Чи впливають USB-концентратори, адаптери та KVM на продуктивність USB?

Ключові висновки

 • USB-концентратори, адаптери та KVM можуть впливати на продуктивність USB з точки зору затримки, доставки живлення та швидкості передачі даних. При використанні цих пристроїв важливо враховувати ці фактори.
 • USB-адаптери, зокрема аналого-цифрові адаптери, можуть збільшити затримку та впливати на чутливі до часу програми. Найкраще використовувати аналогові порти замість USB, якщо вони є.
 • USB-концентратори можуть знизити продуктивність USB через спільний USB-контролер і пропускну здатність. Щоб мінімізувати зниження продуктивності, уникайте підключення пристроїв із високою пропускною здатністю до концентратора, використовуйте USB-концентратор із живленням і підключайте його до порту, що використовує останню версію USB.

Багато з нас використовують USB-адаптери, концентратори та KVM, щоб усунути проблеми з налаштуваннями, забезпечити додаткові порти та підвищити сумісність між нашими пристроями. Але оскільки USB вже схильний до неправильних конфігурацій, додавання додаткових компонентів до системи змушує багатьох людей сумніватися, чи можуть USB-концентратор, адаптер або KVM вплинути на продуктивність USB.

Як ці пристрої впливають на продуктивність USB і що ви можете зробити, щоб мінімізувати можливе зниження продуктивності?

Показники продуктивності USB

USB-концентратори, адаптери та KVM можуть впливати на продуктивність USB за різними показниками. Деякі з найважливіших показників, яких це стосується, включають:

 • Затримка: це час, який потрібно для передачі сигналів між пристроями. Чим менша затримка з’єднання, тим чутливішою буде ваша периферія комп’ютера.
 • Power Delivery/Output: Потужність, яку може видавати USB-з’єднання. Вища вихідна потужність дозволяє швидко заряджати пристрої або навіть живити більші комп’ютерні периферійні пристрої, такі як монітори.
 • Швидкість передачі даних: стосується кількості даних, що передаються за одиницю часу. Вища швидкість передачі дозволяє передавати більші файли за коротший проміжок часу.

Тепер, коли ви розумієте ці показники продуктивності, давайте поговоримо про вплив USB-адаптерів, концентраторів і KVM на зниження продуктивності USB з точки зору затримки, доставки живлення та швидкості передачі даних. Почнемо з USB-адаптерів.

USB адаптери

Існує два типи USB-адаптерів. Це цифро-цифровий адаптер і аналого-цифровий адаптер/цифро-аналоговий адаптер.

Цифро-цифрові USB-адаптери з’єднують два цифрові пристрої. Ці USB-адаптери часто використовують короткі кабелі, з’єднують пристрої у співвідношенні один до одного та не обробляють сигнали, які вони передають. Через простоту підключення ці USB-адаптери не впливають на продуктивність USB, якщо вони розраховані на підтримку новіших версій USB.

Іншим типом адаптера є аналого-цифровий адаптер USB. Ці адаптери з’єднують і обробляють аналогові сигнали для цифрових пристроїв USB. Вони часто використовують аудіообладнання за допомогою аналогових з’єднань, таких як XLR, RCA та TRS, які використовуються в популярних аудіороз’ємах 3,5 мм.

Автор зображення: один день/Unsplash

Ан Аналого-цифровий перетворювач (АЦП) або цифро-аналоговий перетворювач (ЦАП) використовується для обробки аналогових сигналів у цифрові для наших пристроїв USB. Якщо адаптер розрахований на ту саму версію USB, що й пристрої, ви не повинні помітити падіння пропускної здатності чи потужності. Однак ви можете відчути деяку затримку через додаткову обробку, необхідну для перетворення сигналів.

USB-адаптери мало впливають на продуктивність USB. Однак аналого-цифрові USB-адаптери можуть додати достатню затримку для чутливих до часу програм, таких як студійний запис та ігри. Завжди краще підключати пристрої до аналогових портів замість USB, якщо вони є. Майте на увазі, що USB-інтерфейси та мікшери завжди мають прямі порти моніторингу навушників. Обов’язково використовуйте їх, коли вони доступні, щоб відчути найменшу можливу затримку.

USB концентратори

USB-концентратор — це пристрій, який розширює кількість USB-портів, доступних на комп’ютері чи іншому головному пристрої. Це дозволяє підключати кілька периферійних пристроїв USB, таких як зовнішні жорсткі диски, клавіатури, миші та принтери, до одного порту USB на комп’ютері.

USB-концентратори можуть значно впливати на продуктивність USB щодо затримки, доставки живлення та швидкості передачі даних. Це пов’язано з тим, що кожен USB-порт нашого комп’ютера можна підключити лише до одного USB-контролера. Цей контролер керує передачею даних, контрольними сигналами та керуванням живленням.

Автор зображення: Лайонель Лемарі/Flickr

Оскільки USB-концентратори підключаються до одного USB-порту на комп’ютері, усі USB-порти розширення, які надає концентратор, спільно використовують один USB-контролер. Це розділяє пропускну здатність контролера, що може значно знизити продуктивність USB. Рівень впливу залежатиме від того, скільки пристроїв активно використовують концентратор USB.

Крім того, деякі USB-порти в комп’ютерах уже використовують той самий контролер. Перевантаження USB-концентратора також вплине на продуктивність інших USB-портів, які використовують той самий контролер.

Щоб обмежити будь-які втрати продуктивності, які ви отримуєте за використання USB-концентратора:

 • Уникайте підключення пристроїв із високою пропускною здатністю, таких як флеш-накопичувач USB або карта відеозахоплення, до концентратора USB. Підключайте лише периферійні пристрої з низькою пропускною здатністю, такі як клавіатура та миша, щоб зменшити навантаження на контролер USB.
 • Використовуйте USB-концентратор із живленням, якщо ви хочете використовувати його як зручну зарядну станцію для своїх пристроїв. Для цих концентраторів вам потрібно під’єднати кабель до порту хоста, а інший кабель – до зовнішнього джерела живлення. Цей додатковий кабель дає концентратору достатньо енергії для зарядки ваших пристроїв.
 • Підключіть USB-концентратор до порту, використовуючи останню версію USB. Є кілька способів ідентифікації USB-портів у ваших пристроях, але загалом вам потрібно підключити концентратор до порту USB-C або синього кольору до порту USB-A вашого пристрою.

Також варто уникати заповнення кожного окремого порту USB, якщо це дійсно не потрібно.

KVM (клавіатура, відео, миша)

Автор зображення: Laineema/Flickr

KVM-перемикач — це апаратний пристрій, який дозволяє користувачеві керувати декількома комп’ютерами за допомогою одного набору периферійних пристроїв, який зазвичай складається з клавіатури, відеомонітора та миші. Перемикачі KVM корисні в ситуаціях, коли користувачеві потрібно керувати декількома комп’ютерами, але він не хоче використовувати окремі набори периферійних пристроїв для кожного з них. Хоча є багатосистемне бездротове програмне забезпечення KVMнаявність фізичного перемикача KVM забезпечує кращу продуктивність.

Однак фізичні KVM все одно можуть впливати на продуктивність USB залежно від типу та способу його налаштування. KVM з однаковою кількістю входів і виходів зазвичай не впливають на продуктивність USB. Однак деякі KVM налаштовані на наявність одного входу для кожного комп’ютера та кількох виходів для периферійних пристроїв. Ці типи KVM вплинуть на продуктивність USB, оскільки всі ваші периферійні пристрої по суті використовують той самий контролер USB.

Окрім самого KVM, під час налаштування KVM існують обмеження щодо довжини кабелю USB. Рекомендована довжина кабелю для USB 2.0 становить 16 футів (5 метрів), а для USB 3.0 і вище — менше 9 футів (3 метри). Оскільки KVM потребують вхідного та вихідного кабелю для кожного периферійного пристрою, використання 2-метрового кабелю для входу та іншого 2-метрового кабелю для виходу означатиме загальну довжину кабелю 4 метри. А оскільки сучасні KVM використовують USB 3.0 і вище, наявність кабелю довжиною 4 метри вже перевищує рекомендовану довжину.

Тим не менш, перевищення довжини кабелю більше метра навряд чи матиме значний вплив на потужність і швидкість передачі даних. Однак затримка все ще може бути проблемою, особливо для геймерів FPS, де додані мілісекунди затримки введення набагато більш очевидні.

Переконайтеся, що ваш KVM не погіршує продуктивність USB, дотримуючись наступного:

 • Використовуйте найкоротші кабелі, які дозволяють ваші налаштування. Загальна довжина кабелю не повинна перевищувати трьох метрів.
 • Купуйте якісні USB-кабелі, враховуючи всі необхідні параметри, які впливають на продуктивність USB, наприклад версію USB, живлення та якість збірки.
 • Використовуйте KVM з такою ж кількістю входів, як і виходів. Уникайте використання одного кабелю входу, якщо KVM забезпечує функціональність. Завжди краще мати окремий кабель для кожного периферійного пристрою.
 • Якщо ви геймер і плануєте придбати KVM, є KVM із підтримкою G-Sync, які можуть допомогти у плавній ігрі.
 • Обов’язково використовуйте спеціальний порт для клавіатури для клавіатури та загальний порт/порт для миші для миші. Ці порти виконують апаратну емуляцію, щоб зменшити затримку під час перемикання між комп’ютерами.

Інший фактор — це якість обладнання, яке ви купуєте.

Не економте на обладнання

USB-концентратори, адаптери та KVM дійсно впливають на продуктивність USB. Однак зниження продуктивності часто незначне, доки ці пристрої мають останні версії USB, виготовлені з якісних матеріалів і правильно налаштовані. Тож не економте на KVM, адаптерах і концентраторах, купуючи їх для свого налаштування. Також не економте на кабелях. Наявність кабелів низької якості з номіналом USB 2.0 лише ускладнить ваше з’єднання. Отримайте один, використовуючи останню версію USB, і отримайте найкоротший кабель, який дозволяє ваша установка. Нарешті, прочитайте посібники з використання концентратора, адаптера або KVM у вашій системі; налаштування USB-з’єднань набагато складніше, ніж багато хто з нас може подумати.