techukraine.net techukraine.net Розробка платформ проти DevOps: чим вони відрізняються?

Розробка платформ проти DevOps: чим вони відрізняються?

| | 0 Comments| 10:02 AM
Categories:

Розробка платформи та DevOps — це дві дисципліни, які оптимізують процеси розробки програмного забезпечення. Хоча метою кожного є оптимізація розробки продукту, кожен має свій підхід.

Практики DevOps допомагають розробникам продуктів і робочим групам співпрацювати та працювати разом. З іншого боку, розробка платформи створює та підтримує централізовану платформу, на якій команди DevOps можуть отримати доступ до автоматизованих багаторазових інструментів і робочих процесів для самообслуговування.

У цій статті ми дізнаємося про розробку платформи та DevOps, що робить кожен підхід і його переваги. Ми також розглянемо відмінності та майбутнє двох дисциплін.

Що таке інженерія платформи

Розробка платформи — це практика проектування, створення та підтримки інфраструктури розробки програмного забезпечення для покращення досвіду та продуктивності розробників. Він надає спільні багаторазові інструменти для самообслуговування, до яких розробники можуть отримати доступ із центрального розташування.

Інженери платформ зосереджуються на створенні та підтримці базових платформ, інструментів і процесів, які підтримують розробку програмного забезпечення. Це допомагає підвищити надійність і масштабованість інфраструктури розробки, а отже, підвищити швидкість доставки програмних продуктів.

На практиці процеси розробки, технології та інструменти розвиваються, оскільки продукт продовжує рости та ускладнюватися. А розробка платформи забезпечує постійний розвиток процесів розробки та інструментів у міру зростання продукту.

До них належать такі питання, як вимоги до тестування, зберігання, необхідність дотримання нормативних стандартів тощо. Цей підхід гарантує, що те, що потрібно для задоволення нових вимог, є доступним заздалегідь.

Зазвичай інженери платформи проектують, створюють і керують інструментами та робочими процесами, які потрібні розробникам, щоб полегшити їх роботу, працювати ефективніше та швидше доставляти програми. Завдяки доступу до самообслуговування розробники можуть вільно використовувати всі інструменти та можливості, не покладаючись на інфраструктуру, операції та інші команди.

Наприклад, розробникам не потрібно постійно запитувати схвалення, щоб запустити нове проміжне середовище або запустити ізольоване середовище розробки. На практиці процес затвердження може уповільнити роботу та призвести до неефективної розробки продукту.

Доступ до самообслуговування вирішує ці та інші проблеми, отже, дозволяючи розробникам майже миттєво отримати доступ до широкого спектру функцій і можливостей.

Як розвивається розробка платформ

Розробка платформи створює набір організованих груп служб, процесів, інструментів та інших ресурсів, які розробники програмного забезпечення можуть використовувати, не керуючи ними безпосередньо та не потребуючи їхнього розуміння. Ця дисципліна відповідає широкому спектру потреб розвитку.

У міру того як програмні додатки та інфраструктура розробки розвиваються, вони стають складнішими, з такою кількістю рухомих частин, що більшість розробників програмного забезпечення не можуть встигати. На практиці розробники зобов’язані керувати інфраструктурою, але вони не мають відповідних навичок або ресурсів для керування новими технологіями.

Коли командам потрібно впоратися з речами, які перевищують їхні можливості, продуктивність падає, а ймовірність помилок зростає. І розробка платформ стає життєздатним рішенням, яке може покращити досвід розробників і швидкість доставки продуктів. Платформа надає доступ до призначених для користувача перевірених інструментів самообслуговування та робочих процесів, які можна використовувати багаторазово.

Інженерія платформи створює внутрішню платформу розробника, яку розробники програмного забезпечення можуть використовувати для створення своїх продуктів. Платформа містить усі технології та інструменти, об’єднані разом для створення централізованої колекції інструментів і процесів самообслуговування.

  Як увімкнути двофакторну аутентифікацію в Slack

Інженерна практика спирається на широкий спектр інструментів, які дають розробникам свободу вибору того, що вони хочуть.

Джерело зображення: Platformengineering.org

Після створення він утворює золотий шлях, який команди DevOps можуть використовувати для створення своїх продуктів. Він забезпечує інфраструктуру самообслуговування, де розробники можуть створювати своє середовище розробки за допомогою необхідних інструментів, не чекаючи схвалення.

Загалом розробка платформи схожа на наступний етап DevOps, який може допомогти великим компаніям розробити багаторазові конфігурації та стандарти самообслуговування, які вони потім пропонують як внутрішні продукти. Як крок вперед у DevOps, розробка платформи дозволяє розробникам легко слідувати практикам DevOps, але вони можуть відрізнятися від однієї організації до іншої.

Переваги внутрішніх платформ розробки

Розробка платформ пропонує широкий спектр переваг, і компаніям не слід уникати їх впровадження. Основні переваги:

 • Це допомагає пришвидшити доставку програмних додатків, отже дозволяючи підприємствам вчасно реалізувати корисну для бізнесу цінність.
 • Практика надає багаторазові інструменти з можливостями самообслуговування та автоматизованими операціями інфраструктури, які допомагають підвищити продуктивність і досвід розробників, стандартні практики DevOps, а також безпечний і масштабований конвеєр розробки.
 • Прискорення розробки програмного забезпечення. Отримані платформи внутрішньої розробки пропонують автоматизовані процеси та інфраструктуру самообслуговування, що допомагає зменшити втрату часу та бюрократію та, отже, підвищити продуктивність.
 • Підвищує спеціалізацію та фокус: дозволяє розробникам зосередитися на розробці (те, що вони вміють найкраще); на практиці конвеєр CI/CD, інфраструктура та розподілене розгортання є складними системами, які вимагають вузькоспеціалізованих навичок. Однак при розробці платформи розробникам не потрібно розуміти системи, і вони можуть зосередитися на розробці програмного забезпечення замість того, щоб намагатися зрозуміти базову інфраструктуру та працювати над нею.

Що таке DevOps

DevOps — це підхід, спрямований на збільшення частоти випусків програмного забезпечення та ефективності. Він усуває розбіжності між командами, одночасно сприяючи співпраці між ними.

Метод розробки програмного забезпечення використовує автоматизацію, безперервний моніторинг, інтеграцію, безперервну доставку, тестування, керування конфігураціями та інструменти й методи керування інцидентами для підтримки різних процесів уздовж конвеєра CI/CD.

Розробники працюють у партнерстві з операційною командою, щоб скоротити час створення та допомогти компаніям швидко та часто випускати нові продукти та функції.

Кінцевою метою підходу DevOps є автоматизація та скорочення циклу зворотного зв’язку та циклу розробки програмного забезпечення. Він оптимізує етапи розробки програмного забезпечення, такі як планування, створення, побудова, налаштування, моніторинг і перевірка.

Переваги практик DevOps

DevOps надає широкий спектр переваг. Деякі з них включають:

 • Швидша розробка та розгортання програмного забезпечення та функцій
 • Покращене та стабільне робоче середовище
 • Краща якість продукції
 • Безперервне постачання програмних продуктів і функцій
 • Кращі, надійні та швидші методи вирішення проблем
 • Зниження витрат на розробку програмного забезпечення

Розробка платформ проти DevOps

Нижче наведено деякі ключові відмінності між розробкою платформи та DevOps.

Розробка платформи Розробка платформи DevOps створює внутрішню платформу розробника, яка мінімізує потребу в координації. Практики DevOps спрямовані на покращення координації та співпраці між розробниками та операторами.
Команда DevOps часто обирає інструменти, які допоможуть їм досягти своїх цілей. Створює платформу самообслуговування для інструментів, процесів і робочих процесів DevOps. Дисципліна, яка надає командам DevOps масштабовану централізовану платформу самообслуговування для їхніх робочих процесів і інструменти. Покращує співпрацю між командами розробки та експлуатації. Організація може впровадити розробку платформи лише після успішного розгортання середовища DevOps. Компанії починають із DevOps перед впровадженням розробки платформи, а не навпаки. Визначає перевірені та перевірені інструменти та робочі процеси, які команди DevOps повинні використовувати на основі на потреби розробників. Бере участь у етапах розробки та життєвого циклу операцій, таких як планування, кодування, створення, тестування, операції, моніторинг, розгортання та випуск програмного забезпечення та функцій. Працює та підтримує внутрішні команди Випускає програмні продукти та функції безпосередньо клієнтам та іншим зовнішнім користувачам. Не працює над бізнес-проектами, але створює та підтримує платформу, необхідну для цього командам DevOps. Бере участь лише в розгортанні, експлуатації та етапах моніторингу життєвого циклу DevOps.
Не працює над бізнес-проектами, але створює та підтримує платформу, необхідну для цього командам DevOps. Команди DevOps можуть працювати над бізнес-проектами під час розробки програмного забезпечення.

  Як це допомагає підвищити ефективність ІТ?

Зазвичай комбінація інструментів у внутрішній платформі розробника може відрізнятися від одного середовища до іншого.

Типові інструменти розробки платформи

 • Kubernetes
 • Crossplane
 • GitLab CI
 • За лаштунками
 • Запит
 • ArgoCD

Інструменти DevOps покращують співпрацю, автоматизацію та інші процеси, які покращують якість продукту та час доставки. Завдяки наявності інструментів і досвіду багато організацій почали використовувати DevOps. На практиці команди використовують набір інструментів у різних комбінаціях.

Деякі з популярних інструментів включають:

 • Дженкінс
 • Докер
 • Маріонетка
 • Gradle
 • CircleCi
 • приятель
 • Git
 • Github
 • Шеф-кухар
 • Kubernetes
 • Ансібль
 • Тераформа

Розробка платформи з’являється в міру розвитку та масштабування DevOps

Сьогодні розробка платформи з’являється в міру розвитку та масштабування DevOps. Схоже, що ця дисципліна є наступним етапом еволюції DevOps. DevOps уже майже досягла стадії зрілості, оскільки продовжує розвиватися, і, схоже, розробка платформи стане наступним етапом. І в міру збільшення масштабів з’являються нові виклики та можливості.

Розробка платформи забезпечує самообслуговування, багаторазові процеси та інструменти, тож розробникам не доводиться створювати нові способи виконання завдань. В ідеалі це означає, що їм не потрібно створювати нові інструменти, а замість цього можна використовувати те, що доведено, що працює. Зазвичай практики DevOps йдуть певним шляхом до зрілості.

Модель зрілості DevOps показує весь шлях розробки DevOps. Модель зрілості DevOps допомагає визначити три речі.

 • Оцінка поточного стану та можливостей практик DevOps.
 • Визначте слабкі місця, які потребують покращення
 • Визначте кроки для досягнення цільових цілей DevOps.

Організація може оцінити свої можливості з точки зору культури та стратегії, автоматизації, структури та процесів і, нарешті, співпраці та спільного використання.

В ідеалі модель зрілості DevOps включає наступні п’ять кроків трансформації.

 • Початковий етап: це включає в себе поділ традиційних розробників на команди розробників і операцій
 • Керований етап: зміна мислення команд розробників для зосередження на гнучких практиках розробки. Цей етап також передбачає розгортання початкової автоматизації операцій, а також заохочення співпраці між командами Dev і Ops.
 • Визначений етап: шлях трансформації починається з використанням визначених процесів і автоматизованих процедур
 • Вимірюється: оцінка та постійне вдосконалення процесів і автоматизованих робочих процесів
 • Оптимізовано: тепер організація може побачити переваги DevOps, а також усунути будь-які прогалини для підвищення ефективності.

У міру розвитку та масштабування DevOps досягає стадій вимірювання та оптимізації, на яких організація починає аналізувати практики та інструменти. Це включає перевірку того, як команди використовують інструменти для вирішення однієї проблеми. І це дає можливість виявити проблемні зони та неефективність.

Щоб оптимізувати системи, організації тепер можуть використовувати розробку платформи для створення багаторазових інструментів самообслуговування, які вони можуть обслуговувати з централізованого місця, таким чином дозволяючи командам отримувати доступ і використовувати ті самі інструменти та процеси замість створення власних.

  Як видалити обліковий запис Clash Royale

Чи може платформна інженерія домінувати в DevOps?

Розробка платформи в ідеалі – це реалізація практик і концепцій DevOps, а не заміна. Загалом, метою DevOps є використання процесів, інструментів і інфраструктур для співпраці для покращення якості програмного забезпечення та життєвого циклу розробки. Він використовує різні практики та інструменти для оптимізації розробки, моніторингу та управління.

Те, що робить розробка платформи, полягає в тому, що об’єднує ці процеси, інструменти та найкращі практики, щоб створювати багаторазові послуги та інструменти самообслуговування, якими можуть користуватися різні команди в організації.

В ідеалі розробка платформи підвищує продуктивність розробника, забезпечуючи послідовність і ефективність. Практика забезпечує просту у використанні платформу для розробки продуктів і розробки. Платформа пропонує багаторазові інструменти самообслуговування з автоматизованими інфраструктурними процесами.

А розробники можуть отримати доступ до повторно використовуваних настроюваних компонентів і служб. В ідеалі платформа пропонує такі переваги, як стандартизовані виробничі компоненти, інструменти та автоматизовані процеси.

Наприклад, якщо кожна команда продукту хоче запровадити службу керування секретами, в організації буде багато різних механізмів. Замість того, щоб кожна команда створювала свій механізм, розробка платформи може надати послугу та пропонувати її з центрального місця.

І це має такі переваги, як наявність стандартного продукту, можливість повторного використання та зменшення витрат часу. Отже, це забезпечує повторюваність, яка є одним із основоположних елементів моделі зрілості DevOps.

Майбутнє розробки платформ і DevOps

Майбутнє як розробки платформ, так і DevOps виглядає яскравим. Поточні впровадження розробки платформи вже дають різні переваги, і їх буде збільшуватися в міру розвитку та зрілості дисципліни.

Отже, це й надалі полегшуватиме роботу команд DevOps, надаючи їм можливість більше зосередитися на створенні додатків замість того, щоб намагатися зрозуміти інфраструктуру та виробниче середовище.

Незважаючи на те, що основна увага зосереджена на середовищі виконання, такому як інфраструктура (Kubernetes тощо), конвеєр випуску програмного забезпечення та інші основи, він також надає інші вторинні можливості, як-от керування сертифікатами та секретами, інженерні тренування хаосу, автоматизоване аварійне відновлення та імовірно, буде включати більше в міру розвитку.

Деякі компанії можуть продовжити DevOps без розробки платформи. Але з часом вони можуть стати неконкурентоспроможними, особливо коли в них є кілька команд DevOps, які використовують різні механізми для виконання одного завдання.

Розробка платформи підтримує стандартизацію життєвого циклу розробки, і її використання, ймовірно, продовжуватиме зростати, оскільки вона розвиватиметься та включатиме інші сфери, окрім інструментів і процесів. Він продовжуватиме змінюватись у міру розвитку процесів, практик, технологій та інших частин дисципліни.

Щоб підвищити ефективність і якість продукту, організаціям слід розглянути інженерну платформу, яка пропонує командам доступ до стандартних продуктів самообслуговування з централізованого місця. Це прискорить розвиток, а також підвищить вартість бізнесу та доходи. Gartner прогнозує, що до 2026 року близько 80% компаній створять команди розробників платформ.

Висновок

Розробка платформи є новою та корисною дисципліною для вдосконалення процесів доставки програмного забезпечення без шкоди для безпеки, ефективності та якості. Розробка автоматизує та спрощує надання ресурсів і керування ними, дозволяючи розробникам швидше постачати якісне програмне забезпечення та функції та надавати переваги своїм клієнтам.

Загалом розробка платформи є ефективним способом розширення та використання переваг DevOps.

Ви також можете прочитати автоматизацію DevOps.