techukraine.net techukraine.net Правильна модель хмарного розгортання для вас

Правильна модель хмарного розгортання для вас

| | 0 Comments| 1:26 PM
Categories:

Не знаєте, вибрати приватну чи публічну хмару? З’ясуйте відмінності, перш ніж зробити останній хід.

Незалежно від розміру вашого бізнесу, хмарні обчислення є правильним вибором для вас завдяки масштабованості, безпеці та економічній ефективності. Однак доступні різні типи моделей розгортання хмари, включаючи приватну хмару та публічну хмару.

У цій статті ми обговоримо відмінності між цими двома хмарними моделями та випадки їх використання. Таким чином, ви зможете підібрати правильну модель для свого бізнесу.

Що таке приватна хмара?

Модель приватної хмари — це категорія хмарних обчислень, де один користувач або організація використовує всю хмарну інфраструктуру. Зазвичай цю послугу пропонують постачальники послуг приватного хмарного хостингу. Тим не менш, його можна розмістити в центрі обробки даних організації або в об’єкті спільного розміщення.

Він може включати або не включати традиційну багатокористувацьку хмарну інфраструктуру. Зайве говорити, що компанії отримують більше контролю над своїми даними та кращу безпеку порівняно з іншими хмарними моделями. Однак їм потрібен набагато вищий рівень досвіду в ІТ, щоб керувати приватною хмарою.

У приватній хмарі організація кінцевого користувача відповідає за роботу, як і традиційна локальна інфраструктура. Тому компаніям необхідно подбати про безперервне технічне обслуговування, оновлення ОС, керування програмним забезпеченням, проміжне програмне забезпечення та оновлення.

Як працює приватна хмара?

Приватний хмарний сервер — це середовище з одним клієнтом, що робить його ізольованим і безпечним. Він використовує ресурси, накопичені з кількох серверів за допомогою віртуалізації. Доступно лише для вибору організацій, які достатньо ізольовані одна від одної.

Приватна хмара може мати або не мати підключення до Інтернету. Організації можуть використовувати свої внутрішні мережі для підключення до локальної приватної хмари. У випадку зовнішньої приватної хмари компанії можуть підключатися за допомогою загальнодоступного Інтернету за допомогою безпечного з’єднання VPN або приватного з’єднання Ethernet.

Переваги приватної хмари

#1. Безпека та конфіденційність даних

Оскільки приватні хмари не передбачають спільного використання з іншими орендарями, вони забезпечують більш високий рівень безпеки. Організації можуть застосовувати спеціальні заходи безпеки та протоколи для захисту конфіденційних даних і критичних робочих навантажень.

#2. Покращений контроль

Дозволяючи компаніям налаштовувати інфраструктуру відповідно до своїх конкретних потреб, приватні хмари пропонують їм повний контроль над своїми ресурсами. Таким чином, організації можуть інтегрувати приватну хмару з існуючими системами та додатками.

#3. Застарілі системи

Існують певні застарілі системи або програми, які важко перенести в публічну хмару. Приватна хмара дозволяє компаніям модернізувати свою інфраструктуру, зберігаючи застарілі системи за допомогою перехідного підходу.

#4. Відповідність і нормативні вимоги

Уряд, охорона здоров’я та банківський сектор мають суворі нормативні вимоги. Використовуючи приватну хмару, ці агенції та організації можуть підтримувати відповідність вимогам і нормативним стандартам, уникаючи можливих штрафів.

#5. Індивідуальні рівні обслуговування

На відміну від публічної хмари, приватна хмара дозволяє організаціям визначати власні угоди про рівень обслуговування (SLA). Компанії можуть включити у свої SLA необхідний час безвідмовної роботи, продуктивність і час відгуку, щоб вони відповідали критичним бізнес-процесам і очікуванням користувачів.

  Перекладіть медичний жаргон простою англійською мовою за допомогою розширення Chrome

#6. Підвищена гнучкість

Приватна хмара дозволяє організаціям вибирати мережеву архітектуру та специфікації апаратного та програмного забезпечення відповідно до конкретних бізнес-вимог. Таким чином, він пропонує більше можливостей для підвищення ефективності та продуктивності організації.

Що таке публічна хмара?

Загальнодоступна хмара — це обчислювальна модель, у якій постачальники публічних хмарних послуг пропонують різні обчислювальні послуги організаціям і окремим особам на вимогу через загальнодоступний Інтернет. Послуги включають сховище, обчислення, програми та середовища.

Деякі публічні хмарні ресурси є безкоштовними, тоді як клієнти повинні користуватися іншими ресурсами, використовуючи інші моделі ціноутворення. Публічна хмара допомагає організаціям використовувати найсучасніші технології та досягати майже нескінченної масштабованості.

Як працює публічна хмара?

Модель публічної хмари включає стороннього постачальника, який розміщує масштабовані ІТ-ресурси на вимогу, які користувачі можуть надавати через загальнодоступне або виділене мережеве з’єднання. Це також відоме як корисні обчислення, оскільки користувачі отримують ресурси на вимогу.

Тут постачальник послуг надає інфраструктуру, необхідну організації для хмарного хостингу та розгортання робочого навантаження. Зазвичай у цій моделі також пропонуються послуги та додатки для зберігання, моніторингу, безпеки та звітності.

Окрім великих імен у публічних хмарних доменах, таких як AWS, Microsoft Azure або Google Cloud, можна вибрати меншого постачальника. У той час як популярні постачальники пропонують доступність і підтримку інтеграції, нішеві постачальники дозволяють налаштувати рішення або зосередитися на конкретних можливостях хмари.

Переваги публічної хмари

#1. Ефективність витрат

Причина, чому більшість організацій віддають перевагу публічній хмарі, полягає в її економічній ефективності. Оскільки він працює на основі моделі ціноутворення на основі використання, компанії можуть збільшувати або зменшувати ресурси відповідно до своїх вимог.

#2. Масштабованість

Вибір публічної хмари означає досягнення практично необмеженої масштабованості в найкоротші терміни. Ця гнучкість дозволяє компаніям обробляти збільшений трафік або використання без погіршення продуктивності.

#3. Доступність

Постачальники публічних хмар зазвичай мають центри обробки даних по всьому світу. Таким чином, організації можуть розгортати свої програми та служби ближче до своїх користувачів з мінімальною затримкою. Ця функція також корисна для глобального розширення операцій і аварійного відновлення.

#4. Надійність

У загальнодоступній хмарі ви отримуєте вбудовані механізми резервування та відмовостійкості, включені в інфраструктуру. Вони розподіляють дані та програми в різних центрах обробки даних, щоб забезпечити високу доступність і мінімальний час простою.

#5. Спектр послуг

У загальнодоступній хмарі користувачі отримують низку вбудованих служб та інструментів для обчислень, зберігання, баз даних, машинного навчання та аналітики. Інтегруючи їх у існуючі програми, компанії можуть забезпечити швидшу розробку програм та інновації.

#6. Відповідність

Постачальники публічних хмар використовують кращі заходи безпеки, ніж окремі організації та сертифікації відповідності, часто перевищуючи можливості. Окрім високорівневих протоколів безпеки, шифрування даних і вдосконаленого виявлення загроз, вони пропонують сертифікати відповідності для відповідності галузевим нормативним вимогам.

#7. Економити час

Постачальник публічних хмарних послуг відповідає за управління та обслуговування центрів обробки даних. Таким чином, це економить час кінцевих користувачів, який вони витратили б на розгортання продукту, конфігурацію, збірку сервера, підключення та оновлення продукту.

  Як додати метадані до треків Spotify

#8. управління

Якщо організація вибирає публічну хмару, їй не потрібно керувати завданнями управління інфраструктурою. Таким чином, вони можуть вкладати більше зусиль в основну бізнес-діяльність замість управління ІТ-інфраструктурою. Це також гарантує, що компанії мають доступ до найновіших функцій і оновлень без відповідальності за обслуговування.

Приватна хмара проти Громадська хмара

Безпека

Приватна хмара використовує приватну мережу для з’єднання, що робить її надзвичайно безпечною. З іншого боку, публічну хмару можна підключити за допомогою будь-якої мережі; тому він вразливий і менш безпечний.

Масштабованість

Щоб розширити приватну хмару, компаніям потрібно оновити або розширити своє обладнання. Однак загальнодоступна хмара пропонує практично необмежену масштабованість із майже нескінченними ресурсами.

КОНТРОЛЬ

Приватні хмари дозволяють вам володіти інфраструктурою, щоб мати повний контроль над нею. Навпаки, користувачі дуже мало контролюють публічні хмари.

Продуктивність

Приватні хмари пропонують високу продуктивність через приватні мережі, тоді як загальнодоступна хмара пропонує помірну продуктивність.

Вартість

Приватні хмари дорожчі за загальнодоступні, оскільки вони пропонують вам більше безпеки та послуг.

Інфраструктура

Приватна хмара обслуговує одну організацію, а інфраструктура використовується спільно з приватними організаціями. Однак загальнодоступна хмарна інфраструктура є загальнодоступною та підтримує кількох клієнтів.

Сервер і підключення

У приватній хмарі ви отримуєте виділені сервери та підключення лише через приватну мережу. З іншого боку, публічна хмара працює на спільних серверах і використовує публічний Інтернет.

Відповідність і правила

Приватна хмара підходить для організацій, які повинні підтримувати та дотримуватися суворої відповідності. З іншого боку, виконання вимог щодо відповідності може бути складним за допомогою публічної хмари.

Приклади використання приватної хмари в галузі

Уряд

Державним установам потрібно мати справу з конфіденційними даними, якими потрібно керувати з дотриманням вимог безпеки та нормативних вимог. У приватній хмарі державні службовці можуть співпрацювати та спілкуватися в сумісній та безпечній екосистемі. Тому приватна хмара використовується для управління різними державними завданнями.

Юридичні фірми та постачальники професійних послуг обробляють конфіденційну інформацію клієнтів. Вони використовують приватну хмару для безпечного керування документами, співпраці та спілкування з клієнтами, дотримуючись нормативних вимог і водночас зберігаючи конфіденційність даних.

Дослідження та освіта

Ще один сектор, в якому приватні хмари широко використовуються в дослідницьких і освітніх установах. Приватна хмара підтримує спільне дослідження та пропонує безпечний доступ до освітніх ресурсів. Крім того, інститути отримують контрольоване середовище на цій платформі, де вони можуть обробляти конфіденційні дослідницькі дані.

Охорона здоров’я

Індустрія охорони здоров’я також залежить від приватних хмар, оскільки вони повинні керувати конфіденційними даними пацієнтів і дотримуватися суворих правил. Використовуючи цю хмарну модель, лікарні можуть безпечно зберігати дані пацієнтів, дозволяти медичним працівникам спілкуватися та проводити медичні дослідження.

Фінанси

Оскільки фінансовий і банківський сектори також повинні обробляти великі обсяги конфіденційних фінансових і особистих даних, вони покладаються на приватні хмари для безпечного середовища. Тут вони отримують необхідні засоби контролю та безпеки для керування даними клієнтів, розгортання фінансових програм, аналізу ризиків і дотримання нормативних стандартів, таких як PCI DSS.

Підприємства

Підприємства з вимогами до багатогранної ІТ-інфраструктури використовують приватну хмару. За допомогою цієї моделі підприємства можуть накопичувати та централізувати свої ресурси, розподіляти та використовувати свої ресурси, покращувати безпеку даних і оптимізувати розгортання додатків. Він також пропонує необхідну гнучкість і контроль для задоволення унікальних потреб навколишнього середовища підприємства.

  Яка справа з Google Home і Nest? Чи є різниця?

Випадки використання публічної хмари в галузі

Програмне забезпечення як послуга (SaaS)

Використання публічної хмари зазвичай спостерігається в галузі SaaS. Провайдери SaaS вибирають публічні хмари для розміщення та надання своїх послуг (CRM, ERP, інструменти для співпраці) кінцевим користувачам. Компанії віддають перевагу публічним хмарним платформам, щоб масштабувати свої послуги з часом і пропонувати своїм клієнтам ціноутворення на основі використання.

Аналітика великих даних

Компанії, які працюють над аналітикою великих даних, потребують хмарних платформ із потужними обчислювальними ресурсами та сховищем даних. Вони можуть отримати обидва в загальнодоступній хмарі. Ці платформи можуть обробляти великі обсяги даних і генерувати цінну інформацію. Перш за все, публічні хмарні служби також надають спеціалізовані послуги, такі як озера даних і сховища даних.

Веб- та мобільні додатки

Коли справа доходить до розміщення та розгортання програмного забезпечення, публічна хмара є першим вибором розробників веб-сайтів і мобільних додатків. Використовуючи його масштабованість і доступність, розробники можуть забезпечити безперебійну роботу користувача навіть за великого трафіку.

Ігри та потокове передавання

Публічна хмара також використовується для розміщення ігор і потокового передавання. Такі функції загальнодоступної хмари, як масштабованість і висока продуктивність, підходять для керування іграми для кількох гравців і обробки в реальному часі. Крім того, ці платформи можуть забезпечити легку трансляцію для аудиторії з усіх місць.

Аварійного відновлення

Організації, які використовують хмарні платформи для аварійного відновлення, часто обирають публічну хмару. Він має розподілену інфраструктуру по геолокаціях і може використовуватися для швидкого відновлення даних і безперервності бізнесу під час збою системи або стихійного лиха.

Чи є гібридна хмарна модель відповіддю, яку ви шукаєте?

Якщо ви все ще сумніваєтеся щодо правильної моделі розгортання хмари для вашої компанії, у вас є інший варіант під назвою модель гібридної хмари. Ця модель хмарних обчислень поєднує використання як приватних, так і публічних хмар.

Люди часто використовують гібридну хмару як рішення для дебатів між публічною та приватною хмарами, оскільки вона пропонує переваги обох цих хмарних моделей завдяки настроюваному підходу шляхом інтеграції як приватного, так і публічного хмарних середовищ.

Завдяки розгортанню гібридної хмарної моделі організації можуть досягти балансу між безпекою, контролем і масштабованістю. Вони можуть користуватися перевагами загальнодоступної хмари, як-от гнучкість і ціноутворення за принципом оплати за використання, одночасно маючи контроль над конфіденційними даними та підтримуючи вимоги відповідності приватної хмари.

Заключні слова

Як видно з наведеного вище обговорення, як приватні, так і публічні хмари мають свої переваги та підходять для різних ситуацій. Отже, розуміння відмінностей між цими двома є вирішальним для прийняття обґрунтованого рішення відповідно до конкретних вимог вашої організації та галузевих норм.

Після ознайомлення з робочим процесом, варіантами використання та відмінностями між приватними та загальнодоступними хмарами у вас не повинно виникнути проблем із вибором правильного режиму для вашої компанії. Якщо вам цікаво, ви також можете прочитати про віртуальну приватну хмару.