Біткойн і криптовалюти: інфляція проти. Дефляційний

Інфляція та дефляція, обидва терміни у фінансовій термінології, є одними з найбільш тривожних слів у будь-якій економіці.

Ціни на товари різко зростають, а зарплати залишаються на місці, що означає, що інфляція в усьому світі досягла свого піку. Оскільки ціни на криптовалюту різко падають, інвестори, які вважали, що біткойн і криптовалюти є важливим захистом від інфляції, задаються питанням, чи зробили вони правильний вибір.

Інфляція проти дефляції

Інфляція виникає, коли пропозиція валюти стає настільки високою, що вона втрачає свою вартість або купівельну спроможність. Дефляція, з іншого боку, відноситься до ситуації, коли вартість валюти або купівля зростає внаслідок дефіциту пропозиції. Фіатні або традиційні валюти в основному викликають інфляцію, оскільки центральні банки можуть і постійно збільшують їх пропозицію. З іншого боку, криптовалюти, в першу чергу, так чи інакше є дефляційними.

У міру того як інфляція продовжує зростати в усьому світі, дебати між інфляційними та дефляційними криптовалютами набирають обертів. Не засмучуйтеся, якщо ви вважаєте ці умови непосильними. Наша стаття розбере тему інфляційних і дефляційних криптоактивів, пояснить різницю між ними, чи можуть вони боротися з інфляцією та чому ви повинні вибрати правильний.

Що таке інфляційні криптовалюти?

Головною особливістю інфляційних криптовалют є збільшення кількості токенів. Хоча вартість токена зазвичай зростатиме зі збільшенням пропозиції, вам знадобиться більше токенів для покупки з часом. Існують різні стандартні методи збільшення пропозиції токенів, включаючи майнінг і криптостейкінг, і це лише деякі.

Доджкойн (DOGE) є чудовим прикладом дебатів щодо інфляційної проти дефляційної криптовалюти. У 2014 році творці скасували обмеження на 100 мільярдів DOGE, щоб забезпечити необмежену пропозицію криптовалюти. У результаті пропозиція може перевищити попит, що може швидко знизити вартість токена.

Творці біткойна (BTC), ще одного збудника інфляції, розробили його, щоб мати обмежений інфляційний ефект. BTC має жорсткий ліміт у 21 мільйон токенів, що означає, що після досягнення рівня ви більше не зможете майнити біткойни. Після досягнення максимального рівня BTC автоматично перетвориться на дефляційну криптовалюту.

На даний момент вже було видобуто понад 19 мільйонів біткойнів, але прогнозується, що для видобутку остаточного токена можуть знадобитися десятиліття. Це через процес, відомий як халвінг, який відбувається принаймні раз на чотири роки, постійно зменшуючи кількість токенів, які можна видобути та ввести в обіг. На відміну від DOGE, BTC використовує унікальний механізм, який допомагає уповільнити інфляцію; метод відомий як розведення навпіл.

Що таке дефляційні криптовалюти?

Дефляційні криптовалюти розроблені таким чином, що їх пропозиція з часом зменшується. Згодом прогнозується, що вартість кожного такого токена зростатиме, доки попит залишається незмінним, а різні криптовалютні проекти використовують різні показники дефляції. Точні знання про дефляційні криптовалюти допоможуть вам зрозуміти різницю між інфляційними та дефляційними криптовалютами.

Криптовалютні біржі Binance та Polygon пропонують найкращі приклади того, як криптовалютні проекти мають справу з дефляційними криптовалютами. Біржа Binance знищує певну кількість своїх нативних монет Binance (BNB) один раз на квартал, щоб контролювати свою пропозицію. Обмін Polygon також «спалює» багато своїх рідних токенів MATIC з тих же причин. Передбачається, що як тільки колекція будь-якої монети перестане задовольняти попит, ціни зростуть.

  Як налаштувати панель справ у Outlook

Інфляційний проти дефляційного

Економічні наслідки, пов’язані з інфляцією та дефляцією традиційних валют, можуть бути не такими зрозумілими та зрозумілими для більшості людей. Однак розуміння факторів, які впливають на концепції, легше пояснити, пояснюючи інфляційні проти дефляційних криптовалют.

У той час як інфляційні криптовалюти мають систему, яка сприяє безперервному зростанню кількості монет у пропозиції, дефляційні криптовалюти мають систему, де пропозиція токенів в обігу поступово зменшується з часом.

Якщо ви збираєтеся розрізняти інфляційні та дефляційні криптовалюти, деякі фактори, які ви хочете врахувати, є наведені нижче.

Фіксований проти плаваючого

Довгий час вартість фіатних або традиційних валют була фіксованою, оскільки їхня вартість майже завжди була прив’язана до чогось матеріального, особливо до золотих резервів центральних банків. Вартість таких монет зазвичай визначали як кількість золота, яку вони могли придбати. У минулому був час, коли громадяни могли відвідувати банки та вимагати частину золота, еквівалентну їхнім вкладам.

На початку 1970-х років центральні банки забули про золоті резерви, тому більшість країн повністю відмовилися від цієї практики. Тоді валюти стали плаваючими, тобто їх вартість стала залежати від порівняння з іншими валютами. Наразі вартість традиційних валют в основному базується на загальній згоді щодо того, що вони мають цінність, яка є походженням терміну фіатні валюти, запозиченого з латинського терміну «нехай буде зроблено».

Основна шкода знищення золотого стандарту для фіксації вартості грошей полягає в тому, що це призвело до того, що фіатні валюти викликають інфляцію. Сьогодні центральні банки можуть друкувати нову валюту, як вважають за потрібне, і не повинні робити про це публічні оголошення. На вартість будь-якої валюти впливає кількість в обігу, тобто чим більша сума в обігу, тим нижча купівельна спроможність валюти.

З іншого боку, криптовалюти не контролюються жодним урядом чи центральними банками. Вони мають алгоритми та унікальні механізми, які забезпечують максимальний запас, який ніколи не може бути перевищений. Щойно пропозиція досягне цього попередньо встановленого ліміту, пропозиція припиниться, а вартість зміниться будь-де, але не підвищиться, доки передбачуваний попит на токен залишається незмінним. Цей фактор робить такі криптовалюти, як біткойн та інші, справді дефляційними.

Дефляційний характер більшості криптовалют дозволяє людям невпинно їх HODL, що робить купівлю криптовалюти досить дорогою. Проте зверніть увагу, що існують інші криптовалюти, наприклад ті, які працюють на механізмах консенсусу proof-of-stake (PoS), які не мають максимальної пропозиції.

Ethereum (ETH) є однією з таких криптовалют, що розвивається в напрямку PoS-структури, хоча це не обов’язково робить її інфляційною криптовалютою. Однак, на відміну від центральних банків, які можуть друкувати валюти за бажанням, метод створення нових криптовалют є прозорим і передбачуваним завдяки публічному характеру технології блокчейн.

  Як створити власну карту в Google Maps

Попит і пропозиція

Попит і пропозиція є важливими при виборі між інфляційними та дефляційними криптовалютами. Правда полягає в тому, що збільшення або зменшення колекції створює різницю між двома типами криптотокенів.

Корисно пам’ятати, що навіть інфляційні криптовалюти можуть мати кілька значних переваг у справі з інфляцією. Хорошим прикладом є ситуація, коли інфляційні криптовалюти викликають сценарій, коли попит зрештою переважає пропозицію. З іншого боку, дефляційні криптовалюти можуть допомогти інвесторам отримати вигоду від підвищення цін.

Перетворення

На відміну від фіатних валют, які за своєю суттю є інфляційними, ми вже зрозуміли, що, незважаючи на те, що більшість криптовалют можуть здаватися інфляційними, коли вони розвиваються, вони створені для переходу від інфляції до дефляції.

Здатність перетворювати себе з інфляційних криптовалют на дефляційні не тільки дає їм перевагу перед фіатними валютами, але й гарантує, що криптовалюти, які розробники завжди можуть вносити зміни, щоб перетворити інфляційні криптовалюти на дефляційні.

Маючи справу з економічною інфляцією, користувачі можуть використовувати дефляційні механізми в інфляційних криптовалютах, щоб допомогти стримати інфляцію. Хорошим прикладом є ETH, який в основному є інфляційною криптовалютою, яка може спалити певну кількість токенів під час високої активності.

Давайте розжуємо це далі, щоб вам було зрозуміліше. Можливість конвертації з інфляційних не обов’язково робить інфляційні активи з необмеженою пропозицією монет за своєю суттю поганими. Такі монети, як DOGE та ETH, час від часу можуть відчувати високу пропозицію та низький попит. Варто пам’ятати, що, на відміну від установок фіатної валюти, їхні крипто-екосистеми розроблені таким чином, щоб подолати економічні спади.

Ethereum — це необмежена валюта без обмежень. Однак блокчейн Ethereum був запрограмований на обмеження кількості майнерів ETH, які можуть видобути протягом року. Якщо, наприклад, пропозиція ETH, відповідно до ринкової капіталізації, становить 100 мільйонів, майнери можуть видобувати лише 18 мільйонів ETH щорічно, що означає рівень інфляції 18%.

Однак припустімо, що ринкова капіталізація ETH збільшиться до 200 мільйонів токенів. У цьому випадку 18 мільйонів фіксованої кількості ETH, яку можна видобути, призведуть до рівня інфляції 9%, що піде на користь екосистемі Ethereum. Таким чином, це говорить вам про те, що стосується інфляційних проти дефляційних криптовалют, інфляційний профіль не обов’язково є поганим.

Такі дії майже неможливі щодо криптовалют, розроблених як суворо дефляційні, оскільки ніхто не може створювати чи спалювати будь-які токени за бажанням. Це тому, що за своєю природою дефляційні криптовалюти мають унікальні механізми, які обмежують кількість монет, які можуть бути в обігу.

Значення

Вартість конкретних цифрових активів є важливим аспектом, який слід враховувати під час порівняння інфляційних і дефляційних криптовалют. Зважаючи на те, наскільки вони відрізняються за вартістю, є всі ймовірності, що оскільки вони з часом можуть стати дефіцитними щодо пропозиції та попиту, дефляційні криптовалюти, ймовірно, матимуть вищу вартість, коли настане відповідний час, що робить їх хорошим засобом інвестування.

  Як створити потік з нуля

Але найголовніше, про що ви хочете пам’ятати, це те, що чи зросте вартість дефляційних криптовалют, залежить від критичного питання попиту. Якщо попит на дефляційну криптовалюту залишиться низьким зараз або в майбутньому, це може значно зменшити потенціал такого цифрового активу стати цінним зараз або в майбутньому.

Таким чином, внутрішня цінність криптовалюти в першу чергу залежить від того, чи може вона потенційно мати різні випадки використання. ETH є чудовим прикладом такої криптовалюти, враховуючи те, як вона зарекомендувала себе як криптовалюта вибору для децентралізованих фінансів (DeFi) і незамінних токенів (NFT).

Купівельна спроможність

У макроекономіці будь-яка валюта, призначена для легкого й довільного випуску нових одиниць, стає інфляційною. Це означає, що він стає силою, яка може істотно впливати на виробництво та споживання товарів і послуг у даній економіці. Великий обсяг такої валюти також визначатиме ціни на товари на ринку.

Одиниць, необхідних для покупки предметів, стає менше, коли запаси валюти низькі. З іншого боку, покупці платять більше за ту саму річ, коли ринок заповнений одиницями певної валюти. Подібним чином, купівельна спроможність інфляційних проти дефляційних криптовалют визначається кількістю токенів конкретної криптовалюти в обігу.

Чим більше монет будь-якої криптовалюти в обігу, тим нижча вартість. У випадку дефляційних криптовалют, пропозиція яких обмежена, вони мають більшу купівельну спроможність через їхню вищу вартість. Поки скорочення пропозиції йде рука об руку зі збільшенням попиту та потенціалом зростання, дефляційні криптовалюти будуть мати кращі ціни та купувати більше.

Прощальний постріл

Згідно з традиційним визначенням інфляції, біткойн та інші криптовалюти є інфляційними валютами. Однак їхні темпи інфляції легко зрозумілі, майже передбачувані та постійно знижуються. І так само, як золото, рівень інфляції криптовалют колись досягне нульової позначки.

Однак, якщо взяти до уваги загальне визначення інфляції, біткойн та більшість інших криптовалют за своєю суттю є дефляційними, особливо тому, що очікується, що їх купівельна спроможність з часом продовжуватиме зростати.

Незважаючи на те, що купівельна спроможність біткойна все ще може бути дуже нестабільною, інфляційні та дефляційні криптовалюти все ще є відносно новими і, як очікується, стабілізуються в довгостроковій перспективі. Загальна пропозиція дефляційних криптовалют, таких як BTC, є фіксованою, що гарантує, що їхня купівельна спроможність зростатиме, доки існує попит.

Вибираючи між інфляційними та дефляційними криптовалютами, очевидно, що обидва типи криптовалют мають свої плюси та мінуси. Інфляційні криптовалюти можуть призвести до сценарію перевищення попиту над пропозицією, що може нескінченно довго підтримувати індустрію майнінгу криптовалют. Тим не менш, дефляційні криптовалюти можуть призвести до стрибка цін, що принесе велику користь інвесторам. Лише час покаже, які з усіх цих криптотокенів процвітатимуть, коли вони врешті-решт досягнуть своїх меж.