Виправити відсутність звуку в іграх на Windows 10

Було б дуже неприємно, якщо б звук вимикався під час гри в Windows 10, але він добре працює для всіх інших системних утиліт. У цьому випадку ви можете насолоджуватися іншими мультимедійними можливостями, такими як YouTube, музика, фільми, серіали та не тільки ігри. Отже, якщо у вас немає звуку в іграх Windows 10, вам пощастило, що ви потрапили до цієї статті. Цей посібник пропонує повний набір методів усунення несправностей для їх усунення. Чому ти все ще чекаєш? Продовжити читання →!

Як виправити відсутність звуку в іграх на Windows 10

Якщо ви зіткнулися з ігровим звуком, який не працює під час насолоди комп’ютерними іграми, найбільш імовірною причиною може бути неправильна конфігурація налаштувань гри. Хоча ця проблема стосується багатьох версій Windows, багато користувачів борються з цією проблемою в Windows 10. Інші причини сприяють відсутності звуку в іграх.

 • Гучність може бути приглушеною або дуже низькою.
 • На ПК увімкнено функції покращення звуку.
 • Інші програми на вашому ПК використовують аудіо.
 • Застарілі/пошкоджені аудіодрайвери.
 • Пошкоджені кабелі, вилки та динаміки.
 • Доступ до використання мікрофона не надається.
 • Застаріла операційна система Windows.
 • Наявність пошкоджених файлів на ПК.
 • Деякі основні служби Windows Audio не ввімкнені.

У цьому розділі ви дізнаєтеся про методи усунення несправностей, які допоможуть вам вирішити цю проблему. Застосовуйте методи згідно з інструкціями в тому ж порядку, щоб отримати ідеальні результати.

Основні кроки з усунення несправностей

Перш ніж перейти до розширених методів усунення несправностей, кілька простих лайфхаків допоможуть вам вирішити цю проблему за кілька кліків. Переконайтеся, що ваш ПК відповідає всім цим попереднім перевіркам, і все одно, якщо ви не досягли жодного виправлення, перейдіть до наступного розділу.

 • Перезавантажте комп’ютер, і всі тимчасові збої, пов’язані з комп’ютером, будуть усунені.

 • Забезпечте належне підключення до Інтернету, оскільки ігри з високою графікою вимагають відповідного обмеження пропускної здатності. Коли ви перебуваєте в середині гри, ви можете зіткнутися з проблемою обрізання звуку, якщо деякі пакети даних будуть втрачені через недостатню пропускну здатність.

 • Переконайтеся, що ви використовуєте високоякісний мікрофон, і він надійно встановлений на вашому ПК. Щоб уникнути зовнішнього шуму, переконайтеся, що ви використовуєте динаміки або мікрофони найкращої якості.
 • Крім того, переконайтеся, що ви не перебуваєте в шумному оточенні зі звуками руху або шумами натовпу у фоновому режимі. Це запобіжить зникненню вашого голосу під час гри.
 • Перевірте кабелі на наявність ослаблених з’єднань і чи всі інші кабелі під’єднані чи ні.
 • Переконайтеся, що всі інші кабелі та шнури підключені до правильного гнізда. Якщо ви не впевнені в правильних гніздах, зверніться до виробника обладнання.
 • Перевірте рівні гучності та чи ввімкнено живлення.

 • Якщо у вас також є підключені навушники, від’єднайте їх і перевірте, чи допомагає це.
 • Якщо використовується більше одного пристрою виведення аудіо, необхідно підтвердити, коли цей пристрій використано як вихідний пристрій.
 • Коли аудіоутиліта використовується іншими програмами на вашому ПК з Windows 10, у вас можуть виникнути проблеми зі звуком гри. Щоб вирішити проблему, радимо закрити всі інші програми або програми, що працюють у фоновому режимі, або примусово вимкнути їх за допомогою диспетчера завдань.

Спосіб 1. Увімкніть налаштування звуку

У цьому методі ви повинні перевірити, чи налаштування звуку правильні та сумісні з аудіопристроєм. Це допоможе вам вирішити проблему відсутності звуку в іграх Windows 10, виконавши наведені нижче дії.

1. Клацніть правою кнопкою миші піктограму Динаміки в нижньому правому куті екрана.

2. Натисніть «Відкрити мікшер гучності».

3. Переконайтеся, що всі рівні гучності не вимкнені.

Примітка. Якщо ви знайшли червоне коло з лінією, увімкніть рівень гучності.

4. Натисніть і утримуйте клавіші Windows + I разом, щоб відкрити параметри Windows.

5. Тепер натисніть «Система».

6. Потім клацніть «Звук» на лівій панелі та клацніть «Властивості пристрою» в меню «Вивід».

7. Переконайтеся, що прапорець Вимкнути не встановлено.

8. Повторіть кроки 6 і 7 для пристроїв введення, як показано.

Спосіб 2. Дозволити доступ до аудіо для ігор

На вашому комп’ютері є список додатків і програм, які матимуть доступ для використання аудіопристроїв. Якщо вашої гри немає в списку, ви не можете почути аудіоконтент. Тому переконайтеся, що налаштування звуку ввімкнено для вашої гри на вашому ПК, виконавши наведені нижче дії.

1. Запустіть налаштування Windows, натиснувши разом клавіші Windows + I.

2. Тепер натисніть «Конфіденційність», як показано.

3. Тут прокрутіть ліву панель вниз і виберіть параметр Мікрофон.

4. Переконайтеся, що параметр Дозволити програмам доступ до мікрофона ввімкнено, як показано.

Примітка. Запустіть налаштування звуку з меню пошуку та виберіть правильний пристрій введення (мікрофон (2-аудіопристрій високої чіткості)) за замовчуванням.

Спосіб 3. Установіть аудіопристрій як пристрій за замовчуванням

Якщо ви використовуєте аудіопристрій, як-от навушники або колонки, ви повинні переконатися, що він встановлений як пристрій за замовчуванням чи ні. Припустимо, випадок підключення зовнішнього монітора (який не має вбудованих динаміків) до вашого ПК. Якщо цей монітор встановлено як вихідний пристрій за замовчуванням, ви не можете почути звук. Щоб вирішити цю проблему, вам потрібно встановити свій аудіопристрій як пристрій за замовчуванням, як наведено нижче.

1. Клацніть правою кнопкою миші піктограму Динаміки в нижньому правому куті екрана.

2. Виберіть параметр Звуки.

3. Потім перейдіть на вкладку «Відтворення» та клацніть правою кнопкою миші аудіопристрій, який потрібно встановити як стандартний.

4. Тепер виберіть параметр Встановити як пристрій за замовчуванням, як виділено.

Добре, щоб зберегти зміни». ширина=”400″ висота=”455″>

5. Натисніть Застосувати > OK, щоб зберегти зміни.

Спосіб 4: Оновіть Windows

Якщо якісь нові оновлення Microsoft очікують на встановлення на вашому комп’ютері, деякі помилки не можуть бути усунені на вашому комп’ютері. Як пропонують багато користувачів, оновлення комп’ютерів Windows 10 допоможе вам вирішити цю проблему. Дотримуйтесь нашого посібника Як завантажити та встановити останнє оновлення Windows 10, щоб оновити свій комп’ютер Windows 10.

Після оновлення операційної системи Windows перевірте, чи є доступ до аудіо в іграх.

Спосіб 5. Запустіть засіб вирішення проблем зі звуком

Ви повинні знати, що ваш комп’ютер містить вбудований інструмент усунення несправностей, який автоматично виправляє будь-які проблеми та помилки. Аудіопристрої, підключені до вашого комп’ютера, і вбудовані аудіопристрої будуть проскановані, а проблеми, пов’язані з цим процесом, будуть вирішені. Дотримуйтесь нашого посібника «Як запустити засіб усунення несправностей обладнання та пристроїв», щоб усунути проблеми, щоб усунути всі проблеми з обладнанням, пов’язаними зі звуком, на вашому ПК. Крім того, ви можете запустити засіб вирішення проблем зі звуком окремо, як вказується в нашому посібнику Як запустити засіб усунення неполадок Windows Update, але переконайтеся, що ви вибрали параметр «Відтворення аудіо», як показано.

Спосіб 6: Оновіть звукові драйвери

Застарілі та несумісні драйвери аудіо завжди призведуть до того, що аудіо в грі не працює. Завжди переконайтеся, що ви використовуєте оновлену версію аудіодрайверів. Якщо на вашому комп’ютері не вистачає останніх драйверів, радимо оновити їх відповідно до інструкцій у нашому посібнику «Як оновити драйвери Realtek HD Audio у Windows 10».

Оновивши аудіодрайвери до останньої версії, перевірте, чи вирішено проблему відсутності звуку в іграх.

Спосіб 7. Перевстановіть аудіодрайвери

Щоб вирішити всі проблеми, пов’язані зі звуком, потрібно перевстановити несумісні драйвери. Рекомендується перевстановлювати драйвери пристроїв, лише якщо ви не можете вирішити проблему шляхом їх оновлення. Перевстановити драйвери дуже легко. Ви можете зробити це за допомогою програми стороннього розробника або виконавши кроки вручну, як описано в нашому посібнику Як видалити та перевстановити драйвери в Windows 10.

Після перевстановлення аудіодрайверів перевірте, чи чути звук під час гри в Windows 10.

Спосіб 8. Відкат аудіодрайверів

Іноді поточна версія аудіодрайверів може викликати будь-які аудіоконфлікти. У цьому випадку вам доведеться відновити попередні версії встановлених драйверів. Цей процес називається відкатом драйверів, і ви можете легко повернути драйвери комп’ютера до їх попереднього стану, дотримуючись нашого посібника Як відкати драйвери в Windows 10.

Зачекайте, поки попередні версії драйверів не будуть встановлені на вашому ПК з Windows 10.

Спосіб 9. Повторно ввімкніть звукову карту

Ви можете легко вирішити проблеми зі звуком під час ігор Windows 10, перезавантаживши звукову карту, як описано нижче.

1. Натисніть клавішу Windows і введіть Диспетчер пристроїв. Тепер натисніть «Відкрити».

2. Потім розгорніть контролери звуку, відео та ігор, двічі клацнувши на ньому.

3. Потім клацніть правою кнопкою миші звукову карту та виберіть опцію Вимкнути пристрій.

4. Тепер підтвердьте запит, натиснувши Так.

5. Перезавантажте комп’ютер.

6. Потім повторіть кроки 1 і 2.

7. Далі клацніть правою кнопкою миші звукову карту та виберіть параметр Увімкнути пристрій.

Спосіб 10. Вимкніть покращення звуку

Якщо ви вважаєте, що ваше аудіо працює добре для інших мультимедійних ресурсів, але звук здається низькою якістю або шумом, радимо змінити частоту дискретизації. Низькочастотна частота дискретизації не призведе до проблем зі звуком у грі, але ви можете вибрати більш високу частоту дискретизації, виконавши наведені нижче кроки.

1. Клацніть правою кнопкою миші піктограму Динаміки в нижньому правому куті екрана.

2. Виберіть параметр Звуки.

3. Потім перейдіть на вкладку «Відтворення» та виберіть аудіопристрій, а потім натисніть кнопку «Властивості», як показано на малюнку.

4. Потім перейдіть на вкладку Додатково й у спадному меню в розділі Формат за замовчуванням переконайтеся, що ви вибрали найвищий діапазон частот (24 біти, 48 000 Гц).

Примітка. Переконайтеся, що параметр Вимкнути покращення звуку знятий у розділі «Покращення сигналу», як показано.

5. Натисніть Застосувати, а потім OK, щоб зберегти зміни.

Примітка. Якщо помилка не зникає, відрегулюйте різні рівні діапазонів частот, повторивши ці кроки та підтвердивши, який діапазон вирішує проблему.

Спосіб 11. Запустіть сканування SFC/DISM

Для забезпечення ідеальної якості звуку на вашому комп’ютері має працювати кілька необхідних файлів і програм. Але якщо вони пошкоджені або неправильно налаштовані, ви зіткнетеся з цією проблемою. На щастя, усі ці пошкоджені неправильно налаштовані файли можна виправити за допомогою вбудованих утиліт вашого ПК з Windows 10, а саме, перевірки системних файлів та обслуговування й керування образами розгортання. Прочитайте наш посібник про відновлення системних файлів у Windows 10 і дотримуйтесь інструкцій, щоб відновити всі пошкоджені файли.

Дочекайтеся виконання команд і перевірте, чи вирішено проблему відсутності звуку в іграх Windows 10.

Спосіб 12. Перезапустіть аудіослужби

Кілька важливих аудіосервісів Windows допоможуть вам запобігти вирізам звуку під час ігор Windows 10. Якщо ці служби вимкнено, ви можете зіткнутися з кількома конфліктами. Тому вам радимо перезапустити кілька основних аудіослужб, як описано нижче.

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Служби та натисніть Запуск від імені адміністратора.

2. Тепер прокрутіть униз і двічі клацніть службу Windows Audio.

3. Виберіть для типу запуску значення Автоматичний у новому спливаючому вікні, як показано.

Примітка. Якщо статус служби зупинений, натисніть кнопку Пуск. Якщо статус служби «Запущено», натисніть «Зупинити» та «Запустити» знову.

4. Натисніть Застосувати > OK, щоб зберегти зміни.

5. Повторіть усі ці кроки для інших служб Windows, таких як Windows Audio Endpoint Builder і Remote Procedure Call (RPC).

Спосіб 13: заборонити ексклюзивний доступ для аудіопристрою

Проте, якщо ви боретеся з цією проблемою, ви повинні переконатися, що жодна інша програма не контролює ваш аудіопристрій. Ви можете вимкнути обговорювану функцію, виконавши наведені нижче дії.

1. Як і раніше, клацніть правою кнопкою миші піктограму Динаміки та виберіть параметр Звуки.

2. Перейдіть до вкладки Відтворення.

3. Потім виберіть свій аудіопристрій і натисніть кнопку Властивості, як показано.

4. На вкладці Загальні переконайтеся, що параметр Використання пристрою встановлено на Використовувати цей пристрій (увімкнути), як показано.

5. Натисніть Застосувати > OK, якщо ви внесли якісь зміни.

6. Тепер перейдіть на вкладку «Додатково» та в меню «Виключний режим» переконайтеся, що наведені нижче параметри знято.

 • Дозволити програмам отримувати виключний контроль над цим пристроєм.

 • Надайте пріоритет програмам ексклюзивного режиму.

Примітка: як тільки ви знімете прапорець «Дозволити програмам отримувати виключний контроль над цим пристроєм», параметр «Надати пріоритет програмам у ексклюзивному режимі» буде автоматично знято.

7. Нарешті, натисніть Застосувати > OK, щоб зберегти зміни.

Спосіб 14: Ремонт і скидання гри

Якщо жоден із методів не допоміг вам вирішити проблему відсутності звуку в іграх на Windows 10, але ви можете почути звук в інших іграх на своєму ПК, то є ймовірність, що ваша гра десь конфліктує. Тому в цьому випадку відремонтуйте або скиньте програму, якщо можливо, щоб усунути проблему.

Примітка. У цьому посібнику показано кроки для відновлення та скидання програми запуску Minecraft. Дотримуйтесь інструкцій відповідно до вашої гри.

1. Натисніть клавішу Windows і введіть Minecraft Launcher.

2. Тепер виберіть параметр налаштувань програми, як виділено.

3. Прокрутіть униз і клацніть на виділеному варіанті Відновити.

Примітка: відновлення Minecraft Launcher не вплине на дані програми.

4. Якщо проблема не зникає, клацніть опцію Скинути, як показано.

Примітка. Дані програми буде видалено, скинувши панель запуску Minecraft.

5. Нарешті, перезавантажте комп’ютер і перевірте, чи не виправлено помилку без звуку в іграх.

Примітка. Якщо ви зіткнулися з тим же, спробуйте перевстановити гру як останній варіант. Прочитайте наш посібник про те, як перевстановити Valorant і застосувати те саме для гри, що викликає проблеми.

Спосіб 15: Виконайте відновлення системи

Якщо жоден із способів вам не допоміг, залишається лише відновити комп’ютер до попередньої версії. Для цього дотримуйтесь нашого посібника щодо використання відновлення системи в Windows 10 та виконуйте інструкції, як показано.

Після відновлення комп’ютера з Windows 10 перевірте, чи у вас виправлено виключення звуку під час гри в ігри Windows 10.

***

Сподіваємося, що цей посібник був корисним, і ви змогли вирішити проблему відсутності звуку в іграх у Windows 10. Не соромтеся звертатися до нас із своїми запитами та пропозиціями через розділ коментарів нижче. Також повідомте нам, що ви хочете дізнатися далі.

  Як зробити Gnome схожим на Mac, Windows або Unity