Не продавайте свій старий телефон або ноутбук, не виконавши цих 10 речей

| | 0 Comments| 5:55 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Завжди створюйте резервні копії своїх даних перед утилізацією будь-якого обладнання. Перенесіть цінні дані на кілька носіїв, щоб переконатися, що вони безпечні перед утилізацією.
  • Видаліть підключені облікові записи, вийдіть із усіх програм і видаліть пристрої з облікових записів, щоб запобігти несанкціонованому доступу.
  • Зробіть дані жорсткого диска нечитабельними, використовуючи програмне забезпечення для видалення даних або методи шифрування, щоб захистити конфіденційні дані на жорсткому диску.

Утилізація старої техніки ризикована. Сьогодні наші пристрої, такі як телефони, ноутбуки та навіть телевізори, є скарбницею особистої інформації. Продати свій старий телефон або комп’ютер – чудовий спосіб заробити кілька доларів, але спочатку переконайтеся, що ви повністю очистили з нього свої дані.

1. Резервне копіювання даних

Готуючи технологію до утилізації або продажу, дані легко ненавмисно знищити. Отже, перш ніж робити щось інше, переконайтеся, що всі ваші цінні дані створені резервні копії, навіть якщо ви вважаєте, що вони вам більше не потрібні.

Найкраще передати дані на кілька носіїв, як-от хмарний сервіс, зовнішній жорсткий диск, флеш-накопичувач або сам пристрій для заміни. Таким чином, ви можете бути спокійні, знаючи, що ваші фотографії, важливі документи та дорогоцінні спогади в безпеці, перш ніж продати своє старе обладнання.

  Додайте текст до слайда під час презентації

2. Видаліть підключені облікові записи

Арджун Вішну/MakeUseOf

Зараз облікові записи користувачів, як правило, підключаються до пристроїв через ідентифікатор пристрою, а не через вхід. Вийти з програми не завжди достатньо, щоб хтось не отримав доступ до ваших облікових записів.

Якщо ви продаєте пристрій, якщо не від’єднати пристрої від облікових записів, новий користувач не зможе ним користуватися. Це особливо актуально для пристроїв домашньої безпеки, таких як дверні камери, IP-камери та пристрої розумного дому. Якщо ви продаєте або утилізуєте смартфон чи комп’ютер, вийдіть із усіх програм, особливо з фінансових і банківських рахунків.

Якщо ви використовуєте автентифікатор OTP, наприклад Google Authenticator, ви повинні створити його резервну копію перед продажем. Ви можете створити резервну копію Google Authenticator та інших програм OTP, але якщо це неможливо, вам потрібно заново створити ключі з кожного облікового запису на новому пристрої з нуля, перш ніж видаляти їх. Цей крок важливий, оскільки ви можете втратити доступ до будь-якого облікового запису, для якого потрібен автентифікатор для багатофакторної автентифікації. Після завершення видаліть автентифікатор, видаливши його.

3. Зробіть дані жорсткого диска нечитабельними

Простого видалення файлів вашого ноутбука чи комп’ютера або форматування жорсткого диска недостатньо, щоб запобігти читанню даних іншими. Натомість використовуйте програмне забезпечення для видалення даних, щоб стерти диск, або шифруйте дані на жорсткому диску, щоб зробити їх нечитабельними.

У випадку мережевих пристроїв зберігання даних (NAS), окрім видалення даних, ви повинні знищити конфігурацію RAID, відновивши її відповідно до підтримуваних типів RAID перед утилізацією. Цей процес гарантує, що нові власники не зможуть відновити наявні дані.

  13 найкращих програм для перенаправлення співробітників, щоб спростити ваш процес найму

4. Скидання пристроїв до заводських налаштувань

Скидання заводських налаштувань повертає пристрій до початкового стану, у якому він був під час першого придбання. Це стирає всі дані та налаштування, забезпечуючи чистий лист для наступного користувача.

Перед відновленням заводських налаштувань пристрою переконайтеся, що ви видалили його зі зв’язаних облікових записів, як у кроці 2.

5. Видаліть або збережіть свої жорсткі диски

Іноді найефективнішим методом є найпряміший: видаліть і збережіть жорсткі диски з ваших пристроїв для подальшого знищення (або повторного використання!). Це особливо важливо для жорстких дисків із значною ємністю та конфіденційними даними. Вилучення жорсткого диска гарантує, що новий власник ніколи не зможе отримати вашу інформацію.

Вилучення та знищення пам’яті не рекомендується для смартфонів або пристроїв з акумуляторами. Проколювання вбудованої літій-іонної батареї може призвести до швидкого займання або вивільнення надзвичайно небезпечних парів. Ці пристрої краще довірити професіоналам.

6. Професійні послуги зі знищення даних

Pexels

Для повного спокою скористайтеся професійною послугою знищення даних.

Напрочуд важко повністю знищити жорсткий диск, оскільки професійні служби відновлення даних чудово справляються зі з’єднанням ваших даних. Однак, оскільки більшість людей не займаються ядерними секретами, зазвичай достатньо розбити жорсткий диск на крихітні фрагменти. Якщо ви сумніваєтеся, зверніться до професійної служби видалення даних.

Професійне знищення диска гарантує, що ніхто ніколи не потрапить до ваших даних. Професійні методи знищення зазвичай включають розмагнічування за допомогою потужних магнітів, спалювання, подрібнення та подрібнення.

7. Перевірте наявність прихованих даних

Багато пристроїв зберігають дані там, де ви про це найменше підозрюєте. Перевірте всі пристрої на наявність прихованих джерел даних. Деякі відомі приклади включають:

  • Мережеві маршрутизатори та комутатори: реєструють DNS-запити, URL-адреси та запити на підключення. Перед утилізацією або продажем мережевих пристроїв потрібно скинути заводські налаштування.
  • Принтери: вони зберігають копії всього, що вони коли-небудь надрукували або відсканували, зазвичай використовуючи внутрішню пам’ять. Рекомендується видалити це сховище, щоб знищити ці дані.
  • Розумні пристрої для дому: телевізори, камери та навіть розумні холодильники можуть зберігати погано збережені копії вашого пароля Wi-Fi.
  5 крутих речей, які можна робити з Python

У більшості випадків скидання до заводських налаштувань має видалити всі пов’язані з вами дані.

8. Утилізуйте окремі компоненти

Якщо ви викидаєте свою стару техніку, рекомендується розділити окремі компоненти, такі як оперативна пам’ять, жорсткі диски та SD-карти, в окремі пакети та утилізувати їх через окремі проміжки часу.

Це забороняє будь-кому збирати пристрої та отримувати доступ до ваших даних.

9. Видаліть серійні номери

Серійний номер — це унікальний рядок літер і цифр, які унікально ідентифікують ваш пристрій. Серійні номери розташовані на наклейці в прихованому місці, наприклад, на дні або задній панелі пристрою.

Під час утилізації пристрою краще зняти цю наклейку. Це запобіжить шахрайству, наприклад претензіям щодо гарантії будь-яка особа, яка знайшла та використала пристрій після того, як його викинули.

10. Перегляньте можливість утилізації або продажу

Старі пристрої, які ще працюють, можна перепрофілювати. Наприклад, Linux можна встановити на старий комп’ютер, значно продовживши термін його служби.

Нарешті, розглянемо вплив утилізації техніки на навколишнє середовище. Дослідіть деякі місцеві центри переробки або зверніться до шкіл чи радіоклубів HAM, які можуть використовувати ваші старі пристрої для інших цілей.