, порядкові номери надають унікальний порядковий номер для кожного сатоші. Таким чином, громадськості легше відстежувати всі ваші дії в мережі.

#3. Відсутність авторських гонорарів

Творці є основою екосистеми NFT, і Bitocin Ordinals не мають належної системи винагороди своїх творців або художників. З цієї причини ті творці, які залежать від пасивних роялті, як правило, тримаються подалі від Bitcoin NFT.

Наприклад, інші блокчейни NFT дозволяють творцям отримувати вигоду від перепродажу своїх NFT. Ця система допомагає творцям отримувати дохід від кожного продажу своїх NFT. На жаль, це отримання доходу не працює для Ordinal NFT.

Bitcoin Ordinals проти Bitcoin Stamps

Біткойн-марки — це тип біткойн-NFT, який останнім часом є популярним. Давайте розглянемо різницю між Bitcoin Ordinals і Bitcoin Stamp. Залишайтеся на зв’язку!

  Відкрийте свій інтернет-магазин сьогодні за допомогою Nexcess StoreBuilder

Аспекти Порядкові номери в біткойнах Марки в біткойнах Незмінність Дані зображення покладаються на перевірку свідків, залишаючи ймовірність порушень безпеки через скорочення блокчейну. Дані зображення зберігаються на виходах транзакцій. Цей процес захищає блокчейн, обмежуючи можливість скорочення. Взаємозамінність Неможливо змінити порядкові NFT після їх створення. Це означає, що він абсолютно незамінний. Неможливо змінити Ordinal NFT після їх створення. Це означає, що він абсолютно незамінний. File TypeOrdinals підтримує велику різноманітність типів даних. Тому ви можете додавати зображення високої роздільної здатності, відео високої чіткості, ігри, документи, аудіофайли тощо. Ви можете додавати файли на Stamps лише у форматах SVG, PNG і GIF. Зберігання. Ви можете зберігати широкий діапазон даних розміром до 4 МБ. Тут можна зберігати лише зображення малого розміру розміром до 24 × 24 пікселів.

Суперечки щодо ординалів біткойнів

Криптоспільнота неоднозначно сприйняла впровадження Bitcoin Ordinals. Тому з’явилася велика кількість критиків проти концепції Bitcoin NFT. Давайте перевіримо основні занепокоєння, висловлені критиками.

#1. Взаємозамінність біткойна

Незамінний характер сатоші викликає занепокоєння у критиків. Тут вони вимагають, щоб кожен сатоші оцінювався однаково без будь-яких унікальних відмінностей.

Кожен сатоші представляє основну одиницю біткойна, і конвертація його в NFT робить його унікальним і рідкісним. Тому критики вважають, що це порушить взаємозамінну природу біткойна.

#2. Перевантаження мережі

Група членів спільноти стверджує, що порядкові NFT різко збільшать простір блоків Bitcoin. Цей блоковий простір має обмежену ємність для зберігання транзакційних даних.

Крім того, швидкість мережі має тенденцію до зменшення зі збільшенням використання простору блоку. В результаті час очікування кожної транзакції збільшується.

#3. Підвищені комісії за транзакції

Збільшення перевантаженості мережі безпосередньо впливає на комісії за транзакції. Таким чином, користувачі мережі Bitcoin повинні платити вищі комісії за транзакції.

Члени спільноти Bitcoin стурбовані тим, що комісія за транзакції впливає на всю їхню діяльність в екосистемі Bitcoin. Крім того, вони вважають, що зростання попиту на Ordinal NFT додасть ще більше болю поточній ситуації.

Заключні думки

Біткойн NFT/Ordinals мають величезний потенціал для трансформації всього простору NFT. Крім того, ці NFT також пропонують більшу гнучкість блокчейну біткойн.

Впровадження NFT на основі біткойнів також викликало різну критику з боку криптоспільноти. Однак я думаю, що ці біткойн-ординали відіграватимуть важливу роль у більш широкому впровадженні NFT.

Далі ознайомтеся з блакитними фішками NFT.