techukraine.net techukraine.net П’ять найкращих оновлень ПК для підвищення продуктивності

П’ять найкращих оновлень ПК для підвищення продуктивності

| | 0 Comments| 2:44 AM
Categories:

Оновлення ПК? Ваш вибір варіюється від встановлення додаткової оперативної пам’яті до виготовлення спеціального корпусу, призначеного для системи рідинного охолодження своїми руками. Які оновлення є найкращими, залежить від вашого ПК. Які характеристики він має зараз? Ви граєте в ігри, редагуєте відео 4K чи просто переглядаєте веб-сторінки?

Ось п’ять поширених оновлень ПК і які системи отримають найбільше покращень. Ми також відзначаємо, наскільки важкими, на нашу думку, є ці різноманітні оновлення. Більшість з них легко зробити, хоча деяким може знадобитися трохи більше думати і планувати, ніж іншим.

Додайте твердотільний накопичувач

Складність оновлення: Легка
Тип пристрою: настільний або ноутбук

Це класична рудиментарна модернізація, яка має кардинальні зміни, особливо для старіючих систем. Якщо ваш ноутбук або настільний комп’ютер працює без жорсткого диска, то придбання 2,5-дюймового SSD матиме велике значення. Ваш комп’ютер стане чуйнішим, а час завантаження може значно скоротитися. Враховуючи поточний стан флеш-пам’яті, вам, мабуть, краще використовувати трирівневий накопичувач (TLC), ніж чотирирівневий накопичувач (QLC).

Якщо ви вже використовуєте 2,5-дюймовий SSD на основі SATA, наступним кроком буде оновлення до накопичувача NVMe M.2. Це також покращить загальну реагування та час завантаження, але не так різко, як у випадку з жорстким диском.

Диски M.2 мають одне застереження: вашому комп’ютеру потрібен спеціальний слот M.2 PCIe. Більшість сучасних материнських плат для настільних комп’ютерів повинні мати його, але можливості ноутбука будуть сильно відрізнятися. Перевірте інструкцію до вашої материнської плати або пристрою, щоб перевірити, чи підтримує ваша система ці диски.

Більше оперативної пам’яті

Складність оновлення: Легка
Тип пристрою: настільний або ноутбук

Чи варто додати більше оперативної пам’яті до ваших налаштувань, чи це буде безглуздим заняттям? Це багато в чому залежить від того, що ви робите. Якщо ви використовуєте ПК для потокової передачі відео, запису документів у Microsoft Word і редагування час від часу фотографій, то 8 гігабайт (ГБ) може бути все, що вам потрібно. Геймери часто будуть найщасливіші з принаймні 16 ГБ, особливо коли грають у сучасні відеоігри AAA.

  Як встановити Fedora Cinnamon

Далі є завдання, багаті на медіа. Якщо ви серйозно займаєтеся редагуванням відео як хобі, 32 ГБ оперативної пам’яті може бути ідеальним варіантом.

Суть полягає в тому, що ваша система має оптимальний обсяг оперативної пам’яті, щоб виконувати свою роботу. Якщо ви додасте більше оперативної пам’яті, ви не побачите значних покращень, якщо такі будуть.

Використовуючи ці загальні вказівки, ви зможете оцінити, скільки оперативної пам’яті вам потрібно. Якщо цього недостатньо, спробуйте подвоїти його і подивіться, як це вийде.

Також враховуйте обмеження вашої материнської плати та процесора. Вони можуть обробляти лише певну кількість оперативної пам’яті, хоча зазвичай це зовсім небагато. Пам’ятайте, що коли ви купуєте нову оперативну пам’ять, вона повинна мати однакову швидкість (вимірюється в МГц). Дізнайтеся більше в нашому посібнику із заміни оперативної пам’яті вашого ПК.

Після того, як ви організовані, змінити оперативну пам’ять на робочому столі так само просто, як встановити нові модулі оперативної пам’яті та увімкнути комп’ютер. Ноутбуки є дещо складнішими і зазвичай вимагають відкрити панель доступу знизу або іноді витягнути клавіатуру. Майте на увазі, що деякі ноутбуки взагалі не можуть приймати оновлення оперативної пам’яті, оскільки оперативна пам’ять припаяна до друкованої плати материнської плати.

Замініть свою відеокарту

Складність оновлення: Легка
Тип пристрою: настільні ПК

Якщо у вашій системі є потрібний обсяг оперативної пам’яті, а ваші ігри працюють на твердотільному накопичувачі, наступним кроком до підвищення продуктивності є оновлення відеокарти. Перш ніж замінити графічний процесор, запитайте себе, яка роздільна здатність вашого монітора. Якщо ви отримуєте відеокарту, яка чудова для ігор 4K, але ви граєте лише на 1080p, тоді ви могли б обійтися набагато дешевшою відеокартою.

Якщо ваш процесор дуже старий, вам може знадобитися новий, перш ніж оновлювати вашу відеокарту. Однак ви можете досягти дивовижно далеко зі старішим процесором у поєднанні з новою відеокартою. Крім того, якщо настав час оновити процесор, то, швидше за все, настав час для повної перебудови системи.

  Як налаштувати підпис електронної пошти, мобільний та персональний комп’ютер

Отримавши нову карту, відкрутіть засув гнізда, вийміть кабель живлення старої карти та вийміть його, вставте нову та знову підключіть живлення, якщо це вимагає ваша карта. Тоді вам просто потрібно встановити нові драйвери карти, і ви рушайте в перегони. Щоб детальніше ознайомитися з процесом оновлення, перегляньте наш підручник, як оновити та встановити нову відеокарту на свій ПК.

Оновіть свій процесор

Складність оновлення: середня
Тип пристрою: настільні ПК

Оновити процесор не складно, але це складніше, ніж встановити нові модулі оперативної пам’яті або змінити відеокарту. Перш ніж вирішити придбати новий процесор, перевірте, які моделі сумісні з вашою материнською платою. Гніздо ЦП материнської плати має бути сумісним із потрібним процесором — це місце, де процесор поміщається на материнській платі.

Однак майте на увазі, що виробники процесорів (зокрема Intel) можуть мати різні версії одного типу сокета. Наприклад, гніздо LGA 1151, сумісне зі SkyLake, не сумісне з сокетами LGA 1151, які використовують процесори Coffee Lake.

Загалом, краще оновити материнську плату та процесор одночасно. Однак іноді має сенс просто оновити процесор. Наприклад, ви можете потрапити на дуже хорошу розпродажу процесора.

Якщо ви не оновлюєте свою материнську плату під час зміни ЦП, часто виникають певні компроміси, особливо якщо нові процесори мають більш розширені функції. Наприклад, будь-хто з материнською платою AMD X470 може використовувати процесор Ryzen 3000. Однак вони програють PCIe 4.0, який повинні підтримувати як процесор, так і материнська плата.

Зміна ЦП дещо відрізняється в залежності від того, чи є у вас материнська плата AMD чи Intel. Однак, по суті, все, що вам потрібно зробити, це видалити старий процесор, обережно вставити новий і закріпити його. Тоді залишається лише підключити вентилятор охолодження процесора або рідинне охолодження.

  ПК не підключається до телевізора HDMI (виправлено)

Додайте багатофункціональний рідинний охолоджувач

Складність оновлення: середня
Тип пристрою: настільний

Тепло: це те, що не дає розробникам комп’ютерів спати вночі або, принаймні, достатньо спати, щоб подумати, як підтримувати температуру комп’ютера нижче. Підтримка охолодження вашого ПК допомагає вашим компонентам працювати довше і полегшує розгін системи.

Стандартні вентилятори повітряного охолодження чудові, але немає нічого подібного до рідинної системи охолодження, коли ви хочете серйозно зайнятися розгоном — або ваш комп’ютер, як правило, весь час занадто гарячий. Кулер «все в одному» (AIO) — це хороший перший крок. Це готові пристрої, які циркулюють рідина від радіатора до блоку над процесором. Для встановлення кулера AIO на існуючий ПК потрібно видалити поточний вентилятор охолодження, а потім позбутися від будь-якого існуючого термічного з’єднання на ЦП. Далі встановіть радіатор у ваш корпус і помістіть блок охолодження над процесором — термокомаунд зазвичай попередньо наноситься на блок. Підключіть кілька кабелів до материнської плати або блоку живлення, і все готово.

Переконайтеся, що ваш футляр може вмістити ваш холодильник AIO. Чотири типові розміри AIO: 120 мм, 140 мм, 240 мм і 280 мм. Все це залежить від розмірів вентилятора радіатора. 120 мм AIO має один 120 мм вентилятор; 140 мм має один 140 мм вентилятор; 240 мм має два 120 мм вентилятори; і 280 мм має два 140 мм вентилятори.

Те, чи підійде рідинний охолоджувач для вашого ПК, залежить від того, наскільки сильно нагрівається ваша машина. Якщо ви можете продати AIO, є що сказати про те, як гарно виглядає рідинна система охолодження, особливо якщо вона має невеликий ефект RGB.

Ви можете виконати багато інших оновлень ПК, але це одні з найпоширеніших, які не вимагають особливого досвіду, щоб добре працювати.