Найкращі мови програмування блокчейну для безпечної розробки

Categories:

Із зростанням популярності систем криптовалют, таких як біткойн, існує гостра потреба в технологічному інструменті, який гарантує безпеку та децентралізацію всіх записів про транзакції.

Розподілена природа Blockchain ідеально відповідає сучасним технологічним тенденціям, що дозволяють одностайно оновлювати дані Blockchain на всіх вузлах комп’ютерної мережі.

Блокчейн найкраще підходить для цієї ролі, оскільки він підтримує безпеку записів даних за допомогою довіреної третьої сторони. Крім того, це усуває можливе дублювання даних, оскільки Blockchain також забезпечує цілісність даних з єдиним джерелом правди. Це ще більше сприяє перевагам безпеки Blockchain.

Розглянувши, що робить Blockchain популярним технологічним інструментом, який користується попитом, давайте детально розглянемо, що таке Blockchain у програмуванні.

Що таке Blockchain?

Блокчейн відноситься до незмінної розподіленої книги, яка полегшує дублювання та безпечний обмін інформацією між вузлами комп’ютерної мережі. Дані в Blockchain розбиті на спільні блоки. У кожному блоці даних є кілька існуючих транзакцій.

Унікальні ідентифікатори у формі криптографічних хешів об’єднують ці блоки даних.
У разі будь-якої нової транзакції даних у межах Blockchain аналогічне оновлення даних виконується на всіх вузлах комп’ютерної мережі. Цей тип розподіленого оновлення відомий як технологія розподіленої книги або DLT.

Для зміни або видалення даних у межах блоків потрібен консенсус усіх інших вузлів комп’ютерної мережі, що робить блокчейн незмінним і придатним для таких бізнес-транзакцій, як відстеження замовлень і платежів, серед інших транзакцій.

Blockchain використовує вбудовані механізми, які дозволяють лише авторизовані записи транзакцій, а також створюють послідовний запис спільної інформації.

Найпопулярніші блокчейн-платформи

Блокчейн-платформи використовують набори незмінних криптографічно запечатаних транзакцій, які спільно використовують комп’ютерні вузли, щоб запропонувати децентралізований механізм для розподілу, відстеження та документування переказів цінностей.

Кожен запис містить позначку часу та посилання на попередні транзакції. Таким чином, платформа відстежує життєвий цикл цифрових активів, а також записує транзакції в розподілену книгу.

Такі бізнес-рішення, як децентралізовані біржі ланцюгів постачання, криптовалюти та гроші центрального банку, серед багатьох інших, використовують платформи Blockchain для досягнення головної мети Blockchain – безпечної передачі даних.

Нижче наведено найкращі платформи Blockchain, які настійно рекомендують експерти Blockchain.

#1. Ethereum

ETH, також Ethereum, є популярною платформою, представленою Віталіком у 2013 році, яка підтримує DApps і Smart Contracts і ефективно забезпечує масштабованість і плавність.

Ця платформа відома розробкою хмарних ігор, гаманців і NFT, серед інших додатків для блокчейну. Це в основному виключає збір даних і подальший аналіз фінансових інструментів третіми сторонами.

#2. Блокчейн IBM

IBM Blockchain — це адаптована та ефективна платформа Blockchain, що належить IBM, яка дозволяє своїм користувачам поєднувати компоненти Blockchain для створення, використання та розвитку персональних мереж Blockchain, надаючи блокчейн як послугу з повним стеком.

Його зручний інтерфейс також полегшив такі операції, як налаштування та тестування, а також сприяв швидкому розгортанню смарт-контрактів.

#3. пульсація

Ripple ефективно дозволяє компаніям заощаджувати на розробці Blockchain і витрати на транскордонні транзакції, оскільки він перевіряє свої транзакції за допомогою механізму консенсусу. Швидкість його транзакцій відносно вища, близько 4-5 секунд.

  Створюйте, діліться та працюйте над наклейками та списками справ

#4. EOS

EOS — це безпечне та масштабоване розширення блокчейнів Ethereum і Bitcoin, яке використовується для розробки та розміщення DApps, дозволяє укладати смарт-контракти, а також працює з рішеннями для масштабування бізнесу, надаючи їм децентралізоване сховище.

#5. Зірковий

Stellar — це публічна децентралізована мережа, яка дозволяє зберігати та переказувати гроші. Він надає прозорі та безпечні послуги, які допомагають користувачам швидко та безпечно створювати фінансові активи, фінтех-додатки, цифрові активи та токени.

Ви також можете використовувати stellar для створення, торгівлі та надсилання цифрових представлень грошей, таких як долари, біткойни тощо.

#6. Корда

Платформа Corda — це універсальна платформа з дозволом і технологією однорангового розподіленого реєстру. Його однорангова модель дозволяє Corda ефективно здійснювати транзакції в режимі реального часу.

Corda корисна своєю здатністю дозволяти різним сторонам в одній мережі Blockchain співпрацювати та безперешкодно розробляти та розгортати смарт-контракти. Крім того, він забезпечує безпечний і ефективний спосіб виконання операцій.

#7. Тканина Hyperledger

Платформа розробки з відкритим кодом Hyperledger Fabric використовується для розробки високоякісних додатків Blockchain на її модульній архітектурі. Ця платформа постачається з різними компонентами plug-and-play і забезпечує різноманітні модульні та адаптовані конструкції, які відповідають багатьом промисловим випадкам використання.

Hyperledger Fabric створює мережу мереж, і це є її ключовою характеристикою.

#8. Клайтн

Klaytn має модульну мережу з мережевою архітектурою, яка адаптується. Це публічна платформа, розроблена Kakao.

Підприємства користуються перевагами його модульної мережевої структури для побудови та експлуатації сервіс-орієнтованих блокчейнів на основі фреймворку Klaytn. Його гнучкість і можливість налаштування дозволяють створювати на ньому будь-який онлайн-сервіс.

#9. Пилоподібний зуб Hyperledger

Hyperledger sawtooth — це проект Blockchain з відкритим кодом від Linux Foundation і Hyperledger. Він використовує Proof of Elapsed Time, нову стратегію голосування, яка використовує апаратні технології безпеки.

Таким чином, довірене середовище виконання вмикається для виконання програмного коду в стабільних опорних точках і зашифрованих місцях пам’яті комп’ютера.

Розробка блокчейнів: мови програмування

Розробники Blockchain використовують різні відповідні мови програмування, які є специфічними для програмованих будівельних блоків Blockchain, як-от смарт-контракти.

Кожна з цих мов має особливі особливості, пов’язані з їх впровадженням у програмований біт Blockchain.

У цій статті зібрано список цих мов із оглядом того, що вони передбачають і наскільки вони корисні в Blockchain.

Солідність

Solidity — це популярна мова програмування блокчейн, створена Крістіаном Райтвіснером. Він має синтаксис, подібний до синтаксису ECMAScript, хоча його синтаксис описує додаткові функції, включаючи статичний тип і варіативні типи повернення.

Він використовується для написання смарт-контрактів і запускає їх на віртуальній машині Ethereum (EVM). Solidity використовує платформу Ethereum для розробки децентралізованих програм. Необхідно вивчити Solidity, перш ніж ви зможете розробляти DApps.

Такі популярні функції, як зручність, точна точність, доступ до інфраструктур JavaSript і зручність для розробників, роблять Solidity придатним для розробки DApps або ICO. Серед блокчейнів, які використовують Solidity, є Avalanche, CounterParty, Binance, Hedera, Tron і Smart Chain Tendermint.

Python

Простий синтаксис Python, підтримка відкритого коду, величезні ресурси та плагіни, які він надає, а також його багатоплатформна універсальність роблять його ще більш корисним для розробки Blockchain.

  Сертифікація APICS Certified Supply Chain Professional (CSCP): як її отримати

Інтерпретований характер Python може спричинити деякі проблеми для складних криптографічних операцій Blockchain. Однак Python є об’єктно-орієнтованим, що дозволяє йому керувати різними накладними витратами, пов’язаними з продуктивністю.

Python вважається активом платформи Blockchain-as-a-service і настійно рекомендується для розробки DApps і смарт-контрактів. Steem, NEO та Hyperledger Fabric є прикладами блокчейн-рішень, для розробки яких використовувався Python.

Крім того, Python надає модулі графічного інтерфейсу користувача, такі як PyQt5 і Tk, які є важливими для програмування Blockchain.

C++

C++ особливо популярний серед криптовалют, таких як біткойн. Bitcoin написаний на C++.

Розробники блокчейну використовують функції ООП C++, включаючи перевантаження функцій, розширену багатопотоковість і поліморфізм часу виконання, щоб формувати дані та функції в одному модулі. Ця форма схожа на те, як Blockchain формує свої дані за допомогою криптографічних ланцюжків.

C++ також можна використовувати в EOS Blockchain для розробки смарт-контрактів і криптовалют, таких як Litecoin, Stellar, Ripple і Bitcoin.

Ви можете використовувати C++ для критичних до продуктивності програм, оскільки C++ може ефективно використовувати кілька ресурсів для запуску великих програм. C++ також ефективно керує процесором і забезпечує контроль пам’яті. Він підвищує продуктивність, надаючи поліморфізм під час компіляції. C++ також простий у використанні та має відносно швидший час виконання навіть порівняно з Java.

Java

Java відома створенням платформ Blockchain, таких як Ethereum, NEO, Hyperledger fabric та багатьох інших, де в основному використовуються її функції, такі як API, портативність та ООП.

Крім того, численні бібліотеки Java та її здатність легко очищати пам’ять роблять її придатною мовою програмування для розробки складних смарт-контрактів і DApps.

Java також зручна для розробників, що робить її легкою у використанні. Він уникає використання явних покажчиків, таким чином створюючи безпечний інтерфейс, який зменшує можливі загрози безпеці. Завдяки динамічності та багатопоточним функціям Java можливе досягнення оптимізації ЦП, що, зрештою, робить Java гнучкою.

Випер

Vyper — це найновіша мова програмування Blockchain, яка є альтернативою Solidity. Vyper також походить від Python 3, його синтаксис вважається дійсним синтаксисом Python 3.

Як і Solidity, Vyper використовується для віртуальної машини Ethereum (EVM). Однак Vyper відрізняється від Solidity тим, як він керує своєю безпекою, а також має інші структури керування, ніж Solidity.

Він не має таких функцій, як ООП, модифікаторів і нескінченних циклів, які все ще доступні в Solidity. Відсутність цих функцій дало Vyper перевагу безпеки та зробило його кращим варіантом для написання смарт-контрактів.

Іди

Це швидка та ефективна мова програмування, яка створює системи Blockchain. Go також створює структуру Hyperledger, основу для розробки додатків Blockchain і Go-Ethereum.

Go — це статистично типізована та скомпільована мова програмування з такими функціями, як генерики, конструктори, класи та успадкування. Ці функції покращують продуктивність і, отже, роблять Go придатною мовою для використання в Blockchain. Go також є дружнім до користувача, гнучким і добре масштабованим.

Іржа

Rust — це нещодавнє впровадження технології блокчейн. Це краща перевага для створення рішень, які є інноваційними, безпечними та незмінними.

Це корисно для розробників Blockchain з відкритим кодом у створенні швидких і ефективних фреймворків. Крім того, Rust надає їм механізм керування змінними станами, можливостями, заснованими на паралелізмі, і оптимізацією коду. Кращі параметри пам’яті також є додатковою перевагою Rust.

  10 доповнень для безпеки веб-переглядача для забезпечення конфіденційності - найкращі інструменти захисту

Створення смарт-контрактів у мережах, таких як Solana та NEAR, є ефективним за допомогою Rust.

Простота

Simplicity — це мова блокчейну високого рівня на основі Ivy, створена Рейчел О’Коннор.

Кодування за допомогою Simplicity легше та ефективніше завдяки синтаксису, подібному до Haskell, з яким він працює. Це також ефективне рішення для розробки смарт-контрактів та інших блокчейн-рішень, які працюють з віртуальними машинами Bitcoin та Ethereum через його математичний характер.

Це також тому, що код Simplicity читається людиною, що зменшує складне та низькорівневе розуміння сценарію Bitcoin.

Простота дозволяє розробникам Blockchain використовувати його функції та функції для створення сайдчейнів на Elements, платформі Blockchain з відкритим кодом, яка має можливості сайдчейну.

C#

C# або C-sharp — це популярна ООП-мова з відкритим вихідним кодом, розроблена корпорацією Майкрософт і є заміною програмного кодування Microsoft Java.

Ця мова використовує розширювану мову розмітки, яка використовується в різних блокчейн-програмуваннях, таких як IOTA, NEO та Stratis. C# є портативним і тому дозволяє розробникам Blockchain створювати програми з написаним портативним кодом на різних платформах.

C# в основному створює DApps, розумні контракти та інфраструктуру в середовищі Blockchain.

Ясність

Clarity — це мова смарт-контракту, яка залежить від стеку блокчейну. Ясність є вирішальною, що означає, що вона не підтримує нескінченні цикли, а також є неповною за Тьюрингом. Таким чином, є впевненість, що виконання програми в якийсь момент припиниться.

Інша його функція — заборона повторного входу. Повторне входження означає, що смарт-контракт здійснює виклик до іншого контракту, а потім повертається до початкового контракту. Повторне входження може спричинити загрозу безпеці смарт-контрактів. Таким чином, Clarity, що забороняє повторне входження, робить Clarity надзвичайно безпечним.

Доступні вакансії для ролей Clarity вищі, ніж для розробників. Це повинно зацікавити вас, щоб почати вивчати це зараз.

Роланг

Rholang використовує підхід функціонального програмування замість об’єктно-орієнтованого. На відміну від таких мов, як C і Python, Rholang оцінює програму як функцію та розв’язує ці функції в послідовності замість використання змінних для зберігання даних і зміни значень змінних з часом.

Rholang є підходящою мовою для розробки смарт-контрактів. Код, написаний за допомогою Rholang, працює швидко через його зручність. Перед розгортанням він перевіряє код на наявність помилок за допомогою формальної перевірки, що робить його безпечною та надійною мовою програмування.

Давайте закінчимо😎

З огляду на недавню популярність і сплеск можливостей Blockchain, вивчення Blockchain і компонентів, таких як його платформи та мови програмування, є важливим для використання.

Різні мови підходять для розробки різних безпечних рішень Blockchain. Тому ви можете вирішити, яку мову вам підійде для вивчення. Крім того, кілька доступних онлайн-курсів і ресурсів можуть допомогти вам почати або відшліфувати свої навички, щоб стати кращим розробником Blockchain.