Чи справді Zoom відстежує, які програми ви використовуєте під час дзвінка?

Categories:

Вірусні публікації в соціальних мережах стверджують, що Zoom, популярний інструмент для відеоконференцій, дозволяє хостам «відстежувати, які програми запускають користувачі під час дзвінка». Отже, чи може ваш бос (або друг) дійсно бачити, що ви робите, коли ви спілкуєтеся в Zoom? Ні.

Що таке «Відстеження уваги» в Zoom?

У Zoom є функція «відстеження уваги», яку можуть увімкнути хости. Якщо особа, яка веде дзвінок, увімкне його, вони зможуть побачити, чи звертаєте ви увагу на презентації для показу екрана. Але ця функція дуже обмежена. Ось що вам потрібно знати:

  Як виправити помилку сайту Netflix (нам не вдалося обробити ваш запит)

Відстеження уваги в Zoom вимкнено за замовчуванням, якщо хост не вмикає його.
Функція відстежує увагу, коли хтось використовує функцію спільного доступу до екрана Zoom. Він не відстежує увагу, коли ви просто спілкуєтеся у відеочаті.
Зум відстежує лише увагу. Зокрема, він повідомить хосту, чи хтось не мав вікно Zoom у фокусі на робочому столі протягом останніх 30 секунд.
Zoom не повідомляє хосту, яку програму ви використовуєте. Хост може бачити лише те, чи було у вас вікно Zoom у фокусі на робочому столі протягом останніх 30 секунд.

Іншими словами, ця функція призначена для людей, які проводять візуальні презентації. Якщо хтось проводить презентацію, він може побачити, хто насправді дивиться, а хто згорнув вікно масштабування та робить інші речі. Натомість господар не може бачити, що роблять ці люди.

  Як додати або видалити свій номер телефону в повідомленнях або FaceTime

Що бачить господар, коли в Zoom увімкнено відстеження уваги. Сіра піктограма зліва від імені кожної людини вказує на те, що вікно масштабування не було у фокусі протягом останніх тридцяти секунд.

Чи можете ви побачити, чи ввімкнено відстеження уваги?

Є одна проблема: хоча організатор може ввімкнути або вимкнути відстеження уваги, люди, які беруть участь у дзвінку, не відображаються, увімкнено відстеження уваги чи ні. Немає попередження про те, що вас відстежуватимуть таким чином. Ми хотіли б, щоб Zoom відображав сповіщення або дозволяв учасникам дзвінка побачити, чи ввімкнено воно. Людям було б комфортніше.

Зрештою, відстеження уваги вкрай обмежене. Господарі бачать дуже мало — вони бачать лише те, чи активно ви переглядаєте презентації, чи ні. Відстеження уваги подібне до сповіщень про прочитання, які показують, чи читали ви повідомлення в таких програмах, як Facebook Messenger, Apple iMessage і WhatsApp.

  Як безпечно купувати фотообладнання в Інтернеті

Офіційні пропозиції щодо документації Zoom докладніше про відстеження уваги.

Привіт, функція відстеження уваги вимкнена за замовчуванням – після її ввімкнення господарі можуть визначити, чи учасники мають відкритий та активний додаток, коли використовується функція спільного доступу до екрана. Він не відстежує жодних аспектів вашого аудіо/відео чи інших програм у вашому вікні. https://t.co/sWWfrsXe42

— Zoom (@zoom_us) 22 березня 2020 року