Чи варто постійно вмикати режим енергозбереження чи ні?

| | 0 Comments| 3:07 AM
Categories:

Ключові висновки

 • Увімкнення режиму економії батареї може забезпечити додаткові години використання на одній зарядці та позбавити вас від частого заряджання пристроїв.
 • Якщо залишити режим економії заряду акумулятора увімкненим, це може призвести до зменшення використання мобільних даних і потенційно збільшити термін служби акумулятора.
 • Постійний вихід із режиму економії заряду заряду призведе до затемнення екрана, зменшення швидкості реагування пристрою та перешкоджає роботі основних програм і функцій. Однак, схоже, це не пошкоджує акумулятор смартфона.

Батарея вашого смартфона, планшета, розумного годинника чи ноутбука розряджається швидше, ніж слід? Можливо, ви захочете ввімкнути режим економії заряду акумулятора, який також називають режимом низького споживання енергії або режимом енергозбереження, і залишити його назавжди.

Але чи це ідеально? Чи варто завжди залишати режим економії заряду акумулятора ввімкненим, чи це зашкодить акумулятору в довгостроковій перспективі?

Переваги увімкнення режиму енергозбереження

Найбільша перевага постійного ввімкнення режиму енергозбереження полягає в тому, що ви можете довше користуватися своїм пристроєм, не турбуючись про те, що акумулятор розрядиться. Ваш пристрій вимкне або обмежить додатки та функції, які споживають багато енергії, як-от завжди на дисплеї та фонове оновлення програмищо призводить до додаткових годин використання за одну зарядку.

  12 найкращих платформ для захисту інтересів працівників, щоб розширити можливості вашої команди

Більше годин на зарядку позбавить вас від частого заряджання пристроїв або пошуку розетки, коли ви знаходитесь на вулиці. Рідше заряджання пристроїв також може подовжити термін служби акумулятора. Хоча батареї природним чином розкладаються з часом, правильні звички заряджання можуть значно сповільнити цей процес.

Ще одна перевага увімкнення режиму економії заряду акумулятора – це зменшення використання мобільних даних. Оскільки ваш пристрій обмежить синхронізацію даних і фонову активність, з часом він споживатиме менше даних. Це може бути великим плюсом, якщо у вас обмежені тарифні плани мобільного передавання даних.

Негативні сторони увімкнення режиму економії заряду акумулятора

Автор зображення: Яблуко

Незважаючи на його переваги, ви можете не насолоджуватися своїм пристроєм, якщо постійно залишати ввімкненим режим економії заряду акумулятора.

Ваш екран буде постійно тьмяніти, і його буде важче побачити, ваш інтерфейс користувача може менше реагувати, а основні програми та функції, як-от сповіщення та GPS, можуть не працювати належним чином або взагалі працювати.

  Як увімкнути офлайн-режим Gmail [Chrome]

Крім того, якщо постійно ввімкнути режим економії заряду акумулятора, програми не синхронізуватимуться у фоновому режимі. У результаті ви можете пропустити важливу інформацію, новини, оновлення, повідомлення чи навіть дзвінки. Вам також може бути складніше підключитися до Інтернету чи інших пристроїв.

Однак, здається, увімкнення режиму економії заряду акумулятора не завдає жодної конкретної шкоди акумулятору вашого смартфона чи ноутбука. Фактично, зменшення загального навантаження та швидкості споживання енергії може бути навіть корисним, запобігаючи швидкій розрядці акумулятора та зменшуючи навантаження на пристрій. Якщо батарея проходить менш повні цикли перезарядки, цілком зрозуміло, що вона прослужить довше. Але, на жаль, оприлюднених досліджень на цю тему дуже мало.

Коли вмикати режим енергозбереження

Зважаючи на плюси та мінуси, як використовувати режим економії заряду? Хоча це залежить від ваших уподобань, одна річ зрозуміла: якщо завжди ввімкнено режим економії заряду акумулятора, ваш смартфон, планшет або ноутбук стає менш розумним.

Враховуючи компроміси, врахуйте наступне, перш ніж увімкнути режим економії заряду акумулятора.

 • Ви можете ввімкнути режим економії батареї, коли заряд батареї низький (скажімо, нижче 15–30 відсотків), щоб повністю не розрядитися. Коли ви зможете заряджати, ви можете вимкнути його.
 • Ви можете ввімкнути режим економії заряду акумулятора, якщо попереду довгий день, особливо без доступу до зарядного пристрою або зарядного пристрою. Хороший приклад – коли ви збираєтеся в похід, кемпінг або подорож.
 • Якщо ви хочете використовувати свій телефон для роботи чи в надзвичайних ситуаціях, можливо, буде доцільно пожертвувати функціями, на які впливає режим економії заряду акумулятора. Це означає, що ви заощадите батарею та підтримуватимете лише основні програми та функції.
 •   Як вимкнути GPS на телефоні

  Загалом режим економії батареї працює краще як тимчасовий, абсолютно необхідний метод економії батареї, ніж звичайний.

  Увімкніть режим економії заряду, лише коли вам потрібно трохи більше заряду акумулятора

  Режим економії батареї може допомогти вам подовжити час роботи батареї телефону. Однак це не те, що ви хочете постійно вмикати.

  Хоча більша потужність за один заряд звучить чудово, увімкнення режиму економії батареї має недоліки. Ці недоліки можна терпіти, якщо ваш телефон розряджається, але це не варте того, коли акумулятор заряджений достатньо.