У чому різниця і який варто купити?

Ключові висновки

  • Apple Vision Pro пропонує кращу технологію відстеження руки порівняно з Meta Quest 3, але не має підтримки контролера, що спричиняє затримки.
  • Apple Vision Pro має екрани micro-OLED з високою роздільною здатністю, але порівняно з Quest проблеми з вагою, акумулятором і комфортом
  • Apple Vision Pro обіцяє новий досвід просторових обчислень, тоді як Meta Quest 3 зосереджена на захоплюючих іграх і настроюваних функціях.

У лютому 2024 року Apple нарешті випустила у світ Vision Pro: гарнітуру AR вартістю 3500 доларів США, яку Apple наполягає на тому, що її не можна називати гарнітурою AR/VR/XR, а натомість її потрібно називати новою парадигмою «просторових обчислень».

Частково причина полягає в тому, щоб уникнути порівняння з існуючими гарнітурами, але виявилося, що Meta Quest 3 — гарнітура віртуальної реальності змішаної реальності, випущена в 2023 році і коштує близько 500 доларів — насправді дуже схожа.

Зрозуміло, що пристрій, який коштує в сім разів дорожче, повинен бути кращим майже в усіх відношеннях, але подібностей набагато більше, ніж ви думаєте.

Контролери (або їх відсутність)

Унікальність Apple Vision Pro полягає в тому, що вам не потрібні контролери для навігації у просторі VR або AR. Натомість Apple розробила Vision Pro для керування очима, руками та голосом.

Яблуко

Meta Quest 3 постачається з ергономічними контролерами для взаємодії, коли ви занурюєтесь у середовище VR або AR. Якщо ви граєте в гру, в якій тримаєте пістолет або меч, вони перевершують просто ваші руки в усіх відношеннях. Однак відкладіть контролери вбік, і натомість гарнітура розпізнає ваші руки, дозволяючи досліджувати, використовуючи жести вказівок і щипків. Для загальної взаємодії інтерфейсу користувача це чудово працює.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Судячи з усього, розпізнавання рук Apple Vision Pro перевершує Quest 3. Він може бачити ваші руки, коли вони не прямо перед собою, завдяки камерам відстеження з ширшим кутом огляду з вищою роздільною здатністю, що забезпечує точнішу взаємодію .

Однак інакше кажучи, у вас немає особливого вибору щодо Apple Vision Pro. Ви повинні використовувати свої руки, тому що немає контролерів, навіть якщо контролер був би швидшим або точнішим у певних ситуаціях. Фактично, деякі люди повідомляли, що грати на Vision Pro складно завдяки важкій обробці для точного відстеження рук; є помітне відставання порівняно з Quest 3. Ймовірно, це можна буде виправити, якщо Apple додасть менш точний ігровий режим.

Іншим обмеженням керування Apple Vision Pro є те, що натискання кнопки вимагає, щоб ви дивилися прямо на неї, свого роду подвійне підтвердження того, що ви мали намір натиснути цю річ. Це забезпечує ще більшу точність, але це досить незвична поведінка. На Quest 3 ви можете натискати кнопки, поки ваш погляд не дивиться. Все ж це аспект програмного забезпечення, тому, можливо, ця поведінка з часом зміниться.

Технічні характеристики

вага

Незважаючи на те, що гарнітура Apple Vision Pro важить трохи більше, ніж Quest 3, загальна вага навіть вища, оскільки ця цифра не включає прив’язаний акумулятор, призначений для розміщення в кишені або збоку. Батарея Quest 3 вбудована в передню частину гарнітури, але якщо вам потрібно ще більше енергії, ви можете встановити ще одну батарею на задній частині ремінця, що допоможе розподілити вагу більш рівномірно.

Яблуко

Не дивно, що Vision Pro важить значно більше; він має дуже багато скла всередині та зовні, а також інший екран спереду. Хоча рішення зробити батарею зовнішньою було розумним з огляду на обмеження, той факт, що вона була настільки явно прихована від маркетингу, є визнанням помилки дизайну. Будь-які додаткові кабелі на гарнітурі VR незручні та погіршують враження. Quest 3 є повністю автономним або може керуватися бездротовим способом від ПК для покращеної графіки.

  Як скасувати підписку на Apple TV+

Термін служби батареї

Як Apple Vision Pro, так і Quest мають час автономної роботи приблизно 2,5 години, хоча точна цифра буде змінюватися залежно від того, наскільки інтенсивно працюють програми, які ви використовуєте, наскільки гучний звук, наскільки яскравий дисплей тощо. Зазвичай, більш потужний чіп, подібний до того, що всередині Vision Pro, вимагав би більше енергії для роботи, але він настільки ефективний, що може працювати у багато разів швидше, ніж SoC Quest 3, використовуючи ту саму кількість енергії.

Якість екрана та поле зору

Існує дуже мало порівнянь, коли справа доходить до роздільної здатності; це схоже на перехід від HD до 4K. Відповідно до демонтаж iFixit, Apple Vision Pro оснащено подвійними мікро-OLED-екранами з роздільною здатністю 3660 x 3200 і розміром екрана близько 0,95 дюйма, що забезпечує неймовірні 3,386 пікселів на дюйм (пікселів на дюйм). Quest 3 використовує два РК-дисплеї з роздільною здатністю 2064 x 2208 на око, але з більшими екранами, що забезпечує 1218 PPI. Це величезний стрибок у чіткості та найвищій щільності пікселів на дюйм, яку ми бачили на будь-якому пристрої.

Однак, хоча Vision Pro може мати найвищу щільність пікселів, яку ви бачили, він також знаходиться дуже близько до ваших очей. Найкраще використовувати PPD або пікселі на градус. PPD є функцією поля зору: чим більше віртуального світу можна побачити, тим менше буде пікселів на градус для подібної роздільної здатності. Vision Pro PPD оцінюється приблизно в 34; Quest 3 становить приблизно 25. Насправді Pimax Crystal має щільність пікселів на градус, подібну до Vision Pro, тому він не дивовижний.

З іншого боку, поле зору, тобто область вашого зору, в яку ви можете щось відобразити (уявіть монітор на вашому столі, який ви можете наближати або віддаляти від нього, тим самим збільшуючи або зменшуючи ваше поле зору)— фактично трохи нижчий на Apple Vision Pro порівняно з Quest 3. Це не велика різниця, і вимірювання кута зору не є точною наукою, але неоднозначні повідомлення свідчать, що вертикальне поле зору трохи нижче.

Значне збільшення поля зору вимагає значних компромісів в інших місцях і складних систем лінз, які вносять власні недоліки, тому ми навряд чи побачимо значне покращення тут деякий час. Тим не менш, і Quest 3, і Apple Vision Pro пропонують величезне покращення порівняно з легкими окулярами AR, такими як Microsoft HoloLens. Конструкція «лижні окуляри» потрібна для будь-якого занурення.

Нарешті, Quest 3 може запускати ці екрани з частотою до 120 Гц, тоді як Vision Pro працює з максимальною частотою 90 Гц. Більшість програм не використовують (точніше, не можуть через необхідну потужність процесора) використовувати повну частоту оновлення Quest 3, тому ця специфікація є дещо спірною.

Але ми повинні розглядати це в перспективі, коли мова заходить про те, що Vision Pro є заміною екрану: віртуальний екран на Vision Pro (або Quest 3) все ще не може конкурувати зі справжнім монітором. Хоча у вас може бути роздільна здатність 4K на Vision Pro, це загальна роздільна здатність для всього перегляду, тому розміщення віртуального монітора в невеликій частині цього означає, що фактична роздільна здатність цього віртуального монітора буде значно нижчою. Якщо ваша робота вимагає від вас переглядати щось у високій роздільній здатності, я боюся, що поки що вам доведеться дотримуватися фізичних моніторів.

ЦП і оперативна пам’ять

Яблуко

Apple Vision Pro має процесор Apple M2, який можна знайти в пристроях MacBook Air, MacBook Pro та iPad Pro. Але щоб обробляти інформацію з камер і відправляти інформацію назад на екран з мінімальною затримкою, Apple Vision Pro використовує додатковий чіп, який отримав назву R1.

  9 популярних мов сценаріїв, які варто знати розробнику або системному адміністратору

Meta Quest 3 працює на чіпі Qualcomm Snapdragon XR2 Gen 2. Немає жодного порівняння, коли йдеться про потужність обробки порівняно з Vision Pro; це як настільний комп’ютер зі смартфоном.

Apple Vision Pro має 16 ГБ оперативної пам’яті, тоді як Meta Quest 3 пропонує 12 ГБ, але ця характеристика не має великого значення для загальної продуктивності.

У цій таблиці наведено деякі основні характеристики.

Apple Vision Pro Мета квест 3
Ціна Від $3499 Від $499
Процесор Мікросхема M2, мікросхема R1 Чіп Snapdragon XR2 Gen 2
ОЗП 16 ГБ 12 ГБ
Зберігання 256 ГБ/512 ГБ/1 ТБ 128 ГБ/512 ГБ
Тип дисплея Micro-OLED ЖК
Роздільна здатність дисплея 3660 x 3200 на око 2064 x 2208 на око
Частота оновлення 90 Гц 120 Гц
вага 600-650г 550г

Доповнена реальність і проходження

Основна перевага Vision Pro полягає в тому, що ви можете накладати програми на своє реальне зображення; Для більшості з нас це називається доповненою реальністю, але Apple воліє, щоб ви називали це просторовими обчисленнями. Найважливішою частиною цього є якісна система наскрізної камери. На відміну від окулярів AR, які проектують додаткову інформацію на прозорі лінзи, дозволяючи вам продовжувати бачити світ, Vision Pro і Quest 3 повертають вам зображення з камери в реальному часі. Поки не з’явився Vision Pro, Quest 3 був королем камери для доповненої реальності. Але Vision Pro має кращу систему камери з швидшою обробкою і, отже, меншою затримкою, поки зображення не досягне внутрішніх екранів. Це означає, що ваш погляд на зовнішній світ є значно чіткішим і менш запізнілим. Оскільки обидві системи покладаються на невеликі датчики камери, умови слабкого освітлення значно погіршують якість проходження, підвищуючи рівень шуму. Прохідні камери Quest 3 і Vision Pro найкраще працюють у добре освітлених місцях. Інша перспектива просторових обчислень полягає в тому, що ви можете залишити Windows і програми в певному місці та повернутися до них пізніше. На Vision Pro це працює, як описано; деякі користувачі навіть повідомили про втрату вікон додатків, тому що вони не пам’ятають, куди вони їх розмістили. Ці функції були обіцяні в Quest 3, але досі не реалізовані. Наразі ви обмежені трьома вікнами програм, розташованими поруч, і навіть у цьому випадку це далеко не справжня багатозадачність, а Quest 3 не має такої потужності для роботи на робочому столі, як у Vision Pro. Apple Vision Pro не не просто окрема гарнітура; його потужність еквівалентна пристойному ноутбуку, тому він без проблем запускає всілякі додатки для продуктивності.

Підтримка ОС, додатків та ігор

Яблуко

У поточному стані пропозиції програмного забезпечення Quest 3 і Vision Pro різко відрізняються.

Apple Vision Pro використовує нову операційну систему, відому як visionOS, яка дозволяє вам взаємодіяти зі знайомими програмами iOS і macOS у середовищі змішаної реальності. Крім того, ви можете дивитися фільми (хоча програми Netflix і YouTube помітно відсутні), браузити в Інтернеті і працювати за допомогою віртуальної клавіатури. У вас відкрито кілька додатків і перенесіть існуючий екран ноутбука у віртуальний світ. Це ваш особистий комп’ютерний простір із сотнями віртуальних моніторів. Однак багато користувачів повідомляють, що захоплюючий перегляд фільмів є їхнім улюбленим досвідом на Vision Pro.

Уілл Граф/MakeUseOf

Meta Quest 3 пропонує деякі з тих самих функцій, але він працює на сильно налаштованій версії ОС Android. Наприклад, ви знайдете кілька чудових захоплюючих кінопрогравачів — навіть таких, де ви можете насолоджуватися фільмами з іншими віртуальними друзями — але це не заміна настільного комп’ютера.

Джеймс Брюс/MakeUseOf

Meta Quest 3, однак, в основному розроблений для захоплюючих ігор у віртуальній реальності з контролерами тактильного зворотного зв’язку, які створюють відчуття, ніби ви торкаєтеся чогось, чого немає, наприклад, тримаєте віртуальний пістолет чи меч. Тим часом функції доповненої реальності Quest 3 призначені більше для зручності, ніж для продуктивності, наприклад, допомагають вам бачити екран телефону або перевіряти, чи ще дихає кіт, на якого ви щойно наступили.

  Як запустити сканування на віруси на комп’ютері?

Ви також можете грати в ігри на Apple Vision Pro, підключивши геймпад Bluetooth, але тільки в ігри з плоским екраном на великому екрані віртуального кінотеатру. Відсутність спеціальних контролерів зрештою обмежить ігри VR, доступні на Vision Pro. Звичайно, цілком можливо, що Apple може випустити кишенькові контролери в майбутньому, але, здається, це не відповідає їхньому баченню пристрою.

Зовнішнє сприйняття

Вілл Граф / MakeUseOf

Apple Vision Pro оснащено великою скляною передньою панеллю, під якою розташовано два мікро-OLED-дисплеї, які імітують ваші очі — навіть туди, куди ви дивитеся, завдяки відстеженню очей. Це дозволяє іншим людям бачити ваші очі, коли ви перебуваєте в просторі доповненої реальності. Але якщо ви перемикаєтеся у віртуальну реальність (режим занурення), він не покаже ваших очей зовні. У майбутньому ми можемо побачити додаткові функції, додані до цих маленьких дисплеїв для очей.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Тим часом Meta Quest 3 пропонує лише велику білу пластикову панель. Ви можете прикріпити власні друковані скіни для певних налаштувань.

Комфорт

Вілл Граф / MakeUseOf

З коробки Apple Vision Pro має один м’який головний ремінь із амортизацією на спині. Тоді як Meta Quest 3 поставляється з основним ременем на голову та додатковим ременем зверху, що зручніше для розподілу ваги та уникнення тиску на очі. Перші користувачі Vision Pro відзначають, що найбільшим недоліком є ​​розподіл ваги; незручно носити тривалий час.

Яблуко

Однак обидві гарнітури мають додаткові оновлення або модифікації ремінця, такі як подвійна петля, зображена вище. На даний момент екосистема аксесуарів Quest 3, природно, більш розвинена, але з часом ми побачимо ще більший асортимент зручніших альтернативних ремінців для Vision Pro.

Ціна

Вартість Apple Vision Pro починається з 3499 доларів, що робить її найдорожчою гарнітурою VR/AR на ринку. На його ціну значною мірою впливають дисплеї micro-OLED, зовнішні екрани, неймовірно потужні процесори, а також численні камери та датчики для відстеження ваших очей і рук. Але незалежно від того, наскільки все це технічно вражаюче, це безсумнівно велика сума грошей.

Яблуко

Для порівняння, Meta Quest 3 із пам’яттю 128 ГБ коштує від 499 доларів. Ви можете придбати сім таких за один Vision Pro та насолоджуватися захоплюючими іграми у віртуальній реальності з усією родиною та сусідами.

Чи правда, що люди повертають Vision Pro?

Хоча це створює чудові заголовки, і, безсумнівно, багато ранніх замовлень Vision Pro повертаються протягом 14-денного вікна, це також не є несподіваним. Навіть наш власний рецензент Vision Pro Вілл Граф повернув свою гарнітуру. Багато перших користувачів Vision Pro практично не мають досвіду роботи з існуючими гарнітурами VR. Зрештою, Apple продає Vision Pro як «не VR», а як заміну робочого столу, над якою можна працювати багато годин на день. Якщо ви взагалі не звикли носити гарнітуру, це гарантований спосіб викликати головний біль і біль у шиї.

Інші перші користувачі, які мають досвід віртуальної реальності, ймовірно, відчувають певні докори сумління, оскільки усвідомлюють обмеженість доступних програм порівняно з набагато дешевшими споживчими пропозиціями.

Це здається несправедливим порівняння, особливо враховуючи різницю в ціні в кілька тисяч доларів, але Apple Vision Pro і Quest 3 мають більше спільного, ніж ви думаєте.

Vision Pro — це переносний комп’ютер для перших користувачів, які вже інвестували в екосистему Apple, або для розробників, які хочуть отримати перевагу в тому, що насправді може стати наступною парадигмою обчислювальної техніки. У той же час Meta Quest 3 — це захоплююча гарнітура віртуальної реальності з широким набором додатків для ігор, стилю життя та розваг, які вже доступні за набагато доступнішою ціною.

Для мене вибір очевидний; але якби мій наявний дохід у десять разів перевищував мій зараз, я б точно піддався спокусі.