Виправлення проблем з жорстким диском у Windows 10

System Image Recovery — це корисний інструмент для збереження системи, яка вийшла з ладу або перебуває між збоями. System Image Recovery створює повну резервну копію всіх даних комп’ютера з жорстких дисків. Дані резервної копії відновлення образу системи включають параметри системи, операційну систему, програми та інші файли на диску. За допомогою утиліти Windows System Image Recovery ви можете легко відновити дані Windows і жорсткого диска. Однак утиліта Windows Image Recovery іноді не працює через певні проблеми з жорстким диском. Якщо утиліті відновлення не вдається відновити резервні копії даних, ви можете отримати повідомлення про те, що системний диск вашого комп’ютера замалий. Продовжуйте читати, щоб вирішити те саме.

Як вирішити проблеми з жорстким диском у Windows 10

Це може бути різними причинами; більшість із них пов’язані з проблемами жорсткого диска. Деякі причини виникнення цієї помилки:

  • Цільовий диск може мати недостатній розмір.
  • Можливо, ви відновлюєте дані на зовнішній диск без попереднього видалення вихідного диска.
  • Проблема із зображенням системи вже існує.

Давайте тепер розглянемо можливі рішення для такої нездатності відновити ваш системний диск ПК з Windows, це занадто мала проблема, яка може спричинити цю помилку на вашому комп’ютері.

Спосіб 1. Перевірте розмір цільового диска

Ця помилка з’являється, оскільки ваш цільовий диск повинен мати більшу ємність, ніж вихідний диск. Тому очевидно перевірити розмір цільового диска. Виконайте ці прості кроки:

1. Одночасно натисніть клавіші Windows + E, щоб запустити Провідник файлів.

2. Клацніть правою кнопкою миші жорсткий диск (цільовий диск), на якому потрібно відновити образ системи, і виберіть «Властивості».

  Відкрийте Google Keep або Evernote за допомогою кнопки «Примітка» в центрі дій [Windows 10]

3. На вкладці «Загальні» ви можете побачити розмір і ємність диска.

Примітка. Якщо ви виявите, що розмір і ємність цільового диска більші або дорівнюють розміру і ємності вихідного диска, відновлення має працювати нормально. Якщо розмір і ємність цільового диска менші за вихідний диск, ви можете звільнити місце на цільовому диску.

Спосіб 2. Повторне створення образу системи

Можливою причиною того, що ви все ще отримуєте ту саму помилку, є не проблеми з жорстким диском, а скоріше наявні проблеми з самою системою. Ви можете спробувати відновити налаштування системи, щоб вирішити цю проблему.

Варіант I: Відновлення системних файлів

Прочитайте наш посібник про те, як відновити системні файли в Windows 10, і виконайте вказівки, щоб відновити всі пошкоджені файли на вашому комп’ютері.

Зачекайте, поки команди будуть виконані, і перевірте, чи проблему вирішено.

Варіант II. Використовуйте утиліту резервного копіювання та відновлення

1. Натисніть клавішу Windows. Введіть Панель керування та запустіть її.

2. Установіть Перегляд як Категорія. Натисніть Резервне копіювання та відновлення (Windows 7).

3. Натисніть «Створити образ системи» в меню зліва.

4. Виберіть диск і дотримуйтеся вказівок на екрані, щоб створити образ системи.

Коли ви створюєте файл образу системи, значення мінімального розміру, необхідного для цільового файлу, автоматично зберігаються у файлі. Цей файл має назву $PBR_ResetConfig.xml. Значення, збережені в цьому файлі, наведені в МБ або мегабайтах. Таким чином, навіть якщо розмір цільового файлу більший або дорівнює розміру вихідного файлу, ви все одно можете отримати помилку, оскільки мінімально необхідний розмір більший. Щоб вирішити цю проблему з жорстким диском, виконайте такі дії.

  29 найкращих MP4 компресорів для Windows

1. Відкрийте файл образу системи.

2. Натисніть Джерела.

3. Відкрийте файл $PBR_ResetConfig.xml за допомогою Блокнота.

4. Знайдіть атрибут і змініть числа.

Спосіб 4: Видаліть вихідний диск

Коли ви використовуєте зовнішній диск для відновлення файлу образу системи, система призначає цьому зовнішньому диску той самий ідентифікатор, що й вихідному диску. Іноді, коли в системі працюють обидва диски, це може спричинити конфлікт і зрештою призвести до збою відновлення. Таким чином, видалення вихідного диска перед відновленням може допомогти вам уникнути цієї помилки неможливості відновлення системного диска ПК.

Спосіб 5: форматування/видалення томів і форматування цільових дисків

Спробуйте відформатувати том диска, якщо ви використовуєте вже використаний диск із розділами для відновлення системного файлу, і ви отримаєте ту саму помилку. Форматування розділів і дисків може допомогти вам вирішити цю проблему. Щоб відформатувати диск, виконайте такі прості кроки:

1. Підключіть використаний диск (цільовий диск) до системи.

2. Одночасно натисніть клавіші Windows + R, щоб відкрити діалогове вікно «Виконати».

3. Введіть diskmgmt.msc, щоб відкрити вікно керування дисками.

4. Клацніть правою кнопкою миші на використаному тому цільового диска.

5. Натисніть «Видалити том…»

6. Після видалення тому ще раз клацніть правою кнопкою миші на цільовому диску.

7. Виберіть Формат…

Спосіб 6. Створення інсталяційного носія Windows

Корпорація Майкрософт має вбудований інструмент під назвою Media Creation Tool для створення завантажувального USB-накопичувача (або завантаження файлу ISO та запису його на DVD) будь-якої версії ОС Windows. Інструмент дозволяє оновити або знизити версію Windows. Прочитайте наш посібник про те, як створити інсталяційний носій Windows 10 за допомогою засобу створення носіїв, щоб реалізувати те саме.

  Виправити завантажувач Steam Client Bootstrapper не відповідає в Windows 10

Часті запитання (FAQ)

Q1. Що таке файл образу системи?

Відповідь Образ системи — це файл резервної копії даних вашого жорсткого диска. Ви можете відновити свої дані з файлу образу системи, коли ваша система виходить з ладу. Ви можете створити файл образу системи, перейшовши до параметра «Резервне копіювання та відновлення» на панелі керування.

Q2. Чому я не можу відновити свій ПК?

Відповідь Може бути кілька причин, через які ви не можете відновити свій ПК, і дуже поширеною причиною неможливості відновити ПК є жорсткі диски, неправильні резервні файли та неадекватний розмір диска.

Q3. Що означає надто малий системний диск?

Відповідь Коли ви намагаєтеся відновити дані та отримуєте повідомлення про те, що системний диск замалий, це означає, що ємність цільового диска менша за ємність вихідного.

***

Ми сподіваємося, що цей посібник був корисним і ви змогли вирішити проблеми з жорстким диском у вашій системі. Прокоментуйте та повідомте нам, який метод спрацював для вас. Крім того, якщо у вас є запитання, запити чи пропозиції, не соромтеся поділитися ними з нами. Також повідомте нам, що ви хочете дізнатися далі.