Глибоке занурення в різні фази життєвого циклу DevOps

| | 0 Comments| 7:55 PM
Categories:

DevOps — це сучасна концепція, яка швидко набирає обертів у сфері розробки програмного забезпечення. Це заохочує всю розробку та роботу ефективно співпрацювати та швидко створювати високоякісне програмне забезпечення.

А швидкий випуск якісного програмного забезпечення підвищує задоволеність клієнтів і дає вам конкурентну перевагу на ринку.

Згідно з глобальним опитуванням GitLab60% розробників випускають свій код удвічі швидше, ніж раніше, використовуючи DevOps, тоді як 56% респондентів повідомили, що повністю або переважно ввімкнули автоматизацію.

Це стає все більшим і кращим і встановлює тенденції в усьому світі.

Але як насправді працює DevOps?

Що робить його таким переконливим і корисним у розробці програмного забезпечення?

Ця стаття розгадає всі таємниці, наближаючи вас до повного життєвого циклу DevOps, де ви детально зрозумієте кожен етап разом із інструментами, які можете використовувати.

Давайте почнемо!

Що таке DevOps?

DevOps — це сучасна філософія з набором практик, людей, інструментів і технологій, які поєднують розробку програмного забезпечення та ІТ-операції.

Термін «DevOps» походить від двох слів:

Dev = Розробка програмного забезпечення

Ops = IT Operations

DevOps

DevOps має на меті скоротити життєвий цикл розробки програмного забезпечення, одночасно забезпечуючи постійне постачання високоякісного програмного забезпечення. Застосування методології DevOps у розробці програмного забезпечення допомагає підвищити якість вашого продукту, швидко розгорнути його та виконувати легкі виправлення після відгуків.

У результаті ви можете порадувати своїх клієнтів, випередити своїх конкурентів і продовжувати досягати більших бізнес-віх.

Одним із ключових аспектів DevOps є використання різноманітних інструментів на різних етапах розробки, від розробки, планування та тестування до моніторингу, журналювання, налаштування, випуску, керування версіями та обслуговування. Інструменти DevOps пропонують автоматизацію, щоб заощадити ваш час, гроші та зусилля.

Термін «DevOps» був введений у 2009 році Патріком Дебуа, бельгійським консультантом, керівником проекту та гнучким практиком. Він також був одним із перших лідерів DevOps. DevOps — це мислення, яке виникло багато років тому та було виплекане фахівцями з різних ІТ-сфер. В основному він виріс із:

 • Управління корпоративними системами (ESM)
 • Гнучка розробка

У DevOps «розробник» стосується не лише розробників, але й усієї команди, яка бере участь у розробці програмного рішення. Він поєднує в собі людей, інструменти та процеси з різних дисциплін, таких як планування, тестування, контроль якості тощо. Подібним чином «Ops» відноситься до всіх в операційній групі – системних адміністраторів, системних інженерів, експертів з безпеки, адміністраторів баз даних, оперативного персоналу, реліз-інженери та інші.

Чому варто вибрати DevOps?

Традиційні методології розробки програмного забезпечення включали різні ручні процеси, які були виснажливими, трудомісткими та вимагали більше зусиль. Це також створювало тертя між двома командами, і вони іноді відчували проблеми з розумінням.

Хоча робочі команди та команди розробників можуть не погоджуватися з багатьма положеннями, вони все одно розуміють, що метою є задоволення клієнтів. Проте вимоги клієнтів постійно змінюються. Їм потрібні нові функції, функції та послуги, щоб полегшити своє життя та підвищити зручність без перерв.

Цей попит створює дилему для компаній: вносити швидкі зміни за допомогою нестабільного середовища виробництва програмного забезпечення чи підтримувати застаріле, але стабільне середовище. Однак вони не є продуктивними та не задовольнять потреби чи запити клієнтів.

Незважаючи на те, що розробники можуть прагнути прискорити розробку програмного забезпечення, команда операцій буде проти розгортання програмного забезпечення зі швидкими змінами без необхідних гарантій.

DevOps має рішення для обох. Він об’єднує всіх, хто бере участь у розробці та експлуатації програмного забезпечення. Вони працюють, дотримуючись набору загальних принципів, таких як:

 • Автоматизація ручних, повторюваних процесів для економії часу
 • Співпраця над вирішенням проблем і обмін даними для вдосконалення
 • Моніторинг кожної діяльності
 • Розстановка пріоритетів і багато іншого

Давайте розберемося, яку користь може принести вам впровадження DevOps.

Прискорює розробку програмного забезпечення

Прискорює розробку програмного забезпечення

DevOps допомагає командам створювати програмне забезпечення з високою швидкістю та якістю. Ви можете використовувати різні засоби автоматизації для різних процесів, від планування та розробки до тестування, розгортання, моніторингу тощо. Так само ви можете використовувати мікросервіси для швидкого випуску оновлень.

Надійність і безпека

DevOps забезпечує створення високоякісного програмного рішення, плавно вносячи зміни та оновлення інфраструктури, не впливаючи на ядро ​​програмного забезпечення. Ви можете використовувати засоби моніторингу, щоб побачити, як програмне забезпечення працює в режимі реального часу, і перевірити його на безпеку та оптимізацію.

Швидше розгортання програмного забезпечення

За допомогою DevOps ви можете швидше розробляти, тестувати та покращувати свої додатки, а також витончено запускати їх на вищих швидкостях. Крім того, раннє розгортання продуктів дає змогу отримувати відгуки та швидко реагувати на потреби. Це дає конкурентну перевагу.

Масштабованість

DevOps допомагає вам керувати своїми процесами розробки та інфраструктурою програмного забезпечення в масштабах. Це також дозволяє оптимізувати складні системи та ефективно відповідати змінам із забезпеченням безпеки.

  Виправте помилку Google Drive Forbidden Download Error

Ефективна співпраця

Ефективна співпраця

З DevOps не буде розриву між вашою командою розробки та операційною командою. Це допомагає зменшити тертя, правильно розставляючи пріоритети та обов’язки. DevOps підвищує такі цінності, як підзвітність і почуття власності, дозволяючи командам обмінюватися даними, брати участь у вирішенні проблем і покращувати відгуки.

Задоволеності клієнтів

Надання високоякісного програмного забезпечення за допомогою DevOps, яке може вирішити проблеми ваших клієнтів, допомагає підвищити рівень їхнього задоволення. Ви можете задовольнити їхні потреби, швидко доставляючи програмне забезпечення та реалізуючи відгуки.

Що таке життєвий цикл DevOps?

Життєвий цикл DevOps складається з різноманітних автоматизованих процесів у ітераційному потоці. Кожна фаза є безперервною, символізуючи нескінченний цикл, який зображує ітерацію та співпрацю протягом життєвого циклу розробки програмного забезпечення.

Життєвий цикл DevOps

Команди розробки та операцій працюють разом в екосистемі DevOps протягом усього життєвого циклу програмного забезпечення, розвиваючи різноманітні навички. Команди DevOps також використовують різні інструменти та технології для автоматизації ручних і повільних процесів для кожної фази.

Різні фази життєвого циклу DevOps такі:

1. Постійний розвиток

Безперервна розробка є першою фазою життєвого циклу DevOps. Це надзвичайно важливо, оскільки передбачає планування проекту та розробку коду.

На цьому етапі команда DevOps розуміє бачення та вимоги проекту та відповідно планує програмне забезпечення. Вони збирають усі вхідні дані та обговорюють їх з акціонерами. Вони планують, створюючи список із усіма завданнями, розбиваючи їх на менші завдання для постійного розвитку.

Після того, як вимоги проекту з’ясовані, план вводиться в дію, починаючи з кодування програмного забезпечення командою розробників. Розробники займаються безперервним кодуванням і змінюють його, якщо вимоги змінюються, або оптимізують його. Це допомагає їм усунути помилки на ранній стадії замість того, щоб чекати фази тестування та збільшувати складність.

Крім того, розробники починають працювати над вихідним кодом після вибору відповідних мов програмування, таких як JavaScript, Python, PHP, C, Java тощо. Вони підтримують код і піклуються про контроль версій.

Інструменти для постійного розвитку:

 • Для керування вихідним кодом (SCM) можна використовувати Git, GitLab, Ртутнийі BitBucket.
 • Ви також можете запакувати код у виконувані файли за допомогою Мейвен, Сад, Gradleі т.д.
 • Для планування та співпраці ви можете використовувати Jira, Trello тощо.

2. Безперервна інтеграція (CI)

Безперервна інтеграція (CI)

Наступний етап — безперервна інтеграція (CI) і є ядром життєвого циклу DevOps. Ваш вихідний код буде змінено багато разів щодня або щотижня. Отже, інтеграція коду передбачає створення нового коду для підтримки додаткових функцій і функцій та інтеграцію коду в існуючий.

Вам потрібно буде виявляти помилки на ранній стадії коду на кожному кроці за допомогою модульного тестування, інтеграційного тестування тощо. Тестування на цьому етапі допоможе вам зрозуміти, як оновлений код впливає на взаємодію з користувачем. Ви також повинні виправити проблеми та покращити код із додаванням додаткових можливостей. Крім того, ця фаза включає перевірку коду, упаковку коду та компіляцію.

Інструменти для CI: можна використовувати Дженкінс, TeamCity, GitLab CI, КолоCIтощо, для постійної інтеграції.

3. Постійне тестування

Хоча ви можете провести тести перед безперервною інтеграцією, щоб5 перевірити проблеми у вашому коді на ранній стадії, DevOps вимагає, щоб ви проводили це на різних етапах циклу DevOps, щоб переконатися, що ваш код неушкоджений без помилок і помилок. Ось як DevOps створює нескінченний цикл, у якому процеси виконуються «безперервно», щоб продовжувати вдосконалювати програмне рішення.

Отже, тестування виконується знову, щоб перевірити наявність помилок, помилок та інших проблем, які можуть вплинути на функціональність, продуктивність, стабільність, безпеку та ефективність коду. Це забезпечить розгортання високоякісного програмного забезпечення для максимального комфорту користувача.

Ви можете виконувати різні види тестування, щоб перевірити загальну якість програмного забезпечення зсередини. Він передбачає функціональне та нефункціональне тестування.

 • Функціональне тестування: воно перевіряє функціональність програмного забезпечення, щоб переконатися, що все працює належним чином. Це може бути модульне тестування, інтеграційне тестування, тестування працездатності, тестування системи, тестування інтерфейсу, димове тестування, альфа-тестування, бета-тестування, регресійне тестування тощо.
 • Нефункціональне тестування: воно перевіряє нефункціональні аспекти програмного забезпечення для підвищення ефективності програмного забезпечення та взаємодії з користувачем. Це може бути тестування продуктивності, стрес-тестування, тестування навантаження, тестування безпеки, тестування обсягу, тестування надійності, тестування сумісності, тестування зручності використання, тестування приймання тощо.

Інструменти для тестування. Існує багато інструментів тестування програмного забезпечення, доступних для різних видів тестування. Незважаючи на те, що ви можете проводити тестування вручну, використання інструментів автоматизованого тестування допоможе вам заощадити час і зусилля. Популярними засобами тестування програмного забезпечення є Apache JMeter, Селен, IBM Rational Performance Tester, Юніт, WebLOAD, SoapUI, Акунетиксі Вапіті.

4. Безперервне розгортання (CD)

Безперервне розгортання (CD)

Після тестування програмного забезпечення ви повинні негайно виправити проблеми, перш ніж виникнуть нові проблеми або станеться порушення безпеки. Далі ви можете знову перевірити програмне забезпечення та переконатися, що на цьому етапі немає помилок.

  10 найкращих хмарних графічних платформ для штучного інтелекту та великого робочого навантаження

Коли програмне забезпечення нарешті буде готове, ви зможете розгорнути його на своїх робочих серверах. Безперервне розгортання (CD) є життєво важливим і найактивнішим у життєвому циклі DevOps. Це включає в себе керування конфігурацією, щоб забезпечити плавне та точне розгортання коду.

Ваша команда розробників може ретельно опублікувати код на серверах і запланувати оновлення та технічне обслуговування, зберігаючи узгоджену конфігурацію протягом життєвого циклу продукту.

Для розгортання ви також можете використовувати такі методології, як контейнеризація, щоб упакувати код із усіма його залежностями та компонентами, такими як фреймворки, бібліотеки, двійкові файли, файли конфігурації тощо. Це дає змогу коду працювати в ізольованому середовищі для захисту від ризиків. Інструменти контейнеризації є корисними та забезпечують послідовність протягом усього процесу розробки, тестування та розгортання.

Інструменти для CD: можна використовувати Ансібль, Маріонетка, Бродяга, GoCD, Шеф-кухартощо, для постійного розгортання та Докер для контейнеризації.

5. Постійний зворотний зв’язок

Постійне отримання відгуків і робота над ними є важливим компонентом DevOps. Це допоможе вам зрозуміти, як клієнт працює з вашим продуктом після його розгортання. Таким чином ви можете оптимізувати його для майбутніх випусків і задовольнити кращий досвід користувача.

Збір відгуків вимагає тісної координації між різними командами, зокрема командами розробки, тестування, розгортання, підтримки, контролю якості, маркетингу та іншими пов’язаними командами. Вони регулярно аналізують поведінку клієнтів, щоб покращити програмне забезпечення з точки зору продуктивності, функціональності, функцій, безпеки, зручності використання, зручності, надійності, естетики тощо.

Для постійного зворотного зв’язку команди DevOps можуть приймати відгуки клієнтів у різних формах:

 • Збір відгуків через канали соціальних мереж, як-от LinkedIn, Facebook, Instagram тощо.
 • Проведення опитувань

Інструменти постійного зворотного зв’язку: Jira Service Management, Пендо, Мляваі GetFeedback.

6. Постійний моніторинг

Фаза розгортання не є кінцем життєвого циклу DevOps. Як згадувалося раніше, це безперервний процес або нескінченний цикл, у якому кожен етап повторюється для покращення програмного забезпечення.

Завдяки безперервному моніторингу ви можете в режимі реального часу глибше бачити загальну продуктивність, функціональність і працездатність програмного забезпечення, від його інфраструктури до компонентів високого класу.

Отже, після розгортання програмного забезпечення ви повинні постійно його контролювати, щоб аналізувати його ефективність. Вам потрібно буде стежити за такими проблемами, як системні помилки, проблеми конфігурації, брак пам’яті тощо. Ризики безпеки зростають; отже, постійно контролюйте стан безпеки вашого програмного забезпечення та використовуйте методи його захисту.

У DevOps ви повинні регулярно перевіряти своє програмне забезпечення на предмет цих проблем і ризиків. Ви повинні контролювати телеметрію, як-от дані та журнали подій, метадані та сповіщення щодо деяких попередньо визначених умов. Використовуючи цю інформацію, ваша команда DevOps могла б отримати значущу інформацію, щоб швидше вирішувати проблеми та покращувати якість програми.

Подібним чином команда операцій контролюватиме стан програмного забезпечення та дії користувачів, перевірятиме на незвичайну поведінку системи, відстежуватиме помилки та помилки тощо. І якщо вони виявлять будь-яку проблему чи невідповідність, вони повідомлять групу та працюватимуть разом, щоб усунути проблему та відновити її цілісність.

Інструменти для моніторингу: використання інструментів для автоматизації моніторингу програмного забезпечення заощадить години, виявляючи проблеми та сповіщаючи про них у режимі реального часу, щоб негайно вжити заходів. Ви можете використовувати такі інструменти постійного моніторингу, як Нова реліквія, Нагіос, Сплунк, Стек ELK, Data Dog, Прометейі Графана.

7. Безперервні операції

Безперервні операції

Як і моніторинг, вам потрібно буде виконувати різні операції, щоб переконатися, що ваше програмне забезпечення працює належним чином, регулярно оновлюється вдосконаленнями та додатковими функціями та радує ваших користувачів.

Основна мета безперервних операцій — автоматизувати процес випуску вашого програмного забезпечення разом із його подальшими оновленнями. Причина полягає в тому, що через певний час ваше програмне забезпечення потребуватиме обслуговування, щоб задовольнити вимоги клієнтів, покращити його функціональність і функції та усунути основні проблеми, як і будь-яка інша машина, якою ви користуєтеся.

Однак обслуговування зазвичай вимагає від розробників виведення вашого сервера в автономний режим, що збільшує час простою програмного забезпечення. І ви знаєте, навіть незначний простой може коштувати вам значних витрат і вплинути на взаємодію з користувачем.

Для боротьби з цією проблемою безперервні операції автоматизовано за допомогою інструментів і систем для зменшення або усунення простоїв, одночасно спрощуючи загальний процес розробки, тестування та випуску програмного забезпечення в різних середовищах. Пропонуючи постійну безвідмовну роботу своїм користувачам, ви можете запропонувати своїм клієнтам безперебійне обслуговування, яке їм сподобається.

Інструменти для безперервних операцій: Ви можете використовувати системи оркестровки контейнерів, такі як Kubernetes, Зграя докерівтощо, для тривалої роботи.

Як прийняти DevOps? 4 Е

Прийняття DevOps не означає, що ви купуєте якийсь окремий інструмент і починаєте розробляти програмне забезпечення. Це не інструмент, а техніка, методологія чи філософія, які потрібно сприйняти витончено, щоб отримати від них максимальну користь.

  12 найкращих програм для керування проектами для малого та середнього бізнесу

Ось як ви можете безперешкодно застосувати DevOps і стати свідком зростання.

1. Прийміть культуру DevOps

Дуже важливо досконало розуміти DevOps і його значення для процесу розробки програмного забезпечення. Культура DevOps відіграє важливу роль у формуванні її реалізації, що складається з певних цінностей, таких як:

 • Спосіб зростання: DevOps спрямований на зростання всієї команди та кожного члена. Він сприяє безперервному навчанню з регулярним зворотним зв’язком, вдосконаленням і співпраці заради загального блага.
 • Скорочений цикл випуску: DevOps наголошує на прискоренні циклу випуску продукту з якістю. Це також спрощує планування та управління ризиками, а також дозволяє швидко вживати заходів для адаптації до змін.
 • Співпраця: DevOps об’єднує різні команди, які працюють як одна та вирішують проблеми. Це покращує співпрацю, взаємну довіру та прозорість у команді, пропонуючи кращу видимість процесів, узгоджуючи їх із бізнес-цілями.
 • Відповідальність: кожен учасник відповідає за своє завдання, а також за успішне завершення проекту та доставку в короткі терміни з якістю.

2. Оцініть свої вимоги

Оцініть свої вимоги

Шлях DevOps може проходити по-різному для різних команд і компаній відповідно до їхніх унікальних вимог.

Отже, коли ви приймаєте DevOps, визначте свої унікальні вимоги та мету створення програмного забезпечення. Виходячи з цього, ви можете спланувати та розробити стратегію етапів DevOps і зробити швидкий перехід. Визначте сфери, де впровадження DevOps здається корисним, виберіть правильні інструменти та окресліть вимоги для виконання цих планів.

3. Зробіть акцент на показниках

Вимірювання та відстеження прогресу має вирішальне значення, якщо ви хочете побачити покращення після впровадження DevOps. Для цього ви повинні шукати правильні показники для вимірювання, якими можуть бути:

 • Середній час завантаження програмного забезпечення
 • Середній час до виробництва (MTTP)
 • Середній час відновлення (MTTR)
 • Частота і швидкість розгортання

Тим не менш, не перестарайтеся; інакше це може заплутати, хоча додавання кількох може бути корисним залежно від ваших потреб. Це допоможе вашій команді визначити цілі для кожного показника та продовжити їх. Також поділіться своїми темпами зростання, удосконаленнями та розробками зі своєю командою, щоб тримати їх на одній сторінці.

4. Використовуйте найкращі практики DevOps

Найкращі практики DevOps

Прийняття DevOps може стати легким процесом, якщо ви використовуєте деякі найкращі практики DevOps, як-от:

 • Гнучке управління проектами: воно націлене на співпрацю, відгуки користувачів, коротші виробничі цикли та швидку адаптацію до мінливих потреб. Це на відміну від традиційних підходів із довшими циклами виробництва та випуску з послідовними фазами.
 • Автоматизація та ланцюжок інструментів DevOps: DevOps здається неповним без використання інструментів, оскільки автоматизація є серцем DevOps. Це забезпечує швидшу розробку та випуск з високою якістю, заощаджуючи час і ресурси. Ланцюжок інструментів DevOps складається з безлічі інструментів для кожного етапу, від розробки, планування та тестування до розгортання, зворотного зв’язку, моніторингу та операцій, як пояснювалося раніше.
 • Мікросервіси: ця архітектура передбачає створення програмного забезпечення як набору кількох невеликих сервісів, які виконують власні процеси, взаємодіючи з іншими через інтерфейс або API. Ці служби створено для певної мети з використанням фреймворків, бібліотек і мов програмування та випускають їх окремо як одну службу або групу. Цей відокремлений підхід забезпечує легку безперервну інтеграцію та доставку.
 • Інфраструктура як код (IaC): вона допомагає вам налаштовувати, ініціалізувати та керувати вашою інфраструктурою, наприклад мережами, підключеннями, віртуальними машинами тощо, за допомогою коду з постійною швидкістю, замість того, щоб робити це вручну. Таким чином ваша команда зможе розгортати системні ресурси з кращим контролем і надійністю з меншою кількістю помилок.
 • Практики безпеки: впровадження DevOps із повною гнучкістю та реагуванням вимагає від вас включити ІТ-безпеку через підвищені ризики. Безпека інтегрована наскрізно, створюючи DevSecOps для захисту програмного забезпечення та його інфраструктури та автоматизації заходів безпеки.

Для цього ви можете використовувати інтегроване середовище розробки (IDE), наприклад Visual Studio або PyCшкода або використовуйте контейнеризацію, щоб ізолювати вашу збірку та підвищити безпеку. Інструменти для DevSecOps можуть бути SonarQube, Аккунетікс, Checkmarxі т.д.

Висновок

DevOps — це сучасна методологія розробки програмного забезпечення, яка дозволяє організаціям створювати високоякісні програмні продукти зі швидким часом виконання. Він містить багатий набір практик, принципів та інструментів для досягнення успішної розробки програмного забезпечення, підвищення рівня задоволеності клієнтів і забезпечення конкурентної переваги.

Отже, навіщо залишатися позаду? Використовуйте DevOps і скористайтеся його можливостями. Ви також можете використовувати найкращі інструменти DevOps на кожному етапі життєвого циклу розробки програмного забезпечення, щоб автоматизувати завдання та заощадити час, гроші та зусилля.