Це майбутнє обчислювальної техніки?

Ключові висновки

 • Apple Vision Pro пропонує високоякісні дисплеї, вражаюче відстеження очей і рук і захоплююче середовище VR.
 • Комфортність гарнітури може відрізнятися, причому такі проблеми, як вага, помітні й потребують налаштування кількох компонентів.
 • ОС Vision Pro має можливості для вдосконалення, EyeSight потребує вдосконалення, і за 3500 доларів практичність викликає занепокоєння у більшості споживачів.

The Apple Vision Pro це перша гарнітура Apple Mixed Reality і перша нова позиція в категорії продуктів після Apple Watch. Він пропонує досвід, який вражає багатьох людей, які ним користуються. Але у нього є недоліки, а його ціна не тільки робить його недоступним для більшості споживачів, але й змушує користувачів і рецензентів замислюватися про те, як цей продукт має вписатися в нашу екосистему та повсякденне життя.

Apple Vision Pro

Apple Vision Pro — це дивовижна технологія, якою справді цікаво користуватися, і вона знову повертає трохи хвилювання в технологічний простір. Але він не ідеальний, і його проблеми можуть поставити під сумнів, чи заслуговують просторові комп’ютери чи гарнітури змішаної реальності на місце в нашому повсякденному житті.

Бренд Apple

Тип дисплея Micro-OLED

Пам’ять 256 ГБ-1 ТБ

Підключення Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3

Термін служби батареї дві години

Технологія відстеження Відстеження очей і рук

Вага 600-650г

Частота оновлення до 100 Гц

Процесор M2 і R1

Оперативна пам’ять 16 Гб

плюси

 • Високоякісні дисплеї micro-OLED
 • Чудовий дизайн
 • Вражаюче відстеження очей і рук
 • VR середовища

мінуси

 • Комфорт – це хіт чи промах
 • Дорого
 • Не так багато програм
 • Поле зору невелике
 • Текст може бути розмитим на екранах під час проходження

Дизайн гарнітури дуже схожий на Apple

Вілл Граф / MakeUseOf

Почнемо з дизайну гарнітури. Щодо використаних матеріалів, гарнітура зроблена зі скла, трохи пластику на передній частині (JerryRigEverything показало, що) і алюміній. Гарнітура чітко демонструє мову дизайну Apple різними способами.

Наприклад, помаранчеві язички для зняття ремінців нагадують мені помаранчевий колір на Apple Watch Ultra, а також цифрову заводну головку та бічну кнопку Apple Watch. Навіть із конструктивними особливостями інших продуктів Apple гарнітура виглядає новою, футуристичною та елегантною. Здається, він якісний, що й повинно бути, оскільки коштує багато.

Vision Pro — це прекрасна апаратна частина, і мені дуже подобається, як вона виглядає.

Комфорт і посадка, які можуть вразити та промахнутися

Вілл Граф / MakeUseOf

Навколо зручності та ваги Vision Pro в Інтернеті було багато повідомлень і дискусій. Можливо, найважливішим аспектом цієї гарнітури є те, наскільки вона зручна для людей. Оскільки, якщо він вам не підходить, ви не захочете використовувати його протягом тривалих сеансів або взагалі не захочете використовувати його.

Вілл Граф / MakeUseOf

У комплекті з Vision Pro є два ремінця: ремінець Solo Knit та ремінець Dual Loop. Solo Knit Band на сьогоднішній день є найкрутішим на вигляд і використовує неймовірно м’який матеріал. Проте Dual Loop Band може бути найзручнішим, оскільки він допомагає зменшити вагу гарнітури. Під час мого використання в’язаний ремінець Solo Knit Band чинив достатній тиск на мій лоб, щоб гарнітура щільно прилягала до гарнітури, тому для довшого використання ремінець Dual Loop для мене був кращим.

У Apple Vision Pro є три компоненти, які мають відповідати індивідуальним вимогам, щоб зробити його зручним: Light Seal, Light Seal Cushion і ремінець. Якщо ви спробуєте Vision Pro або вирішите придбати його, вам доведеться поекспериментувати з усіма цими компонентами, щоб знайти правильний варіант. Коли ви робите демонстрацію або заходите на веб-сайт Apple, щоб замовити Vision Pro, вам потрібно зробити сканування свого обличчя за допомогою iPhone або iPad, який використовує Face ID, щоб знайти правильний Light Seal.

Коли я замовив свій Vision Pro, мені дали 21W Light Seal, який, здається, є популярним. Не хвилюйтеся, якщо ви стурбовані тим, що вам дадуть не ту Світлову печатку. Ви можете обміняти його в Apple Store. Я замінив свій на Light Seal потужністю 22 Вт, вважаючи, що він підійде краще, але, на жаль, це не так.

Вілл Граф / MakeUseOf

Тож я замовив ще один 21 Вт, оскільки це той, який, здавалося, мені найкраще підходив, і мені сказали, що Apple поверне мені гроші, щойно отримає світлову печатку 22 Вт. Я не можу наголосити, що якщо ви плануєте придбати Vision Pro, принесіть його в Apple Store, коли візьмете його, і не поспішайте переконатися, що він вам підходить.

Багато людей звернули увагу на вагу пристрою, пробуючи Apple Vision Pro. Оскільки гарнітура в основному зроблена зі скла та алюмінію, вона точно не легка. Vision Pro може важити 600-650 г (залежно від того, яке наголов’я та Light Seal ви використовуєте). Хоча це не порушило угоду, принаймні для мене, я хочу, щоб Apple зменшила вагу для другого покоління, тому що я все ще відчував це у своєму використанні.

  5 найкращих інструментів для завантаження потокового відео з будь-якого веб-сайту

Зрештою, комфорт з цією гарнітурою не універсальний. Від людини залежить, який ремінець підходить для користувача, Light Seal і Light Cushion. У будь-якому випадку, гарнітура не легка. Ви це відчуваєте, і загалом носіння гарнітури може спричинити відчуття дискомфорту протягом тривалого часу, як це сталося зі мною.

Відстеження очей і рук, яке вражає, але не ідеально

Автор зображення: Яблуко

Для навігації операційною системою Vision Pro ви використовуєте очі та руки, щоб вказувати та клацати навколо, а також голосом для введення тексту. Щоб вибрати щось, ви торкаєтеся великим і вказівним пальцями, дивлячись на те, що ви хочете вибрати. Ви також можете просто торкнутися програми, щоб переміщатися по ній, подібно до використання програми на сенсорному екрані. Відстеження очей у Vision Pro на належному рівні. У мене не було особливої ​​затримки, коли я намагався щось вибрати.

Однак це не означає, що немає кривої навчання. Коли я почав використовувати Vision Pro, я помічав, що іноді випадково вибирав щось, навіть якщо кидав на це швидкий погляд.

Відстеження рук також досить добре, але воно не є куленепробивним. Я б сказав, що це працює у 85% випадків. По суті, ваші руки повинні бути в полі зору камер на гарнітурі; інакше вони можуть мати проблеми з реєстрацією крана. Були також випадки, коли, навіть якщо мої руки були в загальній зоні, де гарнітура мала б підхопити це, Vision Pro іноді просто нічого не реєстрував.

Це псує загальне враження? Не для мене, але це дратувало, коли я з цим стикався. Сподіваємось, це щось пов’язане з програмним забезпеченням і може бути покращено в майбутньому. Незважаючи на це, жести рук, які ви використовуєте для навігації Vision Pro, інтуїтивно зрозумілі, і ви можете швидко їх зрозуміти.

Vision Pro Experience: короткий погляд у майбутнє

Досвід доповненої реальності, який надає Apple Vision Pro, є флагманом. Можливість захоплювати та переміщувати додатки своїми руками у вашому просторі миттєво відчуває, що ви живете в майбутньому. І це відчуття накладає на вас легкий відбиток. Коли я перестав використовувати Vision Pro, я хотів схопити вікна на моніторі, щоб перемістити їх і наблизити до себе.

Vision Pro дає вам відчуття, що ваші програми знаходяться у вашому середовищі. Наприклад, ви можете працювати за столом, а вікна навколо вас, і коли ви пересуваєте стіл вгору, ваші програми можуть рухатися разом із ним, і це неймовірно. Вони також створюють тіні у вашому просторі під собою. Якість дисплеїв у Vision Pro допомагає зробити його таким же хорошим, як є. Є два дисплеї, по одному для кожного ока, і вони використовують технологію mico-OLED.

Вони також мають роздільну здатність вище 4K, тому програми та текст у програмах виглядають чудово, коли ви фокусуєтеся на них. Це головна причина, чому перегляд контенту на гарнітурі дуже приємний, особливо 3D-фільми через Apple TV.

Однією з областей, яку я справді бажаю, щоб Apple Vision Pro була кращою, є поле зору (FOV). Реклама та маркетинг Apple змусять вас подумати, що, одягнувши гарнітуру, ви бачите все, як у реальному світі. Це просто натяжка, як на мене.

Коли ви надягаєте гарнітуру, ви бачите чорну рамку навколо екранів. І це не дискретно, це миттєво помітно. Це просто не відповідає гарнітурі.

Функції продуктивності Vision Pro — це те, що спочатку привернуло мене до гарнітури. Для мене можливість працювати з вашими наявними налаштуваннями разом із програмами, які ширяють у вашому просторі, — це перспектива продуктивності в майбутньому. Однак гарнітура не повністю виправдала мої очікування в цій області.

Коли ви дивитесь на інший дисплей із пропускною здатністю Vision Pro (про який ми розглянемо пізніше), текст може бути досить розмитим, якщо ви не перебуваєте досить близько до монітора. Крім того, дискомфорт від носіння гарнітури може виникнути, якщо ви плануєте працювати кілька годин. Я думаю, що якщо ви справді хочете працювати в Vision Pro і мати гарний досвід, вам потрібно використовувати програми в гарнітурі.

Зрештою я не використовував Vision Pro для підвищення продуктивності через описані вище проблеми з проходженням, відсутність програм (як-от Улісс) і тягар гарнітури на обличчі. Проте я не сумніваюся, що доповнена реальність колись зіграє більшу роль у продуктивності.

Вілл Граф / MakeUseOf

З іншого боку, одна функція, яка мені дуже сподобалася у Vision Pro і якої я не очікував, це використання його для перегляду фотографій і відео. У мене було відчуття, що я більше пов’язаний зі своїми спогадами, переглядаючи їх у гарнітурі, ніж на звичайному дисплеї. Використання Vision Pro для цього зміцнило мою любов до технологій, оскільки вони можуть покращити людський досвід за належного використання.

Окрім зйомки фотографій і відео з вашого телефону для перегляду на гарнітурі, Vision Pro може робити просторові 3D-зображення та відео. Зйомка відео на Vision Pro та їх відтворення — це ще один досвід, який трохи важко описати. Таке відчуття, що ви справді заново переживаєте момент, який ви зафіксували.

  6 найкращих постачальників серверів Euro Truck Simulator 2 [2023]

Я зняв відео, як я ходжу по офісу, беру телефон і відкриваю двері шафи; було відчуття, що це насправді відбувається знову. Але це не ідеально. Я все ще бачив, як частина мого оточення зникає під час відео, що нагадувало мені, що це несправжнє.

Автор зображення: Яблуко

Однак у створенні такого роду відео є один фатальний недолік: щоб знімати такі відео, ви повинні носити Vision Pro. У своєму огляді iPhone 15 Pro Max я сказав, що iPhone потрібна можливість знімати просторове відео, і що більшість людей не захочуть носити Vision Pro для фото- та відеозйомки, і я досі на цьому підтримую.

Відео, зняті на Vision Pro, помітно більш захоплюючі, що, звичайно, пояснюється різницею апаратного забезпечення. Чудово, що можливість знімати такі відео є фантастичною. Однак його ахіллесова п’ята полягає в тому, що ви повинні носити відносно важку та делікатну гарнітуру, щоб отримати таку ж якість.

Нарешті, Vision Pro має середовища віртуальної реальності, які дозволяють відвідувати такі місця, як Йосеміті, Місяць тощо. Незважаючи на те, що Vision Pro в основному є продуктом доповненої реальності, він все ще надає досить круті вбудовані можливості віртуальної реальності. В ОС ви можете легко перемикатися від наскрізного до середовища VR, повернувши цифрову заводну головку та подивившись на значок середовища, який відображається в гарнітурі.

Vision Pro навіть робить деякі невеликі, але помітні речі, щоб ви відчули себе зануреними в ці простори, наприклад, змушує хмари рухатися в небі або відтворює специфічний навколишній шум. Ви все ще можете взаємодіяти з усіма своїми програмами, як і в режимі проходження. Я сам нечасто користувався функціями віртуальної реальності гарнітури, але їх приємно мати, якщо ви бажаєте принаймні відчути, що ви перебуваєте в іншому місці, або дивитися на щось інше.

Досвід використання Vision Pro не ідеальний, але, незважаючи на недоліки, подібні до використання мого першого iPhone або телефону-розкладачки (iPhone 3G і Galaxy Z Fold, для тих, кому цікаво), нове та захоплююче відчуття, яке я отримав під час використання була абсолютно нова техніка. Взаємодія з вашим вмістом і програмами в такому вигляді виглядає надзвичайно круто та футуристично.

Специфікації, які покращують досвід і ціну

Автор зображення: Яблуко

Vision Pro має масу високоякісних характеристик, завдяки яким ви розумієте, чому гарнітура спочатку коштує 3500 доларів. За словами Apple, у Vision Pro використовується 12 камер: дві основні камери з високою роздільною здатністю, чотири спрямовані вниз камери, дві камери з боків і дві камери в кожній очниці, які дозволяють стежити за очима. Крім того, гарнітура використовує сканер LiDAR і камеру TrueDepth для 3D-карт, а також два ІЧ-освітлювачі, які допомагають зробити відстеження рук і голови настільки ж якісним.

Vision Pro не використовує Face ID або Touch ID для біометричної автентифікації. Він використовує те, що Apple називає Optic ID. Простіше кажучи, гарнітура сканує ваші очі, щоб розблокувати її. Коли я користувався гарнітурою, спочатку Optic ID працював добре.

Це працювало, коли я мав 21W Light Seal, але коли я перейшов на 22W, Optic ID повністю перестав функціонувати. Я спробував налаштувати Optic ID за допомогою нового Light Seal, але це не допомогло. Можливо, мої очі занадто далеко від камер із потужністю 22 Вт, щоб Optic ID працював.

Автор зображення: Яблуко

Що стосується кремнію, Apple Vision Pro використовує два чіпи. Чіп M2, центральний процесор на борту, забезпечує відчуття. Існує також новий спеціальний чіп для обробки камер і датчиків під назвою чіп R1. R1 досягає того, що Vision Pro має лише 12 мс затримки з наскрізним відео.

Розбираючи чіп M2, це варіант із 8-ядерним процесором і 10-ядерним графічним процесором із 16 ГБ оперативної пам’яті. Для контексту, це той самий чіп, який є в 15-дюймовому MacBook Air від Apple. Vision Pro також підтримує до 1 ТБ пам’яті.

Перехід, який імітує реальність, але не на 100%

Певні функції Apple Vision Pro, як-от наскрізне відео та EyeSight, покликані допомогти вам не почуватися відрізаними від світу та оточуючих. Ми торкнемося EyeSight пізніше, але можливість проходження дозволяє бачити світ навколо вас під час використання програм. Як це працює, Apple Vision Pro використовує кілька камер, датчиків і високоякісних дисплеїв, щоб показати вам ваше оточення.

Деякі люди, які отримали ранні демонстраційні версії Vision Pro, описували проходження як реальність і не бачили різниці. Це не так, якщо ви знаєте недоліки камер і використовуєте гарнітуру в не ідеальних умовах. Знову ж таки, гарнітура використовує камери для створення цього зображення, оскільки воно не прозоре.

Ви можете побачити, як камери борються за умов слабкого освітлення; іноді лінзи виглядають так, ніби на них є плями, навіть якщо їх немає, наприклад. Ще один випадок, який нагадає вам, що те, що ви бачите, не є справді реальністю. Якщо ви прикладаєте руки до програми, ви побачите якийсь ефект контуру навколо ваших рук, і ваша рука трохи зблідне.

Використання Vision Pro не змушує вас повністю повірити, що світ такий, яким він є в гарнітурі, але не помиляйтеся, наскрізне відео не є жахливим. За гідного освітлення наскрізне відео виглядає досить добре, і ви все ще можете нормально працювати у світі завдяки вражаюче мінімальній затримці. Я без проблем ходив по дому, використовуючи гарнітуру.

  Як встановити Genesis Framework на WordPress?

Ще один аспект проходження каналу, який слід згадати, коли ви перебуваєте в середовищі VR, і хтось підходить до вас, щоб поговорити з вами; вони, по суті, прорвуться крізь ваш простір, щоб ви могли їх побачити. Вражає, наскільки добре це працює, і, що дивно, це не викликає різких відчуттів, коли це відбувається.

Перехід не зовсім відповідає дійсності, як очікувалося, але я думаю, що він допомагає не відчувати себе настільки ізольованим, як я очікував спочатку у Vision Pro. І здатність Vision Pro залучати людей у ​​ваше поле зору, коли ви перебуваєте у віртуальній реальності, — це щось інше.

visionOS: хороший початок, але потрібні оновлення

Vision Pro працює під управлінням абсолютно нової операційної системи під назвою visionOS. Операційна система постачається з декількома власними додатками Vision Pro. Ось список офіційних програм Vision Pro від Apple, якими ви можете користуватися прямо зараз:

 • Apple TV
 • Apple Music
 • Медитація
 • Довільна форма
 • Сафарі
 • Фотографії
 • Примітки
 • App Store
 • Пошта
 • Повідомлення
 • Keynote
 • Налаштування
 • Файли
 • Поради
 • Зустріч з динозаврами

Інші програми Apple, такі як Календар, Книги, Карти та інші, не є офіційними програмами Vision Pro, що є однією з причин, чому visionOS виглядає незавершеною. Однак ви можете запустити версію цих програм для iPad. Використовуючи їх, ви навіть можете розташувати програми в портретному або ландшафтному режимі, як на iPad.

Версії програм для iPad на Vision Pro зовсім непогані, вони навіть показують тіні у вашому оточенні, але вони все одно не використовують усі переваги гарнітури. Ця проблема з часом буде вирішена, оскільки все більше і більше розробників, імовірно, оновлюватимуть свої програми для Vision Pro. Наразі Apple каже, що зараз існує понад 1000 програм для Vision Pro.

Є й інші приклади того, що у visionOS ще є шляхи розвитку. Персони знаходяться в бета-версії. Якщо ви забули пароль для свого Vision Pro, вам довелося піти в Apple Store, щоб скинути його, відповідно до Bloomberg. На щастя, у visionOS 1.0.3 це виправлено.

Загалом мені сподобалося використовувати visionOS, незважаючи на те, що вона не була повною. Якщо ви користувалися iOS або iPadOS, ви знатимете свій шлях у visionOS.

EyeSight — чудова ідея, над якою потрібно працювати

EyeSight — це функція, яка цифровим способом показує очі на передній панелі Vision Pro за допомогою екрана. Основна мета цієї функції полягає в тому, щоб допомогти з ізоляцією та зробити так, щоб люди відчували, що вони розмовляють з вами нормально, а не просто дивляться на порожній фронт або ефект, який виникає, коли ви перебуваєте в середовищі VR. Я буду коротким: EyeSight потребує роботи.

Це виглядає досить низькоякісно під різними кутами, особливо якщо підійти близько до гарнітури. Щоб ви зрозуміли, про що я говорю, ось як виглядали мої очі на гарнітурі.

Вілл Граф / MakeUseOf

Мені подобається ідея EyeSight, але виконання не таке чудове, як я очікував. Цілком можливо, що Apple зможе покращити його з часом, але ви можете бачити пікселі, коли наближаєтеся до дисплею, спрямованого назовні, тому в наступному поколінні, ймовірно, знадобляться деякі вдосконалення обладнання.

Двогодинний заряд батареї

Вілл Граф / MakeUseOf

Однією з найбільш суперечливих частин Apple Vision Pro є час автономної роботи. Зовнішній акумулятор Vision Pro розрахований на дві години звичайного використання та до двох з половиною годин під час перегляду відео.

Оскільки Vision Pro не призначений для носіння протягом тривалого часу (Apple навіть каже під час процесу налаштування, що ви повинні робити часті перерви, якщо відчуваєте дискомфорт), я не вважаю, що час роботи акумулятора є основним обмеженням під час мого використання . Насправді я вважаю, що обмежений термін служби батареї – це добре, тому що можна стверджувати, що ця гарнітура все ще від’єднує людей від реальності та їхнього оточення більше, ніж смартфон.

Якщо ви хочете використовувати гарнітуру протягом тривалого періоду часу, ви можете підключити адаптер живлення до батареї, щоб підтримувати живлення гарнітури, або використати інший зовнішній акумулятор для заряджання батареї Vision Pro.

Чи варто купувати Apple Vision Pro?

Важко рекомендувати Apple Vision Pro для більшості споживачів через три фактори: довготривалий комфорт, ціна та практичність. Після боротьби з цими трьома проблемами та деякими проблемами з напругою очей, які, здається, були пов’язані з використанням гарнітури, я поки що повернув Vision Pro. Я можу викупити його, коли з’явиться варіант використання, який виправдає ціну, стане доступним більше програм і якщо проблеми з напругою очей, які я відчував, не будуть безпосередньо пов’язані з Vision Pro.

Якщо ви готові витратити 3500 доларів США і можете знайти причину використовувати Vision Pro, яка зробить його вартим вашої ціни, це неймовірна технологія, щоб володіти. Незважаючи на те, що це пристрій першого покоління, я любив ним користуватися, хоча зрештою я його повернув. Мене хвилює майбутнє персональних споживчих технологій, і я буду уважно стежити за лінійкою продуктів Apple Vision у найближчі роки.

Apple Vision Pro

Apple Vision Pro — це дивовижна технологія, якою справді цікаво користуватися, і вона знову повертає трохи хвилювання в технологічний простір. Але він не ідеальний, і його проблеми можуть поставити під сумнів, чи заслуговують просторові комп’ютери чи гарнітури змішаної реальності на місце в нашому повсякденному житті.