Windows 7 вмирає сьогодні: ось що вам потрібно знати

| | 0 Comments| 6:10 PM
Categories:

Microsoft випустила Windows 7 у жовтні 2009 року. Тепер, більше ніж через десять років, її припиняють. Ваші комп’ютери з Windows 7 продовжуватимуть працювати, але Microsoft більше не видає виправлення безпеки з 14 січня 2020 року.

Чи можу я все ще користуватися Windows 7?

Windows 7 продовжуватиме працювати нормально, як і Windows XP. Якщо у вас є комп’ютер з ОС Windows 7 або Windows XP, ви можете використовувати його 15 січня 2020 року, так само, як і 13 січня 2020 року. Корпорація Майкрософт не завадить вам використовувати свій ПК. Ви можете помітити, що на вашому комп’ютері з Windows 7 не підтримка, але це все.

Ми рекомендуємо вам уникати використання Windows 7. Якщо ви продовжуєте використовувати цю операційну систему, зараз особливо важливо, щоб у вас було інстальовано програмне забезпечення безпеки (наприклад, антивірус) і вжили заходів для захисту вашого ПК.

Отже, які зміни?

Тепер, коли Microsoft припинила підтримку, Windows 7 більше не отримуватиме виправлення безпеки. Іншими словами, Microsoft не випускатиме жодних нових виправлень безпеки для Windows Update.

Windows XP, Vista, 7, 8 і 10 побудовані на одній базовій архітектурі. Часто діри в безпеці зустрічаються для всіх останніх версій Windows. Тепер, коли зловмисники знайдуть таку діру в безпеці, а Microsoft виправить її, ці виправлення будуть застосовані лише до Windows 8 і 10. Windows 7 все одно матиме відкриту діру в безпеці, про яку зловмисники знають.

Після закінчення офіційної підтримки розробники програмного забезпечення отримають сигнал про те, що вони не повинні продовжувати підтримувати Windows 7. Багато веб-браузерів та інших програмних інструментів припинили підтримку Windows XP в останніх версіях. Windows 7 зрештою спіткає та ж доля. Поки що Google каже, що так і буде продовжуйте підтримувати Chrome у Windows 7 принаймні до 15 липня 2021 р.

  Як видалити рядок «Надіслано з пошти для Windows 10».

Чи можу я якось отримати виправлення безпеки?

Підтримка Windows 7 не закінчилася повністю. Microsoft продовжуватиме пропонувати для нього «розширені оновлення безпеки», але лише для таких організацій, як підприємства та уряди, і лише за умови, що ці організації платять постійно зростаючу комісію. Ця плата призначена для стимулювання організацій до оновлення.

Якщо ви домашній користувач, не можна доплачувати за оновлення безпеки. Багато людей запитували нас, чи є така можливість, але Microsoft пропонує їх лише організаціям.

Можливо, якщо буде виявлено особливо небезпечну діру в безпеці, Microsoft все одно виправить її. У 2019 році компанія випустила виправлення для проблемної діри в безпеці в Windows XP. На жаль, цей патч не було доставлено через Windows Update, тому вам довелося почути про нього, перш ніж завантажувати та встановлювати його вручну. Багато систем Windows XP у дикій природі все ще вразливі. Саме таке майбутнє чекає користувачів Windows 7.

Чи справді це буде небезпечно?

Чи небезпечно продовжувати використовувати Windows 7? Ну, це залежить. Імовірно, 15 січня 2020 року це не буде надто небезпечним. Але з часом ви будете використовувати версію Windows із все більшою кількістю невиправлених дір у безпеці, про які знають зловмисники. Згодом браузери та інші програми, які ви використовуєте, припинить підтримку вашої операційної системи. Ви будете застрягати у використанні застарілих браузерів, а це особливо небезпечно. Без виправлень безпеки для веб-переглядача шкідливий веб-сайт може поставити під загрозу вашу систему після того, як ви відкриєте веб-сторінку.

Інтернет – це небезпечне місце, наповнене все більш складними атаками, і ми завжди рекомендуємо використовувати найновіше програмне забезпечення з останніми виправленнями безпеки. Ми рекомендуємо вам оновити Windows 7.

  Як увімкнути GameDVR у Windows 10 на системі, яка не підтримується

Чи працюватиме програмне забезпечення на Windows 7?

Більшість програм продовжать працювати в Windows 7 найближчим часом. Але очікуйте, що протягом наступних кількох років програми поступово перестануть працювати.

Наприклад, ігровий сервіс Steam від Valve відмовився від підтримки для Windows XP і Vista 1 січня 2019 року. Через кілька років ми очікуємо, що Steam також відмовиться від підтримки Windows 7.

Деякі програми вже припинили підтримку Windows 7. Наприклад, Microsoft Office 2019 підтримує лише Windows 10, а не Windows 7 або 8.

У мене все ще є ПК з Windows 7, що мені робити?

Ми рекомендуємо вам оновити і вийти з Windows 7. Це може означати встановлення нової операційної системи на поточному обладнанні або ви можете придбати новий ПК.

Щоб продовжувати використовувати свій поточний ПК, у вас є кілька варіантів:

Оновлення до Windows 10 безкоштовно: незважаючи на те, що Microsoft більше не рекламує пропозицію безкоштовного оновлення, вона все ще доступна. Ви можете безкоштовно оновити комп’ютер до Windows 10, якщо на ньому встановлена ​​легальна активована система Windows 7 або 8. Ось як скористатися перевагами. Ми не знаємо, як довго цей безкоштовний трюк з оновленням працюватиме. Станом на 13 січня 2020 року він все ще працював.
Встановіть Linux на свій ПК: не хочете оновлюватися до Windows 10? Ви завжди можете встановити дистрибутив Linux, наприклад Ubuntu. Він безкоштовний, підтримує новітні веб-переглядачі, такі як Google Chrome і Firefox, і ще довго отримуватиме оновлення безпеки. Звичайно, це звучить різко, але у вас є варіант, якщо ви хочете використовувати підтримувану ОС на своєму ПК без оновлення до Windows 10.

Якщо ваш ПК занадто довго тримається в зубах, можливо, настав час купити новий ПК. Якщо ви не оновлювали обладнання протягом останніх семи років з моменту випуску Windows 8, ви побачите, що сучасні ПК (особливо з твердотільним накопичувачем) пропонують значно покращену продуктивність і набагато довший термін служби акумулятора.

  Як отримати сповіщення Android на ПК з Windows 10

Це не означає, що вам потрібно купувати комп’ютер з Windows 10, якщо він вам не подобається — Chromebook, Mac і iPad це відмінні варіанти для багатьох людей. Що б ви не робили, ми рекомендуємо вийти з Windows 7.

Але мені для чогось потрібна Windows 7!

Якщо вам все ще потрібна Windows 7 для запуску критичного програмного або апаратного забезпечення, яке не підтримує сучасні версії Windows, ми рекомендуємо обмежити використання Windows 7. Також слід переконатися, що встановлено програмне забезпечення безпеки.

Наприклад, щоб запустити програмне забезпечення, яке вимагає Windows 7, ви можете запустити Windows 7 на віртуальній машині з Windows 10 або іншою операційною системою. Щоб запустити апаратне забезпечення, для якого потрібна Windows 7, ви можете залишити Windows 7 інстальованою на комп’ютері, підключеному безпосередньо до критичного апаратного пристрою, і використовувати інший комп’ютер для діяльності, яка не потребує Windows 7.

Якщо можливо, ви можете навіть «повітряний зазор» у вашій системі Windows 7. Ви залишите його в автономному режимі та уникнете підключення до мережі. Він буде ізольований від атак і не може бути скомпрометований та налаштований проти інших систем у вашій мережі. Це покращить вашу безпеку в Інтернеті.

Windows 7 все ще працює, але пора рухатися далі

Якщо ви використовуєте Windows 7, ви можете продовжувати її використовувати. Чорт, ви навіть можете встановити Windows 7 на нову систему. Windows Update все одно завантажуватиме всі патчі, які Microsoft випустила до припинення підтримки. 15 січня 2020 року все буде працювати майже так само, як і 13 січня 2020 року.

Але Windows 7 тепер є новою ОС Windows XP, і вона буде дедалі більш повною відомих дір у безпеці, а розробники програмного забезпечення перестануть її підтримувати. Настав час оновити.