Найкращі практики безпеки операційних технологій (OT) у 2023 році

Categories:

Якщо ви володієте заводом з автоматичного виробництва продуктів, ви повинні вивчити передові методи захисту своїх виробничих операцій від кіберзагроз.

Цифрові та інформаційні технології проникли в будь-який бізнес, у тому числі у виробництво реальних товарів. Зараз на заводах працюють автомати, роботизовані руки, приводи та датчики, підключені до внутрішньої мережі чи Інтернету.

Промисловий Інтернет речей (IIoT) прискорив впровадження цифрових технологій у критичні процеси виробництва та керування комунальними підприємствами.

З мережевими та цифровими технологіями ризик зовнішніх або внутрішніх кіберзагроз зростає багаторазово. Тут приходить безпека операційної технології (OT) для виробничих процесів. Читайте далі, щоб дізнатися більше!

Що таке безпека операційних технологій (OT)?

Щоб зрозуміти безпеку операційної технології (OT), ви повинні спочатку знати, що таке OT.

Операційна технологія — це стандарт, який використовує програмне й апаратне забезпечення для нагляду та керування реальними виробничими процесами, фабричними пристроями, машинами виробничих установок і загальною промисловою інфраструктурою.

OT в основному контролює механічні руки, обслуговуючих роботів, конвеєрні стрічки, різні датчики навколишнього середовища, системи відеоспостереження, потік рідини, потік палива тощо.

Тепер, коли ви знаєте, що таке OT у промисловому виробництві, легко зрозуміти, що може бути безпекою робочих технологій. Так, ви правильно вгадали! Це інформаційно-апаратний технологічний процес для захисту всіх цифрових і аналогових систем ОТ, головним чином промислових систем керування.

У безпеці OT компанії використовують різноманітне апаратне забезпечення, наприклад екрани пристроїв IoT для безпеки IoT, мережеві фільтри, мережеві реєстратори, апаратні брандмауери, біометричні сканери, зашифровані внутрішні пристрої зберігання даних тощо.

Крім того, він також розгортає різноманітне програмне забезпечення кібербезпеки для захисту об’єкта від цілеспрямованих хакерських атак. Якщо не хакерство, зловмисники можуть спробувати вивести з ладу виробниче підприємство, пошкодивши технологічне обладнання.

Оскільки промислове виробництво або операції вимагають безперервного виробництва, кілька годин перебоїв можуть завдати вам мільйонів доларів. А безпека OT захищає від таких атак і забезпечує цілодобову роботу промислових систем.

І не тільки захищає апаратне забезпечення, програмне забезпечення, пристрої IIoT, датчики та автоматизовані машини від кіберзагроз, але безпека OT може модифікувати системи, щоб повернути виробничу систему в ідеальний стан.

Чому безпека операційних технологій (OT) важлива?

До ери Інтернету ваші організаційні ресурси OT не були підключені до Інтернету. У результаті вони були вільні від загроз нового віку, таких як атаки програм-вимагачів, зловмисне програмне забезпечення та хакерські атаки. Однак зараз сценарій абсолютно протилежний.

Крім того, розширення конвергенції IT-OT призвело до додавання точкових рішень до бізнес-інфраструктури. Отже, складні системні мережі часто не мають повної видимості, необхідної для керування.

Ці вищезазначені проблеми ускладнюють контроль і управління операційною технологією. Його безпека стає важливою через такі моменти:

#1. Захист від кібератак

Безпека OT виявляє зміни в системі шляхом постійного моніторингу та запобігає кібератакам на промислові мережі. Таким чином, він захищає важливу інформацію, яка використовується в бізнесі, від потрапляння в чужі руки.

  Що таке Bluetooth LE Audio і навіщо він вам потрібен?

#2. Безперервність бізнесу

Незважаючи ні на що, сучасний бізнес не може дозволити собі припинити свою діяльність, зокрема транспорт і зв’язок. Одна хвилина простою може завдати незручностей споживачам і завдати шкоди репутації компанії.

Безпека OT гарантує, що ці підприємства продовжуватимуть свою діяльність і мають безперебійний бізнес-потік.

Найкращі методи безпеки операційних технологій (OT).

Операційні технології та їхні рішення безпеки дуже відрізняються від бізнесу до підприємства. Однак ось деякі найкращі практики, які мають бути частиною вашої стратегії безпеки OT:

OT Asset Discovery

Більшість операційних технологічних мереж дуже складні. Отже, підприємства не мають повної видимості ресурсів OT. Ця ситуація ускладнюється, коли мережа OT працює на кількох сайтах у різних географічних місцях.

Щоб вирішити цю проблему, стратегія безпеки OT повинна включати виявлення пристрою або активу OT. Таким чином, компанії можуть отримати повну видимість активів і захистити робочі технологічні мережі.

Сегментація мережі

На початку ІТ- і ОТ-мережі були фізично від’єднані одна від одної. Цей мережевий розрив між ІТ та ОТ раніше функціонував як захист оперативних технологічних мереж. Хоча цей підхід не забезпечує ідеального захисту від онлайн-загроз, він ускладнює атаку зловмисників на мережі OT, а отже, на активи OT.

Тепер, коли справа доходить до конвергенції ІТ-мереж та ОТ-мереж, компаніям необхідно замінити розрив мережі, щоб захистити застарілі системи, які не слід підключати до Інтернету з міркувань безпеки. Завдяки сегментації мережі підприємства можуть ізолювати активи всередині мережі.

Увімкнення брандмауера зі знанням протоколу OT дасть їм змогу перевіряти потенційно шкідливі команди чи вміст. Це також допомагає контролювати доступ до всіх сегментів мережі OT.

OT Запобігання загрозам

Стратегії безпеки для OT зазвичай орієнтовані на виявлення. Причина в тому, що інструменти запобігання загрозам мають можливість виявляти помилкові помилки. Уявіть, як неправильне позначення легітимної операції як шкідливої ​​вплине на продуктивність і доступність системи.

Таким чином, безпека OT раніше реагувала на атаки, а зараження вирішувались у зручний час. Це призвело до того, що заражені шкідливим ПЗ системи OT загрожували безперебійній роботі.

Найкраща практика в таких випадках – розгортання запобігання загрозам OT. Таким чином, компанії можуть краще захистити свої активи OT, навіть у той час, коли кібератаки зростають. Це допомагає з точним виявленням атак і блокуванням для мінімізації загроз.

Керування ідентифікацією та доступом

Будь-який компроміс щодо ідентичності та контролю доступу може бути фізично руйнівним для організацій. Вони також можуть зашкодити безпеці людей.

Отже, ІТ-середовище має подвійно перевіряти особу кожного користувача. Більше того, кожному працівнику має бути надано доступ до ресурсів відповідно до його ролі та вимог. Це автоматично припинить будь-який неавторизований доступ до ресурсів компанії та важливих даних користувачів.

Обирайте фреймворк із нульовою довірою

Політика нульової довіри означає припущення, що будь-який користувач, пристрій або мережа є загрозою, доки їх не буде автентифіковано. Організаціям необхідно прийняти структуру нульової довіри з такими елементами, як багатофакторна автентифікація.

Шукайте підозрілу активність в екосистемі

Будь-який засіб безпеки може стати вразливим до кібератак. Тому компаніям слід завжди шукати аномальну або незвичайну мережеву активність, включаючи трафік від постачальників і постачальників послуг. Ця практика може зменшити ризики безпеки та підтримувати надійну безпеку.

Навчіть свою робочу силу

Жодна стратегія безпеки не спрацює, якщо ваші працівники не знають своїх обов’язків. Отже, вам потрібно дати своїм співробітникам зрозуміти типи загроз, яких вони можуть очікувати, і що вони повинні робити, щоб їх уникнути.

  Як скинути налаштування Chrome за замовчуванням

Операційні технології ICS та SCADA (OT)

ICS означає промислові системи управління, а SCADA є різновидом ICS. ІКС є одним з основних елементів повноцінної операційної технології. Він включає багато рухомих і нерухомих частин, таких як комп’ютери, мережі, мережеве обладнання, виробничі ємності, автоматизовані датчики, камери безпеки, роботизовані руки, вогнегасники тощо.

І не тільки апаратне забезпечення, воно також включає різні програми, які керують цими системами. ICS має працювати щодня протягом року, і його не можна вимикати для встановлення виправлення безпеки. Тут безпека OT забезпечує захист ICS у реальному часі.

Частиною ICS, SCADA або диспетчерського контролю та збору даних є набір програм і пакетів, які можуть контролювати цілу фабрику з одного екрана комп’ютера. ICS більше нагадує поєднання апаратного та програмного забезпечення.

SCADA — це просто програмне забезпечення, і це центральний інструмент, який контролює все на виробничому підприємстві. SCADA обмінюється даними між виробничими підприємствами в різних місцях і наражає їх на онлайн-ризики. Для SCADA вам потрібні надійне шифрування та апаратні мережеві фільтри, щоб утримувати хакерів.

IT Vs. OT Security

Особливості IT SecurityOT SecurityDeploymentНа робочих місцях, на веб-сайтах, у програмах тощо. Розгортається на виробничих підприємствах, у комунальних підприємствах, на підприємствах з обробки багажу в аеропортах, на заводах з утилізації відходів тощо. Використовувана технологія. Завжди використовуйте найсучасніше шифрування та протоколи безпеки. Здебільшого використовуються застарілі технології, оскільки вони менш піддаються впливуЗавжди доступні для загального доступу Захист InternetOT обробляє кіберзагрози в інтрамережі та часто не піддається впливу публічних інструментів безпеки в ІнтернетіАнтивірус, патчі безпеки, шифрування, автентифікація, captcha, OTP, 2FA тощо.Апаратна безпека, як-от екрани захисту IIOT, мережеві комутатори з брандмауери, біометричні сканери, камери безпеки з OCR і розпізнаванням обличчя, датчик руху, пожежна сигналізація, вогнегасник тощо. Безпека TargetIT захищає дані, облікові дані, ідентифікацію, активи, гроші тощо. Безпека OT захищає промислове обладнання, двері доступу, інвентар, коди команд, виробничі процеси тощо.

Конвергенція IT та OT

До аналітики великих даних, Інтернету речей тощо системи ІТ та ОТ були окремими об’єктами в одній організації. Він має справу з такими речами, пов’язаними з Інтернетом, як-от перегляд веб-сайтів, надсилання електронних листів, VoIP-дзвінки, відеодзвінки, обмін повідомленнями в чаті, обмін документами тощо. Навпаки, OT контролює все велике та мале обладнання, необхідне для роботи виробничого підприємства.

Але впровадження великих даних та IoT змінило спосіб взаємодії OT та IT. Тепер компаніям потрібно поєднувати OT та IT-мережі, щоб збирати дані в режимі реального часу з заводів для створення звітів про продуктивність або для прийняття важливих рішень.

Це відоме як конвергенція ІТ та ОТ, що вимагає надійної безпеки даних і систем для всієї організації, включаючи підприємства з обробки товарів або виробництва.

Навчальні ресурси

#1. Безпека операційних технологій: повний посібник

Ця книга може запропонувати вказівки щодо найкращих практик кібербезпеки, яких ви повинні дотримуватися для безпеки OT. За допомогою запитань, які він піднімає, ви можете розкрити проблеми безпеки операційних технологій і знайти рішення.

Це не підручник, тому краще не сподіватися, що він викладатиме теорії. Натомість цей ресурс розповість вам про важливість правильного запитання, щоб з’ясувати проблеми та їх вирішення.

Прочитавши його, ви зможете використовувати стандартні методи діагностики для ініціатив безпеки OT, проектів, процесів і бізнесу. Крім того, це допоможе вам застосувати в практиці новітні досягнення, засновані на доказах.

  10 ігрових коліс для імітації перегонів

#2. OT Operational Technology Третє видання

Читаючи цю книгу, ви можете зрозуміти, чи готовий ваш бізнес до підключеного підприємства або які активи OT вас найбільше турбують з точки зору кіберзагроз.

З цією книгою ви також отримаєте доступ до цифрових компонентів самооцінки для операційних технологій. Це також дозволяє визначити, що є найважливішим для вашої організації, і керувати нею відповідно до цього.

#3. Основи кібербезпеки OT (ICS/SCADA)

Як випливає з назви, навчальна програма курсу Udemy з кібербезпеки OT містить основні поняття кібербезпеки OT. Він був спеціально розроблений для професіоналів з кібербезпеки, які хочуть вивчити такі концепції.

Окрім ознайомлення з операційною технологією кібербезпеки, він також ознайомить вас із термінологією OT, SCADA та розподіленими системами керування. Крім того, ви дізнаєтеся про логічну структуру промислових систем управління (ICS) і компоненти OT, а також її мережеві протоколи.

Інші елементи навчальної програми курсу включають аналіз Modbus, IT/OT розбіжності та конвергенцію, засоби керування кібербезпекою OT, Modbus Packet Analysis – LAB та простий Virtual PLC – HMI – LAB.

Ті, хто хоче записатися на цей курс, повинні мати загальні знання з кібербезпеки ІТ. Тривалість курсу 5 годин. У ньому загалом 111 лекцій, до яких можна отримати доступ через мобільний телефон і телевізор, а також ви можете завантажити 6 ресурсів. Після закінчення курсу ви також отримаєте сертифікат.

#4. Операції з кібербезпеки та технологічні рішення

Цей курс Udemy з кібербезпеки та технологічних рішень навчить вас операційним і технологічним рішенням для кібербезпеки. Таким чином, учасники зможуть виявляти і реагувати на інциденти кібербезпеки.

Цей курс також ознайомить вас з основними завданнями центру безпеки (SOC), щоденними обов’язками аналітика SOC і п’ятьма функціями системи кібербезпеки NIST.

Це також допоможе вам зрозуміти джерела та сценарії подій кібербезпеки, відповідні дії реагування та фази реагування на інциденти. Класифікація постачальників кібербезпеки за доменами безпеки, на які звертаються їхні конкретні продукти.

Він підходить для ІТ-фахівців, бажаючих стажерів із кібербезпеки, випускників коледжів та кіберентузіастів. Курс складається з 60 лекцій тривалістю понад 4 години.

Щоб успішно завершити цей курс, вам потрібно мати базове розуміння ІТ-концепцій. Матеріал курсу доступний англійською мовою та пропонує субтитри англійською та французькою мовами.

Підведенню

Промислові системи управління — це надкритичні процеси, які поєднують багато складних апаратних і програмних засобів. Незважаючи на те, що цифровий трафік через його мережеві системи дуже низький, оскільки більшість ICS є ізольованими системами, ви не знаєте, чи хакер націлився на ваш бізнес і використав лазівки інтрамережі, щоб проникнути в ICS або SCADA, щоб паралізувати виробниче підприємство.

Кіберзагрози ICS зростають у всьому світі, мотивуючи це бізнес-конкуренцією чи міжурядовим суперництвом. У будь-якому випадку, ви повинні зараз запровадити найкращі методи операційної технології, щоб уберегти своє виробниче підприємство від кіберзагроз.

Далі ви можете ознайомитися з посібником із диспетчерського контролю та збору даних (SCADA) для початківців.