Чи варто приймати ESOP як частину вашого пакету зарплати?

| | 0 Comments| 11:06 AM
Categories:

Коли в липні 2021 року Zomato, індійська багатонаціональна компанія-агрегатор ресторанів і доставка їжі, стала публічною, 18 її співробітників стали мільйонерами. 🤯

Це сталося через те, що співробітники тримали ESOP Zomato.

ESOP означає план володіння акціями співробітників. Це дає працівникам можливість купувати акції компанії за значно зниженою ціною, а потім продавати їх за попередньо визначеною вищою сумою (сумою виконання) або ринковою ціною акції, якщо компанія стане публічною.

ESOP дають співробітникам можливість створити багатство завдяки покупці вартості. Також працівники отримують додаткове джерело пасивного доходу за рахунок дивідендів.

Незважаючи на те, що ESOP здається прибутковим, існують різні положення та умови, які вам потрібно зрозуміти, перш ніж приймати або відхиляти їх. Вам потрібно знати про період Cliff, період набуття права, період виконання і, що найважливіше, як оподатковуватимуться ваші ESOP.

У цьому повному посібнику ESOP ви дізнаєтеся все про ESOP, її положення та умови, а також про те, чи варто вам приймати ESOP як частину вашого пакету заробітної плати.

Що таке план володіння акціями працівників (ESOP)?

Плани володіння акціями працівників (ESOP) пропонуються новоприйнятим працівникам під час обговорення їхніх CTC, тобто витрат для компанії. Він також відомий як опціони на акції.

Заздалегідь слід дуже чітко зрозуміти, що ESOP не є акціями чи акціями компанії. За допомогою фондових опціонів працівник має право придбати акції або частки компанії в осяжному майбутньому.

Наприклад, ви отримуєте 100 ESOP, приєднуючись до організації, і кожна ESOP оцінюється в 10 доларів США – це ESOP на суму 1000 доларів США.

Через 6 місяців вашу організацію продають конгломерату за багатомільярдною угодою. Або ваша організація бачить експоненціальний обсяг продажів у фінансовому році. Або ваша компанія зливається з гігантською компанією з того самого домену.

У будь-якому випадку кожна ESOP тепер оцінюється в 20 доларів США, а у вас є 100 ESOP. Отже, тепер ви можете реалізувати свої опціони на акції та отримати готівку, продавши свої 100 ESOP за 20 доларів США, тобто ви підете з 2000 доларів США.

ESOP в основному пропонують стартапи на ранній стадії, які бачать величезне підвищення оцінки або потенціал зростання в найближчому майбутньому. Це в основному робиться для того, щоб їхній пакет заробітної плати виглядав більш привабливим для працівників, щоб покращити моральний дух співробітників і підвищити інтрапренерство.

Компанії також пропонують опціони на акції, коли вони хочуть найняти талановитих працівників, але їм не вистачає грошових резервів, щоб запропонувати високу зарплату, але все ж хочуть практикувати порівняльний аналіз зарплат.

Що таке період набуття права?

ESOP популярні в Сполучених Штатах. Фактично, згідно з Національний центр власності працівниківу Сполучених Штатах існує понад 6400 ESOP, які охоплюють понад 14 мільйонів учасників і мають загальні активи понад 1,6 трильйона доларів США.

Однак працівник повинен пам’ятати, що ці опціони не надаються вам усі одразу. Розподіл розподіляється протягом періоду, який називається періодом набуття права. У Сполучених Штатах Вестинг-період становить від 1 до 5 років.

Якщо ви приймаєте ESOP як частину вашого пакету зарплати, вам буде надано лист про грант. У цьому листі ви знайдете два терміни: «Кліф» і «Період/розклад надання прав».

Кліф — це період (мінімальна кількість місяців) роботи, який необхідно пройти, перш ніж працівник матиме право на отримання ESOP. У більшості компаній період Кліфа становить до 12 місяців.

Після періоду обриву починається період набуття прав. Це період від 1 до 5 років. У цей період працівникам систематично нараховуються ЄСОП. Компанія може розподіляти ESOP щоквартально, піврічно або щороку.

У деяких випадках компанії можуть навіть розподіляти ESOP у відсотках. Наприклад, після періоду Кліффа ви повинні пройти один рік, щоб отримати 10% погоджених ESOP, потім ви отримаєте 20% через ще один рік, потім 30% і, нарешті, решту 40%.

Деякі компанії, які щиро піклуються про своїх талановитих співробітників, можуть навіть змінити цей порядок розподілу як форму визнання співробітників. Це означає, що ви отримаєте 40% ESOP після завершення одного року роботи тощо за умови, що ви завершили період Cliff.

  Виправити код помилки Square Enix i2501

(Хоча такий спосіб підняти моральний дух співробітників зустрічається дуже рідко! 😂)

Крім того, ви повинні пам’ятати, що графік Вестингу залежить від політики компанії.

Вони навіть можуть поєднувати фіксований і відсотковий методи, тобто вони нададуть фіксовану кількість ESOP після завершення періоду Cliff + один рік роботи, а потім частки, що залишилися, розподілятимуться у відсотках кожні шість місяців.

Що означає виконання ESOP?

Це найважливіша частина під час прийняття рішення про те, чи приймати ESOP як частину вашого пакету зарплати.

Період виконання – це заздалегідь визначений період, протягом якого ви можете скористатися своїм правом (опцією) конвертувати свої ESOP у фактичні акції компанії. Якщо ви це зробите, ви отримаєте акції за заздалегідь визначеною ціною зі значною знижкою, незалежно від поточної вартості акції Справедлива ринкова вартість (FMV).

Цей період вправи може становити від 3 місяців до кількох років. Тому вам слід дуже уважно прочитати політику вашої компанії щодо ESOP і зрозуміти права та період використання.

⚠ Якщо ви не використаєте свої ESOP протягом періоду вправ, ваші ESOP втратять силу. Ви не зможете претендувати на будь-який прибуток або приріст капіталу, якщо ваші ESOP закінчаться.

Одна важлива річ, яку ви повинні пам’ятати, застосовуючи свій ESOP, це те, що ви платите гроші зі своєї кишені, щоб конвертувати цей ESOP в акції.

Наприклад, я приєднався до компанії під назвою XYZ і прийняв ESOP як частину свого пакету зарплати. Кожного року я отримаю 50 ESOP. Після двох років роботи я вирішив покинути компанію зі 100 ESOP.

У моєму листі про надання гранту згадується сума реалізації 10 доларів США за акцію. Таким чином, навіть якщо FMV компанії становить 50 доларів США за акцію, я все одно можу конвертувати свої 100 ESOP в акції за ціною виконання, тобто 10 доларів США за акцію.

Незважаючи на те, що це звучить прибутково, це не так просто, як здається. І вам не слід займатися, якщо ви не знаєте оподаткування ESOP.

Оподаткування ЄСОП

Багато співробітників знають лише дивовижну картину компаній, що виходять на біржу, і їхні ESOP приносять їм мільйони доларів. Однак є дуже дивна ймовірність, що це станеться.

Однак перш ніж це станеться, існують податки на ESOP, про які вам потрібно знати. Давайте подивимося, як оподатковуються ESOP в різних країнах.

Сполучені Штати Америки

У США працівники з ESOP не сплачують податок на акції, зараховані на їхні рахунки, доки вони не отримають розподіл. Вони оподатковуються, коли виплачують свої ESOP і отримують акції – по суті, користуються своїм ESOP.

Якщо працівнику менше 59½ (або, у разі звільнення, вік менше 55 років), отримані розподіли ESOP оподатковуються за стандартною застосовною ставкою податку. Це пояснюється тим, що розподіли ESOP вважаються достроковими зняттями.

Разом зі стандартною ставкою податку ви також сплачуєте 10% акцизу. Цей додатковий податок зазвичай називають штрафним податком на розподіл ESOP. Однак, якщо робота учасника закінчилася через смерть або інвалідність, розподіл ESOP не підлягає додатковому 10% податку на розподіл ESOP.

Щоб уникнути цього 10% акцизного податку, ви можете перевести розподіл ESOP на традиційну або Roth Individual Retirement Arrangement (IRA) або на пенсійний накопичувальний план, як-от план 401(k) у нового роботодавця.

Це перенесення здійснюється головним чином для відстрочення податку на прибуток від розподілу ESOP. У вас є 60 днів, щоб заповнити ESOP в IRA. Кошти підпорядковуються правилам плану, до якого вони були перенесені.

Якщо ви хочете перейти до Roth, дохід від розподілу оподатковується як звичайний дохід – без 10% акцизу. Кошти передаються в Roth IRA, де кошти можуть зростати та залишатися безподатковими.

Дивіденди, виплачені за ESOP, не обкладаються 10% акцизним податком. Вони звільнені від податку на прибуток, але виплати дивідендів підлягають повному оподаткуванню.

Після конвертації опціонів у фактичні акції компанії працівник сплачуватиме звичайний податок на прибуток від вартості внесків компанії до плану, а також податок на приріст капіталу від будь-якого зростання вартості акцій під час їх продажу.

  10 популярних методів підключення до мережі, які варто знати

Якщо розподіл ESOP становить 10 доларів США або більше, довірена особа ESOP або сторонній адміністратор (TPA) повинні підготувати та надати форми 1099-R і 945 для податкової звітності ESOP.

Європа

Відповідно до Index VenturesESOPs оподатковуються в Європі за чотирма пунктами. Будь ласка, пам’ятайте, що податкові ставки можуть відрізнятися залежно від країни.

 • Грант: деякі країни Європи вважають випуск опціонів на акції пільгою, що оподатковується. Ця ставка податку базується на справедливій ринковій вартості акцій. Це перешкоджає багатьом працівникам і роботодавцям приймати ESOP як частину свого пакету заробітної плати.
 • Передача прав: у деяких європейських країнах власник опціонів на акції навіть оподатковується за передачу прав ESOP, навіть якщо вони не виконують негайно. Однак це лише в кількох країнах.
 • Вправа: під час реалізації опціонів на акції працівник оподатковується – як і за межами Європи. Податок застосовується до різниці між ціною виконання (ціною виконання) та справедливою ринковою вартістю під час виконання Опціонів. Ця операція вважається уявним доходом, а не приростом капіталу. Таким чином, він оподатковується за ставками податку на прибуток.
 • Розпродаж: це поширене скрізь. Співробітники оподатковуються відповідно до підвищення вартості їхніх акцій після виконання своїх ESOP. Проте застосована ставка податку різна в різних країнах.
 • Деякі європейські країни розглядають прибуток як дохід; інші як приріст капіталу. Отже, майте це на увазі.

  Сінгапур

  Відповідно до Управління внутрішніх доходів Сінгапуру, прибутки від ESOP оподатковуються, якщо ви отримали їх під час роботи в Сінгапурі. ESOPs оподатковуються в рік їх виконання.

  Якщо ваш ESOP містить обмеження на продаж, ви будете оподатковуватись у рік скасування обмежень. За допомогою схеми винагороди кваліфікованих працівників на основі справедливості (схема QEEBR) ви можете отримати відстрочку сплати податку на прибутки ESOP на термін до 5 років.

  Для місцевих працівників, які виїжджають із Сінгапуру або є іноземцями, застосовується правило передбачуваного виконання або варіант відстеження.

  Австралія

  Австралійські працівники можуть відкладати податок, доки вони фактично не отримають фінансову вигоду від опціонів, наприклад конвертацію опціонів в акції або зростання вартості акцій. Крім того, у працівників є до 15 років, щоб відстрочити свої податкові зобов’язання.

  Для оподаткування розглядаються найраніші з наступних подій:

 • Співробітник залишає компанію, яка запропонувала йому ESOP
 • 15 років після набуття працівником права
 • Крім того, немає жодних обмежень щодо реалізації права, і немає реального ризику втрати працівником права.

  Індія

  Ціна виконання

  Ціна виконання зазначена в грантовому листі ESOP, і ви повинні перевірити її разом із періодом виконання ESOP. Це ціна, за якою ви можете купити акції компанії, якщо ви вирішите реалізувати свої опціони на акції.

  Якщо ви вирішите використати свої ESOP на акції, ви сплачуєте цю ціну виконання з власної кишені.

  Податок, стягнутий з джерела (TCS)

  Виконання опціону на акції та отримання акцій компанії за зниженою ціною вважається доходом для працівника.

  Роботодавець оподатковуватиме працівника під час тренування. У більшості випадків це залежить від розміру доходу працівника. У деяких країнах це може досягати 30% від загальної кількості.

  Податок на приріст капіталу

  Тепер, коли у вас є акції на вашому демат-рахунку, ви, очевидно, збираєтеся їх утримувати, сподіваючись, що компанія стане публічною і ви отримаєте кілька разів на своїх акціях.

  Отже, якщо і коли ви продаєте акції з прибутком, вас оподатковуватимуть відповідно до податкового законодавства вашої країни. В основному це буде довгостроковий податок на приріст капіталу (LTCG), тобто продаж через 1 рік. LTCG становить 10% прибутку після вирахування 1 Lac.

  Для короткострокового приросту капіталу (продаж до 1 року) ви повинні заплатити 15% прибутку після вирахування 1 лаку.

  Ось чому прийняти ESOP дуже ризиковано, особливо коли період вправ занадто малий, наприклад 3 або 6 місяців. Тому що, якщо ви не зможете сплатити ціну виконання до закінчення періоду виконання, ви можете назавжди втратити свої ESOP.

  Виграш і програш в ESOP

  У випадку публічної компанії легко продати свої акції. Ви продаєте акції за поточною ринковою ціною та отримуєте прибуток. Однак вам доведеться сплатити податок на приріст капіталу.

    Яка система тестування найкраща для вас?

  Справа трохи складна, якщо ви володієте ESOP приватної компанії, яка не зареєстрована на біржі, або стартапу на ранній стадії. По-перше, є чотири випадки, коли ви можете перевести свої ESOP і отримати величезний прибуток.

  Первинне публічне розміщення (IPO)

  Припустімо, ви приєдналися до стартапу на ранній стадії. Ви закінчили 7 років роботи з ними, і всі ваші ESOP наділені. Тепер компанія вирішила вийти на біржу, запустивши IPO.

  Коли компанія стає публічною, ваші ESOP автоматично перетворюються на акції; яким би не було збільшення капіталу, ви можете ліквідувати свої акції.

  Ви вирішуєте продати акції та зарахувати прибуток або зберегти їх, оскільки вважаєте, що акції компанії можуть принести більше прибутку в майбутньому.

  Поглинання компанії

  Скажімо, ваша компанія замість того, щоб вийти на біржу, була продана мегакомпанії. Очевидно, що компанія, яка почне працювати, буде набагато більшою за ваш стартап.

  Компанія-покупець купує акції міноритарних акціонерів (тримачів ESOP) і ліквідує їх. Це робиться для того, щоб мати максимальний контроль над купленою компанією.

  Компанія може навіть обміняти свої акції на ваші поточні опціони на акції, надаючи вам акції кращої якості з вищою вартістю, які можуть бути ліквідовані.

  Викуповувати

  Викуп — це процес, коли ваша компанія викуповує у вас свої ESOP. В основному це робиться для корекції структури капіталу компанії або коли засновники впевнені, що акції їх компанії зростатимуть експоненціально.

  Викуп також може бути хорошим знаком, оскільки це означає, що в більшості випадків компанія планує незабаром вийти на біржу або очікує зіркового IPO. Викуп акцій дозволяє засновникам і керівникам отримати більше грошей від IPO.

  Вторинний продаж

  Вторинний продаж — це коли ваш колега купує ваші ESOP, заплативши вам трохи більше, ніж поточна вартість ваших ESOP. Припустімо, ви знаєте інвестиційного банкіра, який хоче купити ваші ESOP на 25 000 доларів США за 100 000 доларів США.

  Якщо ви хочете ліквідувати свої ESOP таким чином, вам потрібен дозвіл вашої компанії та дотримання належної юридичної процедури.

  Як ви вирішуєте, приймати ESOP чи ні?

  Після певного числа більша зарплата вже не манить. На цьому етапі більшість людей хочуть інших мотиваційних факторів, таких як чудове робоче місце, гнучкість роботи або можливість створення багатства, як-от ESOP.

  Ось просте правило, яке допоможе вам вирішити, чи варто вам приймати ESOP як частину вашого пакету зарплати:

  Якщо ви приєднуєтеся до компанії на ранній стадії фінансування та отримуєте пристойну суму ESOP, наприклад, від 30 000 до 50 000 доларів США, тоді це гарний вибір.

  Однак вам слід проаналізувати ці основні показники компанії, щоб дізнатися, чи є потенціал для зростання, або обговорити з відділом кадрів плани компанії вийти на біржу. Якщо компанія обов’язково стане публічною, ви отримаєте багаторазовий прибуток від своїх опціонів на акції.

  Майте на увазі, що стартапи на ранніх стадіях дійсно несуть ризик закриття, але на початковому рівні або рівні серії А протягом року-двох ви дізнаєтеся, чи йде компанія вгору чи впаде.

  Якщо ви не бачите потенціалу зростання, звільніться та спробуйте працювати в іншій компанії або самі спробуйте стати підприємцем! Що б ви не вибрали, навіть якщо компанія не стане публічною, але буде продана за гідною оцінкою, ви отримаєте хороші прибутки від свого ESOP.

  Якщо компанія перебуває на пізній стадії фінансування, наприклад, Серія D, і ви отримуєте кілька опціонів на акції, я б все одно сказав прийняти цю ставку. Тому що, якщо компанія зібрала стільки грошей, вона все ще може дати вам зірковий прибуток від IPO та збільшення вартості вашого капіталу.

  Тож я сподіваюся, що цей вичерпний посібник щодо ESOP допоміг вам вирішити, приймати опціони на акції як частину вашого пакету заробітної плати чи ні.

  Далі, цікавитеся акціями? Ознайомтеся з цими найкращими інструментами перевірки акцій, щоб звузити вибір інвестицій.