techukraine.net techukraine.net Ключові відмінності, які вам потрібно знати

Ключові відмінності, які вам потрібно знати

Categories:

Spotify і Apple Music мають багаті та схожі музичні бібліотеки, але вибрати один над одним непросто через їхні відмінності. Наразі немає абсолютного переможця в дебатах між Apple Music і Spotify — важко сказати, що Spotify кращий за Apple Music або навпаки.

У цій статті ми обговорюємо критичні відмінності між Spotify та Apple Music, щоб допомогти вам визначити кращий варіант, якщо ви збираєтеся вибрати його як службу потокового передавання музики.

Spotify проти Apple Music: який потоковий сервіс має кращу якість звуку?

Однією з істотних відмінностей між Spotify і Apple Music є якість звуку. Максимальна якість потокового аудіо Spotify становить 320 Кбіт/с (визначається як дуже висока).

Однак є також параметри нижчої якості, зокрема 24 Кбіт/с (Низька), 96 Кбіт/с (Нормальна) і 160 Кбіт/с (Висока), які ви можете ввімкнути, якщо хочете зберегти дані. Незважаючи на те, що Spotify відстає в застосуванні кращої якості звуку, з 2021 року Spotify працює над додаванням підтримки звуку без втрат у спеціальному плані під назвою Spotify HiFi.

Apple Music перевершує Spotify за якістю потокового передавання, оскільки підтримує до 24 біт/192 кГц, що робить його одним із найкращих сервісів потокового передавання музики для аудіофілів. Заковика тут у тому, що вам потрібен цифро-аналоговий перетворювач (ЦАП) і якісні дротові навушники або динаміки, щоб відтворювати аудіо Apple Music у високій роздільній здатності без втрат на пристрої iPhone, iPad або Android.

Інші параметри якості звуку в Apple Music включають 16-біт/44,1 кГц і 24-біт/48 кГц. Якщо ви хочете мінімізувати дані, які використовує Apple Music, також доступна опція якості 256 Кбіт/с.

Apple Music також підтримує Spatial Audio на основі технології об’ємного звучання Dolby Atmos, яка допомагає створити відчуття, схоже на кінотеатр.

Spotify проти Apple Music: яка платформа пропонує найкращий вміст?

Окрім музичного каталогу з понад 82 мільйонами пісень, Spotify має різноманітний вміст. Ви також можете слухати подкасти та аудіокниги. На відміну від Spotify, Apple Music в основному зосереджена на музиці, на платформі понад 100 мільйонів пісень. Його бібліотека вмісту також включає прямі трансляції радіостанцій з усього світу, які ви можете налаштувати в будь-який час. З огляду на це, якщо ви хочете слухати аудіокниги або подкасти, вам потрібно буде використовувати Apple Books або Apple Podcasts відповідно.

  Як виправити код помилки Netflix U7121-1331-P7

Є також унікальні ексклюзивні цифрові радіостанції та шоу від Apple, деякі з яких ведуть артисти та відомі радіоперсони. В Apple Music також є відео та відео живих виступів, яких більше ніде не знайти.

Spotify проти Apple Music: відкриття музики та рекомендації

Ви можете знайти нову музику на Spotify і Apple Music різними способами. Починаючи з Spotify, сервіс пропонує шість списків відтворення Daily Mix на основі ваших музичних уподобань і найкращі списки відтворення Artist, Genre, Mood і Decade Mix.

Також є список відтворення Discover Weekly і окремий список відтворення Release Radar із новою музикою від виконавців, за якими ви читаєте чи які вам можуть сподобатися. Домашня вкладка заповнюється спеціальними рекомендаціями, але ви можете знайти персоналізовану музику на вкладці Spotify Made for You.

Сервіс також має розділ «Унікально ваш» на вкладці «Зроблено для вас» із функцією ді-джея на основі штучного інтелекту, списком відтворення Time Capsule із вашими улюбленими піснями, піснями, які вам зараз подобаються, і тими, які ви відтворювали в минулому. Перегляньте нашу статтю про те, як отримати доступ до AI DJ Spotify, якщо вам потрібна допомога.

Крім того, Spotify пропонує музику, яку ви можете додати до створених списків відтворення одним дотиком на основі пісень, які ви вже додали.

З іншого боку, Apple Music пропонує персоналізовану музику на вкладках Listen Now і Browse. Ви знайдете мікси, списки відтворення, пісні, альбоми та станції (нескінченна суміш персоналізованої музики). Персоналізовані списки відтворення Apple Music включають мікси «Улюблене», «Вставай!», «Відпочинок» і «Нова музика».

На вкладці «Слухати зараз» також є розділ «Станції для вас». [Your Name]’s Station, Discovery Station і кілька станцій виконавців, налаштованих відповідно до ваших звичок слухання. Ці станції та списки відтворення спрощують пошук нової музики в Apple Music. Однак вам слід більше слухати Discovery Station від Apple Music, оскільки вона спеціально призначена для цього.

Обидві платформи мають чудові алгоритми персоналізації, але багато хто сприймає алгоритм рекомендацій Spotify як найкращий в індустрії потокового передавання музики.

  10 інструментів DevSecOps, які варто знати розробнику або системному адміністратору

Spotify проти Apple Music: доступність

Обидві служби доступні на iOS, macOS, iPadOS, Android і Windows. Ви також можете транслювати через Інтернет і кілька інших платформ. Однак Spotify має перевагу над Apple Music, оскільки він доступний на більшій кількості платформ, від Linux до ОС Smart TV, ігрових консолей, розумних колонок тощо.

Як перший гравець у цій галузі, ви, швидше за все, знайдете Spotify на певній платформі, ніж Apple Music, яка в основному була ексклюзивною для пристроїв Apple. Spotify також пропонує стабільну трансляцію на різних платформах, на відміну від Apple Music.

Spotify проти Apple Music: як виглядає потокове передавання музики?

Потокове передавання, яке пропонує Spotify, набагато краще, ніж Apple Music. Наприклад, у Spotify ви можете використовувати один пристрій для керування відтворенням музики на іншому пристрої завдяки Spotify Connect.

Spotify Connect також дозволяє легко передавати аудіо з одного пристрою на інший. Ви можете, наприклад, переключитися з відтворення аудіо на динаміках телефону на відтворення на телевізорі, якщо вони підключені до однієї мережі.

Apple Music не може зробити це навіть під час трансляції музики за допомогою iPhone і MacBook. Єдина підтримка передачі звуку в Apple Music доступна між іншими пристроями Apple і HomePod через AirPlay. Завдяки підтримці handoff ви можете використовувати інші пристрої Apple для керування звуком на HomePod.

Але на відміну від Spotify, відтворення музики не буде синхронізовано, якщо ви спробуєте відтворити музику на різних пристроях Apple одночасно. Кожен сеанс буде окремим, але ви отримаєте одну історію прослуховування.

Spotify також інвестував у соціальні функції, щоб краще слухати музику та ділитися з друзями. Наприклад, ви можете створювати спільні списки відтворення на Spotify, а також є Blend, який дозволяє запрошувати інших користувачів і створювати власні списки відтворення, які поєднують ваші унікальні музичні смаки. Крім того, я вважаю, що програма Spotify має кращий інтерфейс користувача, ніж програма Apple на різних платформах.

З огляду на це, якщо ви не є шанувальником екосистеми Apple, Spotify пропонує кращу мультиплатформенну підтримку та потокове передавання. Служба Apple Music краще оптимізована для пристроїв Apple, але не наближається до інтуїтивно зрозумілого потокового передавання Spotify.

Spotify проти Apple Music: ціна

Як один із найкращих безкоштовних сервісів потокового передавання музики, ви можете зареєструватися та почати використовувати Spotify прямо зараз, використовуючи обмежений план із підтримкою реклами. У Spotify є три платні плани, включаючи стандартний (10,99 дол. США на місяць), Duo (14,99 дол. США на місяць) і сімейний (16,99 дол. США на місяць), які також розблоковують Spotify Kids. Існує також спеціальна знижка для студентів у розмірі 5,99 доларів США на місяць, яка включає доступ до Hulu (з рекламою).

  10 найкращих програм/ігор, щоб залучити свого кота

З іншого боку, Apple Music не має безкоштовного плану. Найдешевший план, Apple Music Voice, має багато обмежень і починається з $4,99/місяць, далі йде Стандартний ($10,99/місяць), а потім Сімейний ($16,99/місяць). Apple також пропонує дешевший студентський план за 5,99 доларів на місяць, який безкоштовно надається з Apple TV+.

Ви повинні проживати за тією самою адресою для планів Spotify Family і Duo. Навпаки, для використання сімейного плану Apple Music потрібно лише встановити той самий регіон в iTunes.

Унікальні функції Spotify і Apple Music

Ексклюзивні функції Spotify включають купівлю аудіокниг, перегляд відеоподкастів і створення спільних списків відтворення з друзями. Є також спеціальні записи живих виступів артистів. Нарешті, ви можете завантажувати та слухати власні пісні на Spotify.

Apple Music має кілька видатних функцій, яких ви не знайдете на Spotify. До них належать Apple Music Sing, Top Charts, де ви можете переглядати найпопулярнішу музику в усьому світі та в різних містах, а також можливість слухати музику разом за допомогою SharePlay під час виклику FaceTime.

Ви також знайдете музичні відео (включаючи 24-годинну пряму трансляцію популярних музичних відео), міні-документальні фільми, інтерв’ю з артистами, закулісні сюжети та навіть живі виступи в аудіо- та відеоформатах. Крім того, якщо ви підписалися на будь-який із планів Apple Music (окрім плану Voice), ви можете отримати доступ до програми Apple Music Classical, присвяченої класичній музиці.

Вам варто отримати Spotify чи Apple Music?

Apple Music пропонує найкращу якість звуку, має більше ексклюзивних функцій і включає музичні відео, радіомовлення та шоу. Spotify включає музику разом із аудіокнигами та подкастами, надає безкоштовний план, підтримує більше платформ і має кращі соціальні функції. Що стосується трансляції, Spotify має найкращий досвід і кращий алгоритм рекомендацій.

Підсумовуючи, обидві платформи є чудовими сервісами потокового передавання, але щоб вибрати правильний сервіс потокового передавання, ви повинні враховувати пристрої, якими ви користуєтеся, функції, які вам потрібні, і навіть ваш бюджет.

Для більшості людей Spotify буде найкращим способом піти, але якщо ви шанувальник Apple, можливо, ви знайдете Apple Music і всі його функції кращими за свої гроші.