Найкраще IDE для Python

Categories:

Як програміст, ваша IDE є, мабуть, найважливішою запущеною програмою. Ви витрачаєте так багато часу на його використання, написання та налагодження коду. Хороша IDE зробить вашу роботу приємнішою та підвищить продуктивність, допомагаючи писати кращий код із меншою кількістю помилок.

У цій статті я розгляну дві популярні IDE для розробників Python і поділюся своєю думкою про те, яка IDE найкраща. Ці IDE — Visual Studio Code та PyCharm. Але спочатку давайте визначимо, що таке IDE і чому це гарна ідея використовувати.

Зміст

Що таке IDE?

IDE — це інтегроване середовище розробки. По суті, це програма, яку ви використовуєте для розробки програмного забезпечення. Розробляючи програмне забезпечення, ви виконуєте три основні завдання:

✅ Напишіть код

✅ Запустіть код

✅ Код налагодження

IDE — це програма, яка дає змогу виконувати всі три завдання. Ви також можете вибрати окремі програми для кожного завдання, але IDE зазвичай ідеально підходить, оскільки воно поєднує в собі три найважливіші завдання та інші приємні функції, які роблять вашу продуктивнішою.

Ці приємні функції сьогодні стали звичним явищем, і будь-яка хороша IDE повинна включати їх. До них належать:

 • Підсвічування синтаксису для полегшення читання коду
 • Виявлення помилок для виявлення та виділення помилок якомога раніше в процесі розробки
 • Інструменти покрокового налагодження
 • Контроль версій, щоб полегшити керування кодом і співпрацювати з іншими
 • Лінтування коду, щоб полегшити написання читабельного коду
 • І Visual Studio Code, і PyCharm включають ці функції за замовчуванням.

  Чому варто використовувати IDE?

  • Це спрощує розробку програмного забезпечення та зменшує тертя, оскільки ви можете відкривати декілька файлів одночасно та легко перемикатися між ними.
  • Це полегшує читання коду завдяки підсвічуванню синтаксису.
  • Вони спрощують контроль версій, надаючи інтерфейси GUI для роботи з популярними системами контролю версій, такими як Git.
  • IDE спрощує налагодження коду, проходячи по рядках і читаючи стан програми. Це легше, ніж сухий запуск, який вам довелося б зробити, якби ви просто використовували текстовий редактор, а не IDE.
  • Вони пропонують корисні пропозиції щодо коду, тому вам не потрібно вводити все.
  • Вони допомагають перевірити, чи відповідає ваша програма правилам синтаксису вибраної мови програмування.

  Що таке код VS?

  Visual Studio Code або VS Code — це редактор коду з відкритим кодом від Microsoft. Він неймовірно популярний, оскільки він безкоштовний, універсальний і простий у використанні. Його можна встановити на будь-якому комп’ютері, будь то Windows, Mac або Linux.

  Крім того, ви можете запустити його на сервері та використовувати свій локальний екземпляр Visual Studio Code для редагування файлів на сервері за допомогою SSH.

  Крім того, ви можете використовувати його онлайн і редагувати локальні файли. Незважаючи на те, що онлайн-версія менш функціональна, ніж версія для настільного комп’ютера, її все одно можна використовувати.

    Зберігайте документи та співпрацюйте з одногрупниками за допомогою Sync

  Особливості коду VS

  Я вирішив скоротити мої улюблені функції Visual Studio Code у гарний маленький список. Ці речі — це лише те, що мені подобається використовувати на додаток до основних можливостей IDE VS Code.

  Крім того, деякі з цих функцій можуть бути не унікальними для Visual Studio Code, але я все ж включив їх, тому що це просто хороші функції для IDE.

  #1. Добре інтегрується з Github Co-Pilot

  GitHub co-pilot — це парний програміст на основі ШІ. Якщо у вас встановлено розширення GitHub co-pilot, воно передбачає код, який ви будете писати далі, на основі ваших коментарів або коду, який ви вже написали. Коли ви натискаєте клавішу табуляції, код вставляється у ваш файл. Це покращує мою продуктивність під час написання коду.

  #2. Це дуже настроюється

  Якщо вам не подобається, як виглядає ваш екземпляр Visual Studio Code, ви можете змінити тему. Хоча це може здатися неважливим, я виявив, що мені більше подобається писати код, коли тема виглядає красиво. Регулярна зміна моєї теми також робить IDE цікавою.

  #3. Він має вбудований термінал

  Visual Studio Code поставляється з терміналом для запуску команд оболонки під час розробки коду. Наприклад, якщо ви хочете інсталювати пакети pip або запустити програми Python із командного рядка. Цей термінал неймовірно корисний і зручний.

  #4. Він підтримує віддалену розробку

  Установивши відповідні розширення, ви можете налаштувати код Visual Studio для доступу до файлів на іншому комп’ютері, до якого у вас є доступ. Це може бути десь віддалений сервер або підсистема Windows для Linux.

  За допомогою цього налаштування ви можете редагувати файли на цій машині та запускати код на цій машині зі свого комп’ютера. Часом це може бути дуже зручно.

  #5. Це універсально

  VS Code можна використовувати з великою різноманітністю розширень файлів і підтримувати їх. Хоча ми оцінюємо код Visual Studio для розробки на Python, це корисно, якщо ви також працюватимете з іншими мовами.

  Він підтримує багато мов кодування прямо з коробки. Якщо мова, з якою ви працюєте, не підтримується. Існує ринок розширень, де ви, ймовірно, знайдете розширення, яке вам допоможе.

  Ось чому я рекомендую всім використовувати Visual Studio Code.

  Що таке PyCharm?

  PyCharm — це IDE для розробки на Python від JetBrains. JetBrains також створив такі популярні IDE, як IntelliJ для Java та WebStorm для розробки JavaScript.

  PyCharm доступний у двох версіях: видання спільноти, яке є безкоштовним і відкритим кодом, і професійна версія, яка є платною. За допомогою версії спільноти ви можете створювати файли Python і HTML. Однак у версії Professional ви також можете працювати з файлами HTML, JS і SQL. Як і слід було очікувати, PyCharm можна встановити на Windows, Mac або Linux.

  Ось мій список улюблених функцій PyCharm

  Функції PyCharm

  #1. Це неймовірно зручно для початківців

  PyCharm легко почати використовувати. Процес встановлення простий. Легко створити новий проект і налаштувати віртуальне середовище. Так само легко створювати нові файли та додавати їх до свого проекту.

  Ви можете додати пакети, знайшовши їх на панелі інструментів пакетів. Щоб запустити програму, достатньо просто натиснути кнопку «Виконати». Це робить початківцям дуже легким почати писати Python без необхідності мати справу з більш страшним терміналом.

  #2. Він має вбудовані інструменти налагодження

  Коли ви додаєте точки зупину до свого коду, PyCharm покаже вам стан змінних у різних точках коду. Це полегшує перевірку того, чи ваші змінні мають очікуваний стан під час виконання програми. Зрештою, це спрощує налагодження та підвищує продуктивність.

    Слухайте найменше відтворені пісні на Spotify від будь-якого виконавця

  #3. Зручні дії рефакторинга

  PyCharm має автоматизацію, яка полегшує рефакторинг вашого коду лише кількома клацаннями миші. Серед інших дій можна переміщувати функції між різними файлами, видобувати функції та писати рядки документів.

  Це корисно, оскільки дозволяє змінити ваш код і зробити його більш читабельним, одночасно зменшуючи шанси забути оновити інші частини. Наприклад, ви можете перемістити функцію в інший модуль, і PyCharm оновить усі імпортовані дані для цієї функції.

  #4. Ви можете читати документацію з IDE

  Коли ви встановлюєте пакети, ви можете читати документацію всередині IDE. Це полегшує пошук документації та посилання на неї без необхідності відкривати браузер і переходити на веб-сайт пакета.

  PyCharm дозволяє читати документацію для всіх пакетів, які є на панелі інструментів пакетів, в основному для всіх загальнодоступних пакетів.

  #5. Має візуальний контроль версій

  Використання Git з командного рядка спочатку може лякати та бути неінтуїтивним. Крім того, може бути неприємно, коли ви неправильно вводите команду. PyCharm має вбудовану панель інструментів для контролю версій.

  Закріпити зміни так само просто, як вибрати файли, які потрібно закріпити, зі списку прапорців і написати повідомлення про закріплення. Після цього ви можете зафіксувати зміни локально або зафіксувати та відправити у віддалений репозиторій лише одним клацанням миші.

  PyCharm проти. Код Visual Studio

  Аспект/Функція Інтерфейс користувача Visual Studio CodePyCharmVisual Studio Code має зрозумілий і простий інтерфейс користувача, який можна налаштувати за допомогою однієї з багатьох доступних тем. Інтерфейс користувача PyCharm спочатку може виглядати захаращеним і лякаючим. Існують також варіанти налаштування інтерфейсу користувача за допомогою тем, але PyCharm має меншу спільноту, ніж Visual Studio CodePlugins/Extensions. Visual Studio Code має більшу екосистему розширень, що робить її більш настроюваною та універсальною. PyCharm має меншу екосистему, але вона поставляється з більшою кількістю Редагування кодуVS Code має IntelliSense, щоб позбавити вас від набору тексту. Крім того, він має розширення GitHub CoPilot, яке робить кодування швидшим. Ви також можете налаштувати лінтування, щоб допомогти вам писати чистіший код. PyCharm також має власну версію прогнозованого кодування та розширення GitHub Co-Pilot. Крім того, він має форматування PEP8, вбудоване в продукт, який працює просто без налаштування. Це робить його простішим і зручнішим. CostVisual Studio є повністю безкоштовним. PyCharm має безкоштовну версію, але має кілька функцій. Налаштування Visual Studio Code встановлюється лише як текстовий редактор. Вам доведеться встановити власний інтерпретатор Python і додаткові корисні пакети, такі як менеджер віртуального середовища. PyCharm також вимагає встановлення власного інтерпретатора. Але він також має такі вбудовані інструменти, як менеджер віртуального середовища та форматування PEP8. Підтримка. Visual Studio є більш популярною з них і, отже, має більшу спільноту людей, які можуть підтримати вас, якщо у вас виникнуть проблеми. PyCharm, незважаючи на меншу спільноту, у нього все ще є корисні ресурси про те, як отримати максимальну віддачу від PyCharm від команди JetBrains. Громада все ще є значною. Однак ви, ймовірно, отримаєте кращу підтримку від спільноти VS Code. Підтримка мов Visual Studio Code підтримує майже будь-яку мову, яку ви хочете використовувати. Ви можете використовувати його для перегляду редагування оголошень Python Jupyter Notebooks PyCharm призначений для розробки на Python. Як наслідок, він підтримує менше мов. Спільнота PyCharm підтримує лише Python і HTML. Віддалена розробка Visual Studio підтримує легку віддалену розробку після встановлення розширення. З PyCharm ви можете використовувати віддалену розробку лише в платній професійній версії.

  Вердикт: який з них варто використовувати?

  Мені подобається універсальність Visual Studio Code, велика екосистема та безкоштовність. Мені подобається те, що PyCharm зручний для початківців і мінімальна інсталяція. У результаті мій особистий фаворит — Visual Studio Code. Однак я все одно рекомендував би PyCharm усім, хто тільки почав кодувати і не хоче ускладнювати ситуацію, налаштовуючи середовище розробки.

    10 інструментів для перевірки та покращення читабельності вмісту

  Але замість того, щоб призначати IDE, я вважаю, що розробники Python повинні використовувати обидва й вирішувати, який їм подобається.

  Навчальні ресурси

  IDE — неймовірно корисні інструменти для розробників. Однак інструменти корисні лише тоді, коли ви можете їх ефективно використовувати. Наступні ресурси навчать вас ефективно та результативно використовувати обрану вами IDE, будь то PyCharm або Visual Studio Code, щоб допомогти вам писати кращий і продуктивніший код.

  #1. Код Visual Studio для розробників 2023: від початківців до просунутих

  Цей курс Visual Studio Code for Developers навчить вас VS Code від простих основ до більш складних тем. Серед іншого ви дізнаєтеся про комбінації клавіш, які допоможуть вам підвищити ефективність, як працювати з Git і GitHub і як ефективно налагоджувати код.

  #2. Посібник з коду Visual Studio – Початок роботи з кодом VS

  Цей підручник з Visual Studio Code навчить вас основам Visual Studio Code. Ви навчитеся орієнтуватися в інтерфейсі та налаштувати робочий простір за допомогою Git і GitHub. Цей курс допоможе вам створити міцну основу для вивчення більш складних концепцій пізніше.

  #3. Опанування Visual Studio Code: Посібник для початківців (Опанування інформатики)

  У цій книзі розглядається Visual Studio Code, від базових понять інтерфейсу користувача до API розширень.

  Він охоплює більш просунуті концепції API, зокрема те, як налаштувати код Visual Studio для вибраної мови програмування та інтегрувати його з версією та керуванням джерелом.

  #4. Майстер Pycharm IDE

  Курс Master Pycharm IDE розповідає, як налаштувати PyCharm, змінюючи теми та переміщуючи вікна. Ви також дізнаєтеся, як переміщатися в редакторі та використовувати комбінації клавіш, щоб підвищити продуктивність.

  Ви дізнаєтеся про різні функції, які можна використовувати для покращення читабельності ваших програм на Python, і про те, як тестувати програмне забезпечення за допомогою різних бібліотек тестування.

  #5. Продуктивність PyCharm і методи налагодження

  У цьому курсі PyCharm Productivity and Debugging Techniques описано, як установлювати та керувати пакетами в PyCharm. Ви дізнаєтесь, як рефакторити свій код, конвертувати функції та експортувати їх.

  Ви дізнаєтесь про зовнішні фреймворки та підтримку зовнішньої веб-розробки для створення складніших веб-додатків за допомогою фреймворків, таких як Django.

  #6. Ефективний PyCharm: вивчіть PyCharm IDE за допомогою практичного підходу

  У цій книзі описано різні доступні функції PyCharm і те, як їх ефективно використовувати.

  Ці функції варіюються від підтримки бази даних, контролю версій, підтримки налагодження, рефакторингу коду та керування проектами.

  Заключні слова

  У цій статті обговорювалося, що таке IDE і чому вам, ймовірно, варто його придбати. Крім того, ми порівняли дві популярні IDE для розробників Python, Visual Studio Code та PyCharm. Нарешті, ми перерахували корисні ресурси, які допоможуть вам навчитися ефективніше використовувати вашу IDE.

  Далі ознайомтеся з найкращим середовищем розробки Python для прискорення розробки та налагодження.