Усе, що ви хотіли знати про обсяг пошуку за ключовими словами для SEO у 2022 році

Categories:

Якщо ви коли-небудь займалися дослідженням або аналізом ключових слів, ви, мабуть, натрапили на поняття обсягу пошуку за ключовими словами.

Це один із найважливіших показників пошукової оптимізації (SEO). По суті, він постійно з’являється практично в будь-якій справі — створенні нового веб-сайту, запуску рекламної кампанії PPC або будь-якої іншої маркетингової кампанії, пов’язаної з Google Ads. Крім того, це чудовий спосіб оцінити потреби та інтерес користувачів до певних тем, послуг і продуктів, а також використовувати тонку інформацію для формування маркетингової або навіть продуктової стратегії.

Ця публікація проведе вас через ключові аспекти роботи з обсягами пошуку за ключовими словами та допоможе вам знайти найкращий інструмент для цього.

Що таке обсяг пошуку за ключовими словами?

У двох словах, обсяг пошуку за ключовим словом – це число, яке відображає кількість разів, які люди шукали за певним запитом за певний проміжок часу. Як правило, спеціалісти з оптимізації пошукових систем люблять зосереджуватися на щомісячних обсягах пошуку.

Це число допомагає зрозуміти, наскільки популярним є пошуковий запит. І це важливо, оскільки ви не можете створити свою стратегію SEO, не знаючи, для яких ключових слів слід оптимізувати, щоб отримати максимальний вплив і трафік.

Деякі дослідження стверджують, що 93% всіх онлайнне подорожі почати в пошукових системах, а це означає, що якщо ви хочете впоратися з цим інтересом користувачів, ви повинні з’являтися за цим ключовим словом.

Але на цьому цінність знання обсягів пошуку за ключовими словами не закінчується. Крім чистих причин трафіку, ви можете використовувати цей тип даних ключових слів, щоб:

  • Розкрийте, наскільки конкурентоспроможним є кожне ключове слово;
  • Розставте пріоритети для оптимізації сайту, зосередившись на ключових словах, які можуть принести найбільшу цінність вашому бізнесу;
  • Знайдіть закономірності, які вказують на сезонність споживчого попиту.
  Як повністю вимкнути всі вібрації на вашому iPhone

Ідеальний обсяг пошуку за ключовими словами — чи існує він?

Деякі речі в SEO чітко визначені, як-от оптимальна кількість символів у заголовку (тому Google не скорочує його в результатах пошуку) або метаопис.

Але більшість речей, звичайно, ні. Отже, не існує такого поняття, як оптимальний обсяг пошуку — для однієї галузі та ключового слова місячний обсяг пошуку 50 000–100 000 є мінімальним мінімумом, тоді як для інших ви не можете очікувати таких високих цифр.

Тільки уявіть собі ключове слово «пропозиція медичного страхування» проти щось на зразок «перуки для міні-свиней». Останній ніколи не матиме такого ж обсягу пошуку, як перший.

Але якщо ключове слово має менше 100 пошукових запитів на місяць, це може не варти ваших зусиль.

Оскільки немає такого поняття, як добре чи погано, коли йдеться про кількість пошукових запитів за ключовими словами, є кілька факторів, які слід взяти до уваги під час перегляду статистики ключових слів:

  • Розгляньте свою галузь
  • Пам’ятайте про конкуренцію (ключові слова з надзвичайно високою кількістю пошукових запитів, як правило, є надзвичайно конкурентоспроможними, і вам може бути важко визначитися за ними)
  • Не вибирайте дуже низькі обсяги ключових слів, оскільки вони, ймовірно, вказують на те, що люди не шукають щось за цим формулюванням.
  • Не забувайте про розмір вашого сайту та бюджет

Якщо у вас немає величезних бюджетів, які ви можете витратити на кампанії SEO та PPC, вам слід врахувати, що ваша стратегія ключових слів повинна включати ключові слова як малого, так і середнього обсягу. Це допоможе вам залишатися конкурентоспроможними в результатах пошуку та впоратися з пошуковими запитами, які можуть принести деякий трафік на ваш сайт.

Порада: найкращий час для націлювання на ключові слова з більшим обсягом пошуку (зазвичай із понад 100 000 пошукових запитів на місяць) – це коли у вас є добре налагоджений веб-сайт, який приваблює досить багато трафіку порівняно з конкурентами.

Де ви знайдете статистику обсягу пошуку за ключовими словами?

Тепер, коли у вас є вся довідкова інформація про обсяг пошуку, ви можете задатися питанням, де її насправді можна знайти.

  Як скопіювати список відтворення Spotify

Якщо ви коли-небудь працювали з планувальником ключових слів Google, ви точно бачили цю статистику. Але найбільша проблема полягає в тому, що GKP надає вам лише діапазони, тому ви не можете повністю покладатися на те, що бачите в цьому інструменті Google.

Єдиний спосіб отримати реальну статистику обсягу пошуку від Google – запустити платну кампанію, коли Google розкриє точні цифри.

Google Search Console також може дати вам певну інформацію, але вона обмежена ключовими словами, за якими ви вже маєте рейтинг.

Усе це означає, що якщо ви хочете провести дослідження ключових слів, рідні інструменти Google не будуть зручними, якщо ви не готові запустити кампанію PPC для кожного ключового слова, яке хочете проаналізувати.

Тепер це все? Звичайно ні.

Інструменти сторонніх розробників, які пропонують будь-що, пов’язане з ключовими словами, часто містять статистику обсягу пошуку. Отже, якщо ви загуглите щось на кшталт «інструмент дослідження ключових слів», ви отримаєте понад мільярд результатів. Як тільки ви трохи заглибитеся в тему, ви побачите, що є приблизно п’ять-шість інструментів, які виділяються найбільше –СемрушMoz, Ahrefs, Serpstat, Sistrix і Mangools.

Навіщо звертатися до інструментів добору ключових слів третіх сторін

Одним із найвагоміших аргументів на користь використання сторонніх інструментів для ключових слів є те, що вони долають усі обмеження, наявні в інструментах Google, демонструючи:

  • Статистика конкретного обсягу пошуку
  • Ключове слово для інших сайтів, крім вашого власного рейтингу
  • Рівень конкуренції для будь-якого ключового слова

Звучить вражаюче, правда? Що ж, лише Google знає точні обсяги пошуку за ключовими словами, а це означає, що інструменти сторонніх розробників можуть надати вам лише оцінки.

Це означає, що, обираючи інструмент добору ключових слів, який ви використовуватимете для дослідження ключових слів, ви повинні вибрати той, який має найбільшу точність. Інакше ваша стратегія SEO та будь-які зусилля з оптимізації базуватимуться на неправильних даних, а це призведе до неправильних висновків і, отже, даремно витрачених ресурсів.

Який інструмент добору ключових слів має найточніші дані про обсяг пошуку?

Оцінити точність даних можна лише шляхом дослідження.

  Як досліджувати тему в Інтернеті

Є один дослідження який фактично брав дані про обсяг пошуку з усіх найпопулярніших інструментів добору ключових слів—Семруш, Moz, Ahrefs, Serpstat, Sistrix і Mangools — і порівняли їх із даними про покази з Google Search Console. Це методичний пост пояснює, чому в цьому випадку покази були б найкращим способом отримати контрольні показники для статистики обсягу пошуку.

Фактично, дослідження навіть розглядало точність безкоштовної версії GKP, щоб показати вам, чи можете ви покластися на безкоштовну альтернативу Google.

Дані про обсяг пошуку якого інструменту ближчі до реальної статистики? Переможець: Семруш

Вище ви можете побачити порівняння кожного інструмента зі статистичними даними, які повертає Планувальник ключових слів Google.

Щодо цього, Семруш лідирує, навіть безкоштовна версія Google Keyword Planner займає друге місце.

Це означає що Семруш став провідним інструментом, коли йдеться про точність обсягу пошуку. Ось більш детальний погляд на те, як воно порівнюється з іншими рішеннями:

Moz є єдиним інструментом, який трохи наближається до якості даних обсягу пошуку Semrush, але навіть у цьому випадку різниця становить значні 17%.

Який інструмент повертає більше даних про ключове слово? Переможець: Семруш

На додачу до отримання точної статистики обсягу пошуку, вам слід враховувати масштаб цієї статистики.

Хоча інструмент може мати високу точність, він може не охоплювати великий діапазон ключових слів. Не те саме дослідження також розглядає це питання.

Дві найкращі залишаються такими ж, як і в попередній категорії аналізу — лідирує Semrush, а за нею йде безкоштовна версія Google Keyword Planner. І в цьому випадку різниця ще більш драматична.

У той час як у Semrush відсутні дані лише для 1,8% ключових слів, проаналізованих у дослідженні, решта інструментів не показують дані для більш ніж 4%.

Це означає, що ви отримуєте доступ до удвічі більшої статистики ключових слів Семруш ніж з будь-яким іншим інструментом добору ключових слів. І це неймовірно вражає, доповнене провідною статистикою точності.

Заключні слова

Тепер, коли ви оприлюднили все, що потрібно знати про обсяг пошуку за ключовими словами, настав час заглибитися в фактичну роботу та підвищити рівень ваших зусиль у пошуковій системі пошукових систем. А це означає, що вам потрібен інструмент, який розгорне цю статистику ключових слів.

На щастя, ви можете скористатися безкоштовною пробною версією Семруш— платформа з фактично найбільшою та, як ми бачили, найточнішою базою даних ключових слів серед ключових гравців ринку — вона ексклюзивно доступна моїм читачам протягом наступних 14 днів після активації.