Корисні поради щодо створення переконливих відео та вимірювання їх успіху

Не можна заперечувати, що відео мають значення в наш час. сьогодні, 81% компаній використовують відео як маркетинговий інструмент.

Ви знали, що майже 50% користувачів, які шукають в Інтернеті, шукають відео, пов’язані з продуктом, перш ніж відправитися його купити? Крім того, ви можете побачити, наскільки соціальні мережі зараз переповнені відеовмістом.

На жаль, незважаючи на вражаючу статистику, відео не є першим очевидним вибором у маркетингу, хоча воно перевершує випробувані формати контент-маркетингу, такі як інфографіка, електронні книги та тематичні дослідження.

Страх перед витратами, складністю та тимчасовими зобов’язаннями часто заважає компаніям досліджувати можливості відеомаркетингу.

Деякі кажуть, що їхні клієнти віддають перевагу читанню блогів, ніж перегляду відео, або їхні внутрішні маркетингові команди занадто зайняті, щоб зрозуміти, як створювати відео. Якою б не була причина, такі підприємства втрачають величезну можливість.

Зміст

Світло в кінці тунелю

Biteable дослідження говорить 61% маркетологів вважають відео «дуже важливою чи важливою» частиною своєї маркетингової стратегії. Причина в тому, що відео, як правило, більш успішні як стратегія початку послідовності або стратегії поінформованості про бренд.

Тож хоча маркетологи визнають важливість інвестування у відеоконтент, багато компаній спираються на успіх відеореклами. Не дивно, що витрати на цифрову відеорекламу зростуть 62% до 2023 року.

Крім того, якби маркетологи вимірювали успіх відео суто за конверсіями чи рентабельністю інвестицій, відеореклама була б ефективнішою, ніж графічна чи текстова реклама, і це правда.

Відеореклама популярна серед маркетологів: близько 89% експериментують з відео в тій чи іншій формі, а 68% кажуть, що відео приносить кращу рентабельність інвестицій, ніж Google Ads.

Отже, якщо ви хочете зануритися у відеомаркетинг, ви повинні навчитися створювати чіткі відео, які привертають увагу цільової аудиторії та розповідають їй історію. Це все про продажі залучення.

Сім порад щодо створення привабливого відео

Якщо ваш бізнес також турбується про те, щоб докласти зусиль для створення відео, а потім не отримати очікуваних результатів, це зрозуміло (і можна виправити). Ось сім порад, яких слід дотримуватися, щоб виділити свої відео:

1. Обдумайте ідеї відеоконтенту

Придумати гарні ідеї для відео — завдання непросте. Від перетворення високоефективних тем блогу до обміну порадами та хаками до коротких інтерв’ю з командою керівництва — є багато тем, на які можна створювати відео.

Наприклад, ви можете створити серію відео під час святкового сезону, поділитися трендами на наступний рік і залучити до них впливових людей.

З відеомаркетингом у вас є можливість налаштувати свій раніше опублікований вміст і розмістити його у відео так, щоб воно було релевантнішим. Таким чином, клієнт, який цікавиться темою, має більше шансів зацікавитися вашим відео.

2. Витратьте час на їх концептуалізацію

З усіма мільйонами вибору онлайн-контенту, який мають сучасні клієнти, немає причин для них не виходити з відео або прокручувати сторінку своєї стрічки соціальних мереж униз або вгору, якщо вона відразу не привертає їх увагу. Тому будьте уважні до того, як ви плануєте свій сценарій.

  Як виправити пошкодження динаміка телефону

Немає можливості поступово наростати до кульмінації. Ви повинні привернути їх увагу протягом перших трьох секунд. Один із способів зробити це — розповідь, яка миттєво створює сюжетну лінію, яка захоплює інтерес глядача.

Розвивайте ідею навколо свого продукту чи послуги, а не продажу. Наприклад, ви можете перевести глядачів за лаштунки або включити навчальні відео. Використання популярних індустріальних впливових людей або реальних клієнтів також є ефективним способом захоплення очей.

3. Розберіться з основами запису

Донедавна маркетологи вважали, що надзвичайно важливо створювати відеорекламу за такими ж стандартами високої якості, як і будь-яке телешоу чи фільм. Однак сьогоднішні глядачі віддають перевагу більш необробленому, автентичному контенту.

Наскільки «реальною» буде ваша відеопродукція, звичайно, залежатиме від стандартів, які ви маєте. Але не бійтеся надати своїй рекламі більш людського відтінку, наприклад, показуючи реальних людей, а не моделей.

Вам також не потрібно інвестувати в дороге записуюче обладнання для створення високоякісного відеоконтенту. Натомість смартфон і пристойний мікрофон із хорошим освітленням — це все, що вам потрібно, щоб створити щось цінне для вашої цільової аудиторії.

4. Робота з відеоінфлюенсерами

Такі впливові люди, як автори YouTube або особи в соціальних мережах, успішно створили фанатську базу з тисячами, часто мільйонами підписників, які регулярно стежать за їхнім вмістом.

У партнерстві з цими творцями вмісту для розробки ваших відео ви отримаєте новий спосіб миттєво охопити велику нову частину вашої цільової аудиторії та отримати більше переглядів і переходів.

5. Скеровуйте своїх глядачів до дії

Чіткий заклик до дії (CTA) допоможе, оскільки він говорить глядачам, що ви хочете зробити після перегляду вашого відео, чи це реєстрація в службі, чи відвідування вашого веб-сайту. Ви можете включити CTA в підпис або саме відео. Обов’язково додайте відповідні посилання на ваші веб-сторінки, щоб вони могли переглядати їх самостійно.

6. Виберіть правильну маркетингову платформу

Ви можете подумати, що опублікуєте свої відео на всіх платформах соціальних медіа та інших маркетингових каналах. На жаль, це не так! Зважаючи на те, як алгоритми постійно змінюються, показники органічного охоплення вашого відео ніколи не будуть такими високими.

Але якщо ви опублікуєте їх на каналах, де ваша цільова аудиторія найбільш активна, ви матимете кращі можливості для досягнення своїх маркетингових цілей. Наприклад:

 • YouTube має найбільше передплатників, але займає п’яте місце за частотою використання.
 • LinkedIn є домом для професіоналів і краще підходить для маркетингу B2B.
 • Facebook є найбільш часто використовуваною платформою, але її актуальність відрізняється для секторів B2B і B2C.
 • За останні кілька років Instagram набув значної популярності як на ринках B2B, так і на B2C.
 • Твіти з вибіркою відео 10X більше залучення, ніж публікації без відео. Тим не менш, компанії більше люблять відео в Twitter, ніж окремі особи.

Вивчіть свою конкуренцію та експериментуйте на всіх каналах, щоб побачити, що найкраще для вас. З часом ви визначите кілька платформ, які вам більше підходять.

7. Сегментуйте свою цільову аудиторію відповідно до відеовмісту

Рекламуючи відеоконтент, пам’ятайте, що реклама для цифрової кампанії не схожа на телевізійну рекламу, де кожен, хто переглядає канал, має бачити, хоче він цього чи ні.

Завдяки онлайн-рекламі ви маєте можливість детально сегментувати свою аудиторію, починаючи від базових даних, таких як вік і стать і місцезнаходження, до глибокого занурення в їхні інтереси та пристрасті — чи то реклама в Google Adwords, чи в соціальних мережах.

Таким чином ви можете показати різним сегментам вашої аудиторії відео, на які вони, швидше за все, відреагують, і збільшити ваші шанси підвищити рентабельність інвестицій.

  Як видалити всі гіперпосилання на аркуші Excel

Тестуйте та експериментуйте: 8 відеометрик для вивчення

Створення відео – лише перший крок. Вам також потрібно стежити за ефективністю відеомаркетингу, щоб побачити, що працює, а що ні. Для початку поекспериментуйте з різними часовими інтервалами для кожного відео та маркетингового каналу.

Переконайтеся, що у вас є надійна аналітична платформа, з якої можна брати ідеї та висновки. Багато інструментів, як Бегемот відео і Wistia може дати вам унікальне уявлення про маркетингову аналітику відео — залежно від того, де ви опублікували відеовміст.

Але щоб зрозуміти цифри, вам спочатку потрібно чітко зрозуміти, які показники ви хочете чітко відстежувати. Ось уявлення про правильні показники для відео, щоб ви знали, що вкладаєте гроші маркетингового бюджету в правильні місця:

1. Показник кліків (CTR)

Зокрема, якщо ваші відеодописи містять заклик до дії, рейтинг кліків є критично важливим показником, який слід відстежувати. Чим більше кліків, тим більше відвідувань веб-сайту ви отримаєте, і тим ближче ви будете до конверсії. Чудовий спосіб підвищити рейтинг кліків – розмістити CTA на початку відео.

2. Соціальний обмін

Це чудовий знак, якщо вашим глядачам сподобалося ваше відео достатньо, щоб поділитися ним зі своїми друзями та родиною. Чим більше публікацій у соціальних мережах (у соціальних мережах, на YouTube чи будь-якій іншій платформі для публікації відео) отримує ваше відео, тим більшу довіру отримує ваш бренд, що робить кількість публікацій у соціальних мережах критичним показником для впізнаваності бренду.

3. Середній час перегляду

Середній час перегляду вашого відео – це загальна тривалість перегляду вашого відео, поділена на загальну кількість відтворень відео. У номер також входять повтори.

Слідкуйте за цим показником і часом витримки для кожного перегляду, оскільки це дасть вам уявлення про те, які частини відео глядачам здалися нецікавими.

Обов’язково приділіть час створенню релевантного, інформативного та розважального контенту, щоб ваші глядачі були мотивовані до перегляду.

Коментарі до відео передбачають якісний відгук, а не числові дані, але вони важливі для розуміння того, що сподобалося вашим клієнтам у вашому відео, а що ні.

Згідно з найкращою практикою, ви повинні негайно відповідати на коментарі та розглядати відгуки для свого наступного відео, щоб ваш вміст відповідав належним чином аудиторії, яка його дивиться.

5. Показник відмов

Цей показник вимірює загальну кількість людей, які переходять на вашу веб-сторінку, але потім залишають її, не відвідавши інші сторінки вашого веб-сайту. Це важливий показник, який слід враховувати, якщо ви розмістили відео на своїй веб-сторінці.

Способи зниження показника відмов:

 • Прискорення часу завантаження сторінки
 • Розташування відео так, щоб його було зручно переглядати
 • Розробка веб-сторінки, щоб вона була легкою для навігації та привабливою

Гарне відео може значною мірою переконати глядача залишитися довше та переглянути решту вашого сайту.

6. Швидкість відтворення відео

Показник — це відсоток глядачів, які відвідали або переглянули відео, яке натиснуло для відтворення. Щоб підвищити частоту відтворення, важливо вставляти відео в правильні місця на вашому веб-сайті, щоб привернути увагу, і додати привабливі високоякісні мініатюри.

Ви також повинні додати до відео розумну, помітну копію, щоб переконати більше людей натискати та використовувати соціальні докази. Звичайно, чим більше соціальних доказів, тим довше має тривати ваша швидкість гри.

7. Показник платних медіа: ціна за тисячу показів (CPM)

Як випливає з назви, CPM вимірює суму, яку ви платите за тисячу показів вашого відео.

Ця вартість змінюватиметься залежно від того, на яких каналах наразі відтворюється ваша відеореклама, чи перенацілено ваше відео на колишніх відвідувачів чи людей, які ніколи не відвідували ваш сайт, та інших подібних параметрів.

  Що означає «ITT» і як ви його використовуєте?

CPM є важливим показником для визначення довгострокової рентабельності інвестицій, оскільки ви можете отримати приблизну оцінку вартості конверсії з відеокампанії, якщо знаєте CPM і кількість конверсій.

8. Показник платних медіа: Коефіцієнт конверсії

Це вимірює кількість потенційних клієнтів або клієнтів, яких ви залучили завдяки фрагменту відеовмісту. Це життєво важливий показник, який важко виміряти, оскільки на конверсію впливає багато факторів.

Ідеально мати таку аналітичну платформу Google Analytics налаштувати, щоб допомогти зрозуміти, яку роль зіграло відео в перетворенні.

Ви також можете використовувати платний інструмент, наприклад Від’ярд якщо ви показуєте рекламу YouTube або подібну платформу AgoraPulse у випадку платної реклами в соціальних мережах.

Конверсії зазвичай включають налаштування моделі атрибуції, яка визначає, скільки (який відсоток атрибуції) відео зараховується для конверсії глядача. Чим релевантнішим та інформативнішим є відео, тим більша ймовірність того, що ваші глядачі звернуть увагу.

Як ми визначаємо правильні KPI для вимірювання успіху відео?

Різні підприємства мають різні пріоритети, і не кожен бренд матиме однаковий набір пріоритетних показників для відеомаркетингу. Отже, перш ніж запускати відео, посидьте зі своєю командою та визначте відповіді на такі запитання:

1. Яка ваша головна мета відеомаркетингу?

Залежно від того, де знаходяться ваші клієнти на шляху покупця, метою вашої відеокампанії може бути підвищення поінформованості про ваш бренд, підвищення уваги до бренду на шляху покупця або збільшення продажів.

2. Які ваші KPI для досягнення цієї мети?

Для поінформованості відповідними показниками є перегляди, покази або унікальні користувачі. Для розгляду маркетологи можуть переглянути тривалість перегляду відео та рейтинг переглядів. Для конверсії показниками є кліки, дзвінки, реєстрації та продажі.

3. Які інструменти відеоаналітики найкраще підходять для вимірювання KPI?

Коли ви визначите показники, на яких хочете зосередитися, настав час інвестувати в правильні інструменти аналітики, які допоможуть вам. Google Analytics і Аналітика YouTube поставляється з безліччю функцій, які допоможуть вам відстежувати показники та бачити, наскільки ви просуваєтесь у досягненні своєї мети. Навіть вбудована аналітика соціальних мереж може запропонувати аналіз ваших відеодописів.

Ви також можете розглянути можливість проведення опитувань через Google Consumer Surveys функція, щоб визначити, що глядачам сподобалося чи ні у вашому відео.

4. Які кроки ви плануєте вжити для оптимізації своїх KPI?

Хоча ви завжди можете вибрати конкурента для порівняння своєї ефективності, більш життєздатною практикою є порівняння поточної ефективності реклами з попередніми рекламними кампаніями.

 • Чи покращилися ваші цифри в цілому?
 • Які цифри покращилися найбільше? Найменший?
 • Чи впали ваші цифри за будь-яким показником?

Знайти відповіді на такі запитання — це чудовий спосіб оцінити свій прогрес і відповідно скорегуватись.

Успіх відеомаркетингу вимагає послідовності.

Вимірювання успіху ваших відео вимагає стратегічного мислення, постійного моніторингу та творчого мислення.

Хороша новина полягає в тому, що 54% клієнтів хочуть бачити більше відеоконтенту від маркетологів, тож якщо ви інвестуєте у створення відео, ви вже на правильному шляху, щоб стати ближче до своїх клієнтів і збільшити продажі.

Перш за все, пам’ятайте, що нарощування тяги потребує часу, тому не засмучуйтесь, якщо спочатку ваші цифри будуть низькими.

Продовжуйте експериментувати з типами відео та діліться високоякісним вмістом, який вашій аудиторії сподобається переглядати. Згодом ви побачите чудові результати, яких хочете.