Чому послуги потокового передавання стягують додаткову плату за HD та 4K?

Більшість потокових сервісів пропонують відео SD і HD за різними цінами. Але з наявністю 4K, чи справедлива ця нерівність цін? Чи повинні потокові служби розглядати різні дозволи відео як різні продукти?

Більшість потокових служб стягують додаткову плату за HD

Незважаючи на зростання 4K-відео та високошвидкісного інтернет-з’єднання, потокові сервіси все ще тримаються на різниці між відео стандартної чіткості (SD) і високої чіткості (HD) — не варто забувати про 4K! Насправді, багато потокових сервісів, як-от Amazon, YouTube і Vudu, розглядають SD і HD відео як два різних продукти, продаючи цифрові копії SD і HD одних і тих же фільмів за різними цінами. Чорт, навіть Netflix обробляє різні роздільної здатності, як і різні продукти — «базовий» план Netflix не передбачає потокового передавання 1080p. 4K ще дорожче!

Тепер цю практику досить легко не помітити. Це триває вже давно, і багато людей із задоволенням «заощадить» долар-два, купуючи SD-контент. Але чи роблять потокові послуги вам послугу, пропонуючи відео з низькою роздільною здатністю зі знижкою? Чи доплачують ці компанії за зберігання та доставку SD-копій фільмів? І з нинішньою популярністю 4K, чи не варто вважати HD-відео базовим для якості потокового відео, а 4K — додатковим оновленням?

Це не як DVD та Blu-ray

Коли Walmart постачає на полицях DVD- та Blu-ray-копії «Історії іграшок 3», у нього є вагома причина продавати ці різні копії за різними цінами. По-перше, виробництво дисків Blu-ray дорожче, ніж DVD. Не кажучи вже про те, що обидва продукти займають місце на полиці, а місце на полиці для дисків Blu-ray (на даний момент) є більш цінним, ніж місце на полиці для DVD.

Люди намагаються перенести цю логіку на цифрові потокові сервіси, але це не витримує. Звичайно, центри зберігання, які використовуються потоковими веб-сайтами, можна розглядати як місце на полиці, але потокові служби не зберігають SD і HD-копії відео як різні продукти. Навіть якщо ви платите за HD, ви можете отримати SD, щоб запобігти буферизації відео.

Пам’ятаєте про буферизацію відео? Це набагато рідше, ніж було раніше. Це тому, що кожен потоковий сервіс зберігає SD- та HD-копії своєї бібліотеки, щоб, коли ваше інтернет-з’єднання занурюється, ви можете легко переключатися на жахливе відео з низькою роздільною здатністю та уникати екрана буферизації.

YouTube не має проблем зі збереженням відео

Давайте порівняємо YouTube (безкоштовний сервіс потокової передачі, який пропонує відео 4K) з нашими улюбленими веб-сайтами для потокової передачі преміум-класу. За кожну хвилину, що проходить повз ваше коротке життя, на YouTube завантажується близько 500 годин відео (ви можете спостерігати це в режимі реального часу на everysecond.io). Зробіть трохи математики, і ви отримаєте приблизно 30 000 годин нового вмісту YouTube щогодини. Для порівняння, вся бібліотека Prime Video за 2017 рік запрацювала всього за один раз 19 200 годин.

Очевидно, що YouTube використовує багато місця для зберігання. Але тут варто звернути увагу на інше. У захоплюючій Комп’ютерщик відео з 2013 року, група співробітників YouTube із яскравими очима пояснює, як кожне відео на YouTube копіюється у «більше ніж пару десятків» форматів файлів і роздільної здатності відео (1080p, 720p тощо), щоб гарантувати, що веб-сайт добре відтворюється з будь-яким пристрій з будь-якою швидкістю підключення. У поєднанні з неймовірно величезною бібліотекою YouTube ця практика вимагає великої кількості місця для зберігання.

Чи копіюють файли до такої міри преміальні потокові служби? Навіть близько не. Усі сучасні браузери підтримують кілька ультрапопулярних (і дуже стиснутих) методів кодування відео, як-от HTML5, H.264 та WebM VP8. Природно, більшість (якщо не всі) преміальних стрімінгових сайтів дотримуйтеся цих популярних форматів.

Місце для зберігання не є гарним виправданням для розбіжності цін між відео SD і HD на потокових сервісах. Якщо YouTube може запропонувати 4K відео безкоштовно, незважаючи на його безглузді потреби в сховищі, то чому Amazon бере з людей 1 долар додатково за перегляд? Історія іграшок 3 в 1080p? Насправді, чому Netflix пропонує різні ціни на преміальний вміст SD і HD? Якщо ви можете безкоштовно дивитися відео з розпаковкою 4K на YouTube, то чому вам потрібно доплачувати за перегляд фільмів у форматі HD на платних потокових сервісах?

Доставка вмісту не набагато дорожча

Сайти для потокової передачі преміум-класу не можуть використовувати сховище та веб-хостинг як привід для продажу відео SD і HD за різними цінами. Можливо, веб-сайтам просто дорожче доставляти HD-відео клієнтам, тому вони пропонують відео SD за зниженою ціною. Це має сенс, правда?

Звичайно, ні. Служби потокового передавання працюють через мережі доставки контенту (CDN) і пристрої Open Connect (OCA), що значно знижує вартість і складність доставки HD-контенту. Ці терміни звучать дуже абстрактно і щільно, але насправді вони досить прості.

Інтернет-трафік схожий на звичайний трафік. Якщо кожен