Xbox Series X проти ігрового ПК: як вони порівнюються?

| | 0 Comments| 2:55 AM
Categories:

Xbox проти ПК — це дискусія, яка спалахує щоразу, коли з’являється Xbox нового покоління. З огляду на те, що Xbox Series X є лідером у цьому поколінні ігрових консолей Microsoft, про це знову варто подумати.

Це особливо вірно, враховуючи, що вам не вдасться легко отримати його. Якщо ви читаєте це пізніше, можливо, у вас з цим не виникне проблем.

Тут ми порівняємо Xbox Series X з ігровим ПК на основі важливих факторів, щоб допомогти вам прийняти остаточне рішення, який з них вибрати.

Про що слід пам’ятати, порівнюючи Xbox із ПК

Хоча ця стаття має на меті надати вам основні вказівки, вам доведеться мати на увазі кілька речей:

  • Ціни на консоль Xbox Series X і компоненти ПК можуть змінюватися залежно від часу та країни.
  • Ще одним вирішальним фактором є наявність консолі та відеокарти для ігрового ПК.

Тепер, маючи це на увазі, давайте розглянемо деякі важливі моменти, порівнюючи Xbox Series X та ігровий ПК.

Xbox Series X проти ігрового ПК: що краще?

Як Xbox, так і ігровий ПК можуть багато чого запропонувати, але який з них перевершує їх порівняння? Давайте розглянемо ключові фактори, які слід враховувати, вирішуючи, купувати Xbox чи ігровий ПК.

Ігрова екосистема Xbox і ПК

Це не лише апаратне забезпечення, з яким ви взаємодієте, ви також повинні враховувати наявність ігор і ціни на назви.

Хоча Xbox Game Pass пропонує значну цінність як для ПК, так і для консолі, базова підписка для ПК включає додаткову вартість EA Play підписка. Щоб отримати доступ до ігор EA на вашій консолі Xbox, вам доведеться вибрати Xbox Game Pass Ultimate.

Автор зображення: Xbox

  Фотошоп чи ні? Три способи визначити, справжнє зображення чи підробка

Xbox Game Pass пропонує багато ігор і знижки на обидві платформи. Отже, якщо ви покладаєтеся лише на Xbox Game Pass, обидві пропозиції мають однакову цінність, з невеликою перевагою для абонентів ПК.

Однак купуючи ігри для Xbox Series X, ви обмежені магазином Microsoft або полицями місцевого ігрового магазину.

З ігровим ПК ви можете отримати доступ до різноманітних інших ігрових магазинів, як-от Steam та Epic Games, які пропонують величезні колекції ігор із регулярними пропозиціями та навіть безкоштовними іграми. Крім того, є безмежні можливості для нових підписок і послуг у найближчому майбутньому, враховуючи, що ви не покладаєтеся на одну компанію, на відміну від Xbox Series X.

Апаратні можливості Xbox і ПК

Xbox Series X — потужна консоль, яка оснащена 8-ядерним процесором AMD на базі Zen 2 із графічним процесором AMD на основі архітектури RDNA 2, що забезпечує 52 обчислювальних блоки.

Специфікації Xbox Series X майже еквівалентні настільному процесору Ryzen 7 3700X у поєднанні з Radeon RX 6800 або Nvidia RTX 3070. Отже, графічна майстерність Xbox Series X достатньо вражаюча для ігор 4K і 120 FPS на папері.

Звичайно, продуктивність залежить від типу гри, у яку ви граєте. Отже, не варто очікувати повноцінного ігрового досвіду 4K зі 120 кадрами для всіх ігор.

Ігрового комп’ютера з такою специфікацією також може бути недостатньо для повноцінних ігор 4K, але ви отримуєте можливість використовувати DLSS, щоб надати бюджетним комп’ютерам високоякісну графіку, або використовувати AMD Fidelity FX Super Resolution для покращення продуктивності. Але, можливо, ви зможете краще працювати на консолі для її оптимізації.

Однак, якщо ви розглядаєте висококласний ігровий ПК, ви можете легко отримати більше досвіду.

Ціна Xbox і ПК

Створення висококласного ігрового ПК, безумовно, є дорогим заходом. Якщо ви хочете, щоб кожен компонент вашої системи був першокласним, небо межує. Ви навіть можете придбати шафу для комп’ютера вартістю ~$700 лише заради її естетики.

  Як створити власні швидкі частини в MS Word

Однак під час створення ПК важливо переконатися, що ви не переплачуєте за компоненти.

Щоб створити хорошу ігрову систему, потрібна значна кількість досліджень. Ви можете придбати вже готову ігрову систему NZXT та інші для зручності, але Xbox Series X значно дешевший через свої ігрові можливості та безпроблемну покупку однієї одиниці.

Параметри оновлення Xbox Series X та ігрового ПК

Важливо зрозуміти, чи хочете ви оновити свою систему через кілька років чи просто придбати нову.

Якщо ви плануєте придбати ПК, ви можете легко оновити його. Фактично, ви можете оновити будь-який компонент окремо, що є величезною перевагою для довговічності. Наприклад, якщо продуктивність вашого ігрового комп’ютера незадовільна через кілька років, ви можете просто оновити відеокарту, залишивши решту без змін.

Однак ви маєте обмежений вибір оновлення з Xbox Series X. Ви можете оновити лише простір для зберігання, але не чіп або графічну карту. Отже, у випадку з консоллю вам потрібно буде придбати нову Xbox (нового покоління), щоб оновити її. Але оновлення ПК може заощадити вам більше грошей з роками.

Не забувайте, що якщо у вас уже є ПК середнього класу, який працює пристойно, ви можете отримати кілька нових оновлень (наприклад, нову відеокарту), щоб покращити свій ігровий досвід у межах бюджету. Зрештою, це залежить від ваших вимог, але здебільшого ви зможете заощадити кілька доларів і вдихнути життя у свій старий ПК.

Портативність Xbox Series X і ігрового ПК

Коли справа доходить до портативності, ігровий ПК може бути не таким зручним, як Xbox Series X.

Технічно ви можете створити ігрову систему mini-ITX, яка є так само портативною. Але це складне завдання – зробити це правильно.

Коли мова заходить про ігровий настільний комп’ютер, вам доведеться подбати про охолодження та форм-фактор компонентів, які ви використовуєте. Це може закінчитися катастрофою, якщо ви не знаєте, що робите.

  Як виправити зависання iPhone XR на логотипі Apple

Звичайно, якщо вам потрібна максимальна портативність, ноутбук високого класу може виявитися кращим за Xbox Series X, але ви можете втратити продуктивність із витраченими грошима. Крім того, ноутбук має обмежені можливості для оновлення.

Загалом, розглядаючи ПК, ви отримуєте вибір щодо портативності, але консоль уже є портативною машиною з самого початку.

Гарантія та післяпродажне обслуговування для Xbox Series X та ігрових ПК

З Xbox Series X ви отримуєте обмежену гарантію на один рік на машину. Ви можете розглянути питання про продовження гарантії до трьох років, але вона може бути доступною не у всіх продавців.

У випадку з ПК ви отримуєте гарантію на кожен придбаний компонент. Більшість із них пропонують три роки гарантії, а деякі навіть пропонують п’ять-десять років гарантії. Це величезна різниця з точки зору гарантії та довговічності.

Звичайно, Xbox Series X може не виходити з ладу роками (у більшості випадків), але у вас є впевненість, що компоненти ПК будуть замінені протягом багатьох років.

Що вибрати: Xbox Series X чи ігровий ПК?

Якщо ви хочете зосередитися на іграх із підтримкою 4K і хочете отримати зручність консолі, Xbox Series X має стати чудовим вибором.

Але якщо вам потрібна можливість оновлення, доступ до більшої кількості ігор і багатоцільова система, вам слід вибрати ПК.

Обидва мають свої переваги та недоліки. Зрештою, вам доведеться зважити свої пріоритети та вибрати те, що для вас важливіше.

Насолоджуйтесь покращенням свого ігрового досвіду

Існує так багато ігрових платформ, і всі вони займають певну нішу.

Але незалежно від того, чи вибираєте ви зручність Xbox Series X чи потужність і можливості налаштування, які може надати вам ігровий ПК, будьте впевнені, що ви неймовірно проведете час, граючи на будь-якій із цих чудових платформ.