techukraine.net techukraine.net Чи безпечно використовувати додаток CapCut?

Чи безпечно використовувати додаток CapCut?

| | 0 Comments| 8:26 AM
Categories:

Можливо, ви натрапили на CapCut, популярний додаток у Apple App Store і Google Play Store. Легко піддатися впливу популярності популярної програми, але чи варто встановлювати її лише тому, що вона викликала галас у всьому світі? Коротше кажучи, ви повинні запитати себе, чи безпечний CapCut?

Вам потрібно дізнатися більше про функції конфіденційності та безпеки, перш ніж встановлювати будь-який додаток, навіть популярний. Чи можете ви довірити CapCut свою особисту інформацію? Де програма CapCut зберігає дані користувача?

Що таке програма CapCut?

CapCut — безкоштовна програма для редагування відео, доступна для обох Android і iOS.

Як додаток, він пропонує кілька корисних функцій редагування, які дозволяють редагувати відео на вашому смартфоні, щоб ділитися ними на таких платформах, як Instagram, TikTok та інші. Однак існує багато інших відеоредакторів для Android та iOS, чому ж цей особливо популярний?

Додаток CapCut, як відеоредактор, не зовсім унікальний. Проте він простий у використанні та містить велику музичну бібліотеку з ексклюзивними піснями, захищеними авторським правом, які можна використовувати для своїх відео. Крім того, він не відображає жодної реклами, що багато користувачів вважають позитивним моментом.

  Пояснення маркетингу SaaS менш ніж за 7 хвилин

Хто створив CapCut?

CapCut є продуктом ByteDance — материнської компанії TikTok. Оскільки це китайський додаток, спочатку він був доступний лише для китайської аудиторії в 2019 році під назвою Jianying.

ByteDance зробив його доступним для решти світу під назвою CapCut у 2020 році. У 2021 році він успішно потрапив у топ-чарти iOS Store і Google Play Store. Враховуючи, що його розробила та сама компанія, що стоїть за TikTok, є очевидні проблеми з конфіденційністю, оскільки багато хто вважає TikTok небезпекою для вашої безпеки.

Які дані про вас збирає CapCut?

Ви можете бути здивовані, дізнавшись, які дані програми збирають про вас. Наприклад, політика конфіденційності TikTok дозволяє збирати біометричні дані користувача. Більшість проігнорує цей розділ, оскільки мало хто враховує невід’ємні положення та умови.

Ось чому вам потрібно знати, які дані збирає CapCut, коли ви встановлюєте та використовуєте його на своєму пристрої.

Згідно зі сторінкою Google Play Store, програма збирає багато даних про вас.

  Створення спливаючих повідомлень, сповіщень і тостів за допомогою Blueprint UI у React

CapCut збирає ідентифікатори користувачів, як-от те, як ви використовуєте свій пристрій, IP-адресу, підключення, інформацію про виробника тощо. Він може зберігати контактну інформацію, діагностичну інформацію та вміст користувача, кожен із яких можна пов’язати безпосередньо з вами.

Додатку для редагування відео не потрібна особиста інформація для роботи. Але в цьому випадку відеоредактор CapCut збирає значну кількість даних про вас.

Якщо вам зручно ділитися такою кількістю даних, ви можете продовжувати використовувати їх; в іншому випадку це повинно підняти деякі брови.

Для порівняння можна перевірити Редактор відео InShotще один популярний відеоредактор для iPhone, який використовує мінімум даних.

Хоча ідентифікатори збираються, вони не пов’язуються безпосередньо з вами за допомогою діагностики чи даних про використання.

Про що слід пам’ятати перед використанням CapCut

Програма CapCut не є шкідливою, але збирає ваші дані. Однак є кілька вказівок щодо конфіденційності, про які вам потрібно знати:

  • Ваші дані можуть зберігатися як у вашій країні, так і за її межами.
  • Даними, зібраними через CapCut, можна ділитися між усіма іншими службами, що належать ByteDance, включаючи TikTok.
  • Особисті дані можна передавати різним стороннім службам.

CapCut стверджує, що інформація збирається «для вдосконалення, розвитку та адміністрування [services]. Ми використовуємо вашу інформацію для забезпечення вашої безпеки».

  15 найкращих користувацьких дисків Galaxy Note 3

Якщо цікаво, можете подивитись Політика конфіденційності CapCut для більш детальної інформації.

Чи безпечний Capcut для дітей?

Чи безпечно використовувати CapCut для дітей? Це спірне питання, яке у кожного з батьків. Додаток не підходить для дітей молодше 13 років; платформа обіцяє стерти зібрані дані неповнолітньої особи, щойно вони зберуть особисту статистику під час використання. Відповідно до платформи:

Ми видалимо інформацію користувача відповідно до чинного законодавства, якщо дізнаємося, що особиста інформація була отримана від особи, яка не досягла необхідного віку.

Тож ні, молоді люди, які ще не підлітки, не повинні використовувати CapCut.

Чи варто завантажувати CapCut?

На даний момент не надходило звітів про безпеку, які б робили додаток CapCut небезпечним для використання на вашому смартфоні.

Якщо ідея про те, що ByteDance збирає ваші дані, вас не турбує, ви можете вважати CapCut наразі достатньо безпечним. Але якщо ви не хочете, щоб програма для редагування відео збирала ваші дані зі смартфона, краще не встановлювати її та шукати альтернативи.