Windows Me, 20 років потому: чи справді це було так погано?

| | 0 Comments| 6:26 AM
Categories:

Двадцять років тому на рубежі тисячоліття було виявлено серйозні помилки програмного забезпечення. Ні, ми говоримо не про Y2K: ми говоримо про Windows Me. Багато хто згадує Windows Me «Windows Mistake Edition» від PCWorld.

Дивна зупинка на шляху до Windows XP

Microsoft випустила Windows 2000 17 лютого 2000 року. Windows 2000 була забутим шедевром, пропонуючи надійну 32-розрядну операційну систему, розроблену для використання в бізнесі. Він був заснований на Windows NT, технології, яка і сьогодні є ядром Windows 10.

Через сім місяців Microsoft випустила Windows Millenium Edition 14 вересня 2000 р. Ця операційна система була розроблена для домашніх користувачів. Він був заснований на Windows 98 SE і все ще мав DOS під капотом.

Windows Me мала неймовірно короткий термін служби: Microsoft замінила її на Windows XP 25 жовтня 2001 року, трохи більше ніж через рік.

З Windows XP Microsoft об’єднала все разом, випустивши надійну споживчу операційну систему на основі Windows NT. Це також була операційна система для бізнесу. До цього у домашніх користувачів була Windows Me.

Чому Windows Me мала бути захоплюючою

Windows Me була розроблена як оновлення до Windows 98 Second Edition. Оригінальний веб-сайт Microsoft Windows Me обіцяє зробити ваш домашній комп’ютер «мультимедійним центром розваг» завдяки Windows Media Player 7 та Windows Movie Maker. Він похвалився, що Windows буде легше використовувати з «покращеним користувацьким досвідом» завдяки таким функціям, як «нові майстри». Налаштування домашньої мережі також було спрощено.

Під капотом Windows Me отримала деякі функції від Windows 2000. Це включає відновлення системи для відновлення файлів операційної системи до відомих справних станів і захист системних файлів для захисту важливих системних файлів від змін.

  Як синхронізувати історію Chrome з часовою шкалою в Windows 10

Windows Me також вилучила підтримку DOS в реальному режимі, що прискорило завантаження операційної системи, але зробило її менш сумісною зі старішим програмним забезпеченням DOS, яке могли використовувати споживачі.

Зрештою, різноманітні менші функції та низькорівневі вдосконалення системи не вразили більшість домашніх користувачів, які в основному залишилися з Windows 98 вдома. Якщо ви не купуєте новий ПК з Windows Me, навіщо вам витрачати гроші 209 доларів США за повну роздрібну версію або 109 доларів за оновлену версію? Windows 2000 здавалася великим оновленням, але кому потрібна Windows Me?

Це особливо вірно через те, наскільки нестабільною була Windows Me.

Реальність Windows Me: баггі Windows 98 SE

Тепер серію операційних систем Windows 9x — це Windows 95, Windows 98 і Windows Me — завжди критикували за нестабільність. Усі вони були засновані на DOS під капотом, як і Windows 3.0.

Windows Me була ще більш нестабільною, ніж Windows 98. Це те, що я відчув, коли використовував її двадцять років тому, і це те, що багато людей згадують. Ден Тайнан з PCWorld назвав його «Виданням помилок» Windows і сказав, що так один із 25 найгірших технологічних продуктів усіх часів.

Чому було так багато синіх екранів смерті та інших проблем? Ну, хто знає. Серія Windows 9x завжди була нестабільною. У Windows Me було кілька нових функцій: наприклад, було представлено відновлення системи, яка, як повідомляється, викликала проблеми в системах деяких людей того часу. Люди повідомили про проблеми з підтримкою обладнання в певних конфігураціях системи. Можливо, Windows Me просто потребував більше часу на розробку.

  Як зробити знімок екрана певної області на екрані в Windows 10

Помилки ніколи не торкнулися компаній, яким заохочували використовувати Windows 2000 на своїх робочих станціях. Windows 95 і Windows 98 були розроблені як для домашнього, так і для ділового використання, але раптом з’явилися істотно різні версії Windows для офісу та для домашніх ПК — і версія для домашніх користувачів виявилася, як не дивно, менш надійною.

Звичайно, багато людей повідомляють, що Windows Me стабільно працює в їхніх системах. І Windows Me, ймовірно, несправедливо виділяють: Windows 98 також часто була нестабільною, будучи заснованою на DOS. Можливо, у порівнянні з Windows 98 і справді не було великих змін.

Але тепер користувачі Windows можуть подивитися на Windows 2000 і задатися питанням: чому Windows Me не настільки стабільна?

Пілінг для Windows 2000

Випуск Windows 2000 продемонстрував шлях вперед для Microsoft, але Microsoft не представила Windows NT домашнім користувачам до Windows XP.

Тим часом деякі люди з аварійною установкою Windows Me — або люди, які щойно чули погані речі про Windows Me — не чекали. Деякі домашні користувачі зробили все, щоб придбати Windows 2000, яка була призначена лише для бізнесу. Windows 2000 Professional коштувала 319 доларів США за повну версію або 219 доларів США за оновлення з Windows 98 або 95. Це було на 110 доларів більше, ніж Windows Me.

І так, деякі люди почали розповсюджувати піратські диски Windows 2000 — часто скопійовані зі своїх робочих місць — розуміючи, що піратство операційної системи є прийнятним, оскільки вони вже заплатили Microsoft за Windows Me. Чи було це законно? Ні. Чи було зрозуміло, що людям потрібна стабільна версія Windows, яка не виходить з ладу? Звичайно.

Особисто моя система Windows Me стала причиною того, що я вперше почав вивчати Linux на робочому столі. У 2000 році Desktop Linux був набагато складнішим у використанні, ніж сьогодні, але він, безперечно, був стабільним.

  Як виправити ПОГАДНУ ІНФОРМАЦІЮ СИСТЕМИ (Помилка BSoD) у Windows 10

Windows XP врятувала день

Зрештою, Windows XP поклала край безладу Windows 2000 і Windows Me. Microsoft не потрібно було випускати пакет оновлень для Windows Me і витрачати час на його виправлення, як це зробила Microsoft з пакетом оновлень 1 для Windows Vista і Windows 8.1.

Натомість Microsoft випустила Windows XP і принесла домашнім користувачам більш стабільну основу Windows NT. Більш дружній інтерфейс і мультимедійні функції від Windows Me опинилися в Windows XP у більш стабільній формі. Windows XP була більш сумісною зі споживчими програмами, які могли мати деякі проблеми з Windows 2000.

З виходом Windows XP і бізнес, і домашні користувачі тепер використовували одну і ту ж версію Windows для настільних комп’ютерів. Звичайно, були домашні та професійні видання з кількома різними функціями, але обидва були однією базовою операційною системою.

У Windows XP були свої проблеми — проблеми з безпекою, які були справді вирішені лише за допомогою пакета оновлень 2 для Windows XP і темою робочого столу, яка в той час була широко осміяна як «Fisher-Price» і була непрофесійною. Але тепер Windows XP з любов’ю озираються назад, і багато людей продовжують працювати з нею ще довго після випуску Windows 7.

Але люди не дотримувалися Windows Me таким же чином. Навіть якщо ви хотіли, щоб версія Windows на базі DOS запускала старе програмне забезпечення, вам було краще використовувати Windows 98. Вона була більш сумісною з цим старим програмним забезпеченням.