Пояснення кожного етапу створення музики

Створення пісні або інструментального треку зазвичай починається з іскри натхнення. Виробництво музики можна визначити як процес перетворення такої іскри в повноцінний і готовий музичний твір. Кожен продюсер і креатив має власний унікальний погляд на цей процес, але є базова основа, якої всі зазвичай дотримуються.

Ми розглянемо кожен етап процесу виробництва музики, щоб ви не заблукали в галузевому словнику та мали чітке уявлення про те, що відбувається під капотом.

Композиція

Етап композиції – це місце, де творчість народжує музичні ідеї. Автори пісень придумуватимуть тексти до пісень на цьому етапі, а мелодії, гармонії та ритмічні ідеї втілюватимуться в реальність. У той час як деякі можуть віддати перевагу додаткам для нот або паперу для запису ідей, композицію можна комфортно виконувати у вашій DAW.

У вашій робочій станції DAW ви можете максимально використати MIDI-інструменти та MIDI-контролери/клавіатури для набору тексту, щоб намітити свої акорди після вибору тональності. Ви навіть можете використовувати MIDI для швидкого створення інструментальної доріжки в Logic Pro без будь-яких попередніх знань або підготовки з теорії музики.

Процес композиції можна описати як закладення основи для структури та мелодійного змісту вашої пісні чи треку. Це включає в себе написання прогресії акордів, які ви хочете в кожному розділі, наприклад, вступ, куплет, передприспів, приспів, бридж і завершення в ліричних треках. До кінця цього етапу ви повинні мати чітке уявлення про основні елементи вашої доріжки.

Цей крок не повинен передбачати технічної розробки, дозволяючи лише мінімальні зміни. Безперебійне створення та експериментування мають бути метою перших кількох етапів.

Аранжування

Аранжування, як і композиція, зосереджується на творчих ідеях, а не на технічній практиці. Цей етап будує і конкретизує композиційні основи. Як правило, аранжування включає в себе вибір інструментів для даного треку.

Продюсерів можуть попросити зробити акустичне або оркестрове аранжування. У таких випадках добираються акустичні чи оркестрові інструменти, які заповнюють мелодичний, гармонічний і ритмічний зміст цих творів.

Ефективною практикою на цьому етапі є початок створення шарів, таких як ударні, гармонії та контрмелодії за допомогою інструментів-заповнювачів. Це не дасть вам втратити потік, переглядаючи звукові бібліотеки та пресети. Пізніше ви можете уточнити свій вибір звуку.

Аранжування також передбачає розробку основної структури вашої композиції та намагання уникнути безладу та боротьби кількох інструментів за одне й те саме місце. У вашій DAW це може змусити вас включати варіації кожні 4, 8 або 16 тактів і розвивати певні музичні мотиви.

Наприкінці цього етапу більшість, якщо не всі ваші мелодичні, гармонічні та ритмічні ідеї мають бути готові до запису та звукового оформлення.

Запис і звукове оформлення

Якщо у вашому розпорядженні є живі інструменти, саме час почати запис. Це також може включати вдосконалення вашого виконання/записів цифрових інструментів, як-от електронні перкусії та синтезатори.

Етап звукового дизайну включає якомога ближче до ідеального звукового представлення у вашій голові. Для цього зазвичай потрібно виконати деякі з наступних дій:

Наприкінці цього етапу часто доцільно підготуватися до змішування. Це може змусити вас перетворити ваші MIDI-регіони в аудіофайли або навіть перетворити ваші треки на стебла.

Змішування

Метою етапу мікшування є створення збалансованого аранжування, де кожен музичний компонент має власний простір у міксі та звучить у цьому міксі музичних елементів. Двома основними інструментами для досягнення цього є фейдери гучності та диски панорамування. Варто підкреслити ці два, оскільки вони представляють фундаментальні елементи змішування.

Диски панорамування допомагають визначити ширину міксу, коли ви розміщуєте звуки ліворуч і праворуч у стереополі. Фейдери гучності життєво важливі для налаштування глибини кожного елемента у вашому міксі; гучні частини висуваються вперед, і навпаки.

Подібним чином еквалайзери є ключовим інструментом мікшування, оскільки вони можуть змінювати глибину інструментів, додаючи/прибираючи яскравість і виправляючи проблеми маскування частоти.

Інші плагіни, такі як компресори та реверберація, часто використовуються на етапі мікшування, щоб ще більше посилити різноманітні звуки та додати відчуття згуртованості загальному міксу. Перш ніж перейти до останнього етапу, ви захочете виправити будь-які проблеми зі звуком, що залишилися, і досягти бажаного балансу глибини та ширини всіх ваших треків.

Освоєння

Етап мастерингу – це останній крок у подорожі треку чи альбому. Однією з його основних характеристик є збільшення гучності міксу (через плагіни обмеження), щоб він досяг комерційних стандартів. Проте існує безліч не дуже очевидних інструментів, які використовуються під час мастерингу для подальшого полірування суміші.

Наприклад, еквалайзери використовуються для усунення будь-якого частотного дисбалансу, а тонкі додавання насиченості та стереошироти підвищують якість звуку. Подібним чином компресори часто використовуються для додавання останніх штрихів звукового кольору та згуртованості.

У той час як більшість виробників спалень вдаються до мастерингу своїх треків самостійно, найкращі результати досягають спеціалізовані інженери з мастерингу. Сьогодні також існує альтернатива використання інструментів мікшування та мастерингу AI. Наприкінці етапу мастерингу ваш трек готовий до розповсюдження на вибраних вами платформах.

Під капотом музичного виробництва

Незалежно від того, чи ви перспективний продюсер, артист чи любитель музики, корисно знати, що відбувається до того, як трек буде готовий до випуску. Композиція визначає основу та текст треку, а аранжування визначає інструменти, створюючи таким чином складнішу та обширнішу структуру.

Запис і звуковий дизайн додають унікальні кольори та текстури ваших музичних елементів відповідно до того, що ви мали на увазі. Потім змішування гарантує, що все добре збалансовано та знаходиться на належному місці. Нарешті, мастеринг надає остаточну фарбу та наближає ваш трек до комерційних стандартів.