techukraine.net techukraine.net WordPress.org проти WordPress.com: підкреслення ключових відмінностей

WordPress.org проти WordPress.com: підкреслення ключових відмінностей

Categories:

WordPress є однією з найбільших систем керування контентом (CMS) у сучасному світі. Однак більшість людей не можуть сказати, чий бік стати в дебатах між WordPress.org і WordPress.com. Якщо ви введете ключове слово WordPress у своєму браузері, ви отримаєте одне з розширенням .org і інше з розширенням .com.

Чи варто вам використовувати WordPress.com чи WordPress.org для свого наступного веб-сайту? Ця стаття дослідить, що таке WordPress.com і WordPress.org, а також покаже їхні подібності та відмінності, щоб допомогти прийняти зважене рішення.

Що таке WordPress.org

WordPress.org представляє себе як платформу для публікації, інструмент блогу та CMS. Ви також можете визначити його як центр ресурсів, який дозволяє завантажувати програмне забезпечення WordPress. Однак для розміщення веб-сайту ви повинні використовувати сторонню хостингову компанію. Ви встановлюєте WordPress з платформи хоста та налаштовуєте все на основі платформи хоста.

WordPress.org обслуговує чудову спільноту для спільноти WordPress з відкритим кодом. Це чудова платформа для взаємодії з ентузіастами WordPress, вивчення WordPress або сприяння його розвитку. Однак ця платформа не пропонує послуг веб-хостингу чи створення веб-сайтів.

Які переваги використання WordPress.org?

 • Повний контроль над тим, де ви купуєте домен, хостинг і дизайн веб-сайту.
 • WordPress.org розроблений таким чином, щоб бути масштабованим і відповідати вашим потребам у міру зростання сайту.
 • Цей центр веб-сайту має велику спільноту, на яку ви можете розраховувати, якщо ви застрягнете.
 • Відкритий код, який ви можете налаштувати відповідно до своїх потреб.
 • WordPress.org розроблений як центр веб-сайтів, дружній до SEO, що полегшує ранжування ваших веб-сайтів у пошукових системах.

Які обмеження використання WordPress.org?

 • Налаштування сайту за допомогою WordPress.org може бути технічним, особливо якщо для вашого доменного імені та хостингу використовуються різні постачальники.
 • Користувачі повинні бути пильними щодо загроз безпеці, оскільки WordPress.org залишає керування безпекою власникам сайту.
 • Забагато свободи для налаштування може поставити в невигідне становище тих, хто не розуміє PHP, HTML і CSS.
 • Користувачі WordPress.org повинні стежити за безперебійною роботою та доступністю свого веб-сайту.

Що таке WordPress.com

WordPress.com — це платформа, яка дозволяє користувачам створювати сайти за допомогою попередньо встановленого програмного забезпечення WordPress. WordPress.com піклується про обслуговування та безпеку, тому підходить для тих, хто хоче мати функціональні веб-сайти з невеликими технічними нюансами.

WordPress.com розроблено з усіма основними функціями та інструментами. Наприклад, усі сайти, запущені за допомогою цієї платформи, готові до SEO. Однак ви все ще можете використовувати плагіни SEO, якщо підписалися на відповідний план. Ви можете оцінити ефективність свого веб-сайту за допомогою внутрішньої статистики. Платні пакети також дозволяють додавати такі інструменти, як Google Analytics, для отримання повних звітів.

Платформа також пропонує керований хостинг веб-сайтів, який дозволяє вибрати домен для вашого веб-сайту. Платформа має безкоштовний план із обмеженими можливостями, а доменне ім’я використовує розширення .wordpress.com.

  Як замовити Uber зі свого комп’ютера [Chrome]

Які переваги використання WordPress.com?

 • Його легко використовувати, оскільки ви отримуєте все під одним дахом.
 • Автоматичні оновлення та технічне обслуговування з основного двигуна.
 • Ви можете поекспериментувати з безкоштовним планом, дізнатися, як він працює, і придбати преміум-версії пізніше.
 • Ви можете насолоджуватися різноманітними вбудованими функціями, такими як публікація в соціальних мережах і пошукова оптимізація

Які обмеження WordPress.com?

 • WordPress.com пропонує користувачам обмежені можливості налаштування.
 • Низькі рівні на цій платформі пропонують обмежену підтримку користувацьких плагінів, які можна використовувати для розширення функціональності веб-сайту.

WordPress.org проти WordPress.com

Метт Малленвег став співзасновником WordPress.org і WordPress.com. Незважаючи на те, що обидва також мають великі та активні спільноти, вони були створені для обслуговування різних сегментів ринку. Давайте детально зануримося в особливості, які відрізняють ці два:

#1. Налаштування та теми

Кожен власник веб-сайту повинен налаштувати веб-сайт відповідно до свого бренду. Налаштування можуть варіюватися від макетів і кольорів до шрифтів.

WordPress.org надає вам низку тем відповідно до ваших потреб. Деякі з високооплачуваних пакетів дозволяють установлювати власні теми або навіть отримати доступ до розширених параметрів налаштування. Ви можете змінити макет, шрифти та кольори веб-сайту відповідно до своїх потреб. Деякі теми також дозволяють додавати на свій веб-сайт спеціальний код CSS

Рівень налаштування WordPress.com залежатиме від пакета, який ви використовуєте. Якщо ви використовуєте безкоштовний план, ви обмежені декількома темами з обмеженими можливостями налаштування.

#2. Простота використання

У нас є різні типи власників веб-сайтів: технічно підковані та новачки. Ці дві платформи мають різні рівні складності:

Зручність використання WordPress.org залежатиме від вибраної вами платформи веб-хостингу. Вам можуть знадобитися середні знання, щоб налаштувати веб-сайт, змінити параметри DNS, налаштувати його та забезпечити його безпеку. На щастя, більшість хостингів мають докладні посібники, які допоможуть вам ознайомитися з ними.

WordPress.com розроблений як зручний для початківців конструктор веб-сайтів. Однак платформа все ще має всі необхідні функції, якщо ви досвідчений користувач.

#3. Ціноутворення

Вартість запуску та роботи веб-сайту є важливим питанням для кожного власника бізнесу. Моделі ціноутворення двох платформ різняться за такими ознаками:

WordPress.org — це безкоштовна платформа для публікації. Однак ви повинні заплатити за доменне ім’я, хостинг, електронні листи та сертифікат SSL. Вартість усього цього залежатиме від вибраної вами платформи. Наприклад, якщо ви берете платформу на кшталт Namecheap, ви отримуватимете від 10,28 доларів США на рік за домен .com, а вартість хостингу – від 6,88 доларів США на місяць.

WordPress.com має безкоштовний план, але ваш домен матиме розширення wordpress.com. Наприклад, якщо ви назвете свій магазин «UShop», ваше доменне ім’я буде «UShop.wordpress.com». Ця платформа також має 5 платних планів, починаючи від 4 доларів на місяць. Усі платні плани супроводжуються безкоштовним доменом на один рік.

  Як транслювати ігровий процес з PS4

#4. Монетизація

Заробляти гроші є мрією кожного власника сайту/бізнесу. Ось як вони порівнюються:

WordPress.org дозволяє користувачам користуватися різними варіантами монетизації, як-от медійна реклама та афілійований маркетинг. Однак ви також повинні переконатися, що ваш веб-сайт відповідає вимогам деяких програм, таких як Amazon Associates, Google AdSense і Ezoic, щоб монетизувати свій веб-сайт через них

WordPress.com обмежений у частині монетизації. Наприклад, якщо ви виберете безкоштовний план, на вашому веб-сайті відображатимуться оголошення, які не приносять вам грошей. Підписавшись на платні пакети, ви можете подати заявку на участь у таких програмах, як AdWords.

#5. Інтеграція соціальних мереж

Сучасні користувачі багато взаємодіють із соціальними мережами. Власники веб-сайтів повинні знайти спосіб поділитися своїми продуктами в соціальних мережах.

WordPress.org дозволяє інтегрувати ваш веб-сайт із платформами соціальних мереж за допомогою різних плагінів. На щастя, є з чого вибрати каталог плагінів.

Інтеграція соціальних медіа WordPress.com вбудована, коли ви підписуєтесь на платні опції. Ви також можете інтегрувати безкоштовну версію, доклавши додаткових зусиль.

#6. Підтримка

Ваш веб-сайт може не працювати, або ви можете зіткнутися з помилкою.

Користувачі WordPress.org покладаються на підтримку хоста для всіх своїх запитів. На WordPress.org також є великий форум із багатьма ресурсами, які можна використовувати для усунення несправностей вашого веб-сайту.

Рівень підтримки WordPress.com, який ви отримуєте, залежатиме від пакета, який ви використовуєте. Платні варіанти дають вам можливість цілодобового чату та вікно електронної пошти для надсилання повідомлень.

#7. Плагіни

Ви можете розширити функціональність свого сайту за допомогою різних плагінів.

WordPress.org має велику бібліотеку плагінів. Деякі платні, а інші безкоштовні. Наприклад, ви можете отримати плагін для оптимізації свого веб-сайту для SEO.

WordPress.com має багато вбудованих функцій, щоб мінімізувати потребу в плагінах. Однак ви все ще можете використовувати плагіни, якщо ви використовуєте відповідні плани. Однак платформа контролює оновлення плагінів, які ви встановлюєте.

#8. Електронна комерція

Більшість компаній переходять в Інтернет. Ви можете продавати цифрові та фізичні продукти людям у різних частинах світу.

WordPress.org дозволяє користувачам вибирати з різних плагінів для створення веб-магазинів. Функції, які ви можете додати до свого магазину, залежатимуть від плагіна, який ви виберете, і від того, чого ви хочете досягти.

WordPress.com має обмежену підтримку електронної комерції. Користуватися функціями електронної комерції коштуватиме користувачам 59 доларів.

Ось короткий підсумок найкращого WordPress.org проти WordPress.com, про який я розповім нижче.

FeatureWordPress.orgWordPress.comTargetВеликі підприємства/електронна комерціяМалі підприємства та особисті блогиПростота у використанніТеми для початківцівВелика бібліотекаНевелика бібліотекаІнтеграція соціальних медіаСторонні плагіниВбудованаНалаштуванняШвидкі налаштуванняПомірні налаштування ЦінаЗалежить від хоста Безкоштовно. Платні плани починаються від 4 дол. США на місяць. МонетизаціяБагато варіантівОбмеженаПідтримкаПідтримка хостівЗалежить від пакетаЗберіганняЗалежить від хостаЗалежить від пакета ПлагіниВелика бібліотекаМала бібліотекаЕлектронна комерціяВелика підтримкаОбмежена підтримка

  21 найкращих безкоштовних альтернатив Visio онлайн

Коли використовувати WordPress.org

 • Ви в порядку з деякими технічними речами: якщо ви маєте справу з WordPress.org, ви повинні вирішити такі проблеми, як забезпечення того, щоб ваш домен вказував на правильний DNS. Більшість хостинг-провайдерів скористаються такими ресурсами.
 • Ви хочете контролювати свій веб-сайт: ви можете придбати домен у постачальника Y і розмістити свій веб-сайт у постачальника X. Ви також можете змінити хост і контролювати безпеку свого веб-сайту.
 • Ви хочете насолоджуватися багатьма варіантами налаштування: WordPress.org дозволяє вам налаштувати свій веб-сайт так, як ви вважаєте за потрібне. Відредагуйте свій код, додайте нові плагіни та вдосконаліть функціональність свого веб-сайту відповідно до потреб вашого бренду.
 • Ви хочете створити великий веб-сайт: WordPress.org ідеально підходить для створення великого сайту, наприклад платформи електронної комерції. Вартість хостингу буде залежати від обраного вами провайдера. Потім ви можете додати правильні плагіни та почати продавати свої продукти. Виберіть хостинг-провайдера, який дозволить вам збільшити дисковий простір та інші функції в міру зростання вашого веб-сайту.
 • Вам потрібна різноманітність плагінів: вам не потрібно створювати все з нуля, оскільки ви можете використовувати плагіни для покращення функціональності свого веб-сайту. Ви також можете налаштувати свій веб-сайт за допомогою Google Analytics, щоб визначити його ефективність SEO та органічного трафіку.
 • Отримайте більше варіантів монетизації: ідеальний веб-сайт повинен приносити вам гроші. WordPress.org дозволяє показувати рекламу з рекламних мереж, приєднуватися до афілійованих мереж або продавати товари онлайн. Ви також можете додати відповідні плагіни електронної комерції та запустити цифровий магазин.

Коли використовувати WordPress.com

 • Вам потрібно все під одним дахом: WordPress.com дозволяє отримати домен, хостинг і сертифікат SSL під одним дахом. Платформа також піклується про безпеку та обслуговування
 • Вам потрібна проста у використанні платформа: WordPress.com дозволяє створити веб-сайт, навіть якщо ви зовсім новачок. Він також має функції, які підходять технічно підкованим людям.
 • Вам потрібен простий веб-сайт/блог: хочете створити свій перший простий веб-сайт чи блог, де ви можете ділитися своїми ідеями? WordPress.com має всі функції, які допоможуть вам почати роботу. На платформі також є тисячі плагінів, до яких можна отримати доступ за допомогою відповідного платного пакета.

Висновок

Дебати між WordPress.org і WordPress.com не базуються на конкуренції. Як ми бачили, дискусія має бути про те, що пропонується, і про цільовий ринок. Обидва також мають тих самих співзасновників.

WordPress.org ідеально підходить, якщо ви хочете отримати максимальний контроль над своїм веб-сайтом, гнучкість і можливості налаштування. З іншого боку, WordPress.com — це вибір, якщо ви менш технічно підковані та шукаєте зручний конструктор веб-сайтів.

Ознайомтеся з нашою статтею про WordPress і конструктори веб-сайтів Wix.