Що означає «мета» в іграх? І чи слід вам підкорятися цьому?

Ключові висновки

  • Metas може допомогти підтримувати ігри свіжими та запроваджувати нові методи гри завдяки постійним оновленням і налаштуванням.
  • Потужна мета може спотворити гру навколо себе, поставивши гравців у невигідне становище, якщо вони не дотримуються її.
  • Слідувати мета мета залежить від вашого задоволення та задоволення від гри.

Якщо ви коли-небудь грали в онлайн-гру, то, швидше за все, ви чули про термін «мета». Мета може створити або зламати онлайн-гру, але може бути важко зрозуміти, що саме таке мета. Отже, давайте розберемося, що таке мета і чи варто вам слідувати їй.

OpenAI / MakeUseOf

Розробити багатокористувацьку гру складно. В ідеалі гра повинна надавати гравцям багато можливостей, надаючи їм можливість розвивати власні стилі гри.

У той же час розробник повинен збалансувати кожен стиль гри, щоб усі були в рівних умовах і ніхто не мав вродженої переваги.

На папері це звучить легко; на практиці не дуже. Під час гри гравці виявлять, що певний стиль гри, предмет або тактика дасть їм кращі результати. Таким чином, щоб максимізувати свій успіх, гравці починають базувати свій ігровий план навколо цього.

Наприклад, уявіть, що є гра гравець проти гравця (PVP), де гравці можуть вибирати між Воїном, Чарівником і Розбійником. В ідеалі розробники бажають, щоб усі варіанти мали однакову силу, але якщо гравці виявляють, що Чарівник є найпотужнішим, а Розбійник — найслабшим, більше людей гратимуть у Чарівника, а менше — у Розбійника.

Ця зміна поведінки стане «мета» гри. Це залишатиметься вірним, доки Чарівник не буде «понерфований» (зменшена потужність) або Розбійник не буде «посилений» (збільшений потужність), щоб стабілізувати мета.

Мета не обмежуються лише іграми з неоднаковою динамікою, як-от відеоігри з різними класами персонажів. Вони можуть вплинути на ігри, де обидві сторони перебувають у рівному становищі. Гра в шахи дає обом сторонам однакову кількість фігур, але все ще існує мета, що оточує найкращі перші та контр-нові гравці. І багато додатків, які навчають людей шахів, пояснять гравцям, що таке ці мета-ходи. Мета можна знайти навіть у всіх видах ігор Майстри підземель повинні остерігатися метаігор гравців неперевершене задоволення від їхніх сеансів Dungeons & Dragons.

  Як використовувати функцію MATCH в Excel

На цьому етапі вам може бути цікаво, звідки взявся термін мета. Іноді люди стверджують, що «мета» — це абревіатура, що означає «найефективніша доступна тактика». Цьому немає доказів, хоча це вдалий приклад «бекроніму», коли люди заднім числом перетворюють слово на акронім. Натомість цей термін, ймовірно, походить від існуючого слова «мета», що означає щось, що стосується самого себе. Це пояснюється тим, що мета — це, по суті, гра, заснована на грі, де стратегії та тактики розробляються ще до початку раунду.

DC Studio/Shutterstock

Ви не можете визначити мета як суто хорошу чи погану річ в іграх. Це повністю залежить від того, як мета розвивається, і як розробники обробляють це після того, як воно виникає.

Це одна з найцікавіших речей мета. Основна гра може залишатися і зберігатися як через хороші, так і через погані зміни мета. Давайте розглянемо, як мета може допомогти або зашкодити грі.

Як Metas може допомогти іграм

Мета іноді можна розглядати як «аромат місяця». Це особливо вірно для гри, яка отримує послідовні оновлення, які налаштовують спосіб гри. Таким чином, мета-файли можуть допомогти зберегти гру від «застарілої» та запровадити нові методи гри.

Наприклад, колекційна карткова гра Magic the Gathering розпочала своє життя як фізична карткова гра, але тепер у неї є цифровий клієнт під назвою «Magic the Gathering Arena», який є однією з найкращих безкоштовних ігор для ПК.

Крім того, можливо, немає кращого прикладу, ніж Magic the Gathering, оскільки його творець, дизайнер ігор Річард Гарфілд, взяв рідковживаний термін «метагра» та впровадив його в мейнстрім у 1990-х роках через його бесіди про ігровий дизайн і «мета» стратегії можна знайти в ігровій системі Magic the Gathering.

Magic the Gathering має стандартний формат, у якому нові партії карток з’являються кожні шість місяців, і картки стають забороненими для гри в Standard через два роки після випуску, якщо його не передрукувати. Це дозволяє стандарту мати «ротаційну мета», де є потік нових карт, які надходять, і старі карти випадають зі стандарту. Заборонено будь-які карти з особливою потужністю або дратівливість.

Кінцевим результатом є мета, яка змінюється кожні шість місяців, завдяки чому Magic the Gathering не стає нудною та дозволяє гравцям знаходити нові комбо та стилі гри з новими картами. І хоча у Magic the Gathering була неабияка частка репресивних мета, вони або були заборонені, або вийшли зі стандарту. Це чудовий приклад того, як гра може позбутися поганої метаметани, представити хорошу та залишити гравців щасливими та залученими.

  Як об’єднати контури руху в Microsoft PowerPoint

Як Metas може зашкодити іграм

Мета не завжди позитивні. Якщо мета занадто «потужна», це спотворить гру навколо неї. У важких випадках гравці опиняться в невигідному становищі, якщо вони не виконують або не можуть виконувати те, що диктує мета.

Щоб зупинитися на темі коллекційних карткових ігор, Hearthstone є однією з найкращих міжплатформних мобільних ігор для кількох гравців. У Hearthstone був період, коли його мета оберталася навколо карти під назвою «Dr. Бум», який мав чудову статистику та потужний ефект. І враховуючи те, як розроблено Hearthstone, будь-яка колода може запускати Dr. Boom.

Карта була настільки гарною, що люди додавали її як «необхідну» незалежно від того, яким архетипом була їхня колода. І люди поступилися б, якби їхній суперник зумів зіграти з доктором Бумом, а вони ще не виграли. Розробникам колод довелося запитати себе, чи може їх колода впоратися з доктором Бумом; якщо не вдалося, це була погана колода.

Згодом доктор Бум понервував, і мета відновилася, але гравці в Hearthstone назавжди вважали карту мета-деформатором.

Оскільки мета не є суто хорошим чи поганим, важливо знати, чи варто вам слідувати їм.

Давайте розглянемо, чому ви можете слідувати, чому ви можете ігнорувати мета та як робити це вибірково.

Дотримуючись мети гри, ви зможете отримати більше задоволення

Якщо мета здорова і вам подобається грати в неї, немає нічого поганого в тому, щоб слідувати їй. Зрештою, мета розвивалася, тому що люди знайшли найкращий спосіб досягти чогось у грі.

Насправді, вам може сподобатися стежити за метаметою та знаходити в ній своє власне унікальне обертання, яке відповідатиме вашому стилю гри. Або ви навіть можете знайти ще кращий спосіб гри. І те, і інше може здатися дуже особистим задоволенням.

  Чи варто використовувати iCloud Keychain для синхронізації паролів на Mac і iPhone?

Ви можете запитати себе, як ви можете «стежити» за чимось, що є свого роду абстрактною грою за грою, що накладається на існуючі правила гри та структуру, яку ви бачите?

Якщо ви хочете розібратися в метах ігор, які вам подобаються (або хочете дізнатися про них більше), чудовим місцем для початку є ігрові форуми. Перевірте, чи є у вашої гри спеціальний subreddit на reddit.com або деінде, наприклад, на форумах на веб-сайті розробника, Steam тощо. Ігрові блоги також непогані, але вам буде важко знайти будь-яку публікацію, яка настільки прихильна метааналізу однієї гри, як субредіти цієї гри.

Саме там ви знайдете людей, які активно обговорюють, дискутують і часто скаржаться на мета певної гри. У вас буде багато матеріалу для читання!

Але іноді слідування мета вбиває задоволення

З іншого боку, деякі люди не люблять слідувати мета. Натомість вони вважають за краще грати так, як хочуть, незалежно від того, чи це найкраща тактика в грі.

Таким чином, якщо ви вважаєте мета гри нудною і жахливо проводите час, граючи в неї, не варто вкладатися в гру.

Якщо вам потрібен практичний підхід до перевірки того, чи слід вам дотримуватися мета гри, просто спочатку зануртеся прямо. Якщо вам весело, продовжуйте грати. Якщо ви відчуваєте, що могли б добре повеселитися, але ви просто не розумієте певного циклу гри чи механізмів, почитайте трохи на ігрових форумах або ігрових блогах, щоб відчути це.

Ви можете навчитися рівно стільки, щоб отримати базову мета-версію, не відчуваючи себе приголомшеним, або вам це сподобається і ви заглибитеся, щоб дізнатися все, що можете про поточну мета-мету гри. Поступовий підхід дозволяє вам занурюватися в мета лише стільки, скільки ви хочете.

Багато ігор, як змагальні, так і кооперативні, мають мета-файли, і повністю уникнути їх може бути важко. Дотримуйтесь ви їх чи ні, залежить від того, чого ви хочете від гри, і від того, наскільки здоровою є мета.

Тож ви ніколи не повинні відчувати себе погано, відступаючи від гри, коли розумієте, що мета гри обдурила вас у стилі грайнд або гри, який вам не подобається!