Станьте експертом ISTQB за допомогою цих 9 сертифікатів

Серед компаній, що займаються розробкою програмного забезпечення та додатків, різко зростає попит на сертифікованих тестувальників програмного забезпечення. Однією з таких всесвітньо визнаних акредитацій є сертифікація ISTQB.

Від малих технологічних фірм до великих підприємств, усі хочуть найняти сертифікованих тестувальників якості для свого програмного забезпечення та мобільних додатків. Отже, власники професійних сертифікатів потрапляють до короткого списку швидше, ніж несертифіковані тестувальники. Звучить цікаво?

Читайте далі, щоб дізнатися про програму сертифікації ISTQB, її пропозиції та деякі ресурси, щоб скласти іспит швидше, ніж ваші конкуренти.

Що таке сертифікація ISTQB?

ISTQB — це абревіатура від International Software Testing Qualifications Board. Цей глобальний орган контролює сертифікацію тестувальників програмного забезпечення в країнах-членах. Зараз членами ISTQB є 69 країн. Ці країни-члени відомі як ради членів.

У цих країнах-членах і в деяких інших офшорних країнах сертифікат ISTQB є одним із найвищих рівнів професійної акредитації для тестувальників програмного забезпечення. У всьому світі інженери з тестування програмного забезпечення, тестери, аудитори якості та менеджери з тестування віддають перевагу цій акредитації.

Акредитація ISTQB – це трирівнева серія іспитів професійного розвитку. Ці рівні такі:

#1. «Основні» рівні дійсні для будь-якої програми, методології та технології. Він створений на базовому рівні для тестувальників програмного забезпечення.

#2. Рівні іспитів «Agile» зосереджені на тестуванні переважно Agile-фреймворку.

#3. Рівні іспитів «Спеціаліст» забезпечують глибоке занурення в конкретні галузеві галузі, характеристики якості та певні тестові дії.

Кому потрібна сертифікація ISTQB?

#1. Інженери-програмісти-новики можуть вибрати цю сертифікацію, особливо іспит на базовий рівень сертифікованого тестувальника (CTFL) від ISTQB, щоб легко вибрати будь-яку вакансію тестувальника програмного забезпечення.

#2. Ті, хто має нетехнічний досвід, але мають практичний досвід тестування програмного забезпечення, також можуть вибрати тест CTFL ISTQB. Це дозволяє їм отримати професійну акредитацію, яку приймають різні компанії.

#3. Якщо ви маєте кілька років досвіду тестування програмного забезпечення та хочете отримати високооплачувану роботу у великій ІТ-компанії, ви також повинні отримати сертифікат ISTQB. Ви повинні обрати такі рівні іспиту, як Core Advanced, Specialist, Agile, Expert Level-Improving the Test Process або Expert Level-Test Management.

У двох словах, якщо ви шукаєте сертифікат тестування програмного забезпечення з портативністю, достовірністю та цінністю, ви повинні переглянути пропозиції акредитації ISTQB, перш ніж шукати інші варіанти.

Огляд іспиту ISTQB

Оскільки ISTQB пропонує низку сертифікацій, ми можемо спростити акредитацію в наступних категоріях:

#1. Сертифікація базового рівня – це 60-хвилинний тест. Критерії проходження – 26 правильних із 40 питань.

#2. Отримавши зазначену вище сертифікацію, ви зможете пройти будь-яку сертифікацію поглибленого рівня. Тест складається з 60 питань, загальний час іспиту – 120 хвилин. Для отримання акредитації необхідно правильно відповісти на 45 питань.

#3. Сертифікати експертного рівня — це іспити найвищого рівня з трьома спеціалізованими компетенціями: стратегічною, керування командою тестування та операційною. Ви отримаєте 180 хвилин на всі модулі, а бал, який вам потрібно досягти, становить 65%.

  6 порад щодо використання iPhone вночі або в темряві

Усі сертифікаційні тести ISTQB є іспитами з вибором відповідей, за винятком сертифікатів експертного рівня. Іспити на рівень експерта містять як есе, так і запитання з варіантами відповідей.

Деякі інші факти про акредитацію ISTQB:

#1. Ви можете навчатися в одного з акредитованих партнерів з навчання ISTQB, щоб збільшити шанси скласти іспити. Ви можете шукати постачальника тренінгів залежно від вашої країни, мови, ради, курсу тощо.

#2. Коли ви пройдете відповідне навчання та підготовку, настав час спробувати скласти іспит. Іспит є комп’ютерним і проводиться онлайн. Ви можете вибрати постачальника іспитів, відвідавши ISTQB Знайдіть постачальника іспитів портал.

Плата за сертифікацію

Існує специфічні збори додається до сертифікатів ISTQB. Нижче наведено список приблизних витрат, які можуть змінюватися на момент фактичного розкладу іспиту:

#1. Тест ISTQB Foundation Level коштує 229 доларів.

#2. Спеціальні іспити, такі як Agile Testing, Model-Based Testing тощо, коштують 199 доларів США.

#3. Тести сертифікації розширеного рівня ISTQB, такі як ISTQB Technical Test Analyst, ISTQB Test Automation Engineering тощо, коштують 249 доларів США.

#4. Іспити на рівень експерта від ISTQB коштують 575 доларів.

Різні сертифікати ISTQB

Від свіжих випускників інформатики до досвідчених тестувальників, ISTQB має безліч сертифікатів (24) для всіх.

Ваша подорож акредитованого тестувальника ISTQB починається з сертифікації Core Foundation або CTFL. Потім ви зможете поступово отримати сертифікати рівня Advanced, Specialist, Agile та Expert.

Деякі з популярних сертифікатів:

 • CTFL для основ тестування програмного забезпечення, як-от словниковий запас, створення звітів, усталені процеси тестування тощо.
 • CTAL-TA або Certified Tester Advanced Level Test Analyst для встановлення пріоритетів у тестуванні, документації, тестуванні зручності використання тощо.
 • CT-TAE або Certified Tester Test Automation Engineer для автоматизованого тестування, показників продуктивності, звітності тощо.
 • CTAL-ATT або Certified Tester Advanced Level Agile Technical Testers в основному застосовує гнучкі методи розробки та тестування програмного забезпечення.

Переваги сертифікації ISTQB

Переваги для роботодавців

#1. Запровадьте рентабельні та ефективні процеси тестування програмного забезпечення та додатків за допомогою спеціалістів, сертифікованих ISTQB.

#2. Підвищте довіру споживачів до програм та інструментів, залучивши до проекту розробки професійного тестувальника.

#3. ІТ-консультаційні компанії можуть запропонувати бізнес-клієнтам першокласні консультаційні послуги з тестування.

#4. Удосконалюйте методи роботи, стандарти та співпрацю за допомогою спільного розуміння та мови для тестування.

Переваги для професіоналів

#1. Портативне підтвердження навичок як для майбутньої, так і для поточної роботи.

#2. Розширені навички тестування, отримані за програмою навчання ISTQB, сприяють вертикальному просуванню вздовж ієрархії.

#3. Використовуйте логотип «Certified Tester» із сертифікації ISTQB, щоб отримати перевагу перед несертифікованими тестерами.

Після основ акредитації ISTQB настав час відкрити для себе деякі дорогоцінні ресурси для майбутнього тесту:

Базовий рівень ISTQB 2022: Udemy

Це Курс Udemy базового рівня ISTQB це один із найкращих способів підготуватися до іспиту CTFL. Ключові моменти курсу:

 • Методи тестування білого ящика для програмного забезпечення та програм.
 • Тестування додатків та інструментів Black Box.
 • Статичне тестування
 • Динамічне тестування
 • Розглянуто програму базового рівня ISTQB
 • Зміст курсу постійно оновлюється, коли ISTQB переглядає свій навчальний план

Курс корисний для людей, які володіють комп’ютером та знаннями англійської мови, без технічної підготовки. Крім того, якщо ви досвідчений тестувальник програмного забезпечення та хочете отримати всесвітньо визнану акредитацію, вам слід спробувати цей курс.

Сертифікований тестер ISTQB CTFL: Udemy

Ще один високо оцінений і визнаний навчальний онлайн-курс Udemy для Сертифікований тестувальник ISTQB CTFL сертифікат курс. Окрім англійської, курс доступний ще сімома мовами: іспанською, німецькою, португальською, індонезійською, італійською тощо.

  Як встановити папку за замовчуванням у Провіднику файлів

Основні моменти курсу:

 • Комплексний зміст курсу для підготовки до іспитів.
 • Дізнайтеся про основні проблеми тестування програмного забезпечення та способи їх вирішення.
 • Практичний тренінг з проектування тестів відповідно до вимог бізнесу.
 • Розширений вміст тестування підвищує вашу впевненість на робочому місці.
 • 8 годин 14 хвилин ресурсів для самостійного навчання.
 • 87 лекцій, що охоплюють десять розділів.

Курс не підходить для кандидатів, які справді не знаються на техніці. Перш ніж записатися на курс, ви повинні знати основи програмування програмного забезпечення, життєвий цикл розробки програмного забезпечення та тестування.

Базовий рівень сертифікованого тестувальника ISTQB: Udemy

Це Курс базового рівня сертифікованого тестувальника ISTQB від Udemy – ще один варіант стати експертом CTFL перед тим, як з’явитися на іспит. Хоча в назві курсу згадується навчальний план ISTQB 2018 року, його оновлено до останнього навчального плану 2022 року.

Ось список помітних особливостей цього курсу:

 • Він починається з уроків базового рівня тестування програмного забезпечення.
 • Один ресурс для підготовки до всього іспиту рівня CTFL.
 • Пропонує стратегію плану навчання.
 • Поради щодо цілеспрямованого навчання.
 • Короткі лекції для працюючих професіоналів.
 • Нейтральний англійський акцент для глобальних кандидатів.

Експерти з тестування та сертифіковані професіонали ISTQB настійно рекомендують цей курс нетехнічним тестувальникам, бізнес-аналітикам, інженерам програмного забезпечення, розробникам програмного забезпечення, тестувальникам програмного забезпечення та новим випускникам.

Сертифікаційний тренінг CTFL: Simplilearn

Це Сертифікація ISTQB з навчання CTFL необхідний для тих, хто займається тестуванням і розробкою програмного забезпечення. Базовий ресурс Simplilearn має акредитацію ISTQB. Отже, ви можете очікувати, що зміст курсу відповідає програмі іспиту.

Він надасть вам основні знання щодо тестування програмного забезпечення, включаючи принципи тестування, словниковий запас, керування тестуванням, інструменти підтримки тестування та методи розробки процесу тестування. Ви також отримаєте користь від курсу на своєму робочому місці, коли ви проводите тестування в рамках DevOps, Agile або безперервної доставки.

Крім того, Simplilearn спеціально розробив цей курс для корпоративних клієнтів. Таким чином, у нього є такі варіанти, як самостійне навчання, під керівництвом інструктора, інформаційна панель змішаного навчання та корпоративна система управління навчанням (LMS).

Сертифікований тестер ISTQB: Udemy

Це ан Курс навчання, акредитований ISTQB для обстеження CTFL доступний на Udemy. Ресурс настійно рекомендується для свіжих випускників і нетехнічних професіоналів, які хочуть дослідити можливості кар’єрного зростання в спектрі тестування програмного забезпечення.

Основні моменти курсу:

 • Час проходження курсу 11 годин 41 хвилина.
 • Підходить для працюючих професіоналів.
 • 77 лекцій у 10 розділах.
 • Отримуйте доступ до вмісту курсу на планшетах, мобільних телефонах, телевізорах Android і комп’ютерах.
 • Підказки та підказки щодо іспиту CTFL.
 • Запитання до вправи наприкінці розділу.
 • Останній навчальний план ITSQB.

Розробники, бізнес-менеджери, старші тестувальники, молодші тестувальники тощо, які хочуть вивчити основні принципи тестування програмного забезпечення, повинні записатись на цей курс.

Основа тестування програмного забезпечення: Amazon

Книги є основним ресурсом для навчання та навчання. Тому ми також представляємо вам цю сертифікаційну книгу ISTQB від Amazon. Книга доступна в м’якій палітурці. Ті, хто жадає фізичних книг для кращого вивчення, повинні перевірити товар на Amazon.

Основні особливості та розділи книги:

 • Зразки екзаменаційних питань.
 • Фонові тести.
 • Повторення змісту та тести.
 • Опрацьована інформація про атестаційний іспит.
 • Глосарій з тестування програмного забезпечення.
 • Повна програма ISTQB для CTFL.
  Як об’єднати контури руху в Microsoft PowerPoint

Це універсальний посібник для успішної здачі сертифікатів базового рівня від ISTQB. Якщо ви володієте цією книгою, ви можете вчитися у спеціалістів, які багато років працюють у галузі розробки та тестування програмного забезпечення.

Посібник із сертифікації ISTQB Foundation: Amazon

Це ще одна книга з м’якою обкладинкою та версією Kindle на Amazon для сертифікації ISTQB Foundation. Окрім текстів у електронній або м’якій палітурці, ви також отримуєте бонусний відеовміст для інтуїтивного навчання. Таким чином, володіння книгою дає вам можливість навчатися онлайн і офлайн.

Книга охоплює весь останній навчальний контент з тестування програмного забезпечення, запропонований ISTQB для тесту CTFL. Кожен розділ складається з детальних текстів і вікторин для оцінки ваших навичок. Ще одна цікава річ: ви знайдете важливі терміни тестування програмного забезпечення у виділених полях із короткими визначеннями. Це особливо корисно для відповідей на запитання MCQ.

Крім того, ви отримуєте доступ до безкоштовного навчального матеріалу для зміцнення впевненості та глосарію термінів. Крім того, просто просканувавши QR-код, ви можете отримати доступ до високоякісного відеовмісту через Інтернет.

Підготовка до іспиту ISTQB Foundation: навчання LinkedIn

Подивіться це ISTQB Foundation Exam Prep курс якщо ви можете отримати доступ до LinkedIn Learning через корпоративну або індивідуальну підписку. Іспит базового рівня може здатися складним для нових випускників або нетехнічних тестувальників програмного забезпечення. Однак ви можете подолати цю метушню, старанно вивчаючи навчальний контент, доступний у цьому курсі.

Основні особливості курсу:

 • Легко отримуйте доступ до вмісту з ноутбуків, планшетів і мобільних телефонів.
 • Шість розділів із тестами наприкінці розділу.
 • Отримайте цифровий сертифікат від LinkedIn після успішного завершення курсу.
 • Термінологія іспиту ISTQB CTFL.
 • Процес, принципи та психологія тестування програмного забезпечення/програми.
 • Життєвий цикл розробки програмного забезпечення (SDLC).

Нарешті, ви дізнаєтесь кілька чудових порад щодо зламу сертифікаційного іспиту ISTQB від автора курсу.

Навчання ISTQB: MindMajix

Група визнаних у галузі тренерів розробила це Mindmajix Навчання ISTQB. Опис курсу відповідає всім останнім розробкам у спектрі тестування програмного забезпечення та оновленням ISTQB. За допомогою реальних проектів і кейсів ви вивчаєте концепції тестування програмного забезпечення базового рівня, як-от керування тестуванням, методи проектування, інструменти тощо.

Основні особливості курсу:

 • 15 годин лабораторних занять
 • 24 години теоретичних занять
 • Зняття сумнівів щодо окремих кандидатів

Залежно від статусу вашої роботи ви можете вибрати між самостійним навчанням і онлайн-класами. Однак, оскільки курс має живі проекти, експерти рекомендують тип під керівництвом інструктора замість самостійної версії.

Висновок

Наразі ви дізналися про сертифікацію ISTQB, огляд тестів, різні типи акредитації та їхні переваги. Ви також ознайомилися з деякими корисними ресурсами, які стануть у пригоді у вашому прагненні стати всесвітньо сертифікованим тестером.

Ми також розглянули вас, якщо ви інженер-програміст і хочете стати центральною особою будь-якого проекту розробки програмного забезпечення на основі DevOps, Agile та Scrum. Почніть навчання SDET, прочитавши нашу статтю «Інженер із розробки програмного забезпечення в тесті».