Ключ до гнучкого та безпечного підключення

Динамічна багатоточкова віртуальна приватна мережа (DMVPN) — корисна технологія для сучасних мереж. Це як секретний тунель, який дозволяє безпечно передавати дані через Інтернет або приватні мережі.

DMVPN: огляд

Джерело: cisco.com

DMVPN з’єднує віддалені місця, як-от філії чи віддалених співробітників, із центральним хабом ефективним і рентабельним способом.

Ще одна велика перевага DMVPN полягає в тому, що він гнучкий. На відміну від традиційних VPN, DMVPN дозволяє створювати безпечні з’єднання на місці, тож вам не потрібне спеціальне фіксоване з’єднання для кожного віддаленого сайту. Це робить його чудовим для компаній, мережа яких змінюється або зростає.

DMVPN також робить речі більш безпечними та масштабованими, а також полегшує та здешевлює роботу з великою кількістю з’єднань. Це розумний вибір для підприємств, які хочуть оптимізувати налаштування мережі.

Важливість надійного підключення до мережі DMVPN

Безпечне та масштабоване мережеве з’єднання сьогодні надзвичайно важливо, ніж будь-коли. Це гарантує, що підприємства та організації можуть безпечно та ефективно спілкуватися та обмінюватися даними. Однією з технологій, яка допомагає досягти цього, є Dynamic Multipoint Virtual Private Network.

DMVPN дозволяє віддаленим місцям і користувачам безпечно підключатися до центральної мережі через Інтернет. Це життєво важливо для підприємств із кількома філіями або співробітниками, які працюють у різних місцях. Він забезпечує шифрування та автентифікацію, що ускладнює доступ неавторизованих сторін до конфіденційної інформації.

Він також масштабований, тобто ви можете легко додавати нові підключення без значних ускладнень. Це допомагає адаптуватися до зростаючих потреб вашої організації.

Безпечне та масштабоване підключення до мережі, таке як DMVPN, схоже на створення надійного та гнучкого мосту між різними частинами компанії. Він захищає ваші дані, дозволяючи їм безперебійно передаватись, що важливо для будь-якого сучасного бізнесу.

DMVPN проти традиційних VPN

DMVPN — це сучасний і розумний спосіб встановлення безпечних з’єднань між комп’ютерами або мережами через Інтернет. Він відрізняється від традиційних VPN декількома ключовими аспектами та пропонує деякі великі переваги з точки зору гнучкості, ефективності та економії коштів.

✅ Типовий VPN часто потребує фіксованого та дорогого обладнання. За допомогою DMVPN ви можете легко додавати або видаляти підключення, не змінюючи всі налаштування. Це як будівництво з модульних блоків; ви можете налаштувати та розширити за потреби.

✅ Усі пристрої в традиційній VPN мають з’єднуватися через центральну точку, що може ускладнити ситуацію, як пробка. DMVPN дозволяє пристроям спілкуватися напряму, коли це можливо.

✅ DMVPN також використовує розумну техніку, яка дозволяє пристроям створювати безпечні з’єднання лише тоді, коли вони їм потрібні. Завдяки звичайному VPN ви завжди на зв’язку, навіть якщо вам це не потрібно. Подумайте про DMVPN як про вмикання світла лише в кімнатах, які зайняті.

✅ Говорячи про енергозбереження, оскільки DMVPN є більш гнучким і ефективним, його налаштування та обслуговування часто коштують менше. DMVPN може використовувати існуючі підключення до Інтернету, тоді як традиційні VPN вимагають багато дорогого обладнання.

Як працює DMVPN?

Простіше кажучи, подумайте про DMVPN як про безпечний спосіб для різних офісів спілкуватися один з одним через центральний хаб. Це розумний спосіб забезпечити безпечне переміщення даних через Інтернет або інші ненадійні мережі.

У DMVPN у вас є центральний «хаб» (наприклад, ваш головний офіс або центр обробки даних) і кілька «розподілів» (наприклад, філії). Хаб виконує роль своєрідного центру управління трафіком.

Ось більше про механіку:

Фази

  • Фаза 1 – Spoke-to-Hub: на цьому етапі spoke можуть спілкуватися лише з концентратором. Вони не спілкуються один з одним безпосередньо. Вони створюють безпечні зашифровані з’єднання з хабом за допомогою протоколів VPN, таких як IPSec.
  • Фаза 2 – Сполучений зв’язок (на вимогу): на цьому етапі зв’язки можуть спілкуватися безпосередньо один з одним, але з’єднання встановлюється лише за потреби. Коли дві спіці хочуть спілкуватися, вони надсилають свої дані через концентратор, який потім з’єднує їх. Це допомагає зберегти пропускну здатність.
  • Етап 3 – Speke-to-Spoke (багатоточковий): на цьому етапі спілки можуть безпосередньо спілкуватися один з одним у будь-який час, не проходячи через концентратор. Концентратор все ще відіграє роль у налагодженні з’єднань, але після цього спілки можуть спілкуватися напряму.

Ключові компоненти

  • NHRP (протокол вирішення наступного переходу): це як служба каталогів, схожа на DNS. Це допомагає зв’язкам знаходити публічні IP-адреси один одного, щоб знати, куди надсилати свої дані.
  • IPSec (Безпека Інтернет-протоколу): ця технологія гарантує, що дані зашифровані та безпечні під час їх переміщення через Інтернет. DMVPN використовує це для створення з’єднань між концентратором і стрілками.
  • GRE (загальна інкапсуляція маршрутизації): це як захисна оболонка навколо даних, яка гарантує їх безпеку під час подорожі між місцями.
  • Протоколи маршрутизації: DMVPN часто працює з такими протоколами маршрутизації, як EIGRP, OSPF або BGP. Це допомагає переконатися, що дані знають найкращий шлях для досягнення місця призначення.

Моделі розгортання DMVPN

DMVPN пропонує різні моделі розгортання відповідно до потреб мережі, тому кожна модель має свої переваги. Hub-and-Spoke є ефективним і простим, Spoke-to-Spoke зменшує затримку, а Full-Mesh забезпечує резервування та гнучкість. Вибір залежить від потреб організації та компромісу між ефективністю та складністю.

#1. Втулка і спиця

Уявіть собі хаб у центрі (наприклад, центральний офіс) і багато зв’язків (віддалених відділень), з’єднаних з ним. Усі спиці спілкуються один з одним через концентратор. Ця модель схожа на зірку, де втулка є центром колеса, а спиці – зовнішніми частинами колеса. Це ефективно для сценаріїв, коли більшість трафіку проходить через центральний хаб.

#2. Говорив-до-говорив

У цій моделі віддалені сайти можуть спілкуватися один з одним напряму, не проходячи через центральний хаб. Спойки можуть спілкуватися один з одним більш прямим способом, що може заощадити пропускну здатність і зменшити затримку. Це корисно, коли вам потрібен швидший зв’язок між віддаленими місцями.

#3. Full-Mesh

Уявіть собі мережу, де всі сайти можуть спілкуватися один з одним, утворюючи прямий зв’язок з усіма іншими вузлами. У мережевій топології з повною сіткою кожна спілка з’єднана з іншою, створюючи складну мережу з’єднань. Ця модель підходить для сценаріїв, де потрібна максимальна надмірність і висока доступність, оскільки будь-який сайт може зв’язуватися з будь-яким іншим сайтом напряму.

Заключні думки

DMVPN адаптується до ваших потреб, працює ефективно та може заощадити ваші гроші в довгостроковій перспективі. Це розумний вибір, особливо для підприємств, які хочуть розвиватися та дбають про безпеку під час підключення своїх пристроїв через Інтернет.

Далі перегляньте найкращі VPN для компаній, які допоможуть захистити вашу мережу та дані.