Короткий посібник із режимів завантаження macOS і комбінацій клавіш запуску

| | 0 Comments| 11:29 PM
Categories:

Якщо ви хочете перевести свій Mac у режим відновлення, завантажитися з USB-накопичувача або почати тестувати апаратне забезпечення за допомогою інструментів діагностики Apple, вам потрібно буде використати правильну комбінацію клавіш запуску.

Ці комбінації клавіш дозволяють перервати звичайний процес завантаження вашого Mac і навіть можуть змінити спосіб поведінки macOS під час входу. Ось зручний посібник щодо повного набору параметрів завантаження Mac і клавіш запуску, а також того, коли вам може знадобитися їх використовувати .

Примітка про Mac з Apple Silicon

Наведені нижче ключі запуску Mac стосуються переважно комп’ютерів Mac на базі Intel. Параметри запуску для Mac на базі M1 і M2 змінено. Замість того, щоб запускати комп’ютер і утримувати певні комбінації клавіш, ви отримуєте доступ до параметрів іншим способом:

 • Вимкніть свій Mac.
 • Увімкніть Mac і утримуйте кнопку живлення, доки не побачите екран параметрів запуску.
 • Це запустить режим відновлення macOS, звідки ви зможете отримати доступ до деяких інших режимів завантаження, зокрема:

  • Безпечний режим: виберіть том, утримуйте клавішу Shift і натисніть «Продовжити» в безпечному режимі.
  • Менеджер запуску: усі ваші завантажувальні диски відображатимуться на екрані параметрів запуску, тому просто виберіть потрібний.
  • Установіть початковий диск за замовчуванням: виберіть свій диск, як зазначено вище, потім, утримуючи клавішу Option, натисніть «Завжди використовувати».
  • Цільовий режим диска: перейдіть до меню відновлення та виберіть «Спільний доступ до диска».

  Деякі з розширеніших параметрів, як-от докладний режим, тепер приховано. Інші, як-от скидання SMC і NVRAM, більше не потрібні на комп’ютерах Mac із силіконом Apple.

  Режими завантаження macOS і комбінації клавіш

  Щоб використати ці команди запуску Mac і запустити певний режим завантаження, потрібно спочатку натиснути кнопку живлення, а потім негайно натиснути й утримувати потрібну комбінацію клавіш.

  На старіших комп’ютерах Mac ви можете зачекати, поки не почуєте звук завантаження, перш ніж утримувати ярлик. Однак пізніші комп’ютери Mac на базі процесорів Intel не видають жодного звуку під час запуску, тому вам слід негайно утримувати клавіші.

  Менеджер запуску/Завантаження з USB: Опція

  Менеджер запуску Apple не дозволяє вашому Mac завантажувати том завантаження за замовчуванням. Натомість ви отримаєте список усіх підключених томів, включаючи USB та зовнішні накопичувачі. Це особливо корисно, якщо вам потрібно завантажити ваш Mac з USB або інсталювати Windows з USB-накопичувача.

    Де функції iTunes в macOS Catalina?

  На деяких неамериканських клавіатурах Mac (і клавіатурах Windows) клавіша Option не позначена як така. У цьому випадку ви шукаєте клавішу Alt.

  Безпечний режим: Shift

  Якщо ваш Mac потребує усунення проблем із запуском, спробуйте безпечний режим (також відомий як безпечне завантаження). Він змушує ваш комп’ютер завантажувати лише найнеобхідніші елементи, необхідні для запуску операційної системи. Ваш завантажувальний диск перевірить наявність помилок і виправить, а також використовуватиме лише необхідні розширення ядра.

  Цей режим також запобігає відкриттю елементів запуску та входу під час запуску Mac. Він вимикає спеціальні шрифти, встановлені користувачем, і також очищає кілька системних кешів macOS.

  Тест обладнання Apple/Apple Diagnostics: D

  Залежно від віку вашого Mac, він постачається з Apple Hardware Test або Apple Diagnostics. Це інструменти усунення несправностей, які виявлять проблеми з апаратним забезпеченням Mac, щоб ви могли спробувати їх виправити або вирішити, що настав час замінити вашу машину.

  Хоча ці тести шукають апаратні проблеми, вони не пропонують величезної кількості інформації про проблему. Це може ускладнити спробу виправлення. Якщо ви відчуваєте сміливість і бажаєте отримати більше інформації, замість цього вам потрібно буде скористатися Apple Service Diagnostics.

  Ви також можете використовувати Option + D, щоб почати тест з Інтернету. Це ідеальний варіант, якщо у вас проблеми з жорстким диском або розділом відновлення.

  Скидання PRAM/NVRAM: Cmd + Option + P + R

  Параметр RAM, також відомий як енергонезалежна RAM, містить інформацію про поточну конфігурацію комп’ютера. Це включає дату й час, гучність, налаштування робочого столу тощо. Час від часу ви стикаєтесь із проблемами, пов’язаними зі звуком, прокручуванням миші чи клавіатури, які потребують скидання PRAM/NVRAM.

  Це одна з найкорисніших команд усунення несправностей Mac. Вимкніть свій Mac, увімкніть його, а потім негайно натисніть комбінацію клавіш вище. Зачекайте, доки ваш Mac знову перезавантажиться, а потім відпустіть комбінацію.

  Скинути SMC: Shift + Control + Option

  Контролер керування системою (SMC) — це чіп на комп’ютерах Mac на базі Intel, який контролює такі аспекти, як швидкість вентилятора, керування живленням тощо. У більшості комп’ютерів Apple використовується наведена вище комбінація клавіш, але на старих моделях потрібно замість цього вийняти батареї або від’єднати шнур живлення.

  Режим відновлення: Cmd + R

  Режим відновлення — це ваш квиток до вирішення багатьох проблем macOS у дружньому середовищі. Розділ відновлення — це окрема область на диску вашого Mac, яку можна використовувати для відновлення дисків за допомогою Дискової утиліти, доступу до терміналу та відновлення Mac шляхом перевстановлення macOS.

    Як увімкнути та використовувати Stage Manager у macOS 13 Ventura

  Ви також можете утримувати Cmd + Option + R, щоб запустити режим відновлення через Інтернет, який спочатку завантажує необхідні інструменти з Інтернету. Це ідеальний варіант, якщо вам потрібно відновити розділ відновлення.

  Режим цільового диска: T

  Якщо ви хочете перенести файли з одного жорсткого диска Mac на інший, режим Target Disk спрощує це. Запустивши Mac у режимі цільового диска, ви можете підключити його до іншого Mac і легко копіювати файли на диски та з них.

  По суті, він перетворює ваш Mac на корпус жорсткого диска. Єдина проблема полягає в тому, що вам знадобиться використовувати правильний кабель для роботи. Рекомендації Apple вкажіть, що ви можете використовувати:

  • Thunderbolt 3 (USB-C): iMac Pro/iMac 2017, MacBook Pro 2016 і новіші версії
  • USB-C: MacBook 2015 і новіших моделей
  • Thunderbolt 2
  • FireWire

  Ви не можете використовувати кабелі USB-A – USB-A, зарядний кабель Apple USB-C або звичайні старі кабелі Mini DisplayPort.

  Режим одного користувача: Cmd + S

  Однокористувацький режим завантажує ваш Mac у мінімальному текстовому середовищі без графічного інтерфейсу користувача та дискових томів, підключених під час запуску. Ви матимете доступ лише до підказки Unix, у яку вам потрібно буде вводити команди.

  Цей режим дозволяє вирішувати проблеми з Mac, який відмовляється запускатися. Ви можете спробувати відновити диск, скопіювати файли з одного тому на інший або примусово витягнути оптичний носій, але для цього вам потрібно знати правильні команди.

  Детальний режим: Cmd + V

  Детальний режим, як випливає з назви, замінює стандартну графіку запуску Mac на детальний звіт про стан, що саме відбувається під час запуску комп’ютера. Він нічого не обмежує при завантаженні, як у безпечному режимі, а також не завантажується в середовищі командного рядка, як у режимі одного користувача.

  Натомість режим Verbose ідеально підходить для тих випадків, коли ваш Mac зависає під час завантаження. Ви можете побачити, що саме перериває процес завантаження, і, сподіваємося, вжити заходів, щоб це виправити.

  Наприклад, багато проблем із завантаженням пов’язані зі сторонніми розширеннями ядра. У докладному режимі може висвітлюватися розширення проблеми, дозволяючи перезавантажитися в безпечному режимі, видалити шкідливий елемент, а потім завантажитися як зазвичай і повторити спробу.

  Завантаження з оптичного (CD/DVD) носія: C

  Чи достатньо старий ваш Mac, щоб мати оптичний привід? Якщо так, ви можете створити образи CD або DVD для встановлення macOS або інших операційних систем, таких як Linux і Windows. Якщо утримувати C під час завантаження комп’ютера, macOS ігнорує ваш завантажувальний том на користь завантажувального оптичного носія.

    Як додати блокнот до рядка меню в macOS

  Витягнути оптичний носій: Витягнути, F12 або миша/трекпад

  У вашому Mac застряг CD або DVD? Намагаєтеся завантажитися з неправильного оптичного тому? Увімкніть свій Mac і негайно натисніть і утримуйте клавішу Eject, F12 або кнопку миші/трекпада, доки комп’ютер не виплюне диск.

  Завантаження зі служби NetBoot: N

  NetBoot дозволяє системним адміністраторам завантажувати клієнтські комп’ютери з мережевого образу, що не є те, що більшість домашніх користувачів коли-небудь буде потрібно робити. Це дозволяє компаніям налаштовувати macOS на свій смак і створювати власні образи для конкретних користувачів, а потім розгортати їх у всій мережі, не модифікуючи кожну машину.

  Ви також можете використовувати Option + N, щоб указати зображення за замовчуванням, а не спеціальне зображення, призначене для конкретних користувачів або обладнання.

  Комбінації клавіш входу в macOS

  Наступні комбінації змінюють спосіб входу на вашому Mac.

  Вимкнути автоматичний вхід: лівий Shift

  Якщо ви налаштували свій Mac на автоматичний вхід, ви можете наказати йому ігнорувати це налаштування, утримуючи ліву клавішу Shift після появи екрана завантаження (білий логотип Apple і панель виконання). Ви перейдете на звичайний екран входу, де ви зможете вибрати інший обліковий запис користувача або продовжити з обліковим записом гостя.

  Заборона входу Елементи/Попередні вікна: Shift

  Хочете припинити відкривання всіх елементів входу та вікон попереднього сеансу під час запуску? Коли ви перейдете на екран входу, введіть свій пароль як зазвичай, а потім натисніть кнопку «Увійти» (або натисніть Enter). Негайно натисніть і утримуйте клавішу Shift, поки ваш Mac увійде в систему та завантажиться.

  Це ідеально підходить, якщо ви залишили відкритими деякі конфіденційні папки, які хочете приховати від сторонніх очей, або щоб запобігти негайному завантаженню будь-яких ресурсів.

  Зрозумійте параметри завантаження macOS

  Ці команди запуску iMac або MacBook можуть допомогти вам усунути багато поширених проблем як з апаратним, так і з програмним забезпеченням. Пам’ятайте про них, коли наступного разу зіткнетеся з проблемою, оскільки вони допоможуть вам відновити роботу системи без необхідності її ремонту.