Усі нові функції конфіденційності iPhone в iOS 14

Categories:

iPhone — чудова інвестиція для тих, хто піклується про конфіденційність. Це пов’язано з його надійною системою дозволів і зневагою Apple до порушників правил App Store. З деякими новими функціями конфіденційності та великими покращеннями існуючих, iOS 14 продовжує цю тенденцію.

Дивіться, коли програма використовує ваш мікрофон або камеру

Щоразу, коли програма використовує ваш мікрофон або камеру, ви побачите маленьку оранжеву або зелену крапку в рядку стану вгорі. Він з’явиться прямо над індикатором сили сигналу клітини.

Якщо програма, яку ви зараз використовуєте, слухає або дивиться вас, крапка буде зеленою. Помаранчева точка означає, що фоновий процес використовує ваш мікрофон або камеру. Ви можете провести пальцем вниз від верхнього правого кута, щоб відкрити «Центр керування» і побачити, який додаток ініціював сповіщення.

На старіших пристроях із кнопкою «Додому» (iPhone 8 або раніше) проведіть пальцем вгору знизу, щоб отримати доступ до «Центру керування». Ви можете використовувати цей індикатор, щоб визначити, чи потрібна програма доступу до вашого мікрофона або камери. Потім ви можете виконати перевірку конфіденційності та скасувати всі дозволи, які вас не влаштовують.

Повідомте лише своє приблизне місцезнаходження

У iOS 14 ви можете вибрати, чи надсилати ваше приблизне чи точне місцезнаходження під час надання додатку доступу до служб локації. Коли програма вперше запитає ваше місцезнаходження, ви побачите карту вашого поточного положення з написом «Точний: увімкнено».

А

Торкніться цієї мітки, щоб зменшити масштаб і включити приблизну оцінку вашого поточного місцезнаходження. Це дозволяє отримувати локальний вміст, не повідомляючи розробнику програми своє точне місцезнаходження. Однак майте на увазі, що в деяких випадках це обмежить функціональність програми.

  Сортуйте налаштування в додатку «Налаштування iOS» у групи [Jailbreak]

Найкраще залишити «Точний: увімкнено» для програм GPS-карт і служб доставки їжі. Однак соціальні мережі та інші програми, які не потребують точного розташування, працюватимуть чудово з меншою кількістю інформації.

Ви можете побачити, чи надали ви програмі доступ до свого точного чи приблизного місцезнаходження, у розділі Налаштування > Конфіденційність > Служби локації. Торкніться програми, а потім увімкніть або вимкніть «Точне місцезнаходження».

Обмежте доступ програми до фотографій

Ви також можете обмежити доступ програми лише до окремих фотографій у iOS 14. Це запобігає безперешкодному доступу програми до всієї вашої бібліотеки фотографій. Ви можете прийняти це рішення щоразу, коли нова програма запитує дозвіл на доступ до ваших фотографій, натиснувши «Вибрати фотографії» у спливаючому вікні.

Ви можете дозволити доступ лише до окремих фотографій, а не до цілих альбомів. Ви також можете додати цей вибір, коли наступного разу програма спробує отримати доступ до вашої бібліотеки фотографій.

Торкніться

Наприклад, ми надали Facebook доступ до дуже обмеженого вибору зображень. Після закриття програми та повторної спроби iOS запитала, чи хочемо ми вибрати більше фотографій, чи ми задоволені поточним вибором.

Це не відрізняється від опції «Дозволити один раз», яку ви можете натиснути, коли програма хоче отримати доступ до вашого місцезнаходження.

Отримуйте сповіщення, коли програма вставляється з буфера обміну

За замовчуванням iOS 14 сповіщає вас про будь-який доступ до буфера обміну. Багато програм відстежують буфер обміну, навіть якщо їм це не потрібно. Apple перестала обмежувати доступ до буфера обміну для кожної програми, вирішивши замість цього називати і ганьбити кривдників.

An

Ці програми зазвичай отримують доступ до буфера обміну під час запуску. Ми помітили, що Opera Touch робить це щоразу, коли програма запускається холодним, здавалося б, без причини. Занепокоєння щодо конфіденційності цієї поведінки є далекосяжними для тих, у кого ввімкнено синхронізацію буфера обміну через iCloud для Mac або iPad.

  Що таке файлова система Apple (APFS), представлена ​​в iOS 10.3

Ми рекомендуємо уникати програм, які це роблять. Ви також не хочете використовувати буфер обміну для зберігання конфіденційної інформації, наприклад паролів або даних кредитної картки.

Повідомлення про неправильні паролі

Тепер ваш iPhone може сповіщати вас, якщо ваші паролі були зламані або їх легко вгадати за допомогою вбудованого інструмента зберігання паролів. Перейдіть у Налаштування > Паролі, щоб переглянути список ваших збережених паролів. Торкніться «Рекомендації щодо безпеки», щоб побачити відомі проблеми.

The

Торкніться запису, щоб дізнатися більше, або натисніть «Змінити пароль на веб-сайті», щоб змінити пароль у спливаючому вікні. Якщо ви торкнетеся запису, ви побачите, чому пароль вважається зламаним, і де ще ви його використовували.

А

Коли ви змінюєте пароль за посиланням, ваш iPhone запропонує замінити збережений пароль на новий. Ми рекомендуємо вам переглянути список паролів і переконатися, що немає жодних повторюваних або зайвих записів.

Звіт про конфіденційність Safari, відстеження додатків, відстеження Wi-Fi

Якщо натиснути «AA» в адресному рядку Safari, а потім натиснути «Звіт про конфіденційність», ви побачите список відомих трекерів для поточного веб-сайту. Ви також побачите детальний звіт про те, скільки разів трекери намагалися відстежити вас за останні 30 днів.

За замовчуванням iOS 14 відхиляє всі запити на відстеження вами від встановлених програм. Однак це не гарантує, що програма не намагатиметься відстежувати вас — Apple не запустить цю функцію до наступного року.

У цей момент усі програми повинні будуть запитувати ваш дозвіл на відстеження вас. Якщо вони цього не зроблять, вони порушують правила Apple і понесуть наслідки.

  GBA4iOS 2.0 пропонує підтримку iPad, синхронізацію Dropbox і новий інтерфейс користувача для iOS 7

Якщо ви хочете, щоб програми запитували дозвіл на відстеження вас, увімкніть цю опцію в меню Налаштування > Конфіденційність > Відстеження.

The

iOS 14 також намагається обмежити відстеження Wi-Fi, надаючи вашому iPhone нову MAC-адресу щоразу, коли він підключається до мережі. MAC-адреса – це унікальний ідентифікатор вашого iPhone, і його можуть використовувати постачальники послуг Інтернету та маркетологи, щоб ідентифікувати та знайти вас.

Якщо ви перейдете в «Налаштування» > «Wi-Fi», а потім натисніть кнопку «Інформація» (i) поруч із мережею, параметр «Приватна адреса» має бути ввімкнено за замовчуванням.

The

Ця функція була пов’язана з проблеми з мережами підприємства які використовують MAC-адреси для внесення в білий список пристроїв. Ви можете розглянути можливість вимкнення для кожної мережі, якщо у вас виникнуть проблеми.

Незабаром: розкриття інформації про конфіденційність App Store

Як ніби всього цього було недостатньо, Apple вимагає від усіх програм у App Store самостійно повідомляти про свою політику конфіденційності в легкому для розуміння форматі. Ця інформація незабаром з’явиться в App Store, а також міститиме політику збору та відстеження даних.

На момент написання цієї статті це ще не набуло чинності, але Apple заявила, що вона з’явиться «в оновленні iOS 14 пізніше» цього року.

Все ще стурбовані безпекою свого iPhone? Виконайте ці основні кроки, щоб захистити свої дані.