Чи захищені ваші дані Snapchat і чи використовує Snapchat шифрування?

| | 0 Comments| 11:55 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Шифрування та тимчасові повідомлення – це не одне й те саме: шифрування захищає дані, тоді як тимчасові повідомлення видаляють їх після прочитання.
  • Snapchat використовує наскрізне шифрування для фотографій і відео, але текстові повідомлення захищені технологією Transport Layer Security.
  • Знімки можуть бути не повністю безпечними, оскільки одержувачі можуть робити знімки екрана або записувати свої екрани під час перегляду. Будьте обережні з тим, що ви надсилаєте через Snapchat.

Ви любите Snapchat? Його дивні фільтри та самознищувальні повідомлення дуже веселі. Але навіть із цими цікавими функціями вам потрібен захист і ви хочете, щоб ваші дані були в безпеці.

Отже, як Snapchat забезпечує безпеку ваших даних? Чи використовує він шифрування? Або ефемерні повідомлення Snapchat створюють помилкове відчуття безпеки?

Шифрування не те саме, що ефемерне (і навпаки)

На перший погляд, шифрування та ефемерність можуть здатися химерними способами сказати одне й те саме — що ваші дані залишаються конфіденційними. Однак ці поняття досить різні.

Шифрування кодує ваші дані (тексти, зображення, відео, голосові нотатки тощо), щоб їх могли зрозуміти лише авторизовані сторони. Він перетворює їх у закодований формат, який виглядає незрозумілим, у безлад із цифр, літер і символів, які нагадують цифрову тарабарщину.

Наскрізне шифрування означає, що процес шифрування відбувається на вашому пристрої перед передачею та розшифровується лише після того, як він досягає пристрою авторизованого одержувача на іншому кінці. Це пояснюється тим, що ключ дешифрування, необхідний для розшифровки даних, існує лише на ваших пристроях на обох кінцях розмови.

  Найдовша поточна серія Snapchat

Отже, ніхто не може перехопити його та прочитати ваші приватні розмови — ані хакери, ані уряд, ані навіть компанії, які створили додатки для обміну повідомленнями.

Ефемерні повідомлення не пов’язані з приховуванням чи маскуванням вмісту ваших повідомлень. Натомість йдеться про те, щоб усе, що ви надсилаєте — тексти, зображення тощо — зникало в повітрі відразу після відкриття для читання чи перегляду. Таким чином, ваші розмови не записуються та не знаходяться в постійному сховищі на стороні одержувача.

Тепер, коли ми розуміємо різницю між шифруванням і ефемерним обміном повідомленнями, давайте подивимося, як Snapchat використовує ці концепції на практиці, щоб зберегти ваші дані Snapchat у безпеці.

Як Snapchat використовує шифрування?

Бізнес запас/Lightspring/Shutterstock

Snapchat не повідомляє, чи використовує він шифрування для захисту ваших повідомлень. однак, за даними NordVPN, Snapchat використовує наскрізне шифрування для захисту фотографій і відео (Snaps), якими ви ділитеся. Лише ви та особа, якій ви надсилаєте Snap, можете переглядати його. Сам Snapchat або будь-яка третя сторона не може заглянути у ваші знімки.

Однак це шифрування не поширюється на текстові повідомлення та спілкування в чатах. Вони захищені технологією Transport Layer Security (TLS), коли вони переміщуються з вашого телефону на сервери Snapchat. Це добре, але не найкраще.

TLS – це протокол безпеки, який використовують усі програми, веб-сайти та служби. Це заважає хакерам викрасти ваші дані. Однак, коли ваші повідомлення досягають серверів Snapchat, вони можуть бути збережені або прочитані Snapchat або урядом. І вони можуть мати для цього причини, особливо якщо ви публікуєте щось уривчасте чи незаконне.

  Як пов’язати Instagram із Snapchat Story

Ми не знаємо напевно, але, здається, так було з Адітєю Вермою, який, як за BBCнадіслав повідомлення Snapchat своїм друзям, пожартувавши про підрив літака.

Повідомлення було надіслано в приватну групу Snapchat і звучало так: «Я йду підірвати літак. Я член Талібану». Незважаючи на те, що це мало бути приватне повідомлення, повідомлення Верми було підхоплено службами безпеки Великобританії, які повідомили про це іспанській владі, коли літак easyJet ще був у повітрі.

Це також певною мірою узгоджується з Політика конфіденційності Snapchatв якому зазначено, що…

"When unlawful content is posted on our Services, we may need to enforce our Terms and other policies. In some cases, we may also use or share your information to cooperate with law enforcement requests, escalate safety issues to law enforcement, industry partners, or others, or comply with our legal obligations."

У будь-якому випадку тримайте свої особисті повідомлення подалі від Snapchat, щоб бути певним!

Отже, чи захищені ваші дані Snapchat?

Ви можете запитати, чи ваші знімки (та інші повідомлення) захищені від стеження чи злому. Що ж, ваші знімки є більш безпечними (зашифрованими), ніж ваші текстові повідомлення, але вони не надійні.

Незважаючи на те, що знімки мають зникати, коли хтось їх бачить, особа, якій ви їх надсилаєте, може:

  • Зробіть знімок екрана, перш ніж вони зникнуть. Якщо вони це зроблять, Snapchat надішле вам сповіщення, але вони все одно зможуть поділитися знімком екрана з іншими пізніше.
  • Записуйте їхній екран під час перегляду вашого Snap. Ви взагалі не отримаєте сповіщення, якщо вони це зроблять.
  • Використовуйте інший пристрій, щоб зробити знімок (наприклад, зробити фотографію екрана їхнього телефону за допомогою другого телефону).
  Що таке портал облікового запису Snapchat?

Тож не думайте, що ваші знімки справді зникають безслідно. Одержувач може зберегти їх і поділитися ними, якщо захоче.

Протягом багатьох років Snapchat також стикався з порушеннями даних та інцидентами безпеки, як-от порушення безпеки 2014 року, коли хакери злили 4,6 мільйона імен користувачів і номерів телефонів Snapchat.

Останній був у 2019 році, коли співробітники Snapchat зловживали внутрішнім інструментом SnapLion для доступу до даних користувачів, таких як місцезнаходження, повідомлення та номери телефонів. Хоча це було давно, немає гарантії, що подібна подія не повториться знову.

Отже, у світлі всього цього вам слід бути обережними щодо того, що ви надсилаєте та кому надсилаєте в Snapchat. Ніколи не думайте, що ваші знімки зникнуть назавжди або що їх побачать лише призначені одержувачі. У нас також є посібник із порадами щодо підвищення безпеки та конфіденційності на Snapchat.

Як і з усіма речами в цифровому світі, не існує 100% конфіденційності та безпеки. Тому завжди думайте, перш ніж знімати, і пам’ятайте про свій цифровий слід.