Чи безпечно копіювати/вставляти паролі з буфера обміну?

Categories:

Паролі, незалежно від того, чи призначені вони для онлайн-служби чи для нашого локального облікового запису Windows, потрібно ретельно оберігати. Витік пароля часто може допомогти будь-кому зі зловмисними намірами здогадатися, якими можуть бути ваші інші паролі. Люди, які використовують у паролі важливі цифри, як-от дні народження, піддають себе ще більшому ризику. Загальний протокол безпеки говорить, що ви не повинні використовувати один і той самий пароль для кількох облікових записів, а також не записувати його там, де його можна легко знайти. Багато людей вдаються до використання сховищ паролів, тобто таких служб, як LastPass, щоб їм не потрібно було записувати паролі або намагатися їх запам’ятати. Здебільшого сховище паролів є безпечним і надійним способом зберігання паролів, якщо, звичайно, користувачі не ставлять під загрозу безпеку, копіюючи паролі в буфер обміну. Буфер обміну — це функція Windows, до якої має доступ кожна програма у вашій системі. Немає способу відфільтрувати, які програми можуть, а які не можуть отримати доступ до вмісту в буфері обміну. Якщо ви встановили шкідливий додаток у своїй системі, копіювання/вставлення паролів у/з буфера обміну становить загрозу безпеці.

Коли ти не ризикуєш

Ми кажемо, що копіювання/вставлення паролів із буфера обміну є потенційною загрозою безпеці, але не є певною загрозою безпеці. Якщо у вашій системі запущені лише надійні програми, завантажені з надійного джерела з дійсними ліцензіями тощо, вам нема про що турбуватися. Копіювання пароля в буфер обміну, щоб ви могли вставити його в поле пароля, небезпечно.

Коли ви можете бути в зоні ризику

Якщо ви встановлюєте програми, від яких Windows застерігає вас, ті, які виглядають небезпечними, використовуєте кейгени та краки або завантажуєте програми з ненадійних сховищ замість офіційного веб-сайту, ви можете бути ризиковані. Ризик походить не стільки від програми, скільки від джерела, з якого його завантажено. Інсталятор програми може бути в комплекті зі шкідливою програмою. Кейген або кряк, який ви використовуєте, можуть телефонувати додому без вашого відома.

Ваш браузер також може становити небезпеку, якщо у вас відкритий темний веб-сайт, хоча в цьому випадку вам, ймовірно, слід бути обережними під час відвідування веб-сайту.

  Як налаштувати середній клік на сенсорній панелі

Якщо у вас встановлено програму для керування буфером обміну, яка зберігає історію всіх елементів, скопійованих у ваш буфер обміну, ви також можете бути в зоні ризику. Якщо програма регулярно не видаляє елементи зі своєї історії, це може бути ризиком скопіювати ваш пароль або будь-яку іншу конфіденційну інформацію в буфер обміну.

Ризик людської помилки

Людина помиляється, і люди помиляються. Ви, напевно, чули про людей, які випадково поділилися невідповідними посиланнями на свій обліковий запис у соціальних мережах, оскільки це посилання було скопійовано в їхній буфер обміну. Те ж саме може статися з паролем, скопійованим у ваш буфер обміну. Ви можете випадково вставити його в документ або презентацію, над якою працюєте, електронний лист, який пишете, або просто свою останню публікацію у Facebook.

Як залишатися в безпеці

Не встановлюйте тіньові програми. Не використовуйте кейгени або краки.
Завжди завантажуйте програми з офіційного сайту
Якщо вам потрібно завантажити програму з ненадійного джерела, запустіть її через Virus Total, щоб бути в безпеці
Якщо ви все-таки скопіюєте пароль у буфер обміну, негайно скопіюйте в нього зображення або щось інше, коли ви вставите його туди, куди хочете.
Зважте необхідність мати програму для керування буфером обміну з вашою здатністю зберігати конфіденційну інформацію в буфері обміну. Якщо ви точно знаєте, що ніколи не копіюватимете свій пароль Facebook у буфер обміну, лише тоді буде безпечно використовувати програму для керування буфером обміну

  Що таке RDP (протокол віддаленого робочого столу) і як ним користуватися

Ці ризики не обмежуються лише паролями. Якщо ви коли-небудь зазвичай копіюєте конфіденційну інформацію в буфер обміну, таку як відповідь на таємне запитання, коди активації або номер вашої кредитної картки, ви ризикуєте. Безпечніше не копіювати паролі чи будь-яку іншу конфіденційну інформацію в буфер обміну.