Чому Windows 10 каже, що ваша мережа Wi-Fi «не захищена»

Windows 10 тепер попереджає вас, що мережа Wi-Fi «не захищена», коли вона використовує «старіший стандарт безпеки, який поступово припиняється». Windows 10 попереджає про WEP і TKIP. Ось що означає це повідомлення та як його виправити.

Починаючи з оновленням за травень 2019 року, Windows може показувати вам повідомлення про те, що ваша мережа незахищена, навіть якщо ви знаєте, що використовуєте пароль. Якщо ви бачите це повідомлення, то, швидше за все, ви використовуєте шифрування еквівалентної провідної конфіденційності (WEP) або протоколу тимчасової цілісності ключа (TKIP). Ці шифрування небезпечні у використанні, і вам слід якнайшвидше перейти на новіший протокол або замінити маршрутизатор.

Чому Windows 10 попереджає вас

Ви, напевно, знаєте, що свою мережу Wi-Fi потрібно захистити паролем. Щоб захистити вашу бездротову мережу, це просто найкраща практика, щоб захистити вашу бездротову мережу. Але, коли ви додаєте пароль до свого Wi-Fi-роутера, ви не просто відключаєте людей від мережі. Протокол безпеки шифрує ваші дані, щоб ніхто в цьому районі не міг слухати, що ви робите.

Існує кілька методів шифрування вашого Wi-Fi: WEP, WPA і WPA2. WPA3 теж на шляху. На даний момент WEP є найстарішим і найменш безпечним. Подивіться на цей шлях; Wi-Fi Alliance ратифікував WEP у 1999 році, що робить стандарт старішим за Windows XP, YouTube та оригінальний iPod. WPA-TKIP був затверджений ще в 2002 році.

  (ВИПРАВЛЕНО) Провідник Windows виходить із ладу при натисканні правою кнопкою миші

Ось чому Windows попереджає вас про ці мережі з таким попередженням:

[Network Name] не є безпечним

Ця мережа Wi-Fi використовує старіший стандарт безпеки, який поступово припиняється. Ми рекомендуємо підключитися до іншої мережі.

Чому WEP і TKIP небезпечні

На жаль, незважаючи (або через) свій вік, WEP і WPA-TKIP все ще досить широко поширені. Ми виявили, що WEP все ще використовується на роутері родича, наданого ISP. Нам не потрібно було нічого змінювати або вмикати WEP; вони вже цим користувалися. WEP – це горезвісно поганий варіант шифрування. Так було з самого початку, і ніколи не ставало набагато краще.

Коли протокол шифрування вперше був випущений, більшість пристроїв обмежили WEP 64-бітним шифруванням згідно з правилами США. Це покращилося, але, як ви можете бачити над маршрутизатором, ми намагалися використовувати 64-розрядне шифрування. WPA, для порівняння, використовує 256-бітове шифрування. Що ще гірше, з часом у протоколі було виявлено кілька недоліків, завдяки чому шифрування легше зламати. У 2005 р. ФБР продемонстровано його здатність зламати шифрування WEP за лічені хвилини.

Альянс Wi-Fi мав намір замінити WEP на WPA-TKIP, але, на жаль, новий протокол використовує багато тих самих механізмів. Завдяки такому вибору обидва протоколи також мають багато однакових уразливостей. Метод проривання одного, як правило, однаково добре працює з іншим. Таким чином, TKIP не є безпечнішим у використанні, ніж WEP.

  Як виправити C:windowssystem32configsystemprofiledesktop недоступний у Windows 10 1803 Вхід

Знаючи все це, Microsoft хоче попередити вас, якщо ви використовуєте WEP або TKIP, щоб ви могли вирішити проблему. Зробити це зараз особливо важливо, оскільки в кінцевому підсумку Microsoft планує поступово припинити або «припинити» підтримку протоколів. Коли це станеться, останні версії Windows 10 не зможуть під’єднатися до цих мереж.

Як виправити цю помилку на вашому Wi-Fi

Якщо ви бачите це повідомлення під час підключення до загальнодоступної мережі Wi-Fi, ви не можете його виправити. Власник роутера повинен це виправити. Ось чому Windows рекомендує підключатися до іншої мережі.

Якщо ви бачите це повідомлення під час підключення до мережі Wi-Fi, вам слід увімкнути надійніше шифрування Wi-Fi. Якщо ваш маршрутизатор відносно новий, він матиме інші варіанти, як-от WPA2 з AES, і вам слід перейти на них. На жаль, майже кожна сторінка адміністрування маршрутизатора відрізняється, тому дати вказівки щодо внесення цієї зміни важко. Ви можете знайти інструкції щодо налаштування конкретної моделі маршрутизатора або ознайомитися з інструкцією до нього.

Вам потрібно знайти IP-адресу свого маршрутизатора та ввести його у своєму браузері. Потім знайдіть налаштування безпеки Wi-Fi. Зверніть увагу на розділи про WEP або паролі. Якщо вам цікаво, що вибрати, ми рекомендуємо спочатку вибрати WPA2 + AES, якщо він доступний, а якщо немає, виберіть WPA + AES.

  Як отримати акцентний колір Windows 10 на рядку URL у Firefox

Формулювання в діалоговому вікні вашого маршрутизатора може дещо відрізнятися, але всі ці літери мають бути там. Наприклад, WPA2+AES може виглядати як «WPA2-PSK (AES)». Після внесення змін вам потрібно буде оновити пароль на всіх своїх пристроях (навіть якщо ви використовуєте той самий пароль, що й раніше).

Оновіть маршрутизатор, якщо ви не можете розширити шифрування

Якщо ви не бачите кращих варіантів, ніж WEP або TKIP, замініть маршрутизатор якомога швидше. Якщо ви використовуєте маршрутизатор, наданий провайдером, ви можете зв’язатися з ним, щоб дізнатися, чи запропонують вони новішу модель.

Але кращим варіантом може бути його придбання та повернення старого маршрутизатора своєму провайдеру. Вони можуть стягувати з вас щомісячну плату, щоб мати його, і залежно від того, як довго у вас був маршрутизатор, ви могли б заплатити за нього кілька разів.

Вам не доведеться витрачати багато грошей на роутер. Якщо у вас будинок середнього розміру з помірною (20 або менше) кількістю пристроїв Wi-Fi, AC1750 від TP-Link є відносно недорогим за 56,99 доларів США і його легко налаштувати. Ви навіть можете керувати ним із програми, якщо хочете.

Незалежно від того, як ви припините використовувати WEP або TKIP, чим раніше ви вирішите проблему, тим краще. Мало того, що ви перебуваєте у вразливому становищі, покладаючись на застарілий протокол безпеки, в кінцевому підсумку ваші пристрої Windows взагалі перестануть підключатися. Краще уникнути цього сценарію та захистити свою мережу зараз.