Чи скидання зламаного маршрутизатора знову забезпечує його безпеку?

| | 0 Comments| 3:40 AM
Categories:

Якщо ви підозрюєте, що ваш маршрутизатор зламано, вимкніть і знову ввімкніть його часто є першим рекомендованим кроком. Але чи справді просте скидання знову захищає ваш маршрутизатор? Відповідь полягає в тому, що це залежить здебільшого від того, як ви скидаєте маршрутизатор і що робите відразу після його скидання.

Як визначити, що ваш маршрутизатор зламано

Кожен повинен знати найпоширеніші ознаки злому роутера. Майте на увазі, що всі ці ознаки окремо можуть вказувати на різні проблеми, але якщо ви відчуваєте будь-яке з наведених нижче протягом тривалого періоду часу, вам слід дослідити причину:

 • Переспрямування веб-переглядача: якщо ваш веб-переглядач постійно перенаправляє вас на веб-сайти, які ви не намагаєтеся відвідати, велика ймовірність того, що вашу мережу чи пристрій зламано.
 • Проблеми з входом на маршрутизатор: якщо пароль облікового запису адміністратора вашого маршрутизатора раптом змінився, можливо, хакери змінили його, щоб не допустити доступу до вашої мережі.
 • Повільне підключення до Інтернету: кожне підключення до Інтернету сповільнюється, але якщо ваше з’єднання надзвичайно повільне протягом тривалого періоду часу, варто дослідити проблему
 • Невідомі IP-адреси: якщо припустити, що ви все ще можете ввійти в обліковий запис адміністратора свого маршрутизатора, нерозпізнані IP-адреси є ключовим показником того, що ваш маршрутизатор зламано.
 • Підозрілі повідомлення. Якщо ви отримуєте повідомлення про програми-вимагачі, підроблені антивірусні сповіщення, збільшення кількості спливаючих вікон або інші підозрілі повідомлення, це може означати, що вашу мережу та/або пристрій зламано.
 • Слідкуйте за підозрілою активністю та регулярно перевіряйте, які пристрої підключено до вашої мережі Wi-Fi. Сподіваємось, несподіване підключення просто означає, що нахабний сусід вгадав ваш пароль Wi-Fi. Але якщо вони можуть отримати доступ до вашої мережі, що заважає досвідченим кіберзлочинцям?

  Чи завантажить хакерів скидання маршрутизатора?

  Скидання маршрутизатора розриває всі з’єднання та перезавантажується з нуля, включно з будь-якими хакерськими з’єднаннями. Однак якщо ваш маршрутизатор перезавантажиться з тими самими обліковими даними для входу, ніщо не завадить хакерам повторно підключитися або знову увійти до вашої системи.

  Щоб вивести хакерів із вашої системи та запобігти їм, вам потрібно скинути налаштування маршрутизатора та змінити облікові дані (ім’я для входу на маршрутизатор, пароль маршрутизатора, ім’я мережі та пароль мережі).

    Як стати сертифікованим адміністратором Salesforce у 2022 році

  Таким чином ви завантажуєте хакерів із вашої системи за допомогою скидання та запобігаєте відновленню доступу шляхом зміни облікових даних для входу. На жаль, це не скасує нічого, що зловмисні хакери вже зробили з вашим пристроєм, даними тощо.

  Ось чому важливо регулярно перевіряти наявність нерозпізнаних з’єднань і швидко вживати заходів. Крім того, вам слід регулярно виконувати цикли скидання маршрутизатора як частину вашої стратегії онлайн-безпеки.

  Як правильно скинути зламаний роутер

  Якщо ви підозрюєте, що ваш маршрутизатор зламано, негайно виконайте такі дії, щоб належним чином скинути налаштування пристрою:

  1. Виконайте скидання до заводських налаштувань

  Перше, що вам потрібно зробити, це скинути налаштування маршрутизатора до заводських. Це повертає всі параметри вашого маршрутизатора до початкового стану, включаючи ім’я для входу в маршрутизатор, пароль маршрутизатора, ім’я мережі та пароль мережі, а також будь-які інші зміни, які хакери могли змінити.

  Це найефективніше, якщо ви змінили заводські налаштування облікових даних до того, як хакери отримають доступ. У цих випадках скидання до заводських налаштувань розірве з’єднання хакера та не дозволить йому відновити доступ із тими самими обліковими даними.

  Ви захочете знову змінити ці облікові дані після скидання, але ніколи не використовуйте повторно деталі, які хакери могли зламати в минулому.

  2. Оновіть мікропрограму маршрутизатора

  Перш ніж змінювати облікові дані, переконайтеся, що мікропрограму вашого маршрутизатора оновлено до останньої версії. Скидання заводських налаштувань також поверне ваш маршрутизатор до оригінальної версії мікропрограми, з якою він постачався, тому вам потрібно буде вручну встановити останнє оновлення.

  Більшість оновлень мікропрограми виправляють уразливості системи безпеки, тому ви завжди хочете переконатися, що ви використовуєте найновіше програмне забезпечення. Знову ж таки, вам слід регулярно перевіряти наявність оновлень мікропрограми маршрутизатора як частину стратегії безпеки домашньої мережі.

  3. Змініть облікові дані маршрутизатора

  Коли ваш маршрутизатор скинуто та працює остання версія мікропрограми, настав час змінити облікові дані доступу. По-перше, ви захочете змінити ім’я для входу та пароль свого маршрутизатора, який надає вам доступ до програмного забезпечення адміністрування.

  Введіть IP-адресу маршрутизатора у веб-браузері та використовуйте облікові дані за замовчуванням для входу в панель адміністрування. Компонування та доступні налаштування програмного забезпечення маршрутизатора відрізняються від одного виробника до іншого.

    Керування життєвим циклом програми (ALM) Пояснення за 5 хвилин або менше

  Усі виробники дозволяють змінювати пароль для маршрутизатора, а деякі також дозволяють змінювати ім’я для входу. Найважливішим тут є вибір надійного пароля, який легко запам’ятати, але важко зламати хакерам, навіть якщо вони використовують автоматизовані програми.

  4. Змініть назву мережі (SSID) вашого маршрутизатора

  Далі вам слід змінити назву вашої інтернет-мережі, яка називається ідентифікатором набору послуг (SSID). Це видима назва мережі, яку користувачі поблизу можуть бачити на своїх пристроях, коли шукають мережі в межах досяжності.

  Якщо змінити це, хакерам буде складніше ідентифікувати вашу мережу, а також надсилатиме сигнал іншим, що ваша мережа безпечна. Імена мереж за замовчуванням можуть зробити вас привабливою мішенню для хакерів, оскільки вони припускають, що інші параметри за замовчуванням залишаться на місці, а загальна безпека слабка.

  Якщо ви хочете ще більше посилити безпеку, ви можете змінити SSID для своєї мережі, а потім приховати свою мережу Wi-Fi, щоб вона не відображалася в списку доступних мереж для користувачів поблизу.

  5. Змініть пароль мережі

  Після того, як ви встановите SSID, ви захочете створити новий пароль для бездротового підключення до вашої мережі. Поле для визначення пароля бездротової мережі може бути розташоване в кількох місцях, залежно від маршрутизатора, який ви використовуєте.

  Багато виробників групують поля імені мережі та пароля разом, але вам, можливо, доведеться шукати в іншому місці, наприклад, у розділі налаштувань сертифікації безпеки.

  6. Вимкніть віддалене керування

  Віддалене керування — це поширена функція, яка дозволяє користувачам отримувати доступ до вашого маршрутизатора з будь-якої точки світу. Це дозволяє вам — і, можливо, будь-кому іншому — отримати доступ до облікового запису адміністратора, використовуючи ім’я для входу та пароль, які ви встановили (або облікові дані за замовчуванням, якщо ви їх не змінили).

  Це головний недолік безпеки, але більшість маршрутизаторів дозволяють вимкнути віддалене керування або обмежити кількість пристроїв, які мають до нього доступ. Наприклад, зазвичай можна обмежити доступ до одного пристрою або набору пристроїв за допомогою їхніх IP-адрес.

  7. Вимкніть Wi-Fi Protected Setup (WPS)

  Wi-Fi Protected Setup (WPS) полегшує підключення нових пристроїв до мережі без введення пароля. Якщо ви подивіться на свій маршрутизатор, ви можете помітити кнопку з позначкою WPS. Натискання цієї кнопки тимчасово дозволяє пристроям поблизу підключатися до мережі, не вибираючи мережу на своєму пристрої та не вводячи пароль.

    Ноутбук не підключається до точки доступу iPhone (не працює)

  WPS є зручною функцією, якщо до вашої мережі підключено багато пристроїв, але це також ризик для безпеки. Якщо багато людей мають фізичний доступ до вашого маршрутизатора, вам слід вимкнути WPS. Ви завжди можете створити гостьову мережу для доступу людей без пароля, якщо хочете, щоб люди легко підключалися до вашої мережі.

  Що робити після скидання зламаного маршрутизатора?

  Після скидання зламаного маршрутизатора та зміни облікових даних вам слід виконати такі дії:

 • Перевірте, які пристрої підключено до вашої мережі: увійдіть до панелі адміністратора свого маршрутизатора та перевірте, які пристрої наразі підключені до вашої мережі Wi-Fi, щоб переконатися, що нічого нерозпізнаного не підключено.
 • Слідкуйте за дивною поведінкою своєї мережі: слідкуйте за ознаками зламаного маршрутизатора, які ми обговорювали раніше, особливо за ознаками, які першими викликали у вас підозри.
 • Скануйте свої пристрої на наявність зловмисного програмного забезпечення: запустіть якісне антивірусне програмне забезпечення на всіх своїх пристроях, щоб перевірити наявність вірусів, зловмисного програмного забезпечення та інших шкідливих програм, які хакери могли націлити на вас.
 • Перевірте, чи не стався витік ваших особистих даних: хакери можуть спробувати отримати доступ до ваших особистих даних (адреси електронної пошти, паролі, платіжні реквізити тощо), тому шукайте будь-які ознаки витоку даних: підозрілі спроби входу, незвичні дії в обліковому записі, зміни пароля, які ви не зробили t make тощо. Крім того, увімкніть такі функції безпеки, як двофакторна автентифікація, якщо ви цього ще не зробили.
 • Слідкуйте за підозрілою платіжною діяльністю: деякі хакери намагаються отримати доступ до вашого банківського балансу, тому слідкуйте за будь-якими підозрілими платежами, включно з будь-якою оплаченою діяльністю в облікових записах підписки.
 • Виконуючи ці дії, ви ще раз перевіряєте, чи захищено ваш маршрутизатор. По-друге, ви досліджуєте будь-які потенційні хакери, які могли спричинити, коли вони мали доступ до вашого маршрутизатора, і вживаєте заходів для зменшення ризику.

  Захистіть свій маршрутизатор від хакерів

  Запобіжні заходи завжди є найкращою стратегією, коли йдеться про кібербезпеку. Коли справа стосується домашніх мереж, хакери зазвичай шукають легких цілей. Захист вашої мережі не тільки ускладнює доступ до неї для хакерів, але й, ймовірно, утримує більшість із них навіть від спроб.