Усе, що вам потрібно знати про Data Mesh

Categories:

Data Mesh — це архітектура даних, яка має на меті створити спільний центральний орган для даних у всій організації.

Він прагне створити культуру й управління на основі даних, які дають змогу працювати автономним командам із самообслуговуванням і дають їм змогу співпрацювати та впроваджувати інновації, використовуючи дані. Давайте розберемося, що таке Data Mesh.

Зміст

Що таке Data Mesh?

Простіше кажучи, Data Mesh — це децентралізована архітектура для керування даними всередині організації, що означає, що вона розроблена, щоб надати контроль і право власності на дані командам, які їх використовують, а не централізувати їх в одній групі чи відділі.

Це підкреслює важливість даних як основного активу. Він розроблений, щоб допомогти організаціям досягти кращого управління даними, якості даних та інтеграції даних, а також сприяти розвитку культури прийняття рішень на основі даних.

Архітектура сітки даних

Архітектура Data Mesh зазвичай включає три основні компоненти: джерела даних, інфраструктуру та доменно-орієнтовані канали даних, якими керують функціональні власники.

Автор зображення: Microsoft

 • Джерела даних: це різні джерела даних, які використовуються в організації, наприклад бази даних, API та датчики.
 • Інфраструктура даних: це основна інфраструктура, яка використовується для зберігання, обробки та керування даними в організації. Він може включати озера даних, сховища даних та інші системи зберігання та обробки даних.
 • Доменно-орієнтовані конвеєри даних: це конвеєри, які використовуються для переміщення даних із джерел даних до інфраструктури даних і надання їх доступності для використання функціональними групами, яким вони потрібні. Цими конвеєрами керують функціональні власники, які відповідають за забезпечення високої якості даних і відповідність потребам бізнесу.
 • Ці три компоненти взаємопов’язані та інтегровані, а не є ізольованими накопичувачами даних. В архітектурі Data Mesh команди відповідають за дані, які вони використовують, включаючи їх якість, доступ і безпеку.

  Цей децентралізований підхід допомагає забезпечити ефективне використання даних і наявність у команд необхідної інформації для прийняття обґрунтованих рішень. Він також сприяє розвитку культури прийняття рішень на основі даних, роблячи дані більш доступними, прозорими та надійними.

  Кроки, необхідні для розробки архітектури сітки даних

  Щоб реалізувати мережу даних в організації, можна виконати наступні кроки:

  #1. Визначте домени бізнесу

  Першим кроком у впровадженні сітки даних є визначення бізнес-доменів в організації. Це сфери бізнесу, які відповідають за надання цінності клієнтам. Кожен бізнес-домен повинен мати чіткого власника, який відповідає за дані, які використовуються в цьому домені.

    Як SASE підвищує безпеку даних? Чому організації повинні це прийняти?

  #2. Встановіть управління даними

  Необхідно створити чітку структуру управління даними, щоб забезпечити відповідальне та етичне використання даних. Це включає встановлення ролей і відповідальності за керування даними, встановлення стандартів якості та точності даних, а також визначення процесів доступу до даних і їх використання.

  #3. Визначте право власності на дані

  Кожен бізнес-домен повинен відповідати за дані, які він використовує, зокрема за їх якість і точність. Це означає, що бізнес-сфера повинна бути залучена до створення та підтримки даних, а також до їх використання та розповсюдження.

  #4. Сприяти грамотності даних

  Щоб співробітники могли приймати обґрунтовані рішення на основі даних, важливо сприяти грамотності в організації. Це можна зробити за допомогою навчальних і освітніх програм, а також шляхом надання доступу до інструментів і ресурсів, які дозволяють співробітникам працювати з даними.

  #5. Демократизація доступу до даних

  Меш даних сприяє демократизації даних, тобто дані повинні бути доступними для всіх співробітників. Це можна зробити, надавши інструменти та ресурси, які дозволять співробітникам отримувати доступ і використовувати дані з усієї організації.

  #6. Реалізувати операції з даними

  Щоб забезпечити належне керування та підтримку даних, важливо запровадити процеси та методи роботи з даними. Це включає в себе такі завдання, як прийом даних, перетворення даних, а також зберігання й пошук даних.

  Принципи Data Mesh

  Сітка даних реалізована за допомогою набору принципів і практик, які спрямовані на створення культури прийняття рішень на основі даних і дозволяють співробітникам легше отримувати доступ і використовувати дані з усієї організації.

  Ці чотири принципи включають:

  Автор зображення: altexsoft

  #1. Децентралізоване володіння даними та архітектура, орієнтована на домен

  Цей принцип підкреслює важливість організації даних навколо бізнес-доменів, при цьому кожен бізнес-підрозділ відповідає за дані, які він використовує, і якість цих даних. Це допомагає гарантувати узгодженість даних із потребами бізнесу та його клієнтів, а також дозволяє бізнес-підрозділам легше отримувати доступ і використовувати дані з інших частин організації.

  #2. Дані як продукт

  Цей принцип розглядає дані як цінний актив, яким слід керувати як продукт. Сюди входить визначення продуктів обробки даних, створення груп продуктів обробки даних і створення дорожньої карти продукту даних.

  #3. Інфраструктура даних самообслуговування як платформа

  Це заохочує створення моделі самообслуговування даних, де бізнес-підрозділи мають більше контролю над даними, які вони використовують, і можуть легше отримувати доступ і використовувати дані з інших частин організації.

  #4. Об’єднане обчислювальне управління

  Цей принцип встановлює структуру для управління даними, яка враховує потреби та цілі багатьох зацікавлених сторін, включаючи бізнес-підрозділи, ІТ та фахівців з обробки даних. Такий підхід допомагає гарантувати, що дані використовуються відповідально та етично, а також сприяє підвищенню грамотності даних і прийняттю рішень на основі даних в організації.

  Важливість Data Mesh

  Є кілька причин, чому організація може розглянути можливість використання сітки даних:

    Як змінити свій обліковий запис Xbox One з дитячого на батьківський

  Покращена якість і точність даних

  Організовуючи дані навколо бізнес-доменів і встановлюючи чітку власність і управління, мережа даних може допомогти покращити якість і точність даних в організації. Це може допомогти забезпечити відповідність даних потребам бізнесу та його клієнтів і сприяти прийняттю більш обґрунтованих рішень.

  Покращена доступність даних і зручність використання

  Меш даних сприяє демократизації даних, тобто дані повинні бути доступними для всіх співробітників. Це можна зробити, надавши інструменти та ресурси, які дозволять співробітникам отримувати доступ і використовувати дані з усієї організації. Надаючи працівникам змогу легше отримувати доступ до даних і використовувати їх, сітка даних може допомогти підвищити грамотність у роботі з даними та прийняття рішень на основі даних в організації.

  Кращий контроль над даними

  Завдяки сітці даних бізнес-підрозділи отримують більше контролю над даними, які вони використовують, і якістю цих даних. Це може допомогти гарантувати, що дані узгоджуються з потребами бізнесу та можуть бути легше доступні та використані людьми, яким вони потрібні.

  Краще управління даними

  Data mesh сприяє створенню чітких рамок управління даними, які допомагають гарантувати, що дані використовуються відповідально та етично. Це включає встановлення ролей і відповідальності за керування даними, встановлення стандартів якості та точності даних, а також визначення процесів доступу до даних і їх використання.

  Загалом, впровадження сітки даних може допомогти організаціям краще використовувати свої ресурси даних і сприяти розвитку культури прийняття рішень на основі даних.

  Data Mesh проти Data Lake

  Сітка даних і озеро даних мають кілька відмінностей з точки зору їхньої спрямованості, організації даних, акценту на керуванні даними та грамотності, а також підходу до доступу до даних і їх використання.

  Ось порівняння сітки даних і озера даних у табличній формі:

  Data MeshData LakeЗосереджено на потребах бізнесу та його клієнтівЗосереджено на технічних аспектах зберігання та обробки даних Організовує дані навколо бізнес-доменів Організовує дані в ієрархічній файловій структуріДаними володіють і керують бізнес-підрозділиДо даних можуть отримати доступ кілька відділів або групПідкреслює управління даними та грамотність данихЦе не обов’язково зосереджується на управлінні даними чи грамотності даних Забезпечує культуру прийняття рішень на основі даних Забезпечує централізоване сховище для зберігання та обробки даних Заохочує самообслуговування доступу до даних Може вимагати втручання ІТ для доступу та використання даних Сприяє демократизації даних Може мати обмежений доступ до даних через безпеку або проблеми з конфіденційністю. Дотримується принципів проектування, орієнтованого на домен. Не дотримується певної структури дизайну. Включає процеси та практики операцій з даними. Може не мати спеціальних процесів для операцій із даними. Може вимагати більш попереднього планування та дизайну. Може бути більш гнучким і допускати спеціальне зберігання даних. вік і обробка

  Озеро даних — це центральне сховище, яке дозволяє зберігати всі ваші структуровані та неструктуровані дані будь-якого масштабу. Це місце для зберігання даних у необробленому та гранульованому вигляді до виконання будь-якої обробки чи перетворення. Це дозволяє організаціям зберігати та аналізувати дані більш гнучко та економічно ефективніше, ніж традиційні сховища даних.

    Чи можете ви зняти гроші з ощадного рахунку Chime?

  У той час як сітка даних розроблена, щоб надати командам можливість володіти власними даними та керувати ними, а не покладатися на централізовану групу для керування даними за них.

  Навчальні ресурси Data Mesh

  В Інтернеті доступно багато ресурсів для вивчення сітки даних, і знайти найкорисніші з них може бути надзвичайно важко. Правильне вивчення сітки даних є важливим, щоб переконатися, що ви добре розумієте концепції та можете ефективно застосовувати їх у своїй роботі.

  Ці ресурси можуть стати основою для розуміння принципів і практик сіті даних і можуть допомогти вам розвинути навички, необхідні для ефективного керування й аналізу даних у середовищі сіті даних.

  #1. Data Mesh – сучасна децентралізована концепція управління даними

  У цьому курсі Udemy тренер охоплює основи архітектури сіті даних для ефективного керування даними. А також надає різні приклади реалізації сітки даних.

  Цей курс на Udemy можна пройти протягом тижня, залежно від вашого розкладу та кількості часу, який ви можете присвятити курсу. Однак важливо пам’ятати, що курс створено для надання всебічного огляду сітки даних, тому може знадобитися більше часу для розуміння та повного засвоєння матеріалу.

  #2. Data Mesh: повний майстер-клас

  Для людей, які прагнуть розвивати свою професію, цей курс сітки даних є чудовим. Цей курс охоплює кожну тему, пов’язану з проектуванням сітки даних і архітектури продукту даних,

  До кінця цього курсу ви зможете впровадити концепцію сітки даних у реальних підприємствах. Для початку цього курсу не потрібні попередні знання про сітку даних,

  #3. Сітка даних: надання цінності, керованої даними, у масштабі

  У цій книзі представлено концепцію сіті даних і надано чіткий огляд того, як розробити архітектуру сіті даних, а також посібник зі стратегії та виконання сіті даних.

  Багато рецензентів вважають цю книгу корисним і практичним посібником для розуміння принципів і шаблонів сітки даних і для її впровадження в організаціях.

  Висновок

  Сітка даних — це шаблон проектування та культурна основа для створення організації, керованої даними. Він базується на ідеї створення «єдиного джерела правди» для даних в організації та просуванні концепції даних як продукту.

  Це досягається завдяки використанню децентралізованого управління даними, у якому міжфункціональні групи відповідають за якість, доступність і підтримку даних у своєму домені.

  Data mesh також наголошує на важливості встановлення чіткого розуміння контрактів на дані між різними командами та заохочує використання інструментів і платформ виявлення даних для полегшення обміну даними всередині організації.

  Сподіваюся, ця стаття допоможе вам дізнатися про сітку даних і її принципи. Вам також може бути цікаво дізнатися про віртуалізацію даних.