Чому вам слід оновити свій старий монітор комп’ютера

За останні кілька років технології моніторів значно розвинулися. Якщо ви зосередилися на заміні інших компонентів, можливо, вам давно пора оновити монітор. Ось чого вам не вистачало!

IPS-монітори нарешті досягли затримки 1 мс

Раніше, якщо ви хотіли монітор з надмалою затримкою, ви повинні були купувати панель TN. Більшість моніторів випускалися в одному з трьох типів панелей: TN, IPS і VA. Кожен тип мав плюси і мінуси.

Панелі TN були віддані перевагою за їх ультранизький час відгуку в одну мілісекунду. Це створює дуже невелику відчутну затримку між клавіатурою та дисплеєм, що зменшує ореолу та розмиття в русі. Єдина проблема полягає в тому, що панелі TN мають жахливі кути огляду і не зовсім ідеальну передачу кольору.

Панелі IPS вирішили обидві ці проблеми. Крім того, що вони мають кращий коефіцієнт контрастності, ніж більшість панелей TN (що в реальному світі означає більш глибокий чорний), вони мають набагато кращі кути огляду. Єдина проблема полягає в тому, що донедавна панелі IPS могли управляти затримкою лише 4 мілісекунди або більше.

Все змінилося в червні 2019 року, коли Повідомила LG нова лінійка дисплеїв “Nano IPS” на E3. Це були перші в світі IPS-панелі з затримкою в 1 мілісекунду. Це означає, що геймерам більше не доведеться жертвувати відтворенням кольорів або кутами огляду, якщо вони хочуть мати високопродуктивний монітор.

Наразі ви можете придбати два монітори Nano IPS від LG: високого класу 38-дюймовий UltraGear 21:9, вигнутий 144 Гц за 1799 доларів США або більш зручний для споживачів 27-дюймовий UltraGear 16:9 144 Гц за 499 доларів.

Швидкість оновлення досягає даху

Частота оновлення показує, скільки разів монітор оновлюється за секунду. Частота оновлення 60 Гц означає, що монітор оновлює дисплей 60 разів на секунду. Хоча 60 Гц ідеально підходить для загального використання комп’ютера, монітори з вищою частотою оновлення є більш поширеними, ніж будь-коли раніше.

  Як завантажити драйвери NVIDIA без GeForce Experience

Лише кілька років тому 144 Гц був стандартом, за яким гналися геймери. Тепер 240 Гц не є рідкістю, а деякі монітори навіть розтягуються до 280 Гц. У поєднанні з достатньо потужним ПК монітор із високою частотою оновлення може змінити весь ваш ігровий досвід.

Плавність – це назва гри. Якщо ви оновите частоту з 60 до 240 Гц, ваш новий монітор оновлюватиметься в чотири рази частіше, ніж старий. Це те, що ви помітите практично в усьому, що ви робите на своєму комп’ютері, від переміщення курсору та прокручування веб-сторінок до ігор.

Це необхідність? Ні. Це приємно мати? Так. Чи зможете ви повернутися до моделі з нижчою частотою оновлення? Напевно ні. Монітори з високою частотою оновлення найчастіше продаються геймерам і, особливо, гравцям-конкурентам, які користуються будь-якою можливою перевагою.

На щастя, вам не доведеться витрачати купу готівки. Дешеві монітори TN мають одну з найвищих частот оновлення на ринку за рахунок відтворення кольору та кутів огляду. Якщо ви витрачаєте більше на IPS-панель, переконайтеся, що затримка була якомога нижчою (в ідеалі — 1 мілісекунда), щоб уникнути двоїння або розмиття в русі.

Замініть два монітори на один надширокий

Загалом, надширокий монітор — це будь-який комп’ютерний дисплей із співвідношенням сторін 21:9. Для контексту традиційні широкоекранні дисплеї мають співвідношення сторін 16:9, тоді як iPad має старий телевізійний стандарт CRT 4:3.

Завдяки додатковій ширині надширокий монітор може стати підходящою заміною двох «стандартних» моніторів. Оскільки ви втратите рамку в центрі екрана, ви можете виявити, що ви можете занурюватися в життя завдяки вигнутому дизайну.

Надширококутні монітори ще ніколи не були більш популярними чи доступними за ціною завдяки скороченню виробничих витрат. Ви можете отримати пристойний ультраширокий 21:9, наприклад Acer XR342CK 34-дюймовий 1440p 100 Гц, менш ніж за 700 доларів США на момент написання. Ви можете заощадити ще більше грошей, якщо вас не турбують такі речі, як наднизька затримка.

Можливо, співвідношення 21:9 просто недостатньо для вас. Можливо, ви хочете замінити три стандартні монітори, і у вас є гроші, щоб виплеснути. У цьому випадку спробуйте супер-ультраширокий формат 32:9, наприклад 49-дюймовий 49WL95C-W від LG, який може бути вашим лише за 1500 доларів США на момент написання.

  Як експортувати всі шари у файлі Photoshop як зображення

Samsung, Dell, ASUS та інші виробники вийшли на надширокий простір за останній рік чи близько того. Ці ширші, ніж зазвичай монітори, як правило, жертвують високою частотою оновлення та наднизькою затримкою на користь нерухомості екрана, тому майте це на увазі, якщо ви шукаєте ігровий монітор.

Якщо ви підете на надширокий шлях, пам’ятайте ще одну річ, а це місце на робочому столі. Якщо ви збираєтеся використовувати підставку, що постачається разом із монітором, вам потрібен стіл із великою шириною та глибиною. Проте простий спосіб обійти це – розмістити монітор на кріплення VESA, що також повинно зменшити тремтіння монітора (і, так, ці речі дійсно тремтять).

Ціна на монітори 4K значно впала

Якщо вам потрібен великий монітор, то 4K — найкращий варіант. Ви не тільки отримуєте вищу роздільну здатність, що означає більше площі екрана, але ви також зможете збільшити розмір монітора до 27 або 32 дюймів без шкоди для якості зображення. Завдяки вищій щільності пікселів дисплей буде виглядати чітким, а окремі пікселі буде важко побачити.

Якщо у вас обмежений бюджет, вам не потрібно переходити на 4K, за умови, що ви готові прийти на кілька жертв. У бюджетному кінці спектру ви бачите час відгуку близько 5 мілісекунд і частоту оновлення 60 Гц. Наприклад, бюджетний бренд Monoprice продає a 27-дюймовий сертифікований дисплей 4K HDR400 менш ніж за 400 доларів на момент написання.

Покупка з обмеженим бюджетом означає, що є багато інших речей, на які слід звернути увагу, включаючи точність кольорів. Якщо ви будете використовувати монітор для будь-якої серйозної роботи з кольором, як-от редагування фотографій, визначення кольору відео чи ілюстрації, вам слід відкалібрувати монітор за допомогою периферійний пристрій для калібрування кольору, так чи інакше.

Якщо ви витратите трохи більше, подивіться щось на кшталт LG 27UK850, 4K-дисплей із сертифікацією HDR10. Він навіть використовує сучасний роз’єм USB-C. Приблизно за 500 доларів ви отримаєте чудову яскравість, чудову точність кольору та жорсткіший контроль якості, ніж у деяких інших дешевих брендів.

  Як використовувати регулятор гучності на Apple AirPods

Майте на увазі, що навіть найкращі монітори 4K все одно йдуть на компроміс у порівнянні з моделями 1080p і 1440p. Візьміть Acer Predator X27, наприклад; цей монітор вартістю 1800 доларів має час відгуку 4 мілісекунди з частотою оновлення 120 Гц.

FreeSync і G-Sync зараз всюди

FreeSync і G-Sync — дві схожі технології, які зменшують розриви екрана. «Розрив екрана» відноситься до непривабливих горизонтальних ліній, які з’являються на екрані, коли частота оновлення не синхронізована з комп’ютером. Коли частота оновлення адаптується на льоту, це більше не проблема, оскільки дисплей та комп’ютер будуть синхронізовані.

Незважаючи на схожість цілей, обидві технології реалізуються по-різному. G-Sync є запатентованою технологією, що означає, що вона належить і ретельно охороняється NVIDIA. Це реалізовано за допомогою спеціального апаратного чіпа в моніторі, який знімає навантаження з графічного процесора.

FreeSync, з іншого боку, є відкритою технологією AMD. Він не використовує чіп. Натомість він спирається на технологію Adaptive Sync, яка вбудована в стандарт DisplayPort. Це також вимагає більше зусиль з боку графічного процесора, ніж G-Sync. Ви також повинні використовувати DisplayPort (не HDMI), щоб скористатися цим.

Більше моніторів використовують FreeSync, оскільки його простіше впровадити і не потрібно платити податок NVIDIA. Однак на деяких моделях FreeSync може призвести до ореолів (ця проблема рідко зустрічається на моніторах G-Sync). Обидві реалізації значно зменшують розриви екрана, і вони є значним покращенням порівняно з застарілою V-Sync.

Якщо ви геймер, вам, напевно, знадобиться сертифікований монітор FreeSync або G-Sync. Хороша новина полягає в тому, що технологія знаходить свій шлях до широкого асортименту моделей у будь-якій ціновій категорії. Якщо у вас обмежений бюджет, ви майже напевно дивитесь на монітор FreeSync. Однак якщо у вас є більше витрат, ви отримаєте кращу продуктивність від монітора G-Sync.

Чи варто оновлювати? Так!

Оновлення – це більше, ніж просто збільшення потужності. Іноді доводиться витрачати гроші поза справою. Новий монітор може оживити всі налаштування та зробити вас більш продуктивними. Він також забезпечує набагато більш захоплюючий досвід, незалежно від того, граєте ви в ігри, редагуєте фотографії чи просто переглядаєте Інтернет.