Чому відео YouTube, створене для дітей, мають обмежені функції

Якщо відео YouTube «зроблено для дітей», тепер воно має обмежені можливості навіть для дорослих. Ви не можете відтворювати “зроблені для дітей” відео в міні-програвачі, зберігати їх у списку відтворення або навіть ставити чи не подобається їх у YouTube Music. Ось чому.

COPPA пояснює: чому YouTube робить це?

YouTube вніс цю зміну через Закон про захист конфіденційності дітей в Інтернеті. COPPA є законом від 1998 року, але Google заплатив FTC 170 мільйонів доларів для вирішення звинувачень він не зробив достатньо для дотримання COPPA у 2019 році.

Тепер Google посилює дотримання вимог. Якщо YouTube вважає відео чи канал “призначеними для дітей”, це обмежить багато функцій для цього відео чи каналу. Навіть якщо ви дорослі, ви не зможете використовувати різноманітні функції під час перегляду одного з цих «призначених для дітей» відео.

Ці зміни призначені для захисту дітей віком до 13 років. Наприклад, Google видалив такі функції, як коментарі та пожертвування на дитячих відео.

Що таке відео «Зроблено для дітей»?

FTC встановлює правила щодо того, які відео «зроблені для дітей». Ось як Google пояснює це:

  Як запобігти перепою на YouTube за допомогою функції «Зробити перерву».

Відповідно до вказівок FTC щодо Закону про захист конфіденційності дітей в Інтернеті (COPPA), зроблено відео для дітей якщо:

Діти – основна аудиторія.
Діти не є основною аудиторією, але відео все одно спрямоване на дітей на основі таких факторів, як тематика відео, чи акцент у відео на дитячих персонажах, темах, іграшках чи іграх тощо.

YouTube очікує, що видавці відео позначатимуть свої канали та відео як «призначені для дітей», якщо ці правила застосовуються. YouTube також може використовувати звіти про глядачів і алгоритми машинного навчання, щоб визначати відео, створені для дітей.

Іншими словами, видавці відео вручну позначають деякі відео «призначені для дітей», коли їх завантажують. YouTube автоматично позначатиме деякі відео як «призначені для дітей» без участі видавця. Від авторів вмісту чи власників каналів залежить, чи позначатимуться їхні відео.

Які функції обмежені?

Хоча деякі обмеження, як-от вимкнення коментарів до дитячих відео, мають сенс, інші обмеження здаються дивними, якщо застосовувати їх до всіх. Як Android Police зазначає, що ці правила «не визнають, що відео «зроблені для дітей» можуть сподобатися як дітям, так і дорослим», що погіршує враження дорослих від таких відео.

  Як користуватися YouTube Music на робочому столі Linux

Ви помітите це, коли почнете намагатися відтворити «дитяче» відео та зменшити його до міні-програвача. Ви побачите повідомлення «Мініпрогравач вимкнено для відео, створених для дітей». Щоб переглянути відео, його потрібно буде переглянути в повноекранному режимі. замість того, щоб повертатися до результатів пошуку чи переглядати YouTube під час перегляду цього відео.

Ви також не можете натиснути кнопку «Зберегти», щоб зберегти відео в списку відтворення або переглянути пізніше. Кнопка «Зберегти» на таких відео неактивна, і ви побачите повідомлення «Ця дія вимкнено для відео для дітей», якщо ви все одно торкнетеся її. Ви все ще можете завантажити відео для перегляду офлайн, якщо у вас є YouTube Premium, але ви не можете зберегти його в списку відтворення.

У YouTube Music ви не можете лайкнути чи не сподобатися пісні, якщо вона «створена для дітей». Ви навіть не можете залишити екран «Зараз відтворюється» в YouTube Music, поки грає пісня «зроблено для дітей», як це можна зробити в конкуруючих платних сервісах потокової передачі музики, таких як Spotify та Apple Music. Android Central звинуватив Google у «зламанні» YouTube Music для багатьох людей за допомогою цих змін.

  Як увімкнути темну тему в програмах YouTube

Це просто так, і наразі неможливо обійти ці обмеження. Навіть якщо ви дорослі, ви втрачаєте доступ до цих основних функцій YouTube під час перегляду відео чи прослуховування пісень, які можуть сподобатися дітям віком до 13 років.

Ось повний список функцій, які недоступні у відео “зроблено для дітей”, від Google:

Автозапуск на дому
Картки або кінцеві заставки
Водяний знак бренду каналу
Членство в каналі
Коментарі
Кнопка «Пожертвувати».
Оцінки “подобається” та “не подобається” на YouTube Music
Живий чат або пожертвування в чаті
Товари та продаж квитків
Дзвінок сповіщення
Персоналізована реклама
Відтворення в міні-програвачі
Суперчат або Супернаклейки
Зберегти в списку відтворення та зберегти, щоб переглянути пізніше

І якщо канал вважається «призначеним для дітей», ці функції на каналі недоступні:

Членство в каналі
Дзвінок сповіщення
Публікації
Історії

YouTube почали реалізовувати ці обмеження 6 січня 2020 року. Google все ще рекомендує батькам давати своїм дітям YouTube Kids але ці обмеження поширюються навіть на «дитячі» відео в головній програмі YouTube для iPhone, Android та iPad і на веб-сайті YouTube.