Wi-Fi 7 тут, і є 5 причин, чому варто оновити свій маршрутизатор

Швидкі посилання

Ключові висновки

  • Wi-Fi 7 забезпечує швидкість до 46 Гбіт/с для швидшої передачі даних.

  • Wi-Fi 7 пропонує такі вдосконалення, як канали 320 МГц і 4K QAM для кращої ефективності.

  • Оновлення до маршрутизатора Wi-Fi 7 може зменшити перевантаження мережі Wi-Fi завдяки діапазону Wi-Fi 6 ГГц.

MAKEUSEOF ВІДЕО ДНЯ

Що, якби я сказав вам, що тепер можна отримати швидший Wi-Fi, ніж будь-коли? Все, що вам потрібно зробити, це оновити до нового маршрутизатора Wi-Fi 7, і ви відчуєте одні з найшвидших споживчих швидкостей Wi-Fi у своєму домі, офісі чи будь-де.

Це все можливо, оскільки Wi-Fi 7, остання версія, забезпечує швидший Wi-Fi, краще підключення та багато іншого, тому настав час оновити до маршрутизатора Wi-Fi 7.

1 Швидший Wi-Fi

Почнемо з найважливішого оновлення Wi-Fi 7: швидшого Wi-Fi. Коли Wi-Fi 7 було представлено на виставці CES 2024, однією з найбільших тем для обговорення було підтверджене підвищення швидкості Wi-Fi, коли Wi-Fi 7 забезпечує швидкість до 46 Гбіт/с — утричі швидше, ніж у Wi-Fi 6 9,6 Гбіт/с.

Стандарт IEEE

Назва Wi-Fi Alliance

Рік випуску

Частота

Максимальна швидкість передачі даних

802.11ac

Wi-Fi 5

2014 рік

2,4 ГГц і 5 ГГц

1,3 Гбіт/с

802.11ax

Wi-Fi 6

2019 рік

2,4 ГГц і 5 ГГц

10-12 Гбіт/с

802.11ax-2021

Wi-Fi 6E

2021 рік

2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц

10-12 Гбіт/с

801.11be

Wi-Fi 7

2024/2025

2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц

40 Гбіт/с

Звичайно, 46 Гбіт/с — це теоретичний максимум у ідеальних лабораторних умовах. Ви навряд чи досягнете будь-якої близької швидкості у своїй домашній мережі. Тим не менш, оновлення до маршрутизатора Wi-Fi 7 допоможе вам краще використовувати мультигігабітне оптоволокно, гарантуючи, що всі ваші бездротові пристрої отримають більш високу швидкість Wi-Fi.

2 Краща пропускна здатність

Wi-Fi 7 представив два суттєвих оновлення, спрямованих на підвищення пропускної здатності та пропускної здатності мережі: канали Wi-Fi 320 МГц і квадратурну амплітудну модуляцію 4K (QAM).

Ваш маршрутизатор Wi-Fi надсилає сигнал у діапазонах Wi-Fi 2,4 ГГц і 5 ГГц (хоча маршрутизатори Wi-Fi 6E і Wi-Fi 7 також транслюють сигнал у новому діапазоні 6 ГГц). У межах цих діапазонів є канали Wi-Fi, через які ваш маршрутизатор надсилає дані на ваші пристрої.

Уявіть смуги Wi-Fi як автомагістралі, а канали Wi-Fi – як смуги. Чим більше людей використовують один канал, тим більша ймовірність його перевантаження. Кожен канал Wi-Fi має задану пропускну здатність, яка вимірюється в МГц. Чим менша ця цифра, тим більша ймовірність того, що канал матиме повільну пропускну здатність даних. Ширші канали (більше МГц) можуть швидше обробляти більше даних, що означає вищу швидкість Інтернету.

Квадратурна амплітудна модуляція дещо відрізняється від цієї, але працює в тандемі. Модуляція ефективно вимірює, скільки даних надсилається з кожним сигналом. Оновлення Wi-F7 до 4K-QAM з 1024-QAM Wi-Fi 6 значно підвищить ефективність мережі та зменшить затримку, особливо в ситуаціях, коли підключено багато пристроїв Wi-Fi.

3 Менше перевантаження, підтримка Wi-Fi 6 ГГц

Ми вже торкнулися 6 ГГц, це ще одна причина, чому вам варто розглянути можливість переходу на маршрутизатор Wi-Fi 7.

Пам’ятаєте про шосе та канали, про які йшлося раніше? Діапазон Wi-Fi 6 ГГц додає ще одну автостраду до ваших налаштувань Wi-Fi. А ще краще, оскільки частота 6 ГГц все ще нова, вона залишається незавантаженою іншими пристроями, зменшуючи перешкоди, особливо в перевантажених районах із численними мережами, що перекриваються (наприклад, у багатоквартирному будинку).

4 Підтримка пристроїв Wi-Fi 7

Wi-Fi 7 було офіційно запущено на виставці CES 2024, але виробники апаратного забезпечення вже постачали пристрої з підтримкою Wi-Fi 7 у 2023 році, готові до великого включення. Тепер, коли Wi-Fi 7 повністю доступний, оновлення до маршрутизатора Wi-Fi 7 означатиме, що ви зможете використовувати його на будь-якому сумісному пристрої.

Гевін Філіпс/MakeUseOf

Наприклад, багато найкращих нових смартфонів, представлених на MWC 2024, такі як Honor Magic 6 Pro, Xiaomi 14 Ultra та Google Pixel 8 Pro, підтримують Wi-Fi 7, то чому б не скористатися цим?

5 Ваш Wi-Fi на майбутнє

Оновлення до маршрутизатора Wi-Fi 7 надовго забезпечить вашу мережу Wi-Fi у майбутньому. Я знаю, що кожного разу, коли потрібно оновити нове покоління Wi-Fi, це те, що ви читаєте.

Очікується, що Wi-Fi 8 не буде запущено принаймні до 2028 року, і навіть тоді потрібен деякий час, щоб нові стандарти Wi-Fi охопили смартфони, ноутбуки та маршрутизатори, тому оновлення до нового маршрутизатора Wi-Fi 7 на початку нового покоління варто.

  12 програм для створення документів для оптимізації ваших процесів