Виправте помилку YouTube Audio Renderer у Windows 10

Це буде дратувати, коли ви намагаєтеся відкрити відео YouTube і отримуєте помилку аудіо рендерера. Перезавантажте комп’ютер. Помилка YouTube. Багато можливих причин спричиняють помилку рендерера аудіо YouTube на вашому ПК з Windows 10. Це стосується не лише Google Chrome. Про це повідомляється навіть у браузерах Opera, Edge та Firefox. Інші користувачі повідомляли про цю помилку під час прослуховування iTunes та під час використання вбудованого аудіоплеєра. Тим не менш, існує безліч методів усунення несправностей, які допоможуть вам виправити помилку аудіорендерера YouTube Windows 10. Отже, продовжуйте читати!

Як виправити помилку YouTube Audio Renderer у Windows 10

Якщо ви зіткнулися з помилкою відтворення аудіо, перезавантажте комп’ютер. Помилка YouTube під час перегляду аудіовмісту YouTube. Найімовірніша причина – несумісні налаштування звуку. Ось кілька поширених причин, які сприяють цій проблемі.

 • Звук може бути приглушеним або дуже низьким.
 • На ПК увімкнено функції покращення звуку.
 • Інші програми на вашому ПК використовують аудіо.
 • Застарілі/пошкоджені звукові драйвери на комп’ютерах.
 • Пошкоджені кабелі, вилки та динаміки.
 • Доступ для використання мікрофона не надається.
 • Застаріла операційна система Windows і застарілий браузер.
 • Наявність пошкоджених файлів на ПК.
 • Деякі основні служби Windows Audio не ввімкнені.
 • Пошкоджений кеш браузера.
 • Несумісні розширення в браузері.

У цьому розділі ви дізнаєтеся про методи усунення несправностей, які допоможуть вам виправити цю помилку YouTube. Застосовуйте методи згідно з інструкціями в тому ж порядку, щоб отримати ідеальні результати.

Попередні перевірки

Перш ніж перейти до розширених методів усунення несправностей, кілька простих лайфхаків допоможуть вам виправити цю помилку за кілька кліків. Переконайтеся, що ваш ПК відповідає всім цим попереднім перевіркам. Проте, якщо ви не досягли жодного виправлення, перейдіть до наступного розділу.

 • Перезавантажте ПК. Будь-які тимчасові збої, пов’язані з комп’ютером, будуть усунені.

 • Забезпечте належне підключення до Інтернету, оскільки високоякісний аудіовміст YouTube вимагає відповідного обмеження пропускної здатності. Коли ви перебуваєте в центрі будь-якого відео/аудіофайлу, ви можете зіткнутися з проблемами зі звуком, якщо деякі пакети даних будуть втрачені через недостатню пропускну здатність.
 • Переконайтеся, що ви використовуєте високоякісний мікрофон, і він надійно встановлений на вашому ПК. Щоб уникнути зовнішнього шуму, переконайтеся, що ви використовуєте динаміки або мікрофони найкращої якості.
 • Перевірте кабелі на наявність ослаблених з’єднань і чи всі інші кабелі під’єднані чи ні. Переконайтеся, що всі інші кабелі та шнури підключені до правильного гнізда. Якщо ви не впевнені в правильних гніздах, зверніться до виробника обладнання.

 • Перевірте рівні гучності та чи ввімкнено живлення динаміка.
 • Якщо ви підключили навушники, відключіть їх і перевірте, чи допомагає це.
 • Якщо використовується більше одного пристрою виведення аудіо, необхідно підтвердити, коли цей пристрій використано як вихідний пристрій.

 • Якщо ваш аудіопристрій використовується іншими програмами на вашому ПК з Windows 10, ви можете зіткнутися з цією помилкою. Рекомендується по черзі закривати всі інші програми або програми, що працюють у фоновому режимі, або примусово закривати їх за допомогою диспетчера завдань.

Спосіб 1. Увімкніть налаштування звукового пристрою

Ви повинні переконатися, що налаштування звуку правильні та сумісні з аудіопристроєм. Це допоможе вам вирішити цю проблему, дотримуючись наведених нижче інструкцій.

1. Клацніть правою кнопкою миші піктограму Динаміки в нижньому правому куті екрана.

2. Натисніть на Відкрити мікшер гучності.

3. Переконайтеся, що всі рівні гучності не вимкнені. Якщо ви знайшли червоне коло із лінією, увімкніть рівень гучності.

4. Тепер разом натисніть клавіші Windows + I, щоб відкрити налаштування.

5. Натисніть на Система.

6. Потім натисніть Звук на панелі ліворуч.

7. Натисніть «Властивості пристрою» в меню «Вихід», як показано.

8. Зніміть прапорець Вимкнути.

9. Повторіть кроки 7 і 8 для пристроїв введення, як показано.

Примітка. Нижче ми показали методи для браузера Google Chrome. Якщо ви використовуєте інший браузер, дотримуйтесь тих самих методів і в них.

Спосіб 2. Оновіть Google Chrome

Якщо ви зіткнулися з цією помилкою, можливо, це пов’язано з застарілим браузером. Найкращий спосіб впоратися з цією проблемою – оновити браузер, як описано нижче. Після оновлення браузера перевірте, чи ви усунули проблему.

1. Натисніть клавішу Windows. Введіть Google Chrome і запустіть його.

Примітка. Ви також можете ввести chrome://settings/help і натиснути клавішу Enter, щоб безпосередньо запустити сторінку Про Chrome.

2. Тепер клацніть піктограму з трьома крапками та виберіть параметр Довідка, як показано нижче.

3. Потім виберіть опцію Про Google Chrome.

4А. Якщо Google Chrome оновлено до останньої версії, він покаже, що Chrome оновлений.

4B. Якщо доступне нове оновлення, браузер автоматично оновить його до останньої версії. Натисніть Перезапустити, щоб завершити процес оновлення.

5. Нарешті, перезапустіть браузер з останньою версією.

Спосіб 3: Очистити кеш браузера

Хоча кеш-пам’ять покращує швидкість перегляду, він може накопичуватися протягом кількох днів і, таким чином, викликати кілька проблем у браузері. Тому радимо очистити кеш-пам’ять браузера і файли cookie, як описано нижче. Прочитайте наш посібник про те, як очистити кеш і файли cookie в Google Chrome і очистити дані веб-перегляду.

Спосіб 4. Вимкніть апаратне прискорення (якщо є)

Деякі з ваших веб-сторінок і сайтів-браузерів споживають додаткові ресурси графічного процесора, коли ввімкнено функцію апаратного прискорення. Виконайте наведені нижче дії, щоб вимкнути цю функцію, щоб виправити цю помилку.

1. Запустіть браузер Chrome, як це було зроблено раніше.

2. Натисніть на значок із трьома крапками у верхньому правому куті.

3. Тепер натисніть Налаштування.

4. Розгорніть розділ «Додатково», клацнувши стрілку біля нього на лівій панелі, а потім клацніть «Система».

5. Тепер вимкніть перемикач Використовувати апаратне прискорення, якщо він доступний.

5. Нарешті, натисніть Перезапустити.

Спосіб 5. Вимкніть розширення (якщо є)

Перевірте, чи несумісні розширення конфліктують із вашими ескізами. Якщо так, вимкніть їх у своєму браузері або повністю видаліть. Цей метод допоможе вам виправити цю проблему з помилкою відтворення аудіо YouTube, виконавши інструкції.

1. Запустіть браузер Google Chrome, як це було зроблено раніше.

Примітка. Щоб пропустити кроки для переходу на сторінку розширень, введіть chrome://extensions/ у рядку пошуку та натисніть Enter.

2. Тепер натисніть значок із трьома крапками у верхньому правому куті.

3. Тут виберіть параметр Додаткові інструменти, а потім – Розширення.

4. Нарешті, вимкніть розширення, яке потрібно вимкнути. Тут для прикладу вибрано Google Meet Grid View.

Примітка. Якщо помилку було усунено після вимкнення будь-якого окремого розширення, натисніть опцію Видалити, щоб видалити його зі свого браузера.

5. Нарешті, оновіть браузер.

Спосіб 6. Запустіть засіб вирішення проблем зі звуком

Ваш комп’ютер містить вбудований інструмент усунення несправностей, щоб самостійно виправити помилку рендеринга аудіо YouTube Windows 10. Усі ваші пристрої будуть проскановані, і процес стане легшим. Дотримуйтесь нашого посібника «Як запустити засіб усунення несправностей обладнання та пристроїв», щоб усунути проблеми, щоб усунути всі проблеми з обладнанням, пов’язаними зі звуком, на вашому ПК. Крім того, ви можете запустити засіб вирішення проблем зі звуком окремо, як вказується в нашому посібнику Як запустити засіб усунення неполадок Windows Update, але переконайтеся, що ви вибрали параметр «Відтворення аудіо», як показано.

Спосіб 7: Оновіть Windows

Якщо якісь нові оновлення Microsoft очікують на встановлення на вашому комп’ютері, деякі помилки та проблеми не можуть бути усунені на вашому комп’ютері. Як пропонують багато користувачів, оновлення комп’ютерів Windows 10 допоможе вам вирішити цю помилку. Дотримуйтесь нашого посібника, як завантажити та встановити останнє оновлення Windows 10.

Після оновлення операційної системи Windows перевірте, чи маєте ви доступ до аудіо на YouTube.

Спосіб 8: Оновіть аудіодрайвери

Застарілі та несумісні аудіодрайвери завжди призводять до помилки відтворення аудіо. Будь ласка, перезапустіть комп’ютер Помилка YouTube. Завжди переконайтеся, що ви використовуєте оновлену версію аудіодрайверів. Якщо на вашому комп’ютері не вистачає останніх драйверів, радимо оновити їх відповідно до інструкцій у нашому посібнику «Як оновити драйвери Realtek HD Audio у Windows 10».

Оновивши аудіодрайвери до останньої версії, перевірте, чи виправлено помилку рендерера аудіо YouTube Windows 10.

Спосіб 9. Відкат оновлень аудіодрайверів

Іноді поточна версія аудіодрайверів може викликати будь-які аудіоконфлікти. У цьому випадку вам доведеться відновити попередні версії встановлених драйверів. Цей процес називається відкатом драйверів, і ви можете легко повернути драйвери вашого комп’ютера до їх попереднього стану, дотримуючись нашого посібника Як відкати драйвери в Windows 10.

Зачекайте, поки попередні версії драйверів не будуть встановлені на вашому ПК з Windows 10. Після завершення перевірте, чи виправили ви помилку відтворення аудіо YouTube.

Спосіб 10. Перевстановіть аудіодрайвери

Щоб усунути цю помилку, потрібно перевстановити несумісні драйвери. Рекомендується перевстановлювати драйвери пристроїв, лише якщо ви не можете вирішити проблему шляхом їх оновлення. Дії для перевстановлення драйверів дуже прості, і ви можете зробити це за допомогою програми сторонніх розробників або виконавши кроки вручну, як описано в нашому посібнику Як видалити та перевстановити драйвери в Windows 10

Після перевстановлення аудіодрайверів перевірте, чи чути звук YouTube у Windows 10.

Спосіб 11. Дозволити доступ до аудіо

Лише кілька обмежених програм отримають доступ до ваших аудіопристроїв на вашому ПК. Якщо прямої програми YouTube немає в списку, іноді ви можете не почути аудіо. Тому переконайтеся, що налаштування звуку ввімкнено на YouTube на вашому ПК, виконавши наведені нижче дії.

1. Запустіть налаштування Windows, натиснувши разом клавіші Windows + I.

2. Тепер натисніть «Конфіденційність», як показано.

3. Тут прокрутіть ліву панель вниз і натисніть на параметр Мікрофон.

4. Переконайтеся, що параметр Дозволити програмам доступ до мікрофона ввімкнено, як показано.

Спосіб 12. Установіть аудіопристрій як пристрій за замовчуванням

Ви повинні переконатися, що ваш аудіопристрій налаштовано як пристрій за замовчуванням, щоб уникнути конфліктів, як-от помилка аудіо рендеринга YouTube Windows 10. Щоб виправити цю помилку, потрібно встановити свій аудіопристрій як пристрій за замовчуванням, як показано нижче.

1. Клацніть правою кнопкою миші піктограму Динаміки в нижньому правому куті екрана.

2. Виберіть параметр Звуки.

3. Потім перейдіть на вкладку «Відтворення» та клацніть правою кнопкою миші аудіопристрій, який потрібно встановити як стандартний.

4. Тепер виберіть параметр Встановити як пристрій за замовчуванням, як виділено.

5. Натисніть Застосувати > OK, щоб зберегти зміни.

Спосіб 13. Повторно ввімкніть звукову карту

Ви можете легко виправити помилку рендерера аудіо YouTube, перезавантаживши звукову карту, як описано нижче.

1. Натисніть клавішу Windows і введіть Диспетчер пристроїв. Тепер натисніть «Відкрити».

2. Двічі клацніть контролери звуку, відео та ігор, щоб розгорнути драйвери.

3. Потім клацніть правою кнопкою миші звукову карту та виберіть опцію Вимкнути пристрій.

4. Тепер підтвердьте запит, натиснувши кнопку Так, і перезавантажте комп’ютер.

5. Потім повторіть кроки 1 і 2.

6. Далі клацніть правою кнопкою миші вимкнену звукову карту та виберіть параметр Увімкнути пристрій.

Спосіб 14. Вимкніть покращення звуку

Якщо ваше аудіо працює добре для інших програм або програм, але звук не працює лише на YouTube, радимо змінити частоту дискретизації. Низькочастотна частота дискретизації спричинить цю помилку, але ви можете вибрати більш високу частоту дискретизації, виконавши наведені нижче кроки.

1. Клацніть правою кнопкою миші піктограму Динаміки в нижньому правому куті екрана та виберіть параметр Звуки.

2. Потім перейдіть на вкладку Відтворення.

3. Натисніть на аудіопристрій, а потім натисніть кнопку Властивості.

4. Потім перейдіть на вкладку Додатково.

5. У спадному меню в розділі Формат за замовчуванням переконайтеся, що ви вибрали найвищий частотний діапазон (24 біти, 48000 Гц).

Примітка. Переконайтеся, що параметр «Вимкнути покращення звуку» знятий у розділі «Покращення сигналу», як показано.

6. Натисніть Застосувати, а потім OK, щоб зберегти зміни.

Примітка. Якщо помилка існує, налаштуйте різні рівні діапазонів частот, повторивши ці кроки та перевіривши, який діапазон вирішує проблему.

Спосіб 15: відновлення системних файлів

Якщо ви хочете насолоджуватися безперервними аудіосервісами YouTube, деякі файли та програми повинні бути активними на вашому ПК. Але якщо вони пошкоджені або неправильно налаштовані, ви зіткнетеся з помилкою рендерера аудіо. Будь ласка, перезапустіть комп’ютер. Помилка YouTube. Проте пошкоджені неправильно налаштовані файли можна виправити за допомогою вбудованих утиліт вашого комп’ютера з Windows 10, а саме перевірки системних файлів та обслуговування й керування образами розгортання. Прочитайте наш посібник про відновлення системних файлів у Windows 10 і дотримуйтесь інструкцій, щоб відновити всі пошкоджені файли.

Дочекайтеся виконання команд і перевірте, чи ви виправили цю помилку YouTube.

Спосіб 16. Перезапустіть аудіослужби

Кілька основних аудіослужб Windows допоможуть запобігти цій помилці. Якщо в разі вимкнення цих послуг, ви можете зіткнутися з кількома конфліктами. Тому вам радимо перезапустити кілька основних аудіослужб, як описано нижче.

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Служби та натисніть Запуск від імені адміністратора.

2. Тепер прокрутіть униз і двічі клацніть службу Windows Audio.

3. У новому спливаючому вікні виберіть Тип запуску Автоматичний, як показано.

Примітка. Якщо статус служби зупинений, натисніть кнопку Пуск. Якщо статус служби «Запущено», натисніть «Зупинити» та «Запустити» знову.

4. Натисніть Застосувати > OK, щоб зберегти зміни.

5. Повторіть усі ці кроки для інших служб Windows, таких як Windows Audio Endpoint Builder і Remote Procedure Call (RPC).

Спосіб 17: Вимкніть ексклюзивний режим

Проте, якщо ви боретеся з цією помилкою, ви повинні переконатися, що інші програми не беруть виключний контроль над вашим аудіопристроєм. Ви можете вимкнути обговорювану функцію, виконавши наведені нижче дії.

1. Як і раніше, клацніть правою кнопкою миші піктограму Динаміки та виберіть параметр Звуки.

2. Перейдіть до вкладки Відтворення.

3. Потім виберіть свій аудіопристрій і натисніть кнопку Властивості, як показано.

3. На вкладці Загальні переконайтеся, що параметр Використання пристрою встановлено на Використовувати цей пристрій (увімкнути), як показано.

4. Натисніть Застосувати > OK, якщо ви внесли якісь зміни.

5. Тепер перейдіть на вкладку Додатково й у розділі Ексклюзивний режим переконайтеся, що наведені нижче параметри зняті.

 • Дозволити програмам отримувати виключний контроль над цим пристроєм.

 • Надайте пріоритет програмам ексклюзивного режиму.

Примітка. Як тільки ви знімете прапорець «Дозволити програмам отримувати виключний контроль над цим пристроєм», параметр «Надати пріоритет додаткам у ексклюзивному режимі» буде автоматично знято.

6. Нарешті, натисніть Застосувати > OK, щоб зберегти зміни.

***

Сподіваємося, що посібник був корисним, і ви змогли виправити помилку рендерера аудіо YouTube. Дайте нам знати, про що ви хочете дізнатися далі. Не соромтеся звертатися до нас із своїми запитами та пропозиціями через розділ коментарів нижче.