Зменште ризики безпеки ланцюга постачання програмного забезпечення за допомогою цих 6 рішень

Categories:

Рішення безпеки ланцюга постачання програмного забезпечення допомагають зменшити ризики та захистити ваші системи від небезпечних атак.

За останні кілька років безпека стала надзвичайно важливою для компаній і окремих осіб, враховуючи зростання рівня кібератак. Ці атаки можуть статися з будь-якою організацією, відділом, системою, ІТ-інфраструктурою та ланцюгом постачання програмного забезпечення.

Сучасні ланцюжки постачання програмного забезпечення включають вже існуючі бібліотеки, системи CI/CD, репозиторії з відкритим кодом, контролери версій, системи розгортання, засоби моніторингу та тестування тощо.

Створення програмного рішення включає так багато частин, і код навіть використовується в багатьох проектах. Це збільшує площу атаки для хакерів, які постійно шукають уразливості в будь-якій із систем, які ви використовуєте.

І коли вони його знайдуть, вони використають його та зламатимуть ваші системи. У результаті це може призвести до витоку даних, зловмисного програмного забезпечення, програм-вимагачів тощо.

Ось чому для організацій, розробників і постачальників програмного забезпечення важливо підвищити безпеку свого ланцюга постачання програмного забезпечення.

У цій статті ми обговоримо, як саме виглядає атака на ланцюг поставок програмного забезпечення, чому ви повинні захистити свій ланцюг поставок і найкращі рішення безпеки, які допоможуть зменшити ризики.

Давайте почнемо!

Що таке безпека ланцюга поставок програмного забезпечення?

Ланцюжок постачання програмного забезпечення включає всі системи, процеси, інструменти та речі (загалом усе), що допомагає розробити програму в її життєвому циклі розробки програмного забезпечення (SDLC).

А безпека ланцюга постачання програмного забезпечення означає безпеку всіх цих систем, компонентів і практик. Він може включати протоколи, інтерфейси, власний або сторонній код, зовнішні інструменти, системи інфраструктури, системи розгортання та список можна продовжувати.

Джерело: Mirantis

Ваш ланцюг постачання вразливий до атак, як і інші системи у вашій організації. Під час атаки на ланцюг постачання хакер знаходить і використовує вразливі місця в будь-якій із ваших систем і процесів у ланцюзі постачання та проникає в нього. Це може призвести до витоку даних та інших ризиків для безпеки.

Деякі поширені атаки на ланцюжок поставок програмного забезпечення:

 • Порушений конвеєр CI/CD, що включає сервери збірки, інструменти розгортання, тестові рамки, сховища коду тощо.
 • Шкідливий код у інструменті з відкритим кодом. Це може статися, наприклад, шляхом подання зловмисних комітів до сховища коду.
 • Неправильні конфігурації CI/CD у процесах розгортання та тестування

Деякі відомі атаки на ланцюг поставок програмного забезпечення:

 • Злом SolarWinds: хакери знайшли вразливість у своїй платформі Orion і зламали понад 30 тисяч організацій у всьому світі.
 • Злом CodeCov: у квітні 2021 року зловмисники зламали інструмент аудиту CodeCov, що вплинуло на його широких користувачів.
 • Атака Mimecast: зловмисники отримали доступ до одного з їхніх цифрових сертифікатів для автентифікації.

Чому безпека ланцюга постачання програмного забезпечення важлива?

У наведених вище прикладах атак лише одна вразливість у коді загалом призвела до широкомасштабного порушення, яке вразило окремих осіб і організації.

Коли команда розробників розгортає програмне забезпечення для комерційного чи внутрішнього використання, безпека продукту є життєво важливою, включаючи код, який вони не написали, і інструменти сторонніх розробників, які вони використовують. Тому що якщо ви сліпо довіряєте зовнішнім ресурсам, вони можуть перетворитися на загрози та атаки через уразливості в них.

Для цього ланцюжок постачання програмного забезпечення гарантує, що ваш код, інструменти та ресурси перебувають у найкращому стані безпеки, не змінюються, оновлюються та не містять вразливостей чи шкідливого коду.

І щоб реалізувати це, ви повинні перевірити кожен компонент програмного забезпечення в SDLC, включаючи свій власний код, розгортання з відкритим вихідним кодом, протоколи, інтерфейси, інструменти розробника, сторонні служби та інші речі, пов’язані зі створенням програмного забезпечення.

  Перевірити кредитні показники легко за допомогою цих 8 інструментів

Крім того, ви можете використовувати комплексне, надійне та ефективне рішення безпеки ланцюга постачання програмного забезпечення, щоб зменшити проблеми та захистити кожен компонент програмного забезпечення. Це робиться шляхом сканування програмного забезпечення на наявність відомих експлойтів і залежностей і впровадження механізмів захисту мережі.

Таким чином, ці інструменти допомагають запобігти несанкціонованим модифікаціям і неавторизованому доступу для запобігання загрозам і атакам.

Давайте поговоримо про деякі з найкращих інструментів безпеки ланцюга постачання програмного забезпечення для пом’якшення атак і захисту ланцюга постачання програмного забезпечення.

Slim.ai

Slim.ai дозволяє створювати безпечні та швидкі контейнери, щоб захистити ланцюг постачання програмного забезпечення без написання нового коду.

Це допоможе вам автоматично знаходити та видаляти вразливості в програмних системах із контейнерних додатків, перш ніж вони відправляться на стадію виробництва. Це також убезпечить ваші робочі навантаження для виробництва програмного забезпечення.

Slim.ai зміцнить і оптимізує ваші контейнери, одночасно керуючи ними ефективно. Ви також отримаєте уявлення про вміст своїх контейнерів, глибоко проаналізувавши їх пакети, метадані та шари.

Ви можете легко інтегрувати Slim.ai у свої конвеєри CI/CD і ввімкнути автоматизацію, щоб заощадити час і зусилля на пом’якшенні ризиків безпеці без ручної роботи.

Ви зможете використовувати Slim Starter Kits, які є шаблонами, які ви можете використовувати для створення своєї програми на будь-якій мові чи фреймворку. За допомогою інтелектуального аналізу контейнерів ви можете переглядати структуру зображення, деталі пакета та вразливості. Це допоможе вам зрозуміти вашу безпекову позицію та створити дружнє зображення.

Докер Васм

Wasm — це легка, швидка та нова альтернатива контейнерам Windows або Linux, які ви використовуєте в Docker. Docker + Wasm допоможе вам створювати, запускати та ділитися сучасними програмами з більшою безпекою.

Існує багато переваг використання Docker для захисту ланцюжка поставок програмного забезпечення. Це зробить вашу розробку програмного забезпечення більш передбачуваною та ефективною за рахунок автоматизації завдань і усунення потреби в повторюваних завданнях налаштування. Весь ваш життєвий цикл розробки програмного забезпечення стане швидшим, легшим і більш портативним.

Docker пропонує комплексну наскрізну платформу, яка надасть вам API, інтерфейси командного рядка та інтерфейси користувача з інженерією безпеки, розробленою для роботи на вашому SDLC, що робить процес більш ефективним.

 • Зображення Docker чудово підходять для ефективного створення програми на Mac і Windows.
 • Використовуйте Docker Compose для створення багатоконтейнерного програмного забезпечення.
 • Пакуйте програмне забезпечення як образи контейнерів, які є портативними та працюють узгоджено в різних середовищах, таких як AWS ECS, Google GKE, Aure ACI, Kubernetes тощо.
 • Інтеграція з різними інструментами в рамках розробки програмного забезпечення, включаючи CicleCI, GitHub, VS Code тощо.
 • Персоналізуйте доступ до зображень для розробників за допомогою засобів керування доступом на основі ролей (RBAC) і отримайте глибше розуміння історії активності за допомогою журналів аудиту Docker Hub.
 • Стимулюйте інновації, розширюючи співпрацю з розробниками та членами команди та легко публікуючи свої зображення в Docker Hub.
 • Успішно розгортайте програми незалежно на різних контейнерах і мовах. Це зменшить можливі конфлікти між бібліотеками, фреймворками та мовами.
 • Використовуйте Docker Compose CLI та використовуйте його простоту для швидшого створення програм. Ви можете швидко запустити їх у хмарі за допомогою Azure ACI або AWS ECS або зробити це локально.

CycloneDX

CycloneDX — це фактично сучасний повноцінний стандарт BOM, який пропонує розширені можливості для захисту ланцюгів поставок від онлайн-ризиків і атак.

Він підтримує:

 • Специфікація обладнання (HBOM): призначена для інвентаризації компонентів обладнання для ICS, IoT та інших підключених і вбудованих пристроїв.
 • Список матеріалів програмного забезпечення (SBOM): це для інвентаризації програмних служб і компонентів, а також їхніх залежностей.
 • Операційний опис матеріалів (OBOM): конфігурації інвентаризації повного стека, середовища та додаткові залежності.
 • Програмне забезпечення як послуга (SaaSBOM): призначене для кінцевих точок інвентаризації, служб, класифікацій і потоків даних, які живлять хмарні програми.
 • Vulnerability Exploitability eXchange (VEX): це щоб передати, як уразливі компоненти можуть бути використані в продуктах.
 • Звіти про розкриття вразливостей (VDR): це повідомлення про невідомі та відомі вразливості, які впливають на служби та компоненти.
 • BOV: Це для обміну вразливими даними між вразливими джерелами розвідки та системами.
  Як знайти підроблений обліковий запис на Bumble

OWASP Foundation підтримує CycloneDX, а CycloneDX Core Working Group керує ним. Він також підтримується спільнотою інформаційної безпеки з усього світу.

Аква

Aqua забезпечує безпеку ланцюга постачання програмного забезпечення протягом усього життєвого циклу. Він може захистити всі ваші ланки в ланцюжку постачання програмного забезпечення, щоб мінімізувати кількість атак і підтримувати цілісність коду.

За допомогою Aqua ви можете виявити ризики та вразливі місця на всіх етапах життєвого циклу програмного забезпечення, скануючи зображення та код. Це також дозволить знаходити розкриті секрети, неправильні конфігурації IAC і зловмисне програмне забезпечення, щоб жодна проблема не могла перейти до фази виробництва.

Ви можете захистити свої процеси та системи по всьому ланцюжку постачання, щоб розробити та доставити програмне забезпечення у виробництво. Aqua допоможе вам відстежувати стан безпеки ваших інструментів DevOps, забезпечуючи наявність засобів контролю безпеки.

Особливості та переваги:

 • Універсальне сканування коду: Aqua може просканувати весь вихідний код всього за кілька хвилин і виявити вразливості, лазівки в безпеці, проблеми з ліцензією на відкритий вихідний код тощо. Періодично скануючи коди, ви будете попереджені про нові ризики зі зміною кодів. Ви отримаєте сканування коду за допомогою Aqua Trivy Premium і отримаєте узгоджені результати по всьому SDLC.
 • Сповіщення в робочому процесі: скануйте код і отримуйте сповіщення незалежно від того, звідки ви працюєте. Ви можете отримувати сповіщення безпосередньо в середовищі IDE під час кодування, системі керування вихідним кодом (SCM) як коментарі до запитів на отримання, хмарному сховищі та конвеєрі CI ще до випуску програмного забезпечення.
 • Моніторинг залежностей із відкритим кодом: Aqua оцінюватиме кожен із ваших пакетів з відкритим кодом на основі їх популярності, ризиків, зручності обслуговування та якості. Потім він сповіщає ваших розробників про критично небезпечні пакети, коли вони представлені. Це дозволить вам встановити та забезпечити дотримання рівня якості для всієї організації, якому ви повинні відповідати перед додаванням будь-якого нового коду до кодової бази.
 • Безпека конвеєра: отримайте повну видимість усіх конвеєрів CI та переходьте до тисяч випусків програмного забезпечення, що веде до робочого середовища. Ви можете легко застосувати статичний аналіз конвеєра для кожного конвеєра (наприклад, GitLab CI, Bitbucket Pipeline, Jenkins, GitHub Actions, CircleCI тощо) і зрозуміти кожну інструкцію.
 • SBOM наступного покоління: не обмежуйтеся базовим створенням SBOM; натомість виходьте за рамки та записуйте кожну дію та крок від моменту, коли розробник фіксує код, до повного процесу складання до створення вашого остаточного артефакту. Підписання коду також допоможе користувачам перевірити історію вашого коду та переконатися, що згенерований код є тим самим, що потрапляє у ваш інструментарій розробки.
 • Керування станом CI/CD: Aqua дозволить вам виявити та усунути критичні неправильні конфігурації у вашій платформі DevOps (наприклад, Jenkins, GitHub тощо) і запровадити в ній безпеку Zero-Trust. Він може застосувати політику доступу з найменшими привілеями, щоб допомогти вам перевірити привілеї в SDLC. Він також може запровадити розподіл обов’язків (SoD), щоб знизити ризики безпеки, забезпечуючи при цьому відповідність.

Крім того, ви можете встановити та підтримувати довіру, створюючи SBOM з цифровим підписом і застосовуючи ворота цілісності для перевірки артефактів у конвеєрі CI/CD. Це допоможе гарантувати, що лише ваш код перейде до фази виробництва, а не будь-що інше з ним.

ReversingLabs

Отримайте розширену безпеку ланцюжка поставок програмного забезпечення (SSCS) для робочих процесів CI/CD, пакетів випусків і контейнерів від ReversingLabs, що дає змогу вашій команді DevSecOps розгортати програму з більшою впевненістю.

  Як використовувати Конструктор робочих процесів Slack

Цей інструмент дозволяє швидко аналізувати великі пакети випусків, бібліотеки з відкритим кодом, стороннє програмне забезпечення та контейнери на наявність загроз. Ви також можете виявляти, виправляти та визначати пріоритетність загроз високого ризику, прихованих у рівнях програмних залежностей.

Aqua пропонує спеціальну політику затвердження, щоб ви могли впевнено підтвердити якість безпеки свого програмного забезпечення перед його випуском у виробництво. Цей інструмент піклується про безпеку всієї вашої SDLC від керування вихідним кодом до керування залежностями компонентів програмного забезпечення, процесом CI/CD та образами випусків.

Таким чином, ви можете легко виявляти та виправляти ризики робочого процесу CI/CD, компрометації, шкідливі пакети з відкритим вихідним кодом, секретні викриття та інші види загроз на кожному етапі життєвого циклу розробки програмного забезпечення вашої організації.

Крім того, ви можете вийти за рамки та захистити своїх клієнтів від небажаного втручання, яке може впровадити несанкціоновані зміни поведінки, бекдори та зловмисне програмне забезпечення.

Ви зможете виконувати безпроблемну інтеграцію на кожному етапі конвеєра доставки. Ці інтеграції допоможуть вам усунути загрози високого ризику швидше та на ранній стадії. ReversingLabs — чудова інвестиція не лише для команд розробників, а й для команд SOC.

Сник

Підвищте безпеку свого ланцюга постачання програмного забезпечення за допомогою Synk, який може допомогти вам захистити важливі компоненти програмного забезпечення, такі як зображення контейнерів, бібліотеки з відкритим кодом, інструменти розробника та хмарна інфраструктура.

Snyk допоможе вам зрозуміти та керувати безпекою ланцюга постачання, відстежуючи залежності, забезпечуючи безпечний дизайн та виправляючи вразливості. Це гарантує, що ви розробляєте програмне забезпечення з урахуванням безпеки з самого початку.

Використовуючи Snyk, ви можете відстежувати популярність, обслуговування та безпеку понад 1 мільйона пакетів з відкритим кодом у різних екосистемах.

Ви можете відсканувати програмне забезпечення, щоб створити список матеріалів, щоб ідентифікувати використовувані компоненти та взаємодію між ними. Snyk допоможе вам вирішити більше проблем, пов’язаних із безпекою, за менший час.

 • Snyk Vulnerability Database і Synk Advisor — це два інструменти, які надають корисну та актуальну інформацію про критичні проблеми та способи їх запобігання, щоб керування загрозами безпеці стало легшим ще до початку проекту.
 • Служби аудиту Snyk, Snyk Container і Snyk Open Source, є інструментами для аналізу проектів і створення SBOM зі списком відомих уразливостей, пакетів з відкритим вихідним кодом і порадами щодо виправлення.
 • Snyk дозволяє вам інтегруватися з кількома інструментами, робочими процесами та конвеєрами, щоб забезпечити безпеку в ланцюжку постачання програмного забезпечення. Інтеграції включають PHP, Java, JS, Python, AWS, GCP, RedHat, Jenkins, Docker, Kubernetes, GitHub, GitLab, Slack та багато іншого.

Крім того, Snyk підтримується провідними інтелектуальними системами безпеки в галузі, пропонуючи вам інструменти для захисту ваших залежностей з відкритим кодом, спеціального коду, хмарної інфраструктури та контейнерів лише з однієї платформи.

Висновок

Інтернет-ризики зростають, створюючи загрози для бізнесу, активів і людей. Отже, якщо ви розробник програмного забезпечення або компанія, яка займається розробкою програмного забезпечення, ви повинні підвищити безпеку свого ланцюжка поставок програмного забезпечення, використовуючи такі методи та інструменти, як наведені вище. Ці інструменти допоможуть захистити весь ланцюжок постачання програмного забезпечення, ефективно пом’якшуючи загрози.

Ви також можете дослідити інструменти DevSecOps.